לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

הבלוג של אבו אלמוג


Dum spiro - spero

Avatarכינוי: 

בן: 46פרטים נוספים:  אודות הבלוג

הבלוגים הקבועים שלי
קוראים אותי

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    דצמבר 2014    >>
אבגדהוש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

12/2014

הפס הצהוב


"אין שום דבר באמצע הדרך פרט לפסים צהובים וארמדילים דרוסים" אומר הפתגם האמריקאי. בבחירות הנוכחיות התגבשה כבר מנהיגות ימין ומנהיגות שמאל, ועתה הגיע זמנו של המאבק על המרכז. שם יש שניים המתחרים על אותו ואקום רעיוני ומנטלי הקרוי 'המרכז בישראל'. את הארמדיל הדרוס מביניהם אנו כבר מכירים. מיהו, אם כן, הפס הצהוב, משה כחלון?

 

כאן היה יכול להיות פוסט נהדר הסוקר את פועלו של הכחלון ואת שיתוף הפעולה שלו עם גורמי הימין ההזויים ביותר בליכוד, אנשי 'המנהיגות היהודית'. אבל למה להתאמץ? היום מספק לנו הכחלון את יריית הפתיחה במערכת הבחירות שלו, פוסט פרוגרמטי בפייסבוק. בואו נראה במה מדובר. מי שרוצה את הטקסט במלואו ובמקורו הנה הוא כאן. 

 

כמה מסקנות ראשוניות - הבחור צריך קצת הגהה ('נהגי מניות') והוא לא אוראטור גדול. אבל זה לא מה שמחפשים במרכז. באותו אזור של ארמדילים מתים ופסים צהובים מחפשים כנראה דבר אחד, והוא מספק אותו, ובגדול. המילה 'סלולר' על הטיותיה השונות חוזרת ארבע פעמים בפוסט. מתוך שמונה פיסקאות עוסקות שלוש בסלולאר. 

 

ומה מכאן והלאה? בואו ננתח את יצירת המופת, פיסקה פיסקה. מי שמשעמם אותו - וזה די משעמם - שיקפוץ לסוף. יש ממתק.

 

"הדור של הילדים שלנו הוא דור חסום, האשמה היחידה בכך היא ממשלת ישראל לדורותיה." - בניגוד ליהיר שהגיע משום מקום, כחלון היה חבר בממשלות ישראל, וחבר מרכזי במפלגת השלטון. זו ששולטת כמעט בלי הפסקה מזה כארבעים שנה. אם הדור של הילדים שלנו הוא 'דור חסום' לכחלון יש איזו אחריות לכך. ומהו 'דור חסום'? את זה נצטרך להבין בהמשך הפוסט. לדעתי אין כאן איזו טענה לגבי מוביליות חברתית, כי בהמשך מספר כחלון בגאווה כיצד הצליח לחיות חיים טובים יותר מדורו של אביו, אך הוא חושש באשר לדור הבא. 'חסום' הוא כנראה מושג ללא משמעות של ממש, שנבחר בשל השקתו לעולם הדימויים הסלולרי. 

 

"שנתיים אחרי שעזבתי את הממשלה, הקמנו את 'כולנו' והחלטתי להקים מסגרת עצמאית רק בשביל דבר אחד – לשנות. עשינו את זה כבר בעבר בסלולר ונעשה את זה שוב. גם אז אמרו לנו שאי אפשר לשנות. הם אמרו ואנחנו הפכנו את האזרח הפשוט בבית ללקוח הכי מבוקש. גרמנו לחברות הסלולר לרוץ אחרי האזרחים." - סלולר! הידד! אבל מה שמעניין כאן זה 'שנתיים אחרי שעזבתי את הממשלה'. למה עזבת את הממשלה חמוד? משהו שם לא בסדר? נתניהו טוב? רע? ופייגלין? והיה גם את הקטע ההזוי שמונית לצאר העליון על מקרקעי ישראל יומיים לפני הבחירות הקודמות. מה קרה לזה? למה זה לא בוצע? למה זה היה טוב? מה קרה בשנתיים האחרונות? אי אפשר סתם להסביר שעזבתי את הממשלה, בלי להתייחס לסיטואציה ההזויה הזו, של ראש רשות מקרקעי ישראל. בעצם אפשר - הנה הוא עושה את זה.

 

"באמצעות הרפורמה בסלולאר הכנסנו לקופת המדינה 3.7 מיליארד שקל, פינינו לאזרחים הכנסה פנויה של מאות שקלים בחודש, הם השתמשו בכסף זה בכדי לצרוך ולקנות למשפחה שלהם דברים נוספים. בתי הקפה הרוויחו ונהגי המניות הרוויחו, לפני כן הכסף הזה היה אצל הטייקונים." עוד סלולר. אבל עכשיו גם הבנו למה כל זה היה טוב. פרט למספר המעניין של 3.7 מיליארד (מאיפה הוא לקח אותו? איך בדיוק זה קרה?) מסתבר שהסיבה שהאזרחים צריכים עוד הכנסה של מאות שקלים בחודש זה כדי לצרוך ולקנות דברים נוספים.  למרות העקיצה הקטנה והלא עניינית לטייקונים (אם בתי הקפה מרוויחים, אז הטייקונים שהם בעלי הרשתות של בתי הקפה והרשתות המספקות את המזון מרוויחים גם הם...) זו ראיית עולם שהיא ההיפך מ'חברתית'.

 

 "כשהייתי ילד קטן אבא אמר לי שהעתיד שלנו יהיה יותר טוב מהחיים שלו והוא צדק. החיים שלי הרבה יותר טובים ממה שהיו להורים שלי. הבעיה הכי כואבת היום שאנחנו לא יכולים להגיד לילדים שלנו שהלכו לצבא ולמדו שיהיה להם עתיד טוב יותר. הדור שלהם חסום- אין להם סיכוי לקבל השכלה או לקנות דירה. במדינת ישראל אין ימין ושמאל יש דור חסום ודור פתוח." - אמירה מעניינת על מוביליות חברתית שכנראה פעם הייתה - כשכחלון היה ילד - והיום לא. כחלון נולד ב-1960. נראה שתחת שלטון מפלגת העבודה בין 1960 ל-1977 כשכחלון היה ילד, נהנתה ישראל ממוביליות חברתית, ומייד לאחר מכן עם עליית הליכוד לשלטון זו נעלמה והדור נחסם. מעניין. בכל אופן גם בפיסקה זו מופיע קטע מדאיג - 'אין ימין ואין שמאל יש דור חסום ודור פתוח'. פירושו של דבר, לדעתי - מה שהיה הוא שיהיה. אין ימין ואין שמאל כי אין לי אמירה או פיתרון של ממש בעניין המדיני. זו בעייה שכל מי ששוקל להצביע 'כולנו' צריך לקחת בחשבון. הניסיון מראה שמי שאין לו אמירה של ממש בנושא המדיני שובר בסוף ימינה. אצל כחלון, כזכור, זו לא הפתעה כה גדולה. הוא כבר היה שם.

 

"כל תחום מתחומי חיינו וחיי ילדינו חסום. ושאף אחד לא יספר לכם סיפורים, יש אשם אחד במחירי הדיור – ממשלת ישראל. 94% מקרקעות המדינה שייכות למדינת ישראל, אפילו לסין הקומוניסטית יש פחות. איך נעשה את המהפכה בדיור? מי שיבנה לנו את הדירות באיכות הכי גבוהה, במהירות ובמחיר הכי טוב – יקבל את הקרקע. כך הקבלנים יתחרו על האזרחים ויורידו את מחירי הדיור. אם הרפורמה בסלולאר הכניסה לקופת המדינה 3.7 מיליארד לטווח הארוך, רפורמה בדיור תכניס מיליארדים רבים נוספים לקופת המדינה. הממשלה לא עשתה את זה עד היום כי לאף אחד לא היה אומץ לשנות. כולם יודעים בדיוק מה לעשות - בבנקאות, במזון, בתחבורה, בכל משרד יש תכניות- הבעיה היא ביישום." - והנה הגענו לקטע החשוב! איך נעשה את המהפכה - ניקח את אדמות הציבור וניתן אותם ליזמים פרטיים! מתחרה משמעותי, ללא ספק, לתכנית מע"מ אפס. את ההרס והחורבן הסביבתי והכלכלי שהתכנית הזו יכולה ליצור כולנו יכולים לנחש. 'רפורמה בדיור תכניס מיליארדים רבים לקופת המדינה' - ברור שזו תהיה מכירת חיסול מבוהלת, בה יינתנו קרקעות ליזמים פרטיים פחות או יותר במתנה. הפיתרון האמיתי - בנייה ציבורית להשכרה לטווח ארוך בעלות בת השגה - דורש דווקא השקעה מצד המדינה. אם מישהו חושב שהעברת קרקע ציבורית ליזמים פרטיים היא הפתרון לבעיית הדיור - שיצביע כחלון. אם מישהו חושב במונחים של יעדים ארוכי טווח, היצע וביקוש, תכנון מוקדם, דיור ציבורי וכל מיני מילים גסות כאלה, אולי כדאי שימצא פתרון אחר. אבל הוא לפחות עקבי. אותו הגיון שהכנסה פנויה של כמה מאות שקלים תלך לצריכה, תופס גם כאן. יש כמה וכמה שמות להשקפת העולם הזו, 'חברתית' היא לא אחת מהן.

 

ואם כבר - אנחנו כמעט לקראת סוף הפוסט. איפה הפערים החברתיים? העוני? טוב, מעמד הביניים? משהו? חוץ מההבטחה 'הורדתי את מחירי הסלולר ולכן אוריד את מחירי הדיור' אין כאן שום התייחסות. אני לא מדבר על המכלול האדיר של נושאים שנעלמו פתאום - ביטחון. חוץ. שטחים. כיבוש. יחסי יהודים ערבים. דתיים חילוניים. דת ומדינה. גם בהקשר הכלכלי הבסיסי לא ברור מה הוא רוצה. הוא חברתי? הוא רוצה להוריד את הפערים? שום דבר. הוא רוצה להוריד את מחירי הדיור. למה בדיוק? QUI BONO? לטובת מי? לטובת אותו צעיר אחיד יוצא צבא שאותו רואה לפיד בדמיונו? 'חברתי' כבר אמרנו?

 

"כששוחחתי הערב עם פעילי 'כולנו' באשקלון, ביקשתי לומר להם - תשובי הדרום אמרו בצוק איתן שהם מוכנים לשבת חודשים במקלטים, לשלם את המחיר רק בשביל שהממשלה תפתור את הבעיה, מדובר באנשים חזקים עם עוצמות. אז חשוב שתדעו - יש כאן ציבור חזק שיכול לשנות והכל מתחיל בפתק קטן בקלפי." - אז היה שווה צוק איתן? מכיוון ש'אין ימין ואין שמאל' לעולם לא נדע. אבל לתושבי אשקלון יש עוצמה. נקווה שהיא תחזיק להם לסיבוב נוסף בעזה, שפחות או יותר מובטח כאן ברמיזה. אבל אם הם מספיק חזקים להחזיק מעמד במקלטים, הם גם מספיק חזקים להצביע כחלון.

 

אז היה מעניין? לא כל כך. המרכז הוא אף פעם לא מקום מעניין. אסור להגיד משהו במפורש שישתמע שיש לך איזו דעה. מותר רק לרמוז. זה בסדר אם באמת אין לך שום דעה על שום דבר, כמו היהיר, שזה בא לו בטבעיות. אם יש לך דעות, והן אפילו נורא מעניינות, כמו למשה כחלון, אז זה מאמץ רציני להסוות את זה בערימה של קש וגבבה, ורק על זה הייתי נותן לו צל"ש. אבל לא הייתי מצביע לו, כי הדעות האלה לא משהו.

 

ממתק? כחלון, כחול וזה. נלך על פור יו בלו של הביטלס. המילים הן בעלות עומק כמו של מניפסט כחלוני  מצוי - "בגלל שאת מתוקה וחמודה אני אוהב אותך" (וגם אוריד בשבילך את מחירי הסלולר!) אבל יש כאן מבנה קלאסי של בלוז של 12 תיבות, ואם מתעלמים מהטקסט האווילי זה עובד כל השתי דקות וחצי. מקווה שהן מפצות על עשר דקות של סבל בקריאת המניפסט הכחלוני ופרשנותו בפוסט הזה.

 


נכתב על ידי , 17/12/2014 07:09  
22 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של אבו אלמוג ב-19/12/2014 16:57
 המבחן הכפול


'חוק המשילות' שהעלה את אחוז החסימה הפך אותי לקול צף. האיחוד של 'המפלגות הערביות' משאיר אותי, הבוחר שחיפש אג'נדה יהודית ערבית, ללא בית אידיאולוגי מובהק, כי החנין היחיד שם יטבע בים של עשרות לאומנים פלסטינים ופונדמנטליסטים איסלמים ואמא שלי חינכה אותי טוב יותר. אז עכשיו הכל פתוח. כולל כחלון. באמת! למה לא? 

 

אז למי באמת להצביע? סך הכל האיחוד הוא לא עובדה מוגמרת, אבל יש מעט מאוד צפרדעים במפלגה הזו שאני יכול לבלוע. הגב' זועבי, למרות הסקס אפיל המחתרתי שלה היא לא מה שהייתי מבזבז את קולי החד פעמי הארבע שנתי להכניס לכנסת, וכך גם לא החבורה של האיסלמיסטים העבדקנים שם. אם אני רוצה יש לי עבדקנים משלי, והם אפילו יותר מפחידים!

 

לא שהייתי שוקל להצביע למי מהם. מופע האימים של עדינה בר שלום אתמול רק הראה עד כמה העניינים רחוקים מלהיות תקינים שם באזור החרדי-מזרחי. בר שלום, המייצגת איזו אישה חרדית מתקדמת נוסח המאה ה-21, מין זוכת פרס ישראל מדליקת משואה כזו, ירדה כאסח על יפה דרעי כי זו, 'כשהקימה סמינר גזרה לעצמה משכורת שמנה'.  כנראה שהקטע של אישה שעובדת, מפרנסת, שוות זכויות, גוזרת לעצמה משכורת שמנה, לא הגיע עדיין לשם. כשבר שלום מטיחה את זה בדרעי זה נחשב לעלבון איום. אישה שממש מקבלת משכורת. לאן הגענו? באמת! גם הקטע של 'אישה חברת כנסת' לא סגור שם סופית. אבל אף אחד לא באמת חשב שאני אצביע ש"ס, נכון? אה, ולמפלגת אלי ישי אני מאחל קול אחד פחות מאחוז החסימה. 

 

אז אם לא ש"ס, מי כן? 

 

המבחן הוא כפול. מבחן המלחמה ומבחן קצאא.

 

מבחן המלחמה - הבלוג של עידן לנדו חשף את מה שבאמת קורה כאן, למי ששאל את עצמו למה פתאום בחירות וכל זה. מה שקורה זה שהתרגלנו למלחמה מיותרת להפליא ויקרה להחריד אחת לשנתיים (והיי, גם המון ילדים פלסטינים מתים, אבל מי סופר אותם? אמרנו שלא מצביעים לזועבים. נצדיע לצה"ל וכל זה ונמשיך הלאה) מה שיוצר בור תקציבי, מה שמחייב בחירות כי אף אחד לא רוצה לקחת אחריות על התקציב. ואחרי כן עוד מלחמה ועוד בור תקציבי ועוד בחירות וחוזר חלילה. זה מין הסבר נהדר כזה שממש פותח עיניים למה שקורה כאן בעשור האחרון.

 

אז ככה - כל מי שהיה מעורב בדרג המחליט בשלוש המלחמות האחרונות - עופרת יצוקה עמוד ענן צוק איתן - די פסול לזה שאני אצביע בעדו. זאת אומרת שעקרונית כל מה שימינה לעבודה קצת בעייתי, וגם העבודה עצמה מחזיקה את ליבני שדי הרבה מהדם והדמים האלה מטפטף מהידיים שלה, למרות שהיא יודעת להגיד 'כוסאמק' בטלוויזיה ומופיעה בחליפה יפה עם בוז'י שגם הוא לובש חליפה יפה.

 

או שגם היא קוראת את עידן לנדו וגם היא הבינה שהכל מיותר? אני בספק. 

 

בקיצור מי שיבטיח לי לשבור את המעגל המגעיל הזה יקבל את קולי. חצי ממנו כי יש עוד מבחן. אבל עקרונית אני לא רוצה הרבה. לא 'שלום', לא 'פינוי התנחלויות', לא 'החזרת שטחים'. מזה התייאשתי. אתם לא יכולים. אתם עבדים של המתנחלים. אבל סך הכל תבטיחו שתרגעו בקטע של מלחמה בעזה ועשינו עסק. תראו שזה טוב גם לכם, באמת! 

 

והיי, באמת לא ביקשתי הרבה! זה בגלל שההצבעה שלי הפעם היא לא איזה אמירה אידיאולוגית מדהימה. אני מצביע אד הוק, מעכשיו עד הבחירות הבאות, ומי שמבטיח לי שהן תהיינה בעוד ארבע שנים ולא תהיה באמצע מלחמה הלך צעד רציני לקראת לקבל את הקול שלי. אבל הוא צריך לעבור עוד מבחן -

 

ומבחן קצאא. אז שם היה משהו מאמם, שהדליפת נפט הזו חשפה איזה חברה סודית שאף אחד לא יכול לפקח עליה (והיא יחידת סמך של - החזיקו טוב - משרד האוצר. בטח הלכו שם מה זה חגיגות בשנתיים האחרונות!) וזה קטע של הון - שלטון - ביטחון במירעו. אה... וזה עוד לא הכל! יש איזה בוררות מטורפת עם איראן על כספים שאנחנו חייבים להם על נפט עוד מימי השאח, וכולנו משלמים חצי מיליון דולר לשנה לדורי קלגסבלד כדי שימשוך את זה עוד קצת שנשלם עוד הצמדות וריביות.

 

אז מי שיבטיח שיזיז שם דברים, כמו להוריד את החיסיון, ולהכפיף לתקנים של איכות הסביבה, ולעשות מין ועדת חקירה כזו שתעיף לעזאזל כל מי שהיה אחראי שם לדליפה, ולפתוח את הכל לציבור, ולאוורר טוב טוב, וגם, עוד בונוס, לחשוף עוד כמה קצאאות שבטח מתחבאות בכל מיני מקומות אפלים ועושות דברים איומים, אז הוא קיבל את החצי השני של הקול שלי. ורמז - אם למשל מכניסים ראש שב"כ לשעבר לרשימה אז זה לא צעד בכיוון הנכון. כי האנשים הנורא סודיים האלה הם בדיוק מי שמביא לנו את דליפת הנפט הבאה. או מה שזה לא יהיה.

 

לאן המבחן הכפול הזה לוקח אותי? דברים עוד לא התגבשו. עוד לא היו בחירות פנימיות בעבודה, לא סגור מה נסגר עם הקדמת הפריימריז בליכוד עם הבית דין וכל זה, עוד לא התגבש ממש האיחוד של המפלגות הערביות, כחלון עוד לא הודיע על הרשימה, וגם לא סגור באיזה רשימה רץ יוני shit-bone. אז הכל פתוח. אני מסתכל, רושם, מברר. די כיף להיות קול צף. באמת! כל האופציות פתוחות. חוץ מלפיד. כי יש גבול לכל תעלול. באמת.

 

אה... ואם יש מפלגה שיש בה חבר כנסת שנמצא בארון, זה גם די סבבה מבחינתי. שנים לא קראתי טקסט כה ברוטלי כמו זה של גל אוחובסקי. אחידות במחשבה ובמעשה שלא הייתה מביישת את הימים הטובים של המפלגה הקומוניסטית באלבניה. אבל כאן אני באמת נכנס לוויכוח שלא ממש מעניין. כי המפלגה הזו שיש בה חבר כנסת בארון נופלת בשני חצאיו של המבחן הכפול וכמעט לא קמה. 

 

אז אלו הרהורים. איזו יריית פתיחה. ממתק? זה חדש של ניל יאנג. מילים קצת נדושות אבל סך הכל ניל יאנג, ובאמת, מי יעמוד כמו גבר ויציל אותנו מהמלחמות והקצאאות? קיפ און רוקינ' אין דה פרי וורלד ניל. אם היית רץ לראשות הממשלה בישראל היית מקבל את הקול שלי, בטוח! 

 

נכתב על ידי , 15/12/2014 20:49  
17 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של n_lee ב-17/12/2014 22:39
 הם רק רצו לקרוא פוסט, ואז קרה להם דבר מדהים שיפיל אתכם מהכיסא!


החיים שלי נורא מוזרים בזמן האחרון. היום היה לי יום שיצא מסרט קולנוע זול. הוא התחיל כשהרופאה בישרה לי שמה שכל כך כואב זה שלוש צלעות שבורות שלא ראו בצילום, ואני מסתובב עם זה לא מאובחן כבר שלושה שבועות, ואין מה לעשות חוץ מלזלול משככי כאבים בלי חשבון. אחרי כן נפגשתי עם פ' והיא העבירה אותי לשלב ב' אחרי תהליך שנמשך עשרה חודשים מאוד קשים. בדרך מהאוניברסיטה עוד קיבלתי מייל שפייפר שלי התקבל לכנס בינלאומי שרציתי, ומייל שמזמין אותי לסדנה נורא מעניינת ממישהי שמזמן רציתי לשתף איתה פעולה מבחינה אקדמית. אז כמו שאומרים - It never rains- it pours!

 

אז עכשיו נורא שמח לי ובפייסבוק מברכים אותי מאטלנטה עד קהיר (באמת!) וכיף גדול. 

 

אז הפוסט הזה יכול היה להיות משהו מאוד מקושקש על המילט, ועל ההארה שפ' האירה את עיני היום על האבחנה בין הכותבים של המאה ה-17 ואלו של המאה ה-18 ואיך הכל קשור (באמת! אבל היא עוד לא יודעת את זה. תארו לכם עד כמה תשמח לגלות!) לד'אהר אל עומר, אבל אני נורא שמח, ולכן אני אכתוב משהו שמח ומבדח שלא קשור (כמעט. כי כל דבר קשור) למילט.

 

אז ככה. מי שמסתובב בפייסבוק בשנה האחרונה בטח ראה שכל האתרים האלה של כל מיני חדשות צהובות, וסרטונים קורעי לב, וכאלה שנועדו לשכנע אותך להיות טבעוני, או קרניבור, או הארי קרישנה, או ביביסט, או ד'אהריסט (אין עוד סרטון כזה. אני מצלם בדיר חנא בלילות ירח מלא) הולכים לפי נוסחה? זה הולך כך. ה-X רק רצה לעשות Y ואז קרה במפתיע Z שיגרום לכם ל-A. נוסח - הילד הקטן הזה רק רצה להכין לאמו ארוחת ערב. מה שהיא אמרה לו לא תשכחו לעולם. או - החתלתול החמוד הזה רק רצה לחצות את הכביש. התגובה של הכלב של השכנים לא תשאיר אתכם אדישים. 

 

אז כמובן מי שממהר לנצל את הנוסחה הזו זה 'ישראל היום' בדף הפייסבוק שלו. אחד ההישגים הגדולים של איתן כבל הוא שהצלחתי לגייס לסמרטוטון הזה איזה אהדה מינימלית כי אני נגד סתימת פיות בולשביקית. אז אני מציץ מדי פעם בפייסבוק שלהם, אך עדיין לא הגעתי למצב שאני יכול לקחת ליד את הזבלון עצמו. אז מקבץ מקרי מגלה לנו ש- 'שוטר תנועה שעצר נהגים שעברו עבירות - נתן להם 'קנס' שלא ציפו לו', 'הבחור האמריקאי בתמונה רצה לעשות פיגועי ענק ולרצוח את אובמה, ואז ממשלת ישראל התערבה', או 'תושב מרכז הארץ שכר מתנקש כדי "לסגור חשבונות". כשהגיע לפגוש את האיש - הופתע מאוד לגלות במי מדובר'. 

 

נראה שישראל היום אימץ בערך את הפורמולה. ובעצם למה לא? זה טיזר, זה חמוד, זה מסקרן. אני חושב לאמץ את השיטה, ולפרסם מאמרים בכותרת - 'הסולטן הזה רק רצה לחלק את תושבי האימפריה לעדות דתיות המסדירות את ענייני המעמד האישי שלהן בבתי דין הדנים לפי הדין האישי. את מה שעשו הבריטים מהשיטה הזו לא תשכחו לעולם!' זה עדיף על 'הסדר העדה הדתית כמנגנון שליטה ומיון אתני', לא? 

 

אז אני מתאמן בפורמט החדש. בואו נלך לקלאסיקות.

 

האיש הזה רק רצה לרצוח את המקסיקני המכוער שרצח את החברים שלו. מה שאמר לו המקסיקני באמבטיה ידיר שינה מעיניכם:

 

 

 

האישה הזו תפסה את בעלה מנסה לעזוב את הבית ברגע האחרון. מה שאמר לה הבעל, יפיל אתכם מהכיסא!

 

 

האיש הזה רק רצה לשדוד בנק. מה שאמר לו השוטר, יעשה לכם את היום!

 

 

האיש הזה רק רצה לעבוד על כולנו בעיניים, את מה שעשינו לו ב-17 במרץ, הוא לא ישכח לעולם!

 


 

ממתק?

 

האנשים האלה רק רצו לנגן על הגג. את התגובה של השכנים לא תנחשו לעולם!

 

נכתב על ידי , 10/12/2014 19:10  
17 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של n_lee ב-14/12/2014 14:35
 לדף הבא
דפים:  

108,382
הבלוג משוייך לקטגוריות: תרשו לי להעיר , אקטואליה ופוליטיקה , פילוסופיית חיים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לאבו אלמוג אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על אבו אלמוג ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2014 © נענע 10 בע"מ