לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה


אני, פול מקרטני, בחורות, חברים, כתיבה, ספרים, סיפורים, סקס, דיאט קולה, מוזיקה, עוד מוזיקה, פול מקרטני, ארגנטינה, מו"ד, ביליארד, Great Thursday, גני שעשועים, ריבים עם ערסים, היפיזם, אתאיזם, סטלניזם, אוני' בר אילן, אוני' תל אביב, תל אביב, פול מקרטני וצורן


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
1/2010

בראשית ברא האדם את האלוהים


אוקי. לנשום עמוק.

זה הולך להיתו פוסט מעמיק, ארוך ומעצבן, במיוחד עבור הקהילה הדתית והמאמינה. אתם מוזמנים להתווכח איתי(:

אני הולך לדבר על שני דברים- הדת היהודית, שהיא דת לדעתי מאוד לא יעילה, והכפייה הדתית, שהיא גרועה בהרבה.

אבל לפני הכל- צדיק באמונתו יחיה. אני לא כופה עליכם כלום, אני לא מבקר אתכם ולא אומר שום דבר לרעתכם: כל עוד אתם צדיקים(משמע, אנשים טובים), חיו כפי שנראה לכם. אם אתם לא צדיקים, זה בעייה אחרת(:

 

הדת היהודית:

ראשית, אני אסביר מדוע אני מדבר על הדת היהודית. אמנם ההסברים שלי שהיהדות היא דת מפגרת למדי, כמו כן העובדה שאני מדבר כנגדה, די לא תואמים את המשפט המודגש בתחילת הפוסט- צדיק באמונתו יחיה. ההסבר שלי כדלקמן: לכל דת יש אינטרס, רוחני(האל שלי אמר לי) והגיוני(ככה הכוח שלנו יגדל) להרחיב את אופקיה. היהודים עושים זאת על ידי פרו ורבו ומלאו את הארץ, הנוצרים על ידי הזמנות מפתות והמוסלמים הקיצוניים על ידי צמצום אוכלוסיית הדתות האחרות(: . בקיצור, הנקודה שלי היא כזו- לאנשי הדת יש זכות להביא מאמינים חדשים, לי יש זכות להעביר את דעותיי הלאה. זו מדינה חופשית, תודה לאל, כלומר, תודה לבן גוריון שהקים אותה דמוקרטית.

כעת, לנושא העיקרי- הדת היהודית. הדת המונותאיסטית הראשונה ולכן היא מהווה בסיס לנצרות ולאיסלם(ולא, אין לנו מה להתגאות ב "הם העתיקו מאיתנו"- זה לא כזה כבוד). הדת הזו מנוהלת על ידי עשרות ומאות חוקים ומצוות שנכתבו על ידי בני אדם שקרנים ורמאים שתירצו את טיעוני הסרק שלהם ב "אלוהים אמר לי". אני לא סתם זורק עובדות באוויר, אני גם מוכיח אותן. שימו לב איך אני הופך את סיפור הבריאה, מתחילתו ועד סופו, לשקר:

-"בראשית..." משום מה, לא נראה לי שכדור הארץ נוצר ראשון. למעשה, אני מוכן להתווכח על זה. היקום נוצר לפני בערך ארבע מיליארד שנים, ומשם גושי החומר החלו להופיע ולהתקבץ לכוכבי לכת ולכוכבים. משום מה, לא נראה לי הגיוני סטטיסטית שכדור הארץ נבנה קודם: זה עוד ניסיון של הדת לגרום לנו להאמין שאנחנו חשובים במשהו.

-"בראשית ברא..." כאשר נכתב התנ"ך, היישות היחידה שהייתה קיימת היא אלוהים. לכן, לא הגיוני שהוא היה אומר על עצמו 'ברא', אלא אם כן הוא סכיזופרן או שיישות זקנה יותר(שמעון פרס, למשל) כתבה את זה. איכשהו, לא נראה לי.

-"בראשית ברא אלוהים את השמיים ואת הארץ..." שכחתם במקרה שמבחינה טכנית אין כזה מושג שמיים? שמיים הם מה שאנחנו רואים כיקום, והוא נצבע בכחול ביום על ידי פריסת האור של השמש ובלילה הוא שחור בגלל החושך. אלוהים, אם אכן יצר את היקום, מן הסתם יודע מה הוא ברא. אז למה לא לומר "בראשית בראתי את היקום ואת הארץ" או "בראשית בראתי את האוויר ואת האדמה."

-ביום השלישי, אלוהים מייצר את הצמחים וביום הרביעי, הוא בורא את השמש ואת הירח. הוא פשוט שכח משהו קטנטן- צמחים לא יכולים לחיות בלי שמש.

-חכמי דת טוענים כי העולם נברא לפני התש"ע שנים- 5770 שנה, בעברית. מה שקצת לא מסתדר עם העובדה שיצורים כמו דינוזאורים חיו על הפלנטה הזו לפני שישים וחמש מליון שנה. למה דינוזאורים? כרישים וקנגרואים חיים כבר 400 מליון שנה. עזבו, בני אדם חיים כאן 49,000 שנים. עדיין העולם נברא לפני 5770 שנה?

-למרות הקרבה הגנטית והפיזית בין בני אדם וקופים, הדת ממשיכה לטעון שדבר כזה מבזה את כבוד האדם. אבל הרי, גם הקוף הוא יצירתו של האל, לא? מה מבזה בזה, אם כך?

-חכמי דת אחרים טוענים שבני האדם אחרי תיבת נח החלו לצוד חיות, ושעד אותה התקופה כולם היו צמחוניים. ואני תוהה לי- איך זה ייתכן כי לבני אדם יש עיניים המיועדות לראייה תלת מימדית(במרכז הפנים), ראייה של ציידים, אם לפני פחות מששת אלפים שנה עדיין כולנו היינו עם של צמחונים? ולא, אבולוציה בקנה מידה כזה לא מתרחשת על פני 6000 שנה.

 

עכשיו נשים לרגע בצד את סיפור הבריאה ונתרכז בעובדות- בהנחה ויש אלוהים והוא זה שיצר את היקום, מה אכפת לו מאיתנו, חבורה של 7 מיליארד בני גזע נחות בקצה של גלקסיה קטנטנה באיזשהו חור ביקום. אם אתם לא משוכנעים, אולי המילים האלה יגידו לכם כמה דברים: אינקוויזיציה, שואה, מלחמות העולם, פיגועי התאומים, פיצוץ הרכבת התחתית בלונדון ורן דנקר. עדיין לאלוהים אכפת מאיתנו?

 

הכפייה הדתית:

אוקי. סיימנו לדבר על הדת ולסכם את זה שהיא מלאה חורים כמו העלילה של דמדומים. אוקי, כמו שאמרתי- צדיק באמונתו יחיה. עכשיו אני פונה אל הלא-צדיקים שבינינו, אלה שאחראים לכפייה הדתית. די!

מדינת ישראל הוגדרה כמדינה יהודית-דמוקרטית, לא יהודית וואנבי דמוקרטית, תקנו אותי אם אני טועה ושכחתי להקשיב למיטל בשיעורי אזרחות. כמדינה יהודית, מן הסתם שחיים פה יהודים(גם, בעיקר- אני מוציא מהכלל דרוזים, מוסלמים, נוצרים ואתאיסטים). כדמוקרטיה, על המדינה לוודא שלא נפגעות זכויות המיעוטים(משמע- אתאיסטים ואחרים).

נצא מנקודת הנחה שאני רוצה לקנות חזיר לארוחת שישי. זכותי כאדם, לא? מדוע לא נמכר חזיר? הרי, אף אחד לא מכריח את האנשים המאמינים לקנות(שלא לדבר על לאכול) חזיר. אז מה הבעיה למכור אותו? אה? יש לי, כמו גם לנוצרים, לדרוזים ובעצם לכל מי שאוהב לאכול חזיר את הזכות הזו.

עוד חוק מפגר לחלוטין הוא איסור על תחבורה ציבורית בשבת. ובגלל החוק המטומטם הזה, אני הולך להיתקע בירושלים יום וחצי שלמים(רק אני מוצא חוסר הגיון במשפט הזה?). למרות שלהיות בירושלים עם אנשים כמו מרטין ויעל זה לא בדיוק להיתקע, אבל ניחא.

בחזרה לנושא. אני רוצה לנסוע בשבת ברכבת. למה אסור לי? כי יש יהודים מאמינים בארץ. אז הנה שאלת מיליון הדולר: מה אכפת לאותם יהודים שאני נוסע ברכבת בשבת?

וזו רק אחת מתוך אלפי דוגמאות. יש את האיסור על נישואים חד-מיניים, את החוק שמחייב למידת תנ"ך בביה"ס, ההתחייבות לנישואים דתיים בארץ, גירושין רק דרך הרבנות, האיסור על נשים רפורמיות להתפלל בכותל ועוד הרבה.

 

השלב הבא בחלק הזה הוא הדיון על תופעת החסידות. החרידים, שרובם אנשים נפלאים ומקסימים שאני מכיר כמה כאלו באופן אישי. מתוכם ישנה קבוצה, קטנה יותר או גדולה יותר, זה לא משנה, זה מה שנקרא 'עוכרי עמם', והם אלו שיביאו את חורבן המדינה הזו. זו קבוצה של אנשים שתרומתם למדינה מסתכמת ב 'אני לומד תורה'- תרומה משמעותית ללא כל ספק. גאוני! איך לא חשבתי על זה בעצמי?! אולי, בתור פרס, ניתן להם גם כסף על התרומה המשמעותית הזו? מה, הם כבר מקבלים כסף על זה? כסף על ללמוד תורה? גאוני.

ועכשיו ברצינות. האנשים האלה תורמים למדינה באפס, כלום, נאדה, זירו. הם לא עושים צבא, לא משלמים מיסים ולהפך: החמור החילוני מממן אותם. וככל שהם ילכו ויגדלו, כך גם עבודתו של החמור החילוני- וסופו של כל חמור הוא למות מעבודה קשה. ואז, זה יהיה היום בו אנחנו לא נוכל לדאוג לעצמנו. הכלכלה תקרוס והמדינה תפשוט את הרגל. זה מה שאנחנו רוצים?!

קבוצת האנשים הזאת, שאני מגנה אותה בתוקף, שכחה ביטוי מאוד ידוע מהתורה שלהם: אם אין לחם, אין תורה. המשמעות היא, שאם אתה לא עובד, לימודי הדת שלך הם חסרי ערך. חומר למחשבה, אלי ישי.

 

שוב- כמדינה יהודית, למדינת ישראל יש חובה להנחיל ערכים יהודיים בתושביה. כמדינה דמוקרטית, יש לה חובה לוודא שזכויות האזרחים האחרים לא תיפגענה. יש לי אפילו רעיון איך לעשות את זה: רכבות ותחבורה ציבורית אחרת תפעל בשבת, אך במחיר של 150% מהרגיל. ככה גם הנחלתם ערך בתושבי המדינה, וגם סייעתם למיעוטים שלא מאמינים שהעולם עומד על תרי"ג מצוות.

בנוסף, היא חייבת לגרום לקבוצת 'עוכרי ישראל'(שאני ממש לא מכליל ולרגע לא אמרתי שאלה כל החרידים) להתחיל להרוויח כסף בשביל עצמם. מימון משפחות מרובות ילדים ע"י המדינה זה דבר אחד. מימון מוחלט של חבורת פריזטים שיושבים בחדר ומגרדים בזקן? משהו אחר לגמרי.

 

אגב, חלק גדול מהרעיונות לפוסט הגיעו מהבחור הנחמד הזה:

http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=167524&blogcode=10221650

תקראו אותו גם בלי קשר, הוא מצחיק.

אם מישהו רוצה להתדיין איתי בנושא, אתם מוזמנים להשאיר תגובה.

נכתב על ידי , 10/1/2010 21:31  
4 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

Avatarכינוי: 

מין: זכר

תמונה

© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לElvis אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על Elvis ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ