לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

אחד בהמון

על החיים, על המדינה, על הממשלה, עלינו


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    מאי 2012    >>
אבגדהוש
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
הוסף מסר

5/2012

כמו כבשים לשחיטה


אז השבוע אתחיל, החג בא והלך, והמצב ממשיך להיות מצחיק. בסוף שבוע חגיגי אחד שני ילדים להרגו משטויות, הגורם למוות מספר אחת בישראל ובעולם בכלל. אחד הילדים נפגע בפלג גופו העליון מירי שקרה כתוצאה מקליע שנפלט במעלך משחק בנשק עם חבר (אם חברים כאלה...), והשני מת מחנק, תלה את עצמו במסגרת "משחק" (אני משאיר מקום לדמיון המפותח שלכם באשר לסיבה האמיתית).


למה אני חותר בסיפורים אללו: המארכת בארץ נכשלה בכול הרמות, מארכת החינוך, התקשורת ובמיוחד ההורים כשלו בצורה שאין מילים לתיאורה. אבל הבעיה היא לא רק פה, היא הרבה יותר עמוקה, הבעיה היא שאף אחד לא לומד לקחים ואף אחד לא באמת מפנים, בעוד כשבועיים אנחנו לא נזכור כלום, כאילו מחקו לנו את הזיכרון.

זה מתבתא בכול הענפים בארץ, גישת ה"לא עובד, אבל לא שבור" כי אם זה לא שבור, אז אין צורך בתיקון, כמו ענף התקשורת שרק בשבוע האחרון אנחנו רועים קרן אור של תקווה, אבל זה סיפור ליום אחר.


הפוליטיקה בארץ היא מארכת רקובה מן הייסוד, הפרצופים הם אותם פרצופים, רובם כשלו כשלונות בעבר, אבל שכחנו... דברים כמו "הנשיקה של קותי סבג ויאנה" או "מה ללבוש להופעה של מדונה?" (אתם פאקינג אמיתיים???) החליפו לכם את הזיכרונות החשובים בזבל, זבל מהקופסה שיש לכם בבית שנקראת טלוויזיה (מיתי בפעם האחרונה מישהו מכם בדק כמה מזיינים אותו בחשבון החודשי?), אני כבר לפני כמעת חמש שנים גירשתי את החור השחור הזה מהבית, אני חייב להגיד שהמוח שלי אמר לי תודה יותר מפעם אחת מאז.


אז נותנים לכם משהו לפחד ממנו ואתם כמו מפגרים עוקבים אחריו, בלי לשים לב למה שקורה מסביב, זה מתחיל מהאינטיפאדה הראשונה וממשיך דרך כול עימות שהיינו בו מאז, אני לא בא לומר שהמבצעים הצבאיים של שלושת העשורים האחרונים לא היום חיוניים, הם דווקה ממש היון נחוצים לרוב, מה שאני כן רוצה לומר, שבעלי ההון בארץ (אשר מחזיקים את התיקשורת שפורקת לכם זבל לראש 24/7 ואומרת לך את מי לאהוב ואת מי לשנוא) הבינו שכול עוד יש משהו שמפחיד את העם, הם יפתחו את הארנקים ויהיו מוכנים לכול גזרה רק כדי לקבל חזרה את תחושת הביטחון השברירית. מאז כול שבוע אנחנו עוברים הפחדה של התקשורת, מקרי רצח, מקרי אונס (ע"י זרים כמובן, כי בארץ אין אנסים, במיוחד כאשר מדובר ברבנים, ראשי ערים ונשיאים), תאונות דרכים קטלניות (תלמדו לנהוג, במקום איך מקבלים רישיון), ואם אין משהו שקורה בארץ, אז תמיד יש מהגר רחב של אימה שהפשר להביא מחו"ל... אירן למשל.


אז ככה אנחנו מפחדים מהכול, שונאים את כולם, אומרים שהעולם אנטישמי ולא מוכנים לצאת רגע מהקופסא שלה אנחנו קורים טליוויזיה. בזמן שאנחנו יושבים, הם גונבים מאיתנו הכול, את המשכורות שלנו, את העתיד שלנו ואפילו את כספי הפרישה שלנו. חשוב להבין שאם אנחנו נמשיך לפחד, אנחנו לא נגיע לשום מקום, המצב אפילו ילך והידרדר עוד יותר. כמה זמן המע"מ יהיה 17% לפני עוד עלייה? כמה זמן עד שליטר דלק יעלה מעל העשרה שקלים? כמה זמן עד שהמעדן ההכי גדול בבית שלנו יהיה רק לחם יבש?


אתם עובדים קשה כול יום כדי לממן את החרידי במאה שערים שעובד בשחור ומהלים הון מתחת לאף של הממשלה שלא אכפת לה, כי לחרידים יש חברי כנסת ששומרים על האינטרסים שלהם, אפילו לערבים יש, לחילונים יש ייצוג גם, אבל רק בתנאי שהם מהמעמד העליון. לכם אין קול, כי את מעניין מה יש להגיד לעבד של שכר מינימום? למה משק החשמל בישראל לא מפוקח בצורה ראויה? למה לא נותנים לפרוייקטים של אנרגיה סולארית נקייה וזולה לקום בנגב? תחשבו איך יראה חשבון החשמל שלכם אם בכול השטחים המתים של הנגב יקומו תחנות כוח שמפיקות אנרגיה מהשמש? אז באמת אפשר יהיה להכניס את המכונית החשמלית כאופציה זולה ונקייה! אבל לא! הטייקונים יפסידו כסף! הם כנראה לא מודעים למשפת שאומר "אי אפשר לקחת את הכסף איתך לעולם הבא (אם יש כזה)", בגלל הרווח שלהם, אתם תמיד תפסידו, כי אתם מסכימים לכך.


וכאשר תגיע המלחמה הבאה, אתם חושבים שהעשירים ישלכו את הילדים שלהם להילחם? מה אתם חיים בסרט? בטיל הראשון לתל אביב, הילד שלכם יהיה בעזה תחת אש מוסלמית ותחת סכנת חטיפה או מוות, הילד של דנקנר יהיה בברכה, הילד של תשובה יהיה בקאנטרי, והילד של ביבי? הוא בכלל בדו"צ, אז מלחמה הוא בחיים לא יראה. אבל ברגע שיהיה צורך בבשר תותחים, הילד שלכם יהיה הבחירה הראשונה.


תשאלו את עצנכם את השאלה הפשוטה, למה אני משלם שליש מהמשכורת שלי למס הכנסה? למה חשבון החשמל שלי נראה כמו של מועדון לילה למרות שאתם שלוש נפשות בבית שחיים במשטר של חיסכון נוקש? למה המים רק עולים? למה לתדלק זה מותרות לעשירים? אני עובד באבטחה בשכר ממוצא בקושי, והם רוצים שאני יגיע לעבודה עם רכב, הם רוצים שאני יהיה יותר נייד... אני פשוט לא רוצה לעבוד רק בשביל שיהיה לי איך להגיע לעבודה.


והאם שאלתם את עצמכם מה לגבי מארכת הבריאות? מי שמע את הסיפור על העורך דין הירושלמי שמת מסרטן כאשר "הראל" ביטוח סירבו לתת לו מענה כי היה שם איזה תנאי שהיפשר להם לבטל את הביטוח שלו... הביטוח שעליו שילם עשרות אלפי שקלים במעלכך כול חייו. מתי תגיע התאונה שלכם ואתם תזדככו לביטוח שלכם? מתי ישפילו אותכם וישאירו אותכם למות בלי גרוש על התחת? נשמע כמו סרט אימה, נכון?


ככה זה כששווי החיים שלכם הוא כלום, כאשר אתם משלמים על הכול ולא מקבלים כלום, והם לא משלמים כלום, אבל מקבלים הכול (וכמובן בהנחות גדולות!). אתם זבל ללא שם או פנים, אתם שכירים שניתן להחליף ברגע! אם אתם חושבים שלא, אז תסתכלו על מחאות המורים והרופאים האחרונות! כמה הם באמת השיגו? אחוז אחד יותר? שניים? אני ואתם קורבנות של חזירות קפיטליסטית סוטה, רקובה מהשורש וארמומית יותר מכול נחש. רק תחכו ליום בו הזכוייות המינימאליות שלנו יבוטלו ונהפוך לעבדים בסגנון המקורי.


אתם נתתם להם חופש פעולה, והם עושים מה בראש שלהם, אבל הכוח הוא אצל כולנו, והם יודעים את זה, בגלל זה נעשים מאמצים אדירים כדי שלא תעשו דבר ופשות תלכו לעבודה. לעשירים לא אכפת ממכם, הטייקון צוחק עליכם ועל שכר ה"ממוצא" שלכם, הוא עושה מיליונים כול שבוע ואתם מתכננים מהלכים הזויים רק כדי לגמור את החודש. אבל ביום שבו המנקה לא תגיע, המתדלק יזרוק זיין, עובד הקבלן לא יגיע לעבודה, הרחובות יוצפו בזבל שאף אחד לא יפנה, השומר לא יגיע למשמרת בבנק, הנהג של הברינקס לא יגיע עם המשאית כדי לפרוק את הכסף, המלצר לא יגיש לחזירים את מנת הגורמה שלהם והמארחת לא תיתן להם שולחן, אז אוליי הם יבינו שאנחנו חברה, ולא ממלכה, אנחנו לא עבדים שלהם ושל הכסף שלהם, וביום שתבינו ותנצלו את הידע הזה, תעשו צעד נוסף לכיוון החופש שאתם כולכך חושקים בו.


תודה לכול הקוראים, אני מתנצל על שגיאות כתיב בפוסט, שיהיה לנו שבוע טוב, ואל תאמינו לשקרים שלהם!  
נכתב על ידי Eugene Fisher , 28/5/2012 01:00  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטAvatarכינוי:  Eugene Fisher

בן: 29

MSN: 

תמונה
קוראים אותי
567
הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , זכויות אדם , כלכלה וצרכנות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לEugene Fisher אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על Eugene Fisher ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ