לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה


http://www.the7eye.org.il

Avatarכינוי:  העין השביעית

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


9/2009

הומואים ולסביות בתקשורת דואגים לייצוג מוגזם של הקהילה? // דן כספי


לא כל ביקורת על המיעוט ההומו-לסבי כמוה כהומופוביה, טוען פרופ' דן כספי, שסבור כי נושאים הומו-לסביים מקבלים סיקור מוגזם ולא מידתי בגלל הייצוג הגדול של המגזר הזה בכלי התקשורת. המאמר המלא באתר העין השביעית. כאן אפשר להגיב על המאמר.נכתב על ידי העין השביעית , 17/9/2009 16:28  
3 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 הכשרת הישוב והזניית מעריב // שוקי טאוסיג


[מתוך סקירת העיתונות של "העין השביעית". לסקירה המלאה >>


השטח מתחת ללוגו בשער "מעריב" מחולק היום לשלושה: חלק הארי מוקדש להלווייתו של אסף רמון: תמונת הקבר וזרי הפרחים שנערמו עליו, תמונתם של הבן והאב במדי אסטרונאוט, וציטוט באותיות מודגשות מהדברים שאמרה האם על הקבר. חלק אחר מוקדש להפניה לידיעה של ג'קי חוגי על נסיון פיגוע במגדל הגבוה בעולם, הנמצא בדובאי (הידיעה מוגדרת כ"חשיפה", ובאופן מפתיע, ומוזר, אין לה זכר בעיתונות העולמית באנגלית).


למה מוקדש החלק השלישי? לכותרת גדולה, הגדולה ביותר על השער, שמכריזה: "הכשרת-היישוב בת 100". כותרת המשנה הלקונית מבשרת: "שרים, ח"כים ובכירי המשק השתתפו באירוע ההצדעה בקיסריה". הכותרת מפנה לכפולה האמצעית של העיתון, המוקדשת כולה לסיקור החגיגות של "החברה הוותיקה בישראל", כמו גם מחצית העמוד שאחריה. בתצלום, המשמש רקע לכפולה כולה, נראית במה אקסטרווגנטית שעליה מחוללים עשרות רקדנים ועשרה מתופפים (נדמה לי שזו אחת הלהקות מסוג מיומנה, שכוכבה דורך כעת). תחתית העמוד מוקדשת לצילומים של ידוענים (שרי אריסון, נוחי דנקנר, ציון קינן, יעקב נאמן) יחד עם בעלי הבית עופר נמרודי ואביו יעקב נמרודי. בעמוד הימני מובאים בקטן תצלומיהם של גליה מאור, טדי שגיא, יצחק תשובה ומשה כחלון, שנכחו גם הם באירוע. בעמוד הבא מצולמים זמרים ומפורטים שמות עוד אורחים נכבדים.


לפי הקרדיטים, ארבעה צלמים גייס "מעריב" לסיקור המסיבה. לצורך כתיבת הידיעה הנרחבת גויסו רק שני כתבים, לי-אור אברבך ואלי לוי, שמפרטים את תארי הנכבדים שנכחו באירוע, את דברי הברכה המצולמים של הנשיא, את שמות הלהקות השונות של מזמרים ומרקדים שהנעימו את זמנם של האורחים, ואת דברי ההלל והשבח שנאמרו לבני משפחת נמרודי. לטור הפרשנות גייסו רק כתבן אחד, בן דרור ימיני, שתחת הכותרת "המפעל הציוני" מהלל ומשבח את הכשרת-היישוב, "הזרוע המבצעת של המפעל הציוני", שרכשה קרקעות עבור המדינה שבדרך.

 

 

אברבך ולוי וימיני אינם מתפקדים כעיתונאים, אלא ככתבלבי החצר של אדוניהם, משפחת נמרודי, ששולטת, באמצעות חברת הכשרת-היישוב, בעיתון "מעריב". זו עובדה שכלל אינה מוזכרת בסיקור הנרחב של האירוע. לו היה עיתונאי מסקר את האירוע, הוא היה מעלה את השאלות הבאות: כמה כסף השקיע "מעריב" בסיקור יחצני של החברה הפרטית הכשרת-היישוב, שכלל גם שידור חי של האירוע באתר העיתון? האם "מעריב", העיתון המפסיד המקצץ עוד ועוד בשכר עובדיו, השתתף במימון החגיגות עצמן? "מעריב" הוא חברה ציבורית, שלציבור יש מניות בה. האם נציגי הציבור בדירקטוריון החברה הם בובות על חוט, מוקיונים על מקל? מדוע לא מנעו מעופר נמרודי לנצל את העיתון הציבורי שבשליטתו לקידום עסקיו הפרטיים?


ולגבי בן דרור ימיני: הכשרת-היישוב אולי רכשה אדמות והיתה חלק מהמפעל הציוני, אבל ב-1987 הופרטה ונמכרה למשפחת נמרודי, ולפחות מאז היא מתנהלת כחברה פרטית שבראש מעייניה הפקת רווחים, ושהאדמות והנדל"ן הרב שברשותה אינם משמשים להקמה פילנתרופית של יישובים חלוציים חדשים, אלא להכנסת עוד ועוד כסף לכיסיהם של בני משפחת נמרודי, כאשר לפחות חלק מהתשואה הזו משמש לאחזקת עיתון, לעריכת מסיבות מנקרות עיניים ולהילול עצמי דוחה שלהם עצמם באותן מסיבות ומעל דפי אותו עיתון.


"אנחנו בימים אחרים. ימים שבהם גם הציניות שולטת. ימים שבהם, לפעמים, המלה 'ציונות' נשמעת קצת רחוקה. אבל היא כאן, איתנו. רצה הגורל שהיום שבו נקבר אסף רמון, בנו של אילן רמון, הוא היום שבו חגגה הכשרת-היישוב את המאה להקמתה", כותב בן דרור ימיני, וצודק מאה אחוז.


[מתוך סקירת העיתונות של "העין השביעית". לסקירה המלאה >>

נכתב על ידי העין השביעית , 15/9/2009 18:19  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 


© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות להעין השביעית אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על העין השביעית ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ