לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה
 


בס"ד הבלוג מייצג את החיים שעוברים יום יום חברי הכנסת מסיעת ש"ס ובראשם אלי ישי, במסעם לקראת הבחירות בפברואר 2009 והחיים בישראל בצל הסיכונים והמתיחות...
Avatarכינוי:  אלי ישי

מין: זכר

תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


1/2009

שבוע קשה עבר עלינו - הסיפור המלא אודות ניתוחו של המר"ן


בס"ד

 

שלום לכם גולשים יקרים,

השבוע עבר מורינו ורבנו, עטרת ראשינו מרן הגר"ע יוסף שליט"א, ניתוח מיוחד בגבו, לאחר תקופה ארוכה של כאבים עזים, שהפריעו למאור ישראל להמשיך בעבודת הקודש, להרבות תורה בישראל ולהעתיר בתפילה לשלום עמנו, חיילנו וארצנו. שבוע לא קל, בתקופה לא קלה, תקופת מלחמה. אני וחברי דילגנו בין ישיבות ממשלה וקבינט, סיורים בדרום הארץ, ביקור חולים אצל חיילי צה"ל וליווי ההליך הרפואי שמרן שליט"א עבר.

 

תפילות רבות, ברחבי העולם היהודי:

ב"ה בזכות תפילת רבים, בכל רחבי העולם היהודי, הניתוח הוכתר בהצלחה. מרן שליט"א שב לביתו, ויחזור בעזרת ה` לאיתנו כבראשונה. כמובן שאין לי יכולת או כוונה להסביר ולפרט עד כמה עם ישראל זקוק למרן שליט"א, הרועה הנאמן, המנהיג הסובל את עול הדור. רבים וטובים ממני מעידים ויעידו על הזכות שיש לדורנו, שהקב"ה העמיד לנו את מרן קדוש ישראל, נשיא מועצת חכמי התורה, יאריך ימים על ממלכתו, ונזכה לקבל פני משיח צדקנו, ומלכינו מרן שליט"א בראשינו, במהרה בימינו אמן.

 

עוד באמצע השבוע שעבר, כאשר עברה הידיעה בציבור כי מרן שליט"א עומד לעבור ניתוח, נתקלנו בתופעה מדהימה, שריגשה אותי אישית מאוד. מכל רחבי העולם הגיעו תגובות מודאגות, מאות אלפים דרשו בשלום מרן, נקבעו סדרי תפילה מיוחדים בהיכלי הישיבות הקדושות. גל של אהבה ודאגה שטף את העולם היהודי.

 

"כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם"...

מרחוק ומקרוב נאספו קהילות לעצרות תפילה, לשפוך שיח לבורא עולם למען מרן שליט"א, לבריאות איתנה ואריכות ימים ושנים טובים. קיבלנו מאות שיחות טלפון מגדולי וחשובי הרבנים בקהילות היהודיות בעולם, כולם רצו לדעת: `מה אנו יכולים לעשות לכבוד מרן`? כמובן שקיבלו על עצמם להרבות במצוות ומעשים טובים, להתחזק בלימוד התורה, שעליה נאמר `תורה מגינה ומצילה`. ראינו בצורה מוחשית את התגשמות הפסוק במשלי: `כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם`, שפירושו שהאדם המביט למים יראה את השתקפות דמותו בצורה זהה בתוך המים. כך הלב היהודי מרגיש את אהבת המנהיג לבני עמו, ומחזיר לו מלא חופניים אהבה.

 

מרן שליט"א נושא בעול הדור שנים רבות, עד מאה ועשרים שנה, אמן. משא העם כבד הוא. אך מרן נושא אותו באהבה ובחמלה, כאשר ישא האומן את היונק. ליבו נמס לבכיו של יהודי. כאב הציבור כאבו הפרטי הוא. כמה תפילות נשא וכמה ברכות בירך את חיילי צה"ל, המחרפים נפשם בימים אלו להגנת העם והארץ. יומם ולילה לא ישבות מלשמוע את תלאות העם ומכאוביו. מדי יום מגיעות מאות בקשות והזכרות של הזקוקים לישועה, הרוצים לזכות בברכת מרן שליט"א. מעולם לא שת ליבו לצרכיו הוא. תמיד מרן רואה לנגד עיניו את טובת הציבור וצרכי הכלל.

 

"בלי תורה למה לי חיים"

גם בימים בהם הייסורים אפפו אותו כדבורים, כל דאגתו הייתה שמא לא יוכל ללמוד תורה ולעבוד את בוראו כראוי, עקב הייסורים. כשעלתה שאלת הסכנה שבטיפול אמר: `בלי תורה למה לי חיים`. אצל מרן המילים "כי הם חיינו ואורך ימינו ובהם נהגה יומם ולילה", פשוטן כמשמען. עם ישראל זקוק למנהיג הדור, לתורתו ולזכויותיו, ולכן חרד והתפלל לשלומו ובריאותו.

 

בזכות תפילת רבים ודמעות תינוקות של בין רבן שזלגו לרפואתו, מרן שליט"א חזר לביתו לשלום ויבריא בעזרת ה` במהרה. הצוות הרפואי בהדסה עין כרם, כולל הרופא המיוחד שהובא מחו"ל, פרופסור ליברמן, טיפלו במרן במסירות מיוחדת. על כך אני מודה להם מקרב לב. בבוקר שלמחרת הטיפול הגעתי למרכז הרפואי הדסה עין כרם, שם התאושש מרן שליט"א מהניתוח.

 

חיילינו בחזית, להם נתונה דאגתו ותפילותיו:

דבר ראשון שאל לשלום חיילנו בחזית, להם נתונה דאגתו ותפילותיו בימים אלו. לאחר מכן ביקש להודות בשמו לכל המתפללים על בריאותו בימים האחרונים. ב"ה שאנו עומדים לאחר הטיפול, בלי שנגרם כל נזק חלילה. אולם אני מרשה לעצמי לפנות אליכם, גולשים יקרים: אנא אל תפסיקו להתפלל על מרן שליט"א, שיבריא ויתחזק ויכול להמשיך בעבודת הקודש. אנו חייבים לו כ"כ הרבה, למנהיג שהקדיש את עצמו למען עם ה` ותורתו. פוסק הדור שהחזיר עטרת יהדות ספרד ליושנה, עם ישראל זקוק לו. ה` יתברך ישלח לו רפואה שלמה, וימים על ימי מלך יוסיף, שנותיו כמו דור ודור, אמן.

 

נכתב על ידי אלי ישי , 14/1/2009 21:38  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטהבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לאלי ישי אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על אלי ישי ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ