לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

.


כינוי: 

מין: זכר





מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


9/2012

גביע המדינה לנוער 1948-1949


המשחקים על גביע המדינה הראשון היו - לפי הפרסומים - אמורים להתחיל באמצע אוקטובר 1948, אלא שהם נדחו בשבוע, ולאחר מכן בשבוע נוסף, ולבסוף נפתחו ב- 30.10.48. 14 קבוצות נרשמו למשחקים, מחציתן מתל אביב (הפועל, מכבי אברהם, מכבי מנחם, בית"ר, הכח, השחר ישראל והשחר נסים), שתיים מרמת גן (הפועל ומכבי), שתיים מפתח תקווה (הפועל ומכבי) ואליהן הצטרפו הפועל רעננה, הפועל חדרה ומכבי חיפה.

 

שלב שמינית הגמר פוצל לשתי שבתות. בראשונה (30.10.48), הפתיעה הפועל רעננה כשהביסה את הפועל ת"א 6 - 0. מכבי אברהם, האלופה מהעונה הקודמת (שלא הסתיימה ממש) הביסה את הפועל חדרה 8 - 0, ושתי הפתח תקוואיות ניצחו אף הן, מכבי ניצחה 3 - 1 את מכבי חיפה והפועל ניצחה 2 - 0 את הכח תל אביב. בשבת השנייה (06.11.48), שני משחקים נערכו ברמת גן, ושתי הקבוצות המקומיות הפסידו בתוצאה 1 - 2. מכבי ר"ג הפסידה למכבי מנחם ת"א והפועל ר"ג הפסידה להשחר ישראל. במשחק האחרון (והשביעי) בשמינית הגמר הביסה השחר נסים את בית"ר תל אביב 3 - 0.

 

ברבע הגמר, אליו העפילו שבע קבוצות, נערכו שלושה משחקים. הקבוצה השביעית זכתה לכרטיס חופשי לחצי הגמר. הייתה זו מכבי ר"ג שזכתה מן ההפקר. ככל הנראה (אין פירוט) תוצאת המשחק שלה בוטלה והיא הועלתה לרבע הגמר במקום מכבי מנחם ת"א, ומשם ישירות לחצי הגמר. ב- 19.11.48 נערכו משחקי רבע הגמר, ובהם ניצחה מכבי אברהם (ב- 10 שחקנים, מכיוון שלא הצליחו לארגן הרכב מלא) את הפועל פ"ת 1 - 0 משער של לוי בדקה ה- 70; מכבי פ"ת ניצחה 3 - 1 את השחר נסים והפועל רעננה המשיכה להפתיע, כשניצחה את השחר ישראל ברעננה 2 - 1.

 




אחרי דחיות - בעיקר בגלל מזג האוויר הסוער - נערכו שני משחקי חצי הגמר ב"באסה" ב- 08.01.49. במשחק הראשון ניצחה מכבי ר"ג את הפועל רעננה 3 - 0 ועלתה לגמר, לשחק מול מכבי אברהם שהתקשתה מול מכבי פ"ת, אבל גברה עליה לבסוף 1 - 0.

 

אחרי עוד דחיות ועיכובים, נערך הגמר לבסוף ב- 19 בפברואר 1949, גם הוא ב"באסה". מכבי אברהם לא התקשתה לנצח את הרמת גנים והבקיעה שלושה שערים וזכתה בגביע.

 

***

 

רשימת המשחקים המלאה:

 

שמינית גמר:

הפועל רעננה - הפועל ת"א 6 - 0

מכבי אברהם - הפועל חדרה 8 - 0

הפועל פ"ת - הכח ת"א 2 - 0

מכבי פ"ת - מכבי חיפה 3 - 1

השחר ישראל - הפועל ר"ג 2 - 1

מכבי מנחם - מכבי ר"ג 2 - 1 (כנראה בוטל, מכבי ר"ג עלתה לשלב הבא)

השחר נסים - בית"ר ת"א 3 - 0

 

רבע גמר:

הפועל רעננה - השחר ישראל 2 - 1

מכבי אברהם - הפועל פ"ת 1 - 0

מכבי פ"ת - השחר נסים 3 - 1

 

חצי גמר:

מכבי ר"ג - הפועל רעננה 3 - 0

מכבי אברהם - מכבי פ"ת 1 - 0

 

גמר:

מכבי אברהם - מכבי ר"ג 3 - 0

נכתב על ידי , 1/9/2012 19:10  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט



590

© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לדוד אוביץ' אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על דוד אוביץ' ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ