לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זהAvatarכינוי: 

מין: זכר

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
7/2008

תוכנית חמישית


היי כולם,

היום בערב שודרה התוכנית החמישית, בתחילת התוכנית חולקנו לזוגות:

ראובן וגליה, דני וירדן, שי וסיוון, ודור ואני, המשימה הראשונה הייתה משימה של זיהוי חרקים ויישום מעשי של הזיהוי (שם יפה למשיה עצמה...) היינו צריכים לפתור חידה (עכביש צריך לטפס על קיר בגובה עשרה מטרים בלכ יום הוא מטפס מטר ובלילה מחליק חצי מטר, כמה ימים יקח לו כדי להגיע לתקרה? התשובה הייתה 19) ולהכניס כל חרק לצנצנת שעליה הופיע שמו של הלועזי של החרק, למדנו את השמות והמראה של החרקים לפני המשימה, היו ארבע צנצנות ויותר מארבעה סוגים של חרקים, כך שגם המראה שלהם היה חשוב.דור ואני קצת התבלבלנו עם המיקום של הספרות במנעול (שפותח את קופסת החרקים) אבל בסופו של דבר פתחנו את המנעול - אחרי כל שאר הזוגות, לדני וירדן (שפתרו את החידה ראשונים) הייתה קצת בעיה עם לגעת בחרקים, לראובן וגליה לעומת זאת, שפתרו את החידה שניים לא הייתה כל בעיה והם הכניסו את כל החרקים וסיימו את המשימה ראשונים, לאחר מכן גם שי וסיוון לאחר מאמצים גדולים, במיוחד עם המקלון האוסטרלי, הצליחו לסיים את המשימה, כך שנותרנו רק דני וירדן ודור ואני, הבנו שאנחנו חייבם להשיג לפחות חרק אחד כי כל נקודה היא חשובה ודור הסכימה להביא את כל החרקים חוץ מהמקלון האוסטרלי אבל הוא ישב במעלה הכלוב ולכן היא לא רצתה להכניס את היד פנימה ואני נאצלתי להביא את המקלון האוסטרלי, ניסנו כל מיני שיטות, עם המפית שכיסתה את הכלוב, והוא אפילו נפל על הרצפה, המקלון, ואלי שאל אותי (כמו שהזכרתי בטסטמוניאלס) אם אני מתכוון שהוא ירים את המקלון, ואז ניגשתי לבצע את המשימה, להרים את המקלון זרקתי אותו על השולחן עם המפית והוא קפץ ואז גם אני קפצתי, אחורה, כמו קפיצה כפולה כזאת שכאילו נלקחה מהסרטים האילמים בשחור לבן עם צ'ארלי צ'אפלין או באסטר קיטון, אבל בסופו של דבר הצלחתי לדחוף אותו לתוך הצנצנת ממש בשניות האחרונות וכרתתי לו תוך כדי יד, לא הספקנו להוציא עוד חרקים, ונגמרה המשימה.

התוצאות היו כאלה:

ראובן וגליה - חסינות - סיימו את המשימה ראשונים

סיוון ושי - 10 נקודות, פתרו את החידה וקיבלו שתי נקודות על כל חרק

דור ואני - 4 נקודות -  פתרנו את החידה והכנסנו חרק אחד (המקלון האוסטרלי)

דני וירדן - 2 נקודות - פתרו את החידה.

משימת אתגר המבוגר הייתה נגד ערן שנקר, רופא, מדען, אסטרונום וטייס, איש משכיל לכל הדעות,הפורמט הפעם היה שונה, במקום שאלת זמזמים (באזרים), זו הייתה שאלה לכל מתמודד ואם היה שיוויון אז יש שאלת זמזמם. ארבעת המתמודדים הראשונים הפסידו לו (שי, סיוון, דני וירדן) ואז הגיע תורי, המשימה שלי הייתה משימת זיכרון (לכל אחד הייתה משימה בתחום אחר), ובתוכנית הייתי אמור לזכור את הפריטים מהסוף להתחלה ולא כמו ששודר, אבל מה שכן שודר זה שזכרתי רק ארבעה פריטים והייתי בטוח שאני עומד בפני הפסד, ואפילו שזכרתי את הפריטים הבאים שכחתי פריט אחד - עטלף ואז הגיע תורו של ערן, הוא זכר פריט אחד ואז בפריט השני טעה, והבנתי שניצחתי את המשימה, כי זכרתי יותר פריטים ממנו, אפילו שזכרתי רק ארבעה, וקיבלו שמונה נקודות, שש כי עברתי אותו במספר הפריטים ועוד שתיים כי ניצחתי אותו. בהמשך, גם דור ניצחה אותו 3-8 בנושא מדעי המוח. בצילומים עצמם לא הייתה חסינות וגם ראובן וגליה התמודדו נגדו, וגם הם הפסידו לערן שנקר, אבל זה לא שינה את המיקום שלהם מבחינת משימת ההצל הולכן הוחלט להעניק להם חסינות כדי לתת יותר זמן למתמודדים האחרים.

בסופו של דבר מצב הניקוד הסופי היה כזה:

גליה - חסינות

ראובן - חסינות

סיוון - 13 נקודות (ענתה על שאלה אחת נגד ערן שנקר)

אני - 12 נקודות

דור - 12 נקודות

שי - 10 נקודות (לא ענתה על אף שאלה נגד ערן שנקר)

ירדן -5 נקודות (ענתה על שאלה אחת נגד ערן שנקר)

דני -2 נקודות (לא ענה על אף שאלה נגד ערן שנקר)

בפעם הראשונה בתוכנית לא הלכתי למשימת ההצלה והרגשתי כזו תחושת הקלה שאלי אמר לנו שאפשר ללכת למרפסת, זה היה כל כך משחרר שידעתי שלא אצטרך ללכת למשימת ההצלה ואת המשך הצילומים אוכל לעשות ברוגע והנאה. בכל מקרה, למשימת ההצלה הגיעו שי, ירדן ודני, שהתמודדו במשימת קוביה הונגרית, ירדן ניצחה את המשימה בזמן של שתי דקות (יפה...!!!) ושי ודני הלכו למשימת הראש בראש. בזמן הזה אני זוכר שישבתי בחדר שההורים חיכו בו והייתי עם אמא של סיוון ואחותה, ובזמן שעלו ארבעת התשובות ניסתי לנחש מה התשובה על פי חשיבה של מה יכולה להיות השאלה ואת השאלה הרשונה עם מה הסכום המספרים 1-10 חישבתי זכות נרות החנוכה, זכרתי כי בחנוכה יש 44 נרות, ונוסף המספר 10 - 54 ועוד 1 כי בחנוכה לא מדליקים נר אחד מדליקים ישר משתיים וכך הגעתי ל-55. בסופו של דבר שי ניצחה את דני 0-3 ונשארה בתוכנית, זה היה בשבילה רגע קשה כי זו פעם שלישית שהיא מנצחת במשימת הראש בראש וכפי שהיא הגדירה זאת "אני גורמת לאנשים ללכת הביתה" - היא לקחה את הניצחון באיפוק וגם דני לקח את ההפסד בכבוד.

ועכשיו בנימה יותר אישית, דני, אני מצטער אם נפגעת כשאמרתי שאתה שחצן לא התכוונתי לזה עכשיו אחרי שראיתי את התוכנית אני מבין עד כמה טעיתי, ני מצטער.

אם יש לכם משהו לומר לי/לשאול אותי בקשר לתוכנית החמישית אתם מוזמנים להגיב.

שלכם,

דניאל

נכתב על ידי , 18/7/2008 22:35  
1995 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 היום בערב התוכנית חמישית


שלום לכולם,

הרבה זמן לא עידכנתי, תיכננתי לכתוב ביום רביעי על התוכנית החמישית, אבל הייתה את עסקת חילופי השבויים ולכן היה יום שידורים מיוחד, והתוכנית לא שודרה.

מעכשיו התוכנית תשודר רק בימי שישי, כי ביום רביעי תעלה היפה והחנון, נראה לי שזה מכיוון שאין לנו כל כך הרבה רייטינג, וערוץ 10 לא רוצה את זה אז הוא מנסה למזער נזקים ולהעביר את התוכנית ליום שממילא אין בו הרבה רייטינג - יום שישי.

בכל מקרה, לעניין, היום תשודר התוכנית החמישית, התוכנית עם משימת החרקים, כמו שראיתם בפרומו זאת הייתה תוכנית די מלהיבה, ואת דעתי על המשימות שבה אני אכתוב לאחר שידור התוכנית, אבל עדיין אני חושב שהתוכנית היום אמורה לצאת די טובה באופן כללי, ומשימת אתגר המבוגר, מול ערן שנקר, גאון בפני עצמו היתה אחת משימות אתגר המבוגר הכי קשות שהיו וגם שאר המשימות בתוכנית היו מעניינות - שווה להסתכל על משימת ההצלה - משימת מחוננים (אם אפשר לומר דבר כזה...) קלאסית למרות שכולם יכולים לעשות אותה, וכמו תמיד גם בתוכנית הזו תהיה הדחה.

אם למישהו יש שאלות לפני התוכנית (וגם אחריה) אז אני מוכן לענות במשחה.

עד כאן,

דניאל

נכתב על ידי , 18/7/2008 16:23  
8 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 תוכנית רביעית


היי כולם,

היום שודרה התוכנית הרביעית, בהתחלה שלוש המתמודדים בעלי הניקוד הגבוה ביותר בכל התוכנית בחרו קבוצות, ראובן בחר את טל ואותי, גליה את דור ושי, ירדן את דני וסיוון.

במשימה הראשונה, היה עלינו להרים פצצה עם רובוט ולעבור מסלול מכשולים, להגיע עד לרובוט הבא ושם לנתק את החוט שינטרל את הפצצה. בהתחלה אני הסעתי את הרובוט והלך לנו ממש טוב, הרמתי את הפצצה ראשון והתחלתי לעבור את מסלול המכשוליםאבל בגשר נתקעתי וראובן לקח פיקוד. אחר כך גם הוא הסתבך ואני לקחתי פיקוד מחדש אבל בינתיים דור, גליה ושי כבר סיימו והזמן נגמר ולכן, אנחנו שאפילו לא עברנו את מסלול המכשולים לא קיבלנו אף נקודה, ירדן, דני וסיוון קיבלו 8 נקודות על כך שעברו מסלול המכשולים ודור, גליה ושי קיבלו את מלוא 12 הנקודות כי סיימו את המשימה ב-5 דקות.

במשימה נגד המבוגרים (רובי ריבלין, דני נווה ולינוי בר גפן) דווקא פחתנו טוב - כאשר שלושתנו ענינו על השאלה ביחד אבל ההמשך היה פחות טוב, אבל היה גם משהו לא הוגן, לינוי בר גפן לחצה לפני שאלי אילדיס סיים לקרוא את השאלה החמישית, אני חושב שכולנו ידענו את התשובה כי שיננו את מטבעות העולם אבל חיכינו לסוף השאלה וזה היה נראה הרבה יותר טוב אם היינו מפסידים 3-2 ולא 4-1 כי גם כבוד זה משהו - קיבלנו 3 נקודות

בכל מקרה, גליה, שי ודור קיבלו 17 נקודות על המשימה כי ניצחו 0-5 וכל שאלה הייתה שווה 3 נק' ועוד 2 נק' בונוס על הניצחון וגם ירדן, סיוון ודני ניצחו וקיבלו 11 נק', כי ניצחו 2-3, 3 נקודות על כל שאלה ועוד 2 נקודות בונוס כי ניצחו.

אחרי שתי המשימות לוח הניקוד היה כזה:

גליה, דור ושי - 29 נקודות (כל הכבוד...!)

ירדן, דני וסיוון - 19 נקודות (גם יפה)

ראובן, טל ואני - 3 נקודות

במשימת ההצלה נפרדנו והייתה משימה של חישובים מהירים, אני פתרתי את כל התרגילים אחרי 1:57 דקות (הזמן המוקצב היה 2 דקות) ובאולפן גם שמתי איזה חומר כימי (שהיה בכוס ליד המזרקים) - פנול פתלאין אני חושב בכוס האחרונה (עם המספר ה-20) וקרתה שם תגובה כימית שגרמה למה שהיה בכוס להפוך לורוד, אני חושב שלא שידרו את זה בסוף כי הכוונה הראשונית הייתה שהצבע ימן שפתרת נכון אבל ברגע שאתה עושה טעות, אז אתה יכול להמשיך לפתור כי אלי אילדיס עוצר אותך אז יכול להיות שהבינו את זה בעריכה ואז חתכו את זה. טל עשה טעות ולראובן נגמר הזמן - האמת היא ששניהם, גם טל וראובן הפסיקו לפתור 10 תרגילים לפני שטעו/ נגמר להם הזמן. לאחר שאלי הקריא את התוצאות (ואני כבר ידעתי שניצחתי כי ביצעתי את המישמה ראשון והייתי נוכח באולפן שבזמן שטל וראובן ביצעו את המשימה - יותר קל לבצע משימה כשאתה ראשון,  זה מוריד קצת מהלחץ) גם טל וראובן שמעו שניצחתי.

זה הרגשת הקלה כל כך גדולה לנצח במשימת הצלה מתוך ידיעה שלא תצטרך לעלות למשימת הראש בראש, הרגשה שהרגשתי גם בתוכנית הקודמת (עם דור).

לאחר מכן, טל וראובן עלו למשימת הראש בראש, טל הוביל 0-2 וכבר עמד בפני ניצחון, אבל אז נתן לראובן זריקת ניצחון באומרו שהוא יותר טוב ממנו (ראובן מטל), ומכאן ראובן השווה ל-2-2 וניצח 3-2. טל יצא מהתוכנית .

עוד משהו על המשימה הראשונה - אני לא יודע אם שמתם לב אבל הניקוד היה ארבע נקודות על כל שלב, ויש שלושה שלבים, אבל, הייתה טעות בעריכה, כי במקור באמת היו שלושה חלקים למשימה

1.לעבור את מסלול המכשולים.

2. לפתור חידה כדי לדעת איזה חוט מנטרל את הפצצה (נחתך בעריכה).

3. לנתק את החוט.

ובתוכנית הוצגו רק שני שלבים 1 ו-3 ולכן כל שלב היה אמור לתת שש נקודות ולא ארבע, ואם ירדן, דני וסיוון באמת ביצעו שני שלבים כמו שאלי אמר אז הם אכן היו אמורים לקבל שמונה נקודות - ארבע על כל שלב, אבל אז יוצא שהשלב שמתווסף במקום פתרון החידה הוא הרמת הפצצה ולכן גם ראובן, טל ואני היינו אמורים לקבל 4 נקודות, לא שזה היה משנה משהו, אבל פתיחה בהרגשה קצת יותר טובה יכולה ליצור מומנטום חיובי.

אם יש לך משהו הלגיד על הביצועים/אי ביצועים שלי בתוכנית, אתם מוזמנים להיגב ואני אשתדל לענות לכם על כל התגובות.

שלכם,

דניאל

נכתב על ידי , 11/7/2008 22:54  
49 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הבא
דפים:  


© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לדניאל קולסקי אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על דניאל קולסקי ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ