לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ביחד או לבד..


בלוג זה כמו רבים מספר בראש ובראשונה סיפור חיים, כשחושבים על זה קיימים מלא בלוגים בתחום, המיוחד אולי פה שאני פונה לכל הקוראים עם שאלות ותשובות... אשמח שגם אתם תהנו ממנו ותלמדו ממנו... קריאה נעימה!

כינוי: 

בן: 28

Google:  lirazl91

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    ינואר 2019    >>
אבגדהוש
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
הוסף מסר

1/2019

על המרד שלא היה.


היי,

ראשית כל חייב לפתוח את הפוסט היום בבלוג עם תודה לכתב והמכר יורם לוי שפנה מטעם מקומון "השיקמה", שבחר להעביר את ההשראה שאני רציתי הלאה לעיתונות הכתובה הן בדיגיטל והן בפרינט. בהתחלה כשקראתי בעצמי את הכתבה לא הבנתי האם המסר שלי מועבר כמו שאני רוצה או שמה עשו לו עריכה גסה והוא בכלל לא כמו שהתכוונתי, אבל לאחר קריאה נוספת הבנתי שהמסר מועבר בצורה הטובה ביותר שהוא יכול לעבור. לכן, שמח על הדרך שבה זה התפרסם עם התמונה שלי והשם שלי למרות שהרבה לא הבינו למה החלטתי לפרסם את עצמי בצורה כזו. זה הזמן גם להודות לאינספור האנשים שפנו מאז פרסום הכתבה בדיגיטל וגם לאלה שפנו לאחר הקריאה בפרינט (העיתונות המודפסת) חיממתם את ליבי מאוד, הוכחתם לי שהמסר עבר בצורה האולטימטיבית, נכון שלעיתים הייתי נדרש בהסבר נוסף למסר שהיה מעומעם בפני חלק מהאנשים. אבל, תודה לכם על היותכם שם, קוראים ומשתפים, נותנים "לייק" שמחמם, מגיבים בחמימות ובמילים מעוררות שמחה ובעיקר תודה לכל אינספור האנשים שפנו הן ברשתות החברתיות לאחר הפרסום והן לאלה שהשיגו גם את הנייד שלי והגיבו שם באישי, תודה גם לכל אלה ששיתפו אותי במשהו מחייהם שדומה לסיפור שלי במטרה להזדהות ולהיות שם.

 

דבר שני, בשבוע שעבר רציתי לכתוב פוסט אבל עקב הפרסום של הכתבה והתגובות אפרסם זאת היום. הקטע נקרא "על המרד שלא היה." מדובר במרד נעורים שידוע לכולנו כמשהו שמבגר ומלמד אותנו אינספור דברים על עצמנו. בחרתי בנושא הזה וזאת לאחר המפגש האחרון בקורס ה-NLP שעסק בין היתר בעבודה אישית שלי בהדגמה הכיתתית על הפעולה הידועה לשמצה שאני עושה שנקראת כסיסת ציפורניים ועור. עוד דובר על מרד נעורים כמשהו שמהווה מקפצה רצינית מבחינה פסיכולוגית בעבור בני הנוער כדי להתקדם בחיים.

 

אני שמכיר את עצמי לא מעט וזאת כבר גם הינכם יודעים תמיד חושב על המקום שלי, ואז במחשבה קצרה עולה לי התשובה הברורה- לי לא היה מרד נעורים בגיל ההתבגרות. למה אתם בטח שואלים?! אבל האמת שהתשובה הרבה יותר פשוטה משחושבים על זה, בגיל 13 נאלצתי לאחר גירושיי הוריי להתחיל לעבוד כדי לסייע בכלכלת הבית. מבלי לשים לב הפכתי או יותר נכון חיזקתי בחיי את המקום הזה שנקרא 'הילד המרצה' הילד הזה שלא יעשה שום דבר שיפגע במרקם המשפחתי, הילד הזה שיעשה הכל על מנת להיות אהוד, אהוב והכרחי במשפחתו וזאת למרות אמירות שהוכיחו אחרת שנה אחרי שנה מאז הגירושים ועד גיל 18 ובפרט יום הגיוס.


קצת על מרד נעורים:

" מרד הנעורים הינו מרד שחווה הילד בגיל ההתבגרות, גיל ההתבגרות הינו שלב פגיע במיוחד המאופיין לרוב בשינויים עמוקים מבחינה רגשית, קוגניטיבית והתנהגותית. השינויים האלה עשויים להביא את המתבגר למרוד בדמויות הסמכות הסובבות אותו, לעיתים המרידה אותו מרד נעורים חורג מהתחום הנורמאלי ומבטא גם בעיית התנהגות. המרד מופיע עם הופעתה של הבגרות המינית והמעבר לתקופת הבגרות המוקדמת, סיומה של תקופת הילדות. בדרך כלל הדבר יקרה לנוכח התפתחות הגוף וקצב הבשילה של איברים גניטליים, עוד קורה בשלב זה התעוררות שאלות הנוגעות לזהותו של המתבגר. אריקסון בפסיכולוגיה ההתפתחותית התייחס לתפקיד המתבגר בשלב זה, והדגיש כי שלב 'המורוטוריום' בהתפתחותו של המתבגר נחוץ על מנת להכיל ולשלב את מרכיבי הזהות בשלב הילדות המוקדמת לתוך זהותם של המתפתחת בהווה (בגיל ההתבגרות)." –מתוך אתר ויקיפדיה.

 

אז אחרי שסקרתי מעט מהדבר הזה שנקרא מרד נעורים, חשוב לציין כי חוקרים רבים בתחום התפתחות הילד טוענים ששלב זה הינו שלב הכרחי בהתפתחות התקינה של הילד והמתבגר. עוד מציינים כי ללא מרד זה הילד לא יכול הילד להתבגר ולצאת מחיק הוריו לעצמאות אישית. בין היתר נאמר כי אם לא קורה המרד הזה כלומר אם הילד לא יערער על דמויות הסמכות בחייו, ככל הנראה ישאר בחיק הוריו, יתקשה ביציאתו מהבית ויתנוון במחשבתו בעת שהייתו בבית. חשוב לציין גם כי לעיתים גם ללא המרד המדובר עדיין יכולה להתקיים התפתחות תקינה כל זאת בלי שהילד ימרוד או יהיה מרצה יתר על המידה כלומר ידע איזון מהו ולפיו לעיתים ימרוד ולעיתים יהיה מרצה וכך יגדל בצורה תקינה גם כן.

 

עכשיו זמן טוב לחזור לשיעור מתוך קורס ה-NLP שדיבר על הנושא הזה וגם על כסיסת הציפורניים והעור שלי. ראשית כל אחרי המתנה וציפייה של חודש פלוס בסוף לא הצלחתי להיפטר מההרגל המגונה שלי שנקרא כסיסת ציפורניים ועור וזאת באמת ככל הנראה כי מעבר לכוונה החיובית הוא משרת דברים יותר עמוקים שבהדגמה קצרה בשיעור קשה לעבוד עליהם ולכן הדבר נשאר כמו שהוא כמובן עם חסימה קשה במהלך ההדגמה. אין ספק שאחרי הרבה ניסיונות של לעבוד כל פעם על משהו אחד מתוך סך חלקיי, בשלה העת לעשות טיפול/הנחייה הוליסטית שתיגע בכל החלקים מהעמוקים ביותר בחיי ועד הדברים שקורים ביום יום שלי שלהם השפעה נמוכה יחסית.

 

באשר למרד הנעורים חשוב לציין כי אני מודע לכך שלא חוויתי מרד כזה, אולי זו גם הסיבה שלא התפתחתי בהרגשתי הן מבחינה מינית, הן מבחינה רגשית והן מבחינה קוגניטיבית מספיק. אין ספק שבמחשבה עמוקה על הדבר הזה שנקרא מרד נעורים מצאתי כי מי מאחיי שעשה מרד נעורים עזב את הבית בקלות יחסית ואילו מי שלא מרד בגורמי הסמכות והיה דיי מרצה נשאר גם נשאר בבית. מזמין אתכם לחשוב האם מרדתם בהוריכם ובדמויות הסמכות בחייכם ומה הייתה השפעה של זה על עליכם ועל העצמאות והבשלות שלכם בהמשך.

 

אני יכול לומר כי לצערי אכן לא חוויתי מרד, לכן אני עדיין חי בחיק אמא שלי ומתקשה מאוד לצאת מפה. כמו כן אני יודע לומר על עצמי שהייתי ילד שניסה ורצה לרצות וגם היום בחיים מרגיש שעדיין אני במקום של המרצה. מרצה את הסובבים שלי בזה שאני מסיים את התואר השנה, מרצה בעבודה בהספק עבודה מטורף, מרצה את המכרים בלייקים או בתגובות בפייסבוק ובכלל. ובעצם מרצה באמת כל אדם כולל בתחום המיני מרגיש שאני איפשהו מרצה את המשפחה בבחירות שלי. על זה ועוד על אינספור חוויות הריצוי בחיי כנראה אפרוט בהמשך, כי מרגיש שכעת הזמן לעצור את הכתיבה.

 

זהו, סיימתי עוד פוסט שדיבר על הילדות, הבגרות ומה שביניהם. תראו בחיים שלנו יש אינספור חוויות ובעיקר אינספור פרשנויות לסיטואציות הנקרות בחיינו. לעיתים אנחנו מצליחים לפרש נכון ואפקטיבי בעבורנו ולרוב אנחנו מפרשים בהתאם למשהו שלא בטוח כמה הוא נכון בחיינו.

 

מאחל לכולנו שבוע טוב, מלא פרשנויות חיוביות ואפקטיביות בחיינו,

 

מאחל לכולנו ללמוד כל יום משהו אחד חדש ושונה מהיום הקודם.

 

אוהב אתכם הקוראים על היותכם כאן,

 

אז תודה ושוב שבוע מבורך.

 

לירז לוי 
נכתב על ידי , 12/1/2019 17:28  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט1,628
הבלוג משוייך לקטגוריות: החיים כמשל , נוער נוער נוער , משפחתי וחיות אחרות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לבדנניק אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על בדנניק ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ