לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

Sex, Comics And Rock N' Roll


סקס קומיקס ורוקנ'רול

Avatarכינוי: 

בן: 31

תמונהפרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
10/2015

ההיסטוריה של הקומיקס


להנאתכם,

עבודה שהגשתי בסמסטר הקודם הסוקרת את מדיום הקומיקס מהופעתו הראשונה במערות,

ועד הקומיקס המעולה של פרנק מילר The dark knight returns.

 

אתם יכולים גם להוריד אותו כאן כקובץ Word אם אתם רוצים גם את הערות השוליים והביבליוגרפיה.

 


 

א

הגשה: תיאור היסטורי, הערות שוליים ורשימה ביבליוגרפית בעקבות הקומיקס Batman: The Dark Knight Returns

א
קומיקס הינו מדיום מורכב ומגוון, שאינו מוגבל לפורמט או במה ספציפיים ומאפשר ביטוי בכל צורה שהיא בתנאי שתהה ויזואלית. רדיו, למשל, יהיה כנראה בין הפורמטים הבודדים בהם אי אפשר לעשות קומיקס. מתוך כך, יהיה זה כמעט בלתי אפשרי להתחקות אחר ההתפתחות ההיסטורית של מדיום הקומיקס עד שלא נייצר הגדרה ברורה וחד משמעית אשר תגדיר בדיוק מהו קומיקס ומה לא.
א
מה שנשמע כמשימה פשוטה הופך לבעיה מורכבת במיוחד כבר בבחירת המילה המדויקת שתהווה את המונח המתאים למדיום. "קומיקס" היא מילה שמקורה באנגלית ומתייחסת לאופי הקומי של המדיום בארצות הברית בשנים בה היא הופיעה, והיא כושלת בלתאר את המדיום, את הייחודיות שלו, או את העובדה שהוא מכיל בתוכו אינספור ז'אנרים חוץ מקומדיה. גם המילה "עלילון", שנבחרה על ידי האקדמיה ללשון העברית, אינה מקיפה ואפילו מבזה, שכן היא לא מתייחסת למדיום כמסוגל לתאר עלילות ארוכות ומורכבות.
א
ב 1985, טובע וויל אייזנר (Will Eisner 1917-2005), מחלוצי המדיום, את המונח "אומנות רציפה" ("Sequential Art") בספרו "קומיקס ואומנות רציפה" (Comics And Sequential Art) כתחליף מדוייק יותר למונח קומיקס.  כעשור לאחר מכן, סקוט מקלאוד (Scott McCloud 1960-) לוקח את המונח שטבע אייזנר, ועל בסיס התכנים מ"קומיקס ואומנות רציפה" הוא מנסח הגדרה השואפת לדיוק מקסימלי של המדיום, אותה הוא מפרסם בקומיקס המהפכני שלו "להבין קומיקס" ("Understanding Comics").  מקלאוד מנסח את הגדרתו כך: "סידור דימויים זה לצד זה בסדר מכוון, במטרה להעביר מסר ו\או לעורר תגובה אסתטית אצל הקורא".  הגדרה זו נשארה שנוייה במחלוקת, אך היא מצליחה להבהיר את מהות המדיום בצורה טובה למדי. בהגדרתו של מקלאוד ישנה הבנה כי בקומיקס אין חובה לשימוש בטקסט, ולעומת זאת ישנם לא מעט קומיקסים שהם טיפוגרפיים לחלוטין ונטולי איורים\תמונות.  מהגדרתו של מקלאוד ניתן להבין גם כי כל הקומיקסים חולקים לפחות שתי מהויות משותפות: הראשונה, היא השאיפה להעברת מסר כלשהו (בדיחה, סיפור, רעיון, עלילה...) ו\או רצון לעורר בצופה תחושה כלשהי. והשנייה,שגם מהווה את הייחודיות של המדיום לעומת מדיה אחרת, היא בכך שמדובר ברצף של דימויים. מדיום הקומיקס מעמיד שני דימויים (או יותר) ברצף, ואילו הקורא משלים במוחו ולפי תפיסת עולמו את המידע שחסר ביניהם לכדי סיפור אחד המשכי. כל קורא משלים את הפער הזה באופן הייחודי רק לו, ובכך מאפשר הזדהות עמוקה עם הסיפור ומהלך העניינים. עם זאת, למרות הניסיונות של יוצרים חשובים, כמו אייזנר ומקלאוד,מונחים אלטרנטיביים ל"קומיקס" נותרו אקדמאיים בלבד ולא חדרו לשיח באופן מוחלט, שם נותר המונח "קומיקס" בשימוש עבור כל הביטויים של המדיום. לעיתים עולה השימוש במונח "נובלה גרפית" במידה ורוצים להדגיש כי מדובר בסיפור ארוך המיועד לקהל בוגר.
א
על בסיס הגדרה כמו זו של מקלאוד נוכל להתחקות לאחור על רצף הזמן ולנסות לייצר ציר היסטורי למדיום. באופן מפתיע אנו רואים יצירות,שניתן להגדירן כקומיקס מתוארכות קרוב מאוד לתקופה המוגדרת כ"המהפכה הלשונית", בה המין האנושי פיתח שפה. ניתן אף לשער שקומיקס הופיע בתרבות האנושית בד בבד עם הופעת השפה ואולי אף לפניה. הגילויים העתיקים אליהם אני מתייחס הם כמובן ציורי מערות בהם ניתן לראות דימויים המייצרים רצף עלילתי וסיפור, כמו במערות בצרפת המתוארכות ל-10,000 עד 25,000 לפני הספירה.
א
ניתן להמשיך ולאבחן הופעות רבות של קומיקס במהלך ההיסטוריה וברחבי העולם, למרות שעדיין לא מדובר במדיום שמודע לעצמו, ולכן אפשר אולי להגדיר הופעות אלו כפרוטו-קומיקס, או קדם-קומיקס. המפורסמים ביותר בקטגוריה זו יהיו תבליטי הקיר במצרים העתיקה. אין הכוונה להירוגליף, שכן ההירוגליף הוא שפה כתובה בה כל ציור מסמל צליל\הברה, ולכן היא יותר טיפוגרפיה מאשר קומיקס. תבליטי וציורי הקיר לעומת זאת מתארים את אורח החיים באותה תקופה, סיפורי דת והיסטוריה באמצעות רצף של תמונות עם כיוון קריאה מוגדר היטב.
א
אבל מה שמוגדר כקומיקס הראשון בהיסטוריה מופיע בשנת 1077 לספירה באירופה, ונקרא "שטיח באייה" ("Bayeux Tapestry"). זהו שטיח באורך של כ-70 מטריםוברוחב חצי מטר, ובו רקומות 58 סצינות המתארות את את מסעו של ויליאם הכובש בדרך אל הכתר.  שטיח באייה נחשב גם לקומיקס הראשון, וגם ליצירת האומנות המרשימה והחשובה ביותר של ימי הביניים, וזאת גם תהיה הפעם האחרונה שבה קומיקס יוגדר כ'יצירת אומנות מרשימה' לפחות ב-900 שנים הבאות.
א
תחילת גיבושו של הקומיקס כמדיום כפי שאנו מכירים אותו כיום מתוארכת לתחילת המאה ה-19 ביפן , אמצע המאה ה-19 עבור אירופה , ואילו רק בסוף המאה ה-19 עבור ארצות הברית. יהיה נכון יותר להתמקד כעת רק בהתפתחות המדיום בארצות הברית, שכן שם הוא עוצב לכדי מה שאנחנו מכירים כיום, והתרבות האמריקאית היא זו שהשפיעה על המדיום יותר מכולן.
א
בשנת 1895, העיתון "העולם" (The World) פנה אל המאייר ריצ'ארד פלטון אאוטקולט (1863-1928Richard Felton Outcault) על מנת שיאייר טור קבוע משלו בעיתון, זאת על מנת להפוך את העיתון למושך יותר. אאוטקולט יוצר את מה שנחשב לרצועת הקומיקס (Comics strip) הראשונה בהיסטוריה - "במורד סמטאת הוגאן" ("Down Hogan's Ally"), שמאוחר יותר שינתה את שמה בהתאם לדמות הראשית שלה "הילד הצהוב" (The Yellow Kid). אולם רק ב-1987, עת הופיעה רצועת הקומיקס "ילדי קאצנג'אמר" ("katzenjammer kids"), ניתן להבחין במובהק בכל האלמנטים שמאפיינים את המדיום עד היום: חלוקת הסיפור לפאנלים, ובלוני דיבור ודיאלוג הממוקמים בתוך הפאנל. מאותן שנים חלה פריחה עצומה של קומיקס בעיתונים, ועד שנת 1900 היו מעל 150 מדורים כאלה, ועוד רבים בעיתונות מקומית, אולם רק "ילדי קאצנג'אמר" ממשיך עד היום.
א
בשלב הזה, קומיקס כמדיום נתפס כסיפור קצר, רצועה בודדת של כמה פאנלים בלבד או לכל היותר עמוד, הנועד לשעשע בעזרת שורת מחץ כלשהי, וללא המשכיות בין רצועה לרצועה. "נימו הקטן בארץ התנומה" ("Little Nemo In Slumberland") התפרסם לראשונה ב-1911 והציג אומנות מדהימה ומהמושקעות אי פעם לרצועות קומיקס, אך חשוב מכך - סיפור בהמשכים הנמשך לאורך שבועות רבים . ההבנה כי המדיום הויזואלי והרענן הזה יכול להכיל סיפורים בהמשכים, לצד התפתחות של הספרות הפופולרית והמדע הבדיוני, הובילו ב-1929 להופעתם של רצועות קומיקס בהמשכים עם סיפורי הרפתקאות, בכיכובן של דמויות כמו טרזן (Tarzan) ובאק רוג'רס (Buck Rogers), שעברו מהספרות אל הקומיקס, וב-1934, יצירת דמויות מקוריות כמו פלאש גורדון (Flash Gordon). קומיקסים אלו הופיעו כמדורים בעיתונות, מאחר וחוברת הקומיקס כפי שאנו מכירים אותה כיום נוצרה לראשונה רק ב-1930 והיתה אסופה של רצועות שהופיעו קודם לכן בעיתונות, וחולקה בחינם כדי להגביר מכירות של חברות ועסקים.  יעבור זמן עד שגיבור קומיקס יקבל חוברת משלו שאינה נועדה לקידום של מוצר אחר.
א
תקופה זו בהיסטוריה של המדיום אופיינה בעושר רב של הופעתן של דמויות חדשות ומקוריות, ביניהן הגיבור הראשון שלבש תחפושת  והגיבור הראשון שהסתיר את פניו במסיכה . אולם, חלק נכבד מהגיבורים אולי הציגו יכולות מופלאות בסיטואציות פנטסטיות, אך כולם נשארו בתוך גבולות המגבלות האנושיות. גם גיבורים שאינם אנושיים לא היו בנמצא, שכן חייזרים, אנשי זאב, ומפלצות היו או מרושעים להחריד או דמויות משנה שאינן עומדות מול היכולות של הגיבור האנושי.
א
ב-1938 חל שינוי בעיצוב דמויות גיבורי הקומיקס. בדוכני העיתונים הופיע הגיליון הראשון של חוברת קומיקס בשם "קומיקס אקשן" ("Action Comics") , ועל הכריכה נראתה דמות בעלת מראה אנושי ובתלבושת ססגונית המניפה בקלות מכונית אל מעל לראשה. היתה זו הופעתו הראשונה של סופרמן (Superman), והופעתו הראשונה של גיבור-העל באופן כללי. סופרמן מציג שני חידושים עיקריים: ראשית, הוא אינו יצור אנושי, אלא חייזר החי בינינו ורוצה לעזור לנו. שנית, יש לו יכולות על אנושיות שהציבו אותו גבוה מעל כל הגיבורים האחרים בשוק באותם הימים. סופרמן היה, כמובן, הצלחה אדירה. כעבור כשנה הוא הפסיק להיות מדור ב"קומיקס אקשן" ביחד עם גיבורים נוספים וקיבל חוברת משלו.
א
ב-1939 אנחנו חוזים בחידוש נוסף במדיום, עת הופיע גיליון 27 של חוברת הקומיקס "קומיקס בלשי" (Detective Comics) . על כריכת החוברת הופיע גיבור בתלבושת בגווני שחור ואפור, פניו מכוסות כמעט לחלוטין, והוא מטיל אימה על הפושעים אותם הוא צד. זוהי הופעתו הראשונה של באטמן (Batman) שאומנם היה אדם רגיל כמו גיבורים רבים לפניו, אך הוא הציג מודל של גיבור אפל, מלנכולי, אלים ושאינו חרד לגורל אויביו, זאת בניגוד לגיבורים הצבעוניים והעליזים שלפניו. גם באטמן זכה לחוברת משלו, אך עוד לפני כן, בגיליון 38 של "קומיקס בלשי", אנו רואים בחידוש נוסף - הופעתו של רובין, נער הפלא (Robin, The Boy Wonder). רובין הוא העוזר (Sidekick) הראשון בהיסטוריה, והוא שולב בעולמו של באטמן כדי לאפשר לקוראים צעירים להזדהות עם דמותו. גם רובין היה הצלחה אדירה והוביל להופעתם של עוזרים רבים בקומיקס אחרים.
א
הופעתו של סופרמן מציינת את תחילתה של תקופה בז'אנר גיבורי-העל הנקראת "עידן הזהב" (The Golden Age), ומאופיינת בסיפורים קלילים שנועדו לבדר, אך גם לקדם את הרעיונות האידיאולוגיים של אותה התקופה: רפורמות בסגנון הניו-דיל ופטריוטיות בצל מלחמת העולם השנייה, זאת לצד סיפורי אימה ומתח שהיו פופולריים מאוד. עידן הזהב נמשך עד 1956, כאשר סוף מלחמת העולם השנייה וכניסת הטלוויזיה לחייהם של אנשים שינו את התרבות האמריקאית באופן משמעותי. האווירה בארצות הברית שלאחר מלחמת העולם השנייה ומלחמות כמו מלחמת ויאטנם הובילו לכך שעלילות הקומיקסים הפסיקו לקדם אידיאולוגיות שנועדו לחזק את הקונצנזוס, ועברו לביקורת חברתית יותר.כמו כן, מדיום הקומיקס  ספג מהלומה אישית מד"ר פרדריק וורטהאם (Dr. Fredric Wertham 1895-1981) שב-1954 מפרסם את ספרו הידוע לשמצה "פיתוי התמימים" ("Seduction of the Innocent") , בו הוא מאשים את חוברות הקומיקס בהשחתת הנוער.מלחמתו של וורטהאם מכה הדים ומגיעה עד לקונגרס, וכתוצאה מכך תעשיית הקומיקס החלה למשטר את עצמה ולצנזר את התכנים שלה. בתקופה זו אנחנו רואים את הופעתם של גיבורים כמו ספיידרמן (Spiderman), השוברים את הארכיטיפ של הסופר-גיבור המושלם על סף האל, ומציגים סופר-גיבור אנושי עם אופי פגום, העושה טעויות ומתקשה לשלם שכר דירה.
א
השנים 1971-1980 הוגדרו כ"עידן הברונזה" (The Bronze Age), ואופיינו בעיקר בהתמקדות של המדיום בצורה יותר מאשר בתוכן, זאת לאור ביקורות שהושמעו כנגד המדיום והז'אנר והגדירו אותו כאומנות סוג ב'. השנים שבין 1980 ל-1987 הוגדרו כ"עידן הברזל" (The Iron Age), בהם המשיכו לתת דגש על הצורה, עד לשלב שבו הצורה עצמה הפכה לתוכן, והז'אנר החל לעסוק בעצמו ולשאול שאלות על עצמו. מבחינת תוכן הסיפורים, ניתן לראות את השפעות התקופה בדרך בה פרנק מילר (Frank Miller 1957-) כותב את דמותו של דרדוויל (Daredevil) וגורם לו לפקפק בהיותו גיבור על סף הטלת ספק בשפיותו. ככלל, גיבורי העל הפכו להיות מוקד הסיפור במקום להיות כלי שמעביר סיפור. ב-1980 מתפרסם לראשונה "עכבר" (Maus)  של ארט שפיגלמן (Art Spiegelman 1948-), קומיקס ביוגרפי-היסטורי על אביו של ארט ששרד את השואה. לראשונה מאז התגבש הקומיקס כמדיום הוא עסק בנושאים שאינם בידור או הרפתקאות, אלא כבדי משקל ורציניים. ב-1986 מתפרסם "השומרים" (Watchmen)  של אלן מור (Alan Moore), המציג תפיסה קיצונית של סופר גיבורים, כאשר הגיבורים מוצגים כדמויות איומות ומורכבות ביותר, הפועלות בעולם אכזרי שבו הטוב לא מנצח בסוף, ובכלל, הגבול בין טוב לרע הוא מטושטש מאוד. "השומרים" מציג סופר גיבורים אנושיים אפילו יותר מהתקופה שלפני הופעת סופרמן בה לא היו להם כוחות-על, וזאת בגלל האופי והמורכבות שלהם. קומיקס זה של אלן מור מסיים את עידן הברזל, ופותח את "העידן המודרני" (The Modern Age) שהתחיל ב-1987 ונמשך עד היום.הקומיקס שמהווה השראה לגיבורים של העידן המודרני ומכתיב את הארכיטיפ החדש הוא "באטמן: האביר האפל חוזר" (Batman: The Dark Knight Returns)  של פרנק מילר, הלוקח את המהפכה שעשה אלן מור ב"השומרים", וחוזר קצת אחורה, עמוק אל תוך המאפיינים של ז'אנר גיבורי העל, ומכתיב אותם מחדש למשך העשורים הבאים אחריו.

נכתב על ידי , 30/10/2015 07:40  
22 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של space cadet ב-22/11/2015 06:25
 fantatstic four (הסרט)


ביום ראשון חזרתי ללימודים,

אז הרשו לי לעשות חיבור רעיוני בין השניים :)

 

יש תופעה בלימודי עיצוב.

נותנים לנו תרגיל,

אנחנו מבצעים,

מגישים בכיתה ומקבלים ביקורת משאר החברים.

לעיתים קורה שהביקורת שסטודנט מקבל היא "העבודה שלך גרועה ואתה מטומטם, תתאבד".

טקטיקת ההגנה הנפוצה ביותר בקרב סטודנטים שניצבים בפני ביקורת קוטלת היא "לא הבנתם את העבודה כמו שצריך, ולכן אתם לא אוהבים אותה".

אבל תמיד,

תמיד,

הוא יקבל את התשובה "אל תדאג, הבנו את העבודה מצויין, היית ברור מאוד למרות כל הקשיים שנתקלת בהם בדרך, אבל אתה אידיוט".

 

להלן ארבעה מופלאים.

הסרט לא גרוע כמו שכולם אומרים,

אלא גרוע בדרך אחרת לגמרי שלצערי אני לא יכול לקחת קרדיט על התגלית שלה.

 

קו העלילה היה ברור,

לא היתה בעיה של עריכה לא הגיונית,

הדמויות והמניעים שלהן עברו באופן ברור לצופה,

ורצף האירועים היה מובן.

ניכר כי הבמאי (שהוא גם התסריטאי) העביר בדיוק את מה שהוא רצה להעביר.

 

וזאת בדיוק הבעיה:

כפי שהוצהר פה בעבר,

הבמאי\תסריטאי ג'וס טראנק הוא כל כך חסר כישרון,

שלא רק שאסור לתת לו לעשות סרטים,

אלא גם צריך למנוע ממנו פיזית להמשיך ולעבוד בתעשייה.

כל סרט נוסף שהוא משחרר לעולם רק מוסיף עוד סבל לקיום האנושי,

ועל כן צריך לעזור לו למצוא קריירה אחרת שתמנע ממנו לזהם את עולמנו.

 

ואני ממש לא מגזים.

כי אם היתה בו טיפה אחת של כישרון,

אז אולי לפחות האפקטים בסרט הזה לא היו נראים כל כך,

כל כך,

כל כך זולים...

אוי אלוהים כמה שהם היו עשויים רע...

 

אבל הבעיה פה היא עמוקה יותר.

הקומיקס של ארבעת המופלאים הוא יצירה קריטית לתרבות האנושית.

זהו הקומיקס הראשון של Marvel כפי שאנחנו מכירים אותם היום.

את הקומיקס הזה סטן לי כתב מתוך רצון לכתוב משהו שמעולם אל נראה בעבר,

והוא יצר אותו ביחד עם ג'ק קירבי בתהליך יצירתי ייחודי שנקרא כיום The Marvel way.

ריד, סוזאן, ג'וני ובן לא נוצרו מהתבנית שהיתה קיימת אצל DC.

הם לא מחזיקים בזהות סודית אלא להיפך,

הם סלבריטיז.

הם חיים במנהטן ומסתובבים וחיים בין כולם באופן כנה ואמיתי.

הם גם לא איזו קבוצה אידיאליסטית שגרה בלוויין מעל כדו"א,

אלא משפחה,

המשפחה הראשונה של יקום Marvel.

זהו שינוי מטורף לעומת האלים של יקום DC,

ומה שהיווה את הבסיס לכל הדמויות שאנחנו מכירים ואוהבים - סופר גיבורים אבל אנושיים.

 

דוקטור דום הוא הנבל המרתק והמעניין ביותר בהיסטוריה.

הוא לא משוגע.

הוא הרבה דברים, אבל ממש לא משוגע.

למען האמת,

הרבה פעמים לא ניתן לקבוע האם הוא באמת רשע או גאון אמיתי רק נטול רגשות.

יש לא מעט סיפורים בהם היה ברור לחלוטין כי ויקטור וון דום יכול להיות הדבר הכי טוב שקרה לכדו"א!

השיטות שלו נוראיות,

הוא אכזר,

והאגו שלו הוא נקודת התורפה הכי רצינית שלו,

אבל גאד דאמיט,

בהרבה מובנים עדיף להיות עבד בממלכה של דום מאשר אדם חופשי בעולם כפי שהוא כיום!

וזה נושא למחשבה...

 

בתחילת שנות האלפיים וורן אליס יצר את Ultimate Fantastic Four,

שהיה אמור לספר מחדש את סיפורם של כל הדמויות האהובות ולמקם אותם ביקום ה-Ultimate הטרי (וכיום ז"ל).

הוא עשה הרבה שינויים מהותיים בסיפור המקורי במטרה ליצור יקום שבו כל הדמויות קשורות זו לזו ולא מתווספות במקריות לאורך השנים,

ובכל זאת,

כמי שבאמת אוהב את הדמויות עליהן הוא כותב,

אליס שמר על המהות שלהם.

 

וזה מה שג'וס טראנק פיספס ובענק.

זה לא סרט על ארבעת המופלאים,

אלא על כל מיני דמויות שלא ברור מה המקור שלהן,

אבל הן לגמרי של טראנק.

הוא יצר והגיש לנו את הסיפור הזה תוך כדי שהוא מחרבן על כל ההיסטוריה וההישגים של הקומיקסים שנתנו לו את הפרנסה ואת ההזדמנות הזו.

אין מה לעשות,

אם אתה מסכים לעשות אדפטציה של מקור מסויים למדיום אחר,

יש לך מחוייבות לחומר המקור ואסור לך לבגוד בו!

כי אם אתה כזה גאון שאתה חושב שאתה יכול לעשות יותר טוב - תעשה משהו אחר לגמרי!!!

תשאיר את האדפטציה לאנשים שיש להם כבוד לעבודה של אחרים!!!

 

וזה לא שהיה חסר לו עם מה לעבוד.

הקומיקס מספק לו מספיק חומר וגירסאות שונות של הדמויות בשביל לעשות סרט שיהיה גם נאמן לקומיקס וגם שונה לחלוטין מהסרטים הקודמים.

היה מספיק שהוא יעשה סרט שמבוסס על ארבעת המופלאים מיקום האולטימייט כפי שהם היו בשנים האחרונות,

ותאמינו לי זה היה יוצא סרט אחר לגמרי...

(אני לא רוצה לעשות ספויילרים למי שלא קרא את Ultimate Comis: Doomsday)

 

ואני בכוונה אומר שטראנקס חירבן על המורשת,

משום שהוא לקח אלמנטים כמעט-מקודשים מהמקור,

ופשוט הרס אותם!

במוצהר!

וזה לא באשמת השחקנים ולא באשמת המפיקים,

זה נובע מהתסריט ומהבימוי,

ושניהם באחריות טראנקס.

 

עד כמה הסרט נורא?

כמו שאמרו אחרים:

הוא גורם לך להתגעגע ולהעריך הרבה יותר את הסרטים הקודמים.

זה עד כמה הוא גרוע.

וכדי לסגור עוד פינה ב"עד כמה הסרט הזה מחורבן",

אני מביא לכם שוב את הקומיקס הזה:

 


 

 


נכתב על ידי , 20/10/2015 17:30   בקטגוריות קולנוע  
13 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של space cadet ב-23/10/2015 16:40
 x-men: days of future past (הסרט)


סרט מטומטם.

גוש של טימטום אחד ארוך ואינסופי.

תסריט מטומטם,

במאי מטומטם,

סיפור מטומטם,

וחבורת שחקנים מטומטמים שמקריאים טקסטים כמו אהבלים בלי לעצור רגע ולהגיד:

"תעצרו!!! זה חרא מטומטם!!! אני לא יכול להגיד את זה!!!"

 

הסרט הזה כל כך מטומטם,

שאשכרה הייתי עצוב לרגע שהיטלר לא הרג עוד יהודים בשואה,

ככה אולי הוא היה הורג את מגנטו הצעיר וחוסך ממני את הסרט המטומטם הזה.

איזה מטומטם ההיטלר הזה...

 

אין שום דבר טוב\נכון\הגיוני בסרט המטומטם הזה.

פשוט טימטום אחד ענק.

  

אני בשוק שבראיין סינגר המטומטם הזה,

עשה כל כך הרבה סרטים בהוליווד,

וכל כך הרבה סרטים של x-men,

והוא עדיין כל כך מטומטם שהוא לא מסוגל לעשות סרט אחד שלהם ששווה חצי גרוש.

 

מטומטם!!!

 

ואין לי בעיה עם אדם פרטי שהולך, רואה, נהנה ואוהב את ערימת הטימטום הזאת.

לגיטימי.

דעה אישית זה עלאכיפאק,

ולרוב אי אפשר להתווכח עם זה.

הכל סבבה.

אבל מי שיחליט לשחק אותה מבין בקולנוע וינסה לקבוע שבאופן אובייקטיבי מדובר בסרט טוב - הוא מטומטם.

וכנ"ל לגבי x-men: first class!!!

 נכתב על ידי , 10/10/2015 12:02   בקטגוריות קולנוע, שחרור קיטור  
22 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של space cadet ב-20/10/2015 16:32
 

255,234
הבלוג משוייך לקטגוריות: מתוסבכים , סקס ויצרים , קומיקס
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לspace cadet אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על space cadet ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ