לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

הבלוג של ועד התושבים להקמת פארק המסילה בדרום י-ם


תושבי השכונות בדרום ירושלים לוקחים אחריות על גורל השטחים הפתוחים לאורך מסילת הרכבת הנטושה ומעודדים את העירייה להקים פארק לרווחת התושבים. כאן המקום לעדכן ולהתעדכן


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    פברואר 2009    >>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

2/2009

תמונות מאירוע הנטיעות בגינה הקהילתית


 

לקראת ט"ו בשבט התקיים אירוע הנטיעות הראשון בגינה הקהילתית של מעגלי יבנה. השתתפו: תושבי השכונה, גרעין דבש, מנהלת סניף החברה להגנת הטבע בירושלים פזית שביד וסגנית ראש העיר נעמי צור שנטעה את העץ הראשון. לבקשת התושבים ניטעו עצי פרי ארץ ישראליים שאינם צורכים מים רבים.

 

תודה לכל מי שנטלו חלק באירוע, ובמיוחד ל: שאולי מגרעין דבש, עמית עסיס, איילה וול מפורום אייטק (שגם צילמה!) ולצוות המינהל הקהילתי גוננים.

נכתב על ידי , 27/2/2009 12:12   בקטגוריות גינה קהילתית, גרעין דבש, יום עבודה, נעמי צור  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 הטלוויזיה הקהילתית ערכה כתבה על מסלול הקיפוד


 

  • תזכורת: ביום ראשון הקרוב (22.2.09) יתקיים מפגש ראשון של תושבים המעוניינים לקדם את התחבורה הציבורית בעיר. נפגשים במרכז תרבות עמים ונוער, רחוב עמק רפאים 12, בשעה 20:00. להתראות!
נכתב על ידי , 20/2/2009 13:30   בקטגוריות בקעה, בצלאל, כתם ירוק, מסלול הקיפוד, מקור חיים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 תושבי בקעה מבקשים: הצילו את המשוגעבקעה


אנו מפרסמים כאן את פנייתם של תושבי בקעה אודות מאבק ציבורי למניעת הרס מתקן המשחקים המשוגעבקעה.

 

שלום
כירושלמים או כתושבי שכונת בקעה, נראה שרובכם מכירים את "משוגעבקעה". זהו מתקן משחקים גדול מאד עשוי עץ הנמצא בחצר בית הספר גאולים. בשעות הלימודים הוא משמש את תלמידי בית הספר והגן שבתחומו, ומחוץ להן הוא משמש את כלל ילדי השכונה - מדי יום, בשעות אחר הצהריים, ניתן לראות בו פעוטות משחקים עם הוריהם. המתקן הוא אתר ייחודי ונכס שכונתי לא רק בשל יופיו ואיכותו, אלא גם משום שהוקם כבר לפני למעלה מ-20 שנה (ב-1987) ביוזמת הורים תושבי השכונה ובעבודה משותפת שלהם, עם עזרה מהקרן לירושלים ומהמנהל הקהילתי. ככזה הוא מהווה מופת של פעילות קהילתית משותפת לתועלת כולם. גם כגן שעשועים בולט משוגעבקעה בין מתקני הפלסטיק הסטנדרטיים ומעניק ערך מוסף התפתחותי למשחקים בו.
 


הצילו את המתקן. המשוגעבקעה


על ייחודו של המתקן וחשיבותו גם בעיני הממסד העירוני ניתן ללמוד מהעובדה שגם באתר העירייה, בדף המוקדש לשכונת בקעה, הוא מוזכר בפיסקה הפותחת: בשכונה מצויים מינהל קהילתי, המדפיס הממשלתי וגן השעשועים ''משוגע בקעה'' שהוקם ע''י ההורים וה''קרן לירושלים''. התמונה היחידה מהשכונה בדף זה היא התמונה של משוגעבקעה!
 
מספר ימים לפני חנוכה התקבלה בבית הספר גאולים הודעה מטעם מנח"י על הכוונה להרוס את המתקן כבר בחופשת חנוכה, ולפזר חול במקומו, בשל ליקויי בטיחות. קהילת בית הספר - תלמידים, הורים וצוות ההוראה - נאבקה נגד ההחלטה, בטענה שאם ישנם ליקוייי בטיחות חשוב לתקנם בהקדם, ושהריסת המתקן והפיכת השטח לארגז חול ענק אינה פתרון ראוי. מאחר ומדובר בנקודת חן ייחודית בשכונה המשרתת את כל תושבי השכונה ההחלטה אינה יכולה להיות נתונה בידי מנח"י, ויש לשלב גורמים נוספים כמו שפ"ע, המינהל הקהילתי ורשויות התכנון. מדובר במקום הראוי לשימור ולתחזוקה, ואף לפיתוח שיכול להופכו לסמל עירוני (בדומה למפלצת בקרית יובל).

 

בעבר כבר הביעו ההורים נכונות להמשיך את מעשי קודמיהם ולהתנדב לפעולות צביעה ותחזוקה של משוגעבקעה - מה שיחסוך בעלויות השיקום שלו. מעבר לכך - הגישה הגורסת שהמימסד העירוני מקבל החלטות באופן חד-צדדי ומנחיתן על התושבים הינה נחלת העבר ואינה עולה בקנה אחד עם הגישה המוצהרת של התנועות שזכו באמון התושבים בבחירות המוניציפליות האחרונות, לפיה יש לפעול במשותף עם התושבים!
 
המאבק נחל הצלחה ראשונית ובשלב זה תוכנית ההריסה נבלמה!
 
פעולה משותפת של קהילת בית הספר גאולים, יחד עם חברי מועצה וגורמים אחרים שהתגייסו לסייע למאבק, הביאה לדחיית ההריסה המתוכננת לחופשת פסח, כאשר בפרק הזמן עד פסח ניתן לנהל מו"מ על עתידו של משוגעבקעה. הפעולה הראשונה שדרש מנח"י בתמורה להסכמה לדחות את ההריסה, היא קבלת חוות דעת של מהנדס בטיחות ממכון התקנים באשר לאפשרויות שיקום המתקן ולהתאמתו לתקני בטיחות עדכניים.
 
בימים אלו אנו מנסים לגייס את הסכום הדרוש למימון חוות הדעת של מהנדס הבטיחות. רבים מתלמידי בית הספר תרמו למען מטרה זו, אולם אין בכך לכסות את עלות הבדיקה. חשוב לזכור שמדובר בשלב הראשוני של המאבק - בהתאם לתוצאות חוות הדעת הבטיחותית יימשך המאבק מתוך מטרה להציל את משוגעבקעה ולשקמו - אם ניתן יהיה, או לבנות במקומו מתקן בעל איכויות אסתטיות דומות המשמר את הרוח המקורית - אם יהיה הכרח להרסו!
 
אנחנו מבקשים ליידע אתכם בפרטי המאבק ומבקשים את עזרתכם: בהפצת המידע, בתרומות כספיות, בפעולה, ברעיונות לפעולות וב"הפעלת קשרים". משוגעבקעה הוא מרכיב מיוחד ויפהפה בנופה של בקעה, והמאבק להצלתו הינו מאבק בעל ערכים חינוכיים וסביבתיים ומהווה שיעור באזרחות מעשית לילדי השכונה והתלמידים בה - הצלחה בו תמחיש את יכולתו של הפרט להשפיע על סביבתו המיידית ומתקשרת למאבקים סביבתיים אחרים בעיר (עמק הצבאים, תכנית ספדי, פארק המסילה, הסדרי התנועה בדרך בית-לחם ואחרים).

 

לפרטים נוספים ולתרומות כספיות ניתן לפנות למזכירות בית ספר גאולים, או לכתוב ל-amosc@barak-online.net.
 
תודה!
          תלמידים, מורים והורים בבי"ס גאולים

נכתב על ידי , 18/2/2009 21:13   בקטגוריות בקעה  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 הזמנה למאבק ציבורי למען תחבורה ציבורית הוגנת בירושלים


כולנו מרגישים את זה, כולנו סובלים מזה, כל הזמן אנחנו מדברים על זה, עכשיו הגיע הזמן לשנות את זה. התחבורה הציבורית בירושלים היא בלתי נסבלת, ובשנים האחרונות חלה התדרדרות משמעותית במצבה. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף למפגש ראשון של תושבים ירושלמים במטרה להקים תנועה של תושבים לשיפור ולייעול את התחבורה הציבורית בעיר.
 
בישיבה הראשונה ננסה להגדיר את הבעיות ואת דרכי הפעולה לפתרונן. כל אחד מאתנו יכול לעזור. גרפיקאים יכולים לעזור לנו לעצב לוגו וחומרי פרסום, צלמים יכולים להשיג תמונות וסרטונים של תחנות ואוטובוסים מלאים בנוסעים, מתכנתים יכולים לסייע בהקמת אתר אינטרנט, אנשי תקשורת יכולים לערוך את אתר האינטרנט ולסייע בפרסום כתבות בעיתונות, עורכי דין יכולים לתת סיוע משפטי, אנשי רווחה יכולים לעזור לנו להגיע לאוכלוסיות החלשות שצריכות את התחבורה יותר מכל אחד אחר, פרסומאים יכולים להציע סלוגן וכן הלאה והלאה.
 
הפגישה הראשונה תתקיים בתאריך ה-22.2.09 בשעה שמונה בערב במרכז תרבות עמים ונוער, רחוב עמק רפאים 12, במושבה הגרמנית.
 
אם הנושא מעניין אתכם, אתם מעונינים לקחת בו חלק, להיות מעודכנים או/ו להשתתף בפגישה, אנא שלחו אלינו מייל עם שמכם ומספר הנייד שלכם. 
 
תודה ולהתראות
 
נכתב על ידי , 16/2/2009 15:20   בקטגוריות לוח מודעות, מושבה גרמנית, מקור חיים, בקעה, בית צפפה, קטמון הישנה, קטמונים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   1 הפניות לכאן   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הבא
דפים:  

Avatarכינוי: 

גיל: 10

תמונה
הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לועד תושבים - פארק המסילה ירושלים אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על ועד תושבים - פארק המסילה ירושלים ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ