לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

Vita


Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate- Abandon all hope, You who enter here

Avatarכינוי:  ז'נבה

בן: 28פרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 הוסף מסר

3/2009

הסיפור החדש של שוטה הכפר


נראה שלא משנה מה יקרה, את הפוסט על החתול אני לא יצליח לפרסם. איך אפשר, כשבלוגרים שמאלנים ממשיכים לקשקש על "עדויות הרצח" במבצע עופרת יצוקה? אך לא נורא, יש דברים קצת יותר חשובים מביטול המציאות וזה ביטול אחד מהספינים הגדולים (והבלתי מבוססים ביותר) של כלי התקשורת בשביל להראות לנו שהנה, צה"ל הוא לא באמת צבא מוסרי אלא מפלצת עם מסכה של צדיק. אני מפקפק.

 

סגן שמעתי ורב-סמל נדמה לי

הנושא, שכה מלהיט את המזוכיסטים החביבים, הוא עדויות בדבר רצח אזרחים חפים מפשע במהלך מבצע "עופרת יצוקה". ראשית, ואולי הדבר המעניין ביותר בנושא, הוא עדויות בנוגע ל"כשל המוסרי של חיילי צה"ל" לא הגיעו (עד כמה שלי ידוע) משום מקום אחר חוץ מהמכינה על שם רבין שמנוהלת על ידי אדם שנשפט על סירוב פקודה ומזוהה עם השמאל הקיצוני. מצד שני, לכולנו ידוע ש"השמלאנים הקיצוניים" הם האנשים שרואים באמת את המציאות ולכן אסור לנו לערער על העדויות רק משום מקורן. ניחא.

היינו גם יכולים להסתמך על תחקיר צה"ל, שמפריך את העדויות בדבר רצח נשים, אם לא היינו כבר יודעים מהעדויות שהצבא נשלט על ידי חבורת מטורפים דתית קיצונית עם חלומות למלחמת קודש על הארץ. נו, אז גם זה טס מהחלון.

אז עם מה אנחנו נשארים, ללא התחשבות בחוסר האמינות ובתחקיר ביטחוני? עם העדויות עצמן, ואלו ההוכחה הטובה ביותר שכל מה שמספרים לנו הוא בעיקר "שמעתי מX ונראה לי Y".

 

עד ראשון (הערה: כל ההדגשים הם שלי, אלא אם צויין אחרת)

העד הראשון שאני רוצה לפתוח איתו הוא (שם בדוי) אביב, שמשך את תשומת ליבי עוד בציטוט "אתה לא רץ, מסתער על בתים, רוצח 4 ילדים קטנים וממשיך קדימה". אביב מתחיל את סיפורו בדיבורים על נהלי האש בצה"ל וקובע בעזרת טרמינולוגיה מקצועית ש"...הפעילו המון המון אש והרגו המון המון אנשים..."; כבר הבחור מדבר במקצועיות ומספר לנו על זה שצה"ל השתמש בהרבה כוח אש בשביל "שאנחנו לא ניפצע וכדי שלא יירו עלינו". משם הוא ממשיך להסביר לנו שהם קיבלו הוראה לפרוץ לתוך הבית ולטהר אותו, בלי לשאול הרבה שאלות. בשביל אביב מדובר ברצח, למרות שידוע שבזמן המלחמה צה"ל דאג להזהיר את האוכלוסיה האזרחית ולכן סביר שהחבר'ה שישארו שם יהיו אכן מחבלים. אבל ניתן לו להינות ממידת הספק.

לאחר חלק זה (בו הוא גם מספר לנו על הגרפיטי שעשו החיילים המרושעים), הוא מעלה את העדות המעניינת הראשונה- רצח של זקנה בדם קר על ידי חיילים. אצביע על כמה אינדיקאציות לכך שהחייל משחק ב"שמעתי"- "אני לא ממש מכיר את הסיפור לגמרי... אם היא חשודה, לא חשודה, לא יודע לא מכיר את הסיפור שלה... מה שהוא עשה בסוף זה להעלות אנשים... [ו]להוריד אותה." מרתק. הוא מצהיר שאינו היה נוכח באירוע ושאף עדות השמיעה שקיבל לא הייתה מלאה, ובכל זאת מספר לנו על זה שמפקד פלוגה העלה אנשים להוריד אותה. אגב, שימו לב שאף איננו יודעים אם בסוף היא מתה, נפצעה או שלא קרה לה כלום.

העדות של אביב ממשיכה לתיאור התחושות שלו ("מה שאני הרגשתי שזה היה המון צמא לדם") ולניסיון לצייר בפנינו פלוגת מוות ולא כוח של צה"ל. אז העד הראשון נפסל.

 

עד שני

צבי, עד מס' 2 לעניינו, פותח את עדותו דווקא בתיאור נוף- "... אני זוכר נוף מאוד יפה שD9 לאט לאט מחקו אותו..."; אפשר כמעט לראות את דחפורי צה"ל מוחקים (כנראה הכוונה ממוטטים) את הנוף (סביר להניח בניינים) היפה (שבהם, קרוב לוודאי, התחבאו או שיגרו ממנו קסאמים מחבלים).

לאחר תיאור (ועיצוב) הנוף, ממשיך צבי לספר לנו איזה כיף עשו החיילים בירי ("...איזה כיף,יורים...") ובשיגור טילים לעבר מסגדים. כמו כן הוא מציין שהגדוד שלו לא נפצע ושבכלל, בשבילו המבצע היה סיור נופש בעזה ולא מלחמה. אגב, מר זמיר דואג להזכיר לנו גם את עמדו המדוייקת- "[על שאלה האם הפיקו בצבא לקחים ממלחמת לבנון השנייה] הפקנו את הלקח המרכזי, החלפנו את האוייב...". אין בדבר זה להצביע על כך שיכול להיות שמר זמיר משפיע באיזה אופן על הזיכרון של החיילים. כי הרי אין סיכויי שאנשים אמיצים אלה סובלים מבעיה שלכל בני האדם יש ומכונה "זיכרון סלקטיבי". אז גם העד השני נפסל.

 

עד שלישי

על גלעד דילגתי (כי הוא באמת לא אומר הרבה חוץ מזה שצה"ל, רחמנא ליצלן, משתמש בכוח אש בשביל להקטין אבדות) והגענו לרם, שמספר לנו על איך קלע מוריד אישה ושני ילדים (עוד עדות שמופרכת על ידי התחקיר). ניתן לו לדבר- "אח"כ עזבנו את הבית הזה ונכנסה אליו מחלקה אחרת... אני לא יודע אם הוא ירה לרגליים... בכל אופן מה שקרה שבסופו של דבר הוא הרג אותם." בבקשה, עוד עדות שמיעה קטועה שכולם קונים בלי לתהות אפילו על אמינותה. אם תמשיכו לקרוא, ולראות את תשובותיו שלו לשאלות האנשים, תראו עד כמה הוא לא מכיר בכלל אתה הסיטואציה.  לא מפליא שזה התגלה כשקר.

אחרי עדות שמיעה זו, מספר לנו גלעד שהאווירה הייתה, לפחות ממי שהוא דיבר איתו, שחיי הפלשתינאים היו פחות חשובים מחיי חיילי צה"ל. אם נתעלם מהקביעה הזו, ששוב מתבססת על לא כלום חוץ מ"נראה לי", אני תוהה איזה איש צבא יגיד שהאויב חשוב יותר ממנו. כשחיילים פועלים בסביבה בה אף האוכלוסיה האזרחית היא איום, וכל סבתא חביבה יכולה לפוצץ אותך עם רימון, אי אפשר שלא לתהות מה בדיוק מלמדים את החבר'ה במכינה הזאת. עוד עדות נפסלת.

 

אנחנו יכולים להמשיך ולסמן את כל השאלות המגמתיות, הניסוחים החלקים והעובדה ש"העדויות" האלה לא רק שאינן אמינות אלא גם מראות שהשמאל מחפש בנרות את צה"ל ומוכן לקחת כל דבר רק בשביל להלביש לו את התדמית שהוא מצייר כל השנים- צבא משיחי קיצוני ורצחני. את העובדה הזאת מבטא היטב זמיר בדיבורים על "כהני מלחמה" ש"תוקעים ספרי תפילה בידיים".

 

אלו העובדות רבותיי- השוטה קיבל סיפור, השוטה מספר סיפור, עכשיו הגיע הזמן שנסטור לשוטה ונשתיק אותו. לכן, זו הפעם הראשונה שאני מבקש את זה אך אני רואה בזה חשיבות עליונה- תפיצו את הפוסט הזה. תמליצו עליו. תצטטו ממנו. תעתיקו אותו. אני לא רוצה קרדיט ואל תטרחו אפילו לתת אותו. כל מה שאני רוצה זה את זה- שהסיפור הזה לא יתנוסס לו בעוד כמה חודשים בהקשר אחר ואז כבר כולנו נשכח את הטיעונים כנגדו. בואו נשרוף את ילקוט הכזבים הזה לפני שהוא יתפח יתר על המידה.

נכתב על ידי ז'נבה , 24/3/2009 16:23   בקטגוריות כיבוש, דמגוגיה, מלחמה, סיסמאות, ביקורת, השמאל החדש  
הצג תגובות    הוסף תגובה   1 הפניות לכאן   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט12,051
הבלוג משוייך לקטגוריות: החיים כמשל , אקטואליה ופוליטיקה , פילוסופיית חיים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לז'נבה אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על ז'נבה ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ