לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה


הכל השתנה להיות בדיוק אותו דבר

כינוי: 

מין: נקבה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
10/2015

מי שמביט בי מאחור לא יודע מי אני / עכשיו תקחו את התקליט ותהפכו לצד שני


היה אייקון

איזה כיף היה באייקון!

 

איך שהגעתי (נומינלית ביום ההולדת שלי) פגשתי ברחוב מישהי שגם לה יש את אותו תאריך יום הולדת (שעליה ידעתי כבר),

ובעודנו מפטפטות צעקו אלי "צנצנת!" מתוך מכונית נוסעת וזו היתה מיטל, שהיתה ההפתעה הכי מתוקה שהיתה לי ביום ההולדת הזה, 

כי היא גם יצאה לחבק אותי וגם אמרה לי "מזל טוב". שזו הוכחה שהבלוג הזה עדיין לא נכחד גם בעיני אנשים מהמציאות.

היוש מציאות! היוש מיטל! 

מאוחר יותר באותו יום (עדיין נומינלית יום ההולדת שלי) פגשתי מישהי נוספת עם זר על הראש שמסתבר שהזר היה לסמן יום הולדת.

זה שימח אותי כי אני מחבבת אותה ושמחה לחלוק איתה את שובך היונים שלי


וגם פגשתי חברה שאני מכירה עוד מפורום תרגום (ז"א כ12 שנים) והיא נתנה לי במתנה את ספר הביטויים המקיף של נרי סבניה-גבריאל שהוא ספר מגניב ומצטרף עם "מילה במילה" התזאורוס למדף הספרים שבהם אני לא קוראת אלא כשאני עצובה או כועסת וגם נוסטלגית בו זמנית אבל הם מונחים על המדף שלי בבאר שבע למרות זאת. 

 

ראיתי גם נשען על מעקה המדרגות את הבעל של מי שנתנה לי במתנה לפני שנים את "מילה במילה". איתה איבדתי כבר קשר מחמת אי התאמה (היא עשתה אותי עצבנית, עצובה וחסרת תקווה, ותמיד הרגשתי רע עם עצמי אחרי שפגשתי אותה) אבל בעלה יצא נקי מכל העסק אז שמחתי לראות אותו. הוא היה נחמד והיה נחמד לראות אותו. אחר כך פגשתי אותה והיא צעקה עלי ש"עכשיו כבר אפשר להתחבק?!" ועמדתי מולה וחיכיתי שהיא תסביר בנימה יותר נורמלית מה היא רוצה ולמה היא מרפררת. היא הזכירה לי ולעצמה שנפגשנו גם לפני מצעד הגאווה בירושלים וגם אז היא היתה בלתי נסבלת כי "בדיוק רבתי עם אחותי". אמרתי לה שלום, חיבקתי אותה ואז את חברתנו המשותפת האהובה, עפעפתי לחברה במבט של "ועכשיו אעזוב בחטף, אל תשפטי אותי" והלכתי. 


ביום הראשון הייתי בפאנל טוב אחד (דידי חנוך מראיין את טד צ'יאנג ואת נועה מנהיים על שפה אוניברסלית ושפה מושלמת), טד צ'יאנג היה דובר איטי אבל מבריק, ונועה מנהיים דיברה לעניין והיתה מוצלחת. זו הפעם הראשונה ששמעתי אותה מדברת (היא מנהלת מיתולוגית של פורומים, לא סגורה אלו). דידי היה מעצבן אבל למזלו כולם עשו תחקיר אז למרות השאלות הנדושות היו תשובות מעניינות. הדבר העיקרי ששמעתי שהיה חדש היה על שפה מומצאת חדשה שיש בה רק 120 שורשים והיא מיועדת להביע דברים אופטימיים ;-) או משהו. עמוד הויקיפדיה מראה לפחות שיר אימו אחד... 


ולפני כן הייתי בהרצאה שהיתה מעליבה כלפי אנשים לא סיסג'נדרים (המרצה תרגם סיפור שבו לכל הבריות התבוניות פונים כאל נשים. אבל כשאמרו לו שמקובל כעת להשתמש בביטוי "לשון אשה" ולא "לשון נקבה", כי לא רק לאנשים עם נקבים פונים כך אלא לכל הנשים, הוא גלגל עיניים ולא הקשיב). 

לפני כן הייתי בהשקה של ספר הילדים החמוד "עוגות בחלל" שהעלילה שלו היא שבאמצע מסע בחלל ילדה מתעוררת מהשינה המושהית שלה בחללית ומגלה שהחללית מלאה בעוגות אינטיליגנטיות ומרושעות שמנסות להשמיד את הספינה. מסיבת ההשקה היתה במתכונת של קישוט קאפקייקיס צבעוניות בדיוק כפי שהובטח בעמוד המימון המון של הספר חיבוק היו גם דוכן איפור וצילום עם אביזרים מאיורי הספר והקראה של הפרק הראשון בספר הבא שייצא. נהניתי מאד עם כל זאטוטי החברות והחברים וקצת עם ההורים שלהם ואחרי המאפין הזה ממש לא הייתי רעבה כמעט עד הערב. 

 

אחרי כן נסעתי להרצליה ולא הצלחתי לפתוח את הדלת של הבית של ג' (מסתבר שסימנתי כמפתח שלו את המפתח הלא נכון בצרור האימים שלי)

מזל שבשארית הסוללה יכולתי לשלוח לו הודעה: "פתח לי!". 

 

לישון עם ג' הסתבר כהחלטה הכי טובה של הכנס הזה. זו היתה ההנחתה למציאות של כל ערב הומה וההעגנה בקשרים אמיתיים של כל המגדלים באוויר של תקשורת עם המון אנשים שאוהבים אותך אבל רק למפגש קצר או שאתה מחבב אבל לא ליותר מעשר דקות רצוף. את ג' אני מחבבת כבר הרבה זמן רצוף ואני תוהה אם ישנתי איתו כבר באייקון הקודם, או רק בעולמות. נדמה לי שבעולמות. באייקון הקודם זה היה המפגש הפיזי הקרוב הראשון שלי עם הזהוב, ויצאתי ממנו עם המון רושם פיזי. הזהוב הוא גדול וזהוב וחם ועוטף. בשעות שיצא לנו להפגש הפעם השתדלתי להשאיר יד שלמה נוגעת בירכו, כי הוא הדיף את עצמותו הגדולה והמנחמת והיא פשוט דבר יקר. ביום השלישי של הכנס הלכנו יחד שלושתנו לאכול גלידה במקום החדש ליד הסינמטק והיה נורא טעים. 

 

אבל בסוף היום הראשון, כשלמחרת מסיבת יום ההולדת, נזכרתי ששכחתי לקנות תפוחים לעוגת התפוחים. אז כשקמתי והתקלחתי ג' הלך בינתיים לקושש תפוחים מחנויות האיזור. "לא היו מספיק במכולת ליד הבית, וחנות הירקות עוד היתה סגורה, אז קניתי בסופר". הסופר במרחק רבע שעה הליכה, אבל לבוקר זה די הרבה ואני שמחה שהוא הלך ולא אני. הנחתי לו לשלם על התפוחים וגם "קניתי לך שני רימונים ליום ההולדת" היתה מתנתו הכנה לחלוטין. לקחתי אותם איתי היום לבאר שבע. אפינו שתי עוגות במקביל בשני תנורים שונים, אחת יצאה טעימה והאחרת שרופה מבחוץ ולא אפויה מבפנים. ואז יצאנו אל האייקון. כבר באוטובוס היו לידנו חבורה של בני נוער מפטפטים על שלל נושאים מעניינים. משבצת יום ההולדת היתה קצת משעממת כשלעצמה, בדיעבד. ג' הלך לעניינים מעניינים יותר בסופו של דבר, ואני נדדתי עם הכיבוד למקום שיש בו גם התרחשות ואחר כל ישבתי עם כל מיני חברים שבאו כל אחד לכמה דקות. קצת דוכנים, לצלם את אחותי עם הטארדיס, שהיא משהו שקשור לסדרה שהומלצה בעבר על ידי ז'ניה אבל אני לא ראיתי, והופ הגיע הזמן סוף סוף לחזרה לדברים שאחרים מנחים. ישבתי בהרצאה שאזכרו בה נושאים מתימטיים שמופיעים בסיפורים של אורח הכבוד של הכנס ואחריה בהרצאה שבה צלב אחד האנשים הכי חכמים בעולם כמה ספרים וסיפורים על פי קריטריונים שהגדיר מראש והיה מרתק, ואז ישבתי עם ג' בפאנל על כתיבת סיפורים קצרים שהיה קצת לא מאוזן כי אורח הכבוד היה הרבה יותר שתקן משתי הפאנליסטיות האחרות, שהיו חמודות להפליא אך דיבורן קלח וקלח... ג' נהנה מהתשובות של אורח הכבוד וגם מהדינמיקה, אני הייתי בין זה לבין לרצות לישון, ושמחתי כשנגמר כבר היום. 

 

גם למחרת יצאנו ביחד אל האייקון, היתה לי סדנה בבוקר "מוקדם" שבה עשיתי לי שבלונה של חתול מעופף (חתול מהצללית הזו, כנפיים מכאן, העתקה ביד חופשית) ואז צבעתי אותה בצבעי בד על חולצות והיה כיף לאללה, לא משהו שלא עשיתי מימי אבל זה נורא כיף לעשות את זה עם הציוד המתאים באמת ולא מאולתר, ועם עוד אנשים שמעודדים את עצמם ושמחים בתוצרים שלהם. אני לעתים רחוקות מאד מרשה לעצמי להעתיק דברים ביד חופשית, אז אני לגמרי מבסוטה שיצא מזה בסוף חתול עם כנפיים ולא משהו לגמרי בלתי מזוהה. אחר כך היתה לי הפסקה והלכתי לחפש עם מי נאכל גלידה וכל מה שיצא לי זה ג' והזהוב, אז הלכתי לצד וקראתי ספר בתקווה לתת לעוד אנשים לצאת מהחורים שלהם, אבל זה לא הצליח, אז הלכנו רק שלושתנו, והיה בסך הכל נחמד מאד וגם טעים. בסיכומי הכנס עיני הבולשת גילתה שבאותו יום, ליתר דיוק בלילה, הזהוב הלך לאותה גלידריה פעם נוספת, ואני ממש לא מאשימה אותו! אחר כך הייתי במועדון קריאה על הסיפור שאינו נגמר (שהיה מוצלח לגמרי!) ואז היו לי שעתיים חופשיות שבמהלכן ידיד לימד אותי משחק לוח חדש (לי) ואז הלכתי לעוד כל מיני אירועי נישה חברתיים כאלה שהעיקר בהם היה להיות ליד אנשים אחרים שאני מחבבת. הייתי ליד אנשים שאני מחבבת והבמה היתה פחות מוצלחת ממה שניתן היה לצפות, ובדרך חזרה לאוטובוס ליוותה אותי חברה והמשכנו לדבר על הסיפור שאינו נגמר ורק כשעליתי על האוטובוס הסתכלתי על הטלפון וראיתי שג' שאל אם אני רק מסיימת בעשר או נכנסת לאירוע בעשר. התקשרתי אליו והסתבר שהוא עדיין היה מאחור, ו"יש לך מפתח, נכון? אז אני אשאר כאן עוד קצת" חיוך

 

ישבתי וקראתי בשנתון של האגודה שכל חברי האגודה מקבלים חינם אחת לשנה עד שג' הגיע וגם אחרי שהוא הגיע, ואז הצטרפתי אליו לחיבוק ופחות או יותר קמנו ממנו בצהריים למחרת. כנס זה דבר מתיש. איזה כיף זה כנס עם חיבוקים ויום הולדת וג'. כשחזרתי לבאר שבע כמובן שלא עמדתי בפיתוי לנסוע ישר לשוק וכמובן שנפלתי על היום שישי הראשון בחודש אוקטובר, שבו מסתבר ששעון החורף נכנס אצל חברת האוטובוסים חודש לפני שהוא נכנס בשעון, והאוטובוס האחרון הפסיק כבר אבל את עומדת כמו אהבלה עם הקניות שלך בתחנה, ומזמינה מונית עם עוד ארבעה אנשים שכל אחד מהם דובר רק חמש מילים בשפה שלך, אבל לפחות אחת מהן היא שם של רחוב אז כולם סבבה, והנה בית וזה, ולכתוב את זה לקח לי הרבה יותר זמן משציפיתי ופתאום שוב מאוחר ויהיה ערב ויהי בוקר, יום שישי. 

 

אני בת 32 אבל אני מסתבר עדיין לא זקנה מדי לאייקון!

בעיקר אם יש עם מי להתחבק בין לבין. 

נכתב על ידי , 2/10/2015 21:15  
13 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

הבלוג משוייך לקטגוריות: יחסים ואהבה , אינטרנט , החיים כמשל
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לצער לך וצער לי אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על צער לך וצער לי ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ