לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה


החיים הם כמו סלט, תמיד יבוא הבצל שיגרום לך לבכות.

Avatarכינוי: 

בן: 28

MSN: 

תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    יוני 2010    >>
אבגדהוש
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

 
הבלוג חבר בטבעות:
 
6/2010

"נאות פרווה" – שיכון ל'


אני ושערות הרגליים שלי מנהלים פנקס שחור. הן דקיקות, רכות, נוחות למראה, אולי אפילו ממלאות את מקומו של האחו הגדול בעבור כל אותם פשפשים חסרי חשיבות שנמצאים שם, כי זה צונן ולא צריך לשלם הרבה על המזגן בקיץ. לעיתים קרובות, אני מקבל פניות חדשות של פשפשים ונמלי בית שמבקשים להגר אל שערות רגליי. "המיתון הורג אותנו" הם אומרים, "חייבים איכשהו לחסוך בהוצאות על דיור וחשמל". אחד מהם, פיקח במיוחד, טוען כי חצי שנה אחרי שהוא עבר לתל אביב נגמר לו כל הכסף, והוא נותר חסר כל, אומלל, מרושש וטמא בעיני עצמו. הוא שמע במקרה מחברה שפתחה פייסבוק שיש מושבת פשפשים חדשה בים המלח, אבל הוא החליט שהוא לא רוצה להיות מהסטלנים האלה שחיים בים המלח, מעמידים פנים שהם מתחברים לטבע, כשלמעשה הם בסה"כ מתחברים לזיעה שלהם. בנימוס אנגלי וקר, הוא ענה לחברה (שאגב כבר הייתה חברה שלו בפייסבוק) שהוא החליט לוותר על התענוג ולעבור ל"נאות פרווה", מכיוון שהוא שמע שמדובר בדיור מוגן לקשישפשים.

אני כשלעצמי, הכרתי את אותו פשפש כבר מספר שנים, וידעתי על פועלו הרב בתחום חיפושי האנרגיה החלופית. הפשפשים האחרים הרבו לספר על נפלאות הטכנולוגיה שד"ר פשפש שוקד עליה כעת: בישול סבונים. בהרצאה אחת שהוא נתן באקדמיה לסבון ע"ש לאלין בוושינגטון בי.די.בי, הוא הציג מצגת עם המון אפקטים ופיצוצים, ושלושה בולטים מרכזיים שבאופן תמוה חזרו על אותו מסר: בישול סבון תוצרת סבתא-ג'מילה בסיר לחץ מנירוסטה אנדו-פלסטית פולט 130 ג'יגה ג'אול, כשמנגד, כל בלוק סבון עולה 30 שקל אם קונים בהקפה, ועל מנת להביא לייצור אנרגטי מקסימלי נדרש בישול של 14 דקות בממוצע בחום של 530 מעלות קלווין. משמועות שעברו מפה לאוזן הוברר לי שכל הנוכחים בכנס שמטו את לסתותיהם באופן אינסטנקטיבי, ואז פלטו פה אחד: "איזה בולט, יא באבא".

מאחר שגם אני תמיד הייתי סוג של מדען, החלטתי שד"ר פשפש בהחלט לא שייך לרשימה השחורה, ושהוא זכאי, ואפילו רשאי לעבור לגור ב"נאות פרווה". וכך, ב- 23.7.2014 הגיע הד"ר למשכנו החדש בשיכון ל' ב"נאות פרווה", פרק את תיק המוצ'ילרים שנהג להסתובב איתו מאז שהוא גורש מדירתו בתל אביב לאחר שסירב לשלם שכר דירה, התיישב על הספה בסלון, פתח את החלון ונתן לרוח המערבית למלא את חלל דירתו החדשה.

בערבו של אותו יום, ובעודו יושב על הספה בסלון ומסתגל לדירתו החדשה, נכנסו לדירה שני נמלי בית גבוהים וצנומים, שנתנו לו כיפים והציגו את עצמם בתור השותפים החדשים שלו. הם שאלו אותו אם הוא רוצה לצאת לבלות בערב בשביל לרדת איתם על איזה דרינק, ואולי גם לתפוס כמה פשפשות מאוקראינה, אבל הוא ציין שהוא עייף, וחבל שהם לא שמעו עליו, כי הוא פשפש מאוד עסוק ומוטלת עליו החובה להתמקד במחקר שלו. אחוזי בעתה מהשותף החדש, פנו אליי אותם חבר'ה, והביעו בפניי תרעומת על השותף החדש ששיבצתי להם. אני בתגובה השבתי שלכל אחד בעולם יש שיעור, ואולי הם השיעור שלו והד"ר הוא השיעור שלהם, ובין השיעורים ישנו קשר גומלין הדוק ובלתי ניתן לניתוק. קיטש אני יודע, אבל מה זה משנה. הם אכלו את זה, כמו שאני אוכל בונזו.

במשך שבוע ימים ניסו החבר'ה להוציא את ד"ר פשפש מהבית, והוא השיב פניהם ריקם, כל פעם בתירוץ אחר, גרוע מקודמו. אחרי שבוע של סירובים, כבר נשבר להם הזין, והם החליטו שהם חייבים להוציא אותו ויהי מה, או לפחות לברר מה היא הסיבה שבעטייה נמנע הפשפש מבילוי משותף עימם. הם מספרים שבתחילה הוא טען כי עבודת המחקר מתישה אותו, ובהמשך הוא העיף כל מיני חארטות על זה שהוא חבר בפש.פש.קלאן ולכן הוא קצת סולד מנמלי בית, אך לבסוף, רמז להם הדוקטור שפשפש כמותו אינו יכול להרשות לעצמו להשתולל ולאבד את זה. לאחר מחשבה מעמיקה הבינו השותפים שהדוקטור אינו רוצה לצאת מאחר שהוא מבולבל ורדוף על ידי התדמית שלו בעיני עצמו.

הם פנו אליי על מנת שאסייע להם, ואמרו לי: "את השיעור שלנו למדנו, עכשיו תורך לסייע לדוקטור לממש את השיעור שלו". לשאלתי מה למדו, נעניתי: "תובנות הן פסיעה נוספת במשעול הבאה לאחר בירור מעמיק, ולא פיצוץ תת-הכרתי הקורה יש מאין". התשובה אמנם נשמעה לי טוב, אבל מכיוון שגם אני בעברי הייתי חבר בפש.פש.קלאן, נחרתי בבוז, ואמרתי להם שזה ה- "Dumbest shit I've ever heard". למרות תיעובי הניכר לנמלי בית, הבנתי שחובה עליי לסייע לדוקטור – "אושרו של הפשפש תלוי בכך", חשבתי.

למחרת בבוקר, חייגתי לפשפש על מנת לנהל עימו שיחת נפש.

"שלום לך דוקטור, אני שמח שהרמת את השפופרת" אמרתי.

"שלום אלוהים" ענה הדוקטור.

"דוקטור, אני משוכנע שאתה מעולל לעצמך עוול בל-יתואר. האם אתה חושב שדרכך הנלוזה עומדת במבחן המציאות?"

"אני לא יודע, אלוהים, אבל נראה לי שדווקא הלך לי לא רע עד עכשיו." השיב הדוקטור.

"תגדיר לא רע".

הדוקטור שתק למספר שניות ואז פרץ בשטף דיבור בקול ספק בוכה ספק צועק:

"זכיתי בשלושה פרסי ישראל על עבודתי בתחום הסבונים הסואפו-אלקטריים!!! שלושה!!! אמא שלי עלתה לבמה בבית יד לפשפשים, בכתה מהתרגשות ואמרה:" זה הילד שלי. שלי!". נאמתי בארבעה כנסים בינלאומיים לענייני סבון ויצירת אנרגיה חלופית לגז, הצגתי את העבודה שלי באמצעות מצגת מלאה בזיקוקים ואפקטים עם שלושה בולטים בלבד, העברתי מסר אחד באמצעות שלושת הבולטים האלה, והקהל השתאה ולא האמין. אני מרשה לעצמי לאכול פעמיים ביום במסעדה אפונה, גזר ופטריות שמפניון, לשתות מים תוססים בטעם מלון, ולהשאיר טיפ של 18.8%. אני יוצא לרוץ כל יום מסביב לכיכר ההיא שבנו מעבר לכביש, נו אתה יודע, זאת עם המדרגות הנעות עליה. אז אם אתה שואל, מה זה לא רע, אז התשובה היא: זה לא רע!!! זה!!".

"דוקטור, ממה שאתה אומר, אתה נשמע לי מעט אומלל. מה עם בחורות? מה עם להכיר אנשים חדשים? מה עם קצת אלכוהול? מה עם טיפה סמים? מה עם מוזס – אתה יודע שזה ההמבורגר הכי טוב בעולם?"

"אלוהים, אני לא יודע איך זה אצלכם, אבל אצלנו התדמית זה הכל. אני לא יכול להרשות לעצמי להתבזות." השיב הדוקטור בקול רועד.

"על הזין התדמית. דוקטור. על הזין, אתה שומע אותי? הרגע הגעת למקום חדש, מי בכלל מכיר אותך? מי בכלל יודע? אתה באמת מאמין שתתבזה? התדמית שלך לא יכולה להיהרס אם אף אחד לא יודע עליך כלום. החיים בחסות האנונימיות הם נוחים להחריד, במיוחד בשיכון ל' ב"נאות פרווה"."

הדוקטור כחכח בגרונו, חשב מעט ואמר: "אתה יודע אלוהים, אתה באמת החכם שבאדם".

"ככה זה כשאתה כלב, דוקטור. תשתחרר גבר. ותשתה גולדסטאר."

נכתב על ידי , 8/6/2010 20:13   בקטגוריות שחרור קיטור, אהבה ויחסים, אופטימי, אינטרנט, אקטואליה, ביקורת, עבודה, צבא, תקווה, תבלע את החיים, פילוסופי, סיפרותי, שיכון ל'  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של אלון הגמלון ב-27/6/2011 01:26
 

8,514
הבלוג משוייך לקטגוריות: החיים כמשל , משוגעים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לז'וז'ו-G אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על ז'וז'ו-G ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2016 © נענע 10 בע"מ