לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

AllOfIt


Queen is back Bitches

Avatarכינוי:  EDQueen

מין: נקבה

תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


12/2018

למה אני מלכה?


באמ;לק- כי החלטתי.
אבל בואו נכנס רגע למורכבות.

אז, אלו מכם, ייתכן ושמו לב, שהכינוי שבחרתי לעצמי, וגם השורת תמצית של הבלוג שלי, כוללת בתוכה את המילה מלכה.
כמובן שלא תמיד קראתי לעצמי ככה, ולא תמיד הבלוג שלי היה נקרא ככה. כולנו משתנים ומשתנות עם השנים- ואני מוצאת שדווקא בא לי בטוב כל פעם להרשות לעצמי להגדיר את עצמי מחדש- או אף אדרבא- לא להגדיר את עצמי בכלל ופשוט לעטות עליי סטייט אוף מיינד מסוים- שמרגיש לי ראוי להזדהות.


 


אז למה מלכה?
ובכן, כולנו מכירות, את הנרטיב של סרטי דיסני הקלאסיים, כמו גם רוב האגדות הקלאסיות, בהן נסיכה, לרוב מוגדרת ע"פ יופיה, נקלעת למן נסיבות חיים מצערות שנכפו עליה, עד ששועט לו נסיף יפה תואר וגיבור, ומציל אותה מנסיבות חייה המצערות ומעניק לה את החיים האיכותיים להם היא ראויה- כי דאאאא ברור שמישהי יפה צריכה לחיות כמו אחת ששווה יותר מכולם... (סרקזם כמובן).


גם הרבה מאוד פעמים, דווקא בדמות המלכה, נקשרו לא מעט סטריאוטיפים שליליים, "המלכה הרעה" בשלגיה- היא גם האם החורגת והקנאית (אך איש אינו יכול להכחיש את עוצמתה כוחה ומרותה), מלכת השלג בנרניה, מלכת הלבבות באליסה בארץ הפלאות וכן הלאה.
לכולן נקשרו יפה יפה, תדמיות רעות ושליליות, בעיקר מהיותן מעיזות לדרוש דברים, לצוות וככלל לראות עצמן כראויות לשלוט ו"לחלוש" על ממלכות. זה נכון שהמעשים שלהן המתוארים בסיפורים הם גם נוראיים- אבל זה בדיוק העניין של לשים אותן בתפקיד "הרעה".


 


המלכה אליזבת הראשונה (ולא סתם היא ראשונה, ולא בכדי- וסיפורה הוא מורכב בפני עצמו), זכתה לכך שיופצו אינסוף שמועות על היותה מלכה קרה, רעת לב, זונה, ולאחר מכן, פרידג'ידית. כשהיא רק עלתה לשלטון, רבו ההתנגדויות בעם האנגלי, שכן היא הייתה בת מחוץ לנישואים של איזשהו מלך, וחיה את חייה כנשמה חופשית, עד הרגע בו נאלצה לתפוס את מקומה כיורשת המלוכה.
היא סבלה מהרבה לחצים, כולל קונספירציות להרוג אותה בשל כך, וגם בשל העובדה שלא הכפיפה עצמה לקתוליות הארותודוכסית, כמובן גם הלחץ להינשא, בכדי להעניק לאנגליה מלך (כי מי יישמע על דבר כזה, אישה קטנה שמסוגלת לשלוט לגמרי לבדה על ממלכה שלמה? ולהחליט החלטות בנוגע להגנת החוץ והפנים, מלחמות וכו' - שוב- סרקזם).
לבסוף היא הכריזה עצמה, כנשואה למדינת אנגליה, בתור צעד חסר תקדים, שמבטא, גם סימבולית, וגם טקסית, את מחויבותה כלפי מדינתה- שאגב, בתקופת שלטונה נכנסה לאחת התקופות היותר מוצלחות והיותר משגשגות שלה, ונהנתה ממעמד מדיני חזק ומכלכלה משגשגת. וכך היא זכתה לכינוי "המלכה הבתולה"- מאחר שמעולם לא נישאה לאף גבר.

אני יודעת שאתן.ם פחות אוהבות.ים פוסטים ארוכים אז אנסה לקצר ולחזור לנקודת נושא הפוסט.

בטח רובכן.ם מכירות.ים את ההרגל הזה לכנות ילדות קטנות "נסיכות", וילדים קטנים "נסיכים", וכאשר הם נחשפים לאותם סרטים, ההקשרים שהם לומדים הם ההקשרים המוזכרים לעיל. ובכלל גם בשפת היומיום שלנו, אנחנו נוטות.ים לכנות א.נשים מקסימות שעוזרות.ים לנו בתור "איזו נסיכה!" ומאחר שעבורי, דווקא להיות נסיכה- זה לא כזה דבר חיובי, מהסיבות המוזכרות למעלה, החלטתי שאני לא אהיה סתם עוד "נסיכה", מזמן גמלה ההחלטה בלבי לא לחכות לאף "נסיך" שיגאל אותי מחיי (ותאמינו לי שפשוטים הם לא, אבל הם שלי), אני גם לא "בדרך להיות מלכה", כאשר אמצא את אותו "נסיף מיוחל", מי החליט שאני עוד לא שם? שאני שלב לפני? (הנסיכה הופכת להיות מלכה אחרי שהיא מתחתנת עם הנסיך), ובכלל למלכה יש גם אסוציאציות של אצילות נפש, של עוצמות פנימיות, של שליטות ושולטות.

ולכן, עקב השינוייים שחלו בי, מהשתלשלות חיי, כולל התחזקותי כפמינסטית (אם זה לא עבר עד כה בפוסטים), ובנוסף- חוויה שלי כמשתתפת בהקרנה פעילה של "מופע האימים של רוקי", בתור מג'נטה (who is obviously a queen and proven as such in the end of the movie), והרצון שלי לעשות ריקליימינג לכל האסוציאציות השליליות, שנקשרו במהלך ההיסטוריה בנשים כמלכות, והיותי מלכה על אמת בסטייט אוף מיינד שלי, מאז שהחלטתי, המון דברים בנוגע להתנהלותי כעצמי פה בעולם, (גם דרמה קווין לפעמים, בשנותיי הצעירות יותר- והיכולת המשחקית כמובן לא אבדה), ככל שהזמן עבר, והפירוד מישראבלוג ארך, והפמינזם בי התחזק- ההחלטה נפלה- אז נעים מאוד- EDQueen קריצה.
"let me be your ruler- you can call me queen E, and baby I'll rule- let me live that fantasy"

נכתב על ידי EDQueen , 10/12/2018 22:30  
3 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 עוד אחד לאלף....


בא לי להעניק

הילה מלאכית למי שתביא/יביא אותי ל- 1000.
אבל מאחר והכל פה אנונימי וזה אז אני אאיאלץ להעניק טיארה הילתית מלאכית וירטואלית לזוכה המאושר/ת- באנרגיות.


אם אני כבר פה, אספר קצת שבסופ"ש הייתי בטיול באזורי מצפה רמון- חזרתי מפורקת, הירכיים שלי עד עכשיו לא התאוששו מכל העליות והירידות האינטנסיביות. גם היו לי רגעי שבירה. אבל סה"כ היה די נחמד, ובכלל באופן כללי מאוד נחמד לאבק את כל הציוד (הישן והחדש כאחד) טיולים שצברתי לאורך השנים, and finally bring it to use.

בנוסף הייתי רוצה להקדיש שורות אלו, על מנת להודות על כמה א.נשים מדהימים ומדהימות, שיצא לי להכיר בתקופה האחרונה בחים, ושאני בהחלט מרגישה ברת מזל להכיר אותן/ם. וגם, היו לי קצת רגעים בהם הרגשתי אהובה ואהודה- וזה היה לי ממש נחמד.

and back to talking about myself 'cause I fucking ace that:
אני מרגישה שהחיים שלי לא מתקדמים בכיוונים שבהם קיוויתי כ"כ. אני נעשית מודאגת מלא מעט דברים שעומדים על הפרק- בינהם העובדה שהחתולה שלי לקתה בדלקת בדרכי השתן שוב, וחתולה אחרת כנראה חטפה התקררות, וגם כנראה התרמוסטט של המנוע שלי התקלקל- אז שפע הוצאות החודש.
אני ממש משתדלת לא למסגר את זה כצעד קדימה ושני צעדים אחורה, אבל זה כאילו מתבקש....
הייתי אמורה ללכת להרצאה היום, שלבסוף החלטתי לוותר עליה, כי הייתי עייפה, והחלטתי שהנושא לא כזה מדבר אליי, כפי שחשבתי בהתחלה, וגם כי- כרגיל, מטלות הבית נושפות לי בעורפי....

הלוואי והיה לי איזה משהו שהייתי יכולה לקחת והיה נותן לי בוסט מוטיבציה בבום...
הייתי רוצה שיבואו א.נשים אליי רק כדי לתת לי תמיכה מוראלית- רק כדי שיהיו שם, שלא אהיה לבד, זה איכשהו מניע אותי...
עד הפעם הבאה.

 

אהבה בשפע לכולן.ם חברות וחברים!

נכתב על ידי EDQueen , 10/12/2018 22:12  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 חתולי המתוקים (על משקל נרותי הזעירים)


חתולי המתוקים
מה רבו הליטופים
חמידות ורוך, חמידות לרוב.
שני חתוליז במיטה


וחתולי בספה
מתרכבל בלאט, מתכרבל בלאט.


 


 


חתולי המקסימים


מה רבו הגרגורים


בליטוף אזנם, בליטוף זנבם.


מתחמדים ומתחנחנים


מסתנפסנפים ומתרפקים


אהובי הלב, אהובי הלב.


חתולי המושמושים


עת קריר, מתנשנשים


שמנמנים וטוב, שמנמנים לרוב.


אפילו ירמי הקטנה


חזרה לישון לה בדירה


עונג ושמחה למלכה קטנה.


 


 


חברים, חברות- צאו לאמץ!!!


אין כמו להתכרבל עם חתוליז בחורף הקר  הזה!


הם בטוח ישמחו!


ויוקירו לכם אינסוף תודה בצורה של אהבה והתלטפות!

נכתב על ידי EDQueen , 6/12/2018 13:35  
4 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הבא
דפים:  

1,017
הבלוג משוייך לקטגוריות: 30 פלוס , פילוסופיית חיים , המתמודדים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לEDQueen אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על EDQueen ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ