לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

עוד לא נשוי


מחפש בת-זוג מלאה ומאוד נשית למטרה רצינית בלבד! (עוד על הנושא הזה ב-5 המאמרים שבצד ימין מתחת לכותרת "מומלץ לקרא"). *** בגלישה מסלולרי מומלץ לבחור דווקא בגירסה הלא-סלולרית(!) בגלל קישורים, רשימות וכד' (שלא נראים בגירסה הסלולרית) ולעשות zoom לפי הצורך ***


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
קטעים בקטגוריה: ֳ ֳ₪ֳ¡ֳ₪ ֳ¥ֳ©ֳ§ֳ±ֳ©ֳ­. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

לא תנאף - כמשל למוסר בסיסי שנשכח


קצת כהמשך לפוסט הקודם, אני טוען, כבר מזמן, שאחת הבעיות בחברה שלנו (ולא רק שלנו), היא ההתרחקות מאמיתות מוסר מאוד בסיסיות, למשל עשרת הדיברות. לאחרונה פורסמו כמה וכמה פרשיות מין בארץ ולא רק בה, למשל על רב מהצפון או מקרה של שחקן ידוע בארה"ב (והיו עוד).

 

מצד אחד החברה משדרת שכאילו מתירנות מינית "זה בסדר" כל עוד זה בהסכמת הצדדים (מגיל מסויים, כשאין יחסי מרות וכד') או כמו שמישהי כתבה פעם טוקבק באיזה אתר: "אל תיכנסו לי לתחתונים", כלומר, להבנתי, אותה טוקבקיסטית, התכוונה שזה עניינה הפרטי עם מי שהיא שוכבת וכד'. ברור שזה עניין פרטי, אבל עד גבול מסויים.

 

על מקרים כאלה ואחרים, כמו המקרה של השחקן מארה"ב (ש-35 נשים שהתלוננו עליו הופיעו על שער מגזין בארה"ב), כותבים בעיקר בגלל שהנשים הותקפו/נוצלו וכד'. אבל נניח תיאורטית שלא היה מדובר בתקיפה, אלא שהיה מדובר בהסכמה מלאה, האם אז (קשר עם אישה נשואה למשל) זה עדיין היה בסדר? אני חושב שלא. "לא תנאף" לעיל נועד לשמור על סדר חברתי ויש לו חשיבות גדולה, אבל משום מה גם כאן וגם בארה"ב, המחוקק לא מתייחס לדיבר הזה, כאילו שוב, זה עניין פרטי של כל אחד ואחת (אותה צביעות הופגנה בארה"ב בזמנו בפרשת מניקה לוינסקי, כאשר הביקורת על הנשיא קלינטון היתה בגלל שלא דיבר אמת, אבל ברקע היתה בעצם בגידה באישתו). אם כך, בשביל מה יש מושג של נישואין? יש בימינו גם כאלה שמציעים לבטל אותו... אני חושב כמובן שהם טועים ובגדול (ואת ההשלכות של חוסר סדר חברתי, לא תמיד רואים מיד, אלא כעבור כמה דורות).

 

להבדיל, אני נזכר במקרה רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל שחבש כיפה על ראשו, אבל 'שכח', כנראה את הדיבר "לא תרצח" (כפי שנדמה לי אמר שופט במשפטו בזמנו). ההתרחקות הזאת מאמיתות מוסר בסיסיות, היא בעיתית.

 

 

 

 

"אני האסטרונאט העירוני" (בביצוע הלהקה הזו) שיר שבין כותביו מי שכתב את "אני חייב להיות מאוהב" שקישרתי כמה ביצועים שלו בפוסטים קודמים:

 

 

לילה טוב לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.

נכתב על ידי , 29/7/2015 01:32   בקטגוריות אהבה ויחסים, אקטואליה  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 "מלחמת" הרזות במלאות, המבוגרות בצעירות וכו'...


אולי כהמשך לפוסט הזה, שבו הזכרתי תרבות דיבור, תגובות נאצה וכד', אני רוצה לדון במשהו קשור. לפעמים אני מקבל כאן (באינטרנט) כל מיני תגובות לא סימפטיות, במקרה 'הטוב' זה מנוסח בלשון מעט מתנצלת ועדיין מתריסה ובמקרה הרע זו ממש השמצה (אני לא לגמרי בקיא בחוק, אבל לדעתי, במקרים הקשים, זה אולי אפילו עלול להיכנס לתחום של "לשון הרע" (כשזה מלווה בשמות גנאי ושאר ניבולי פה)).

 

כשמישהו/י מתריס כנגדך, צריך להבין תחילה למה היא ("היא" כי במקרים הללו, אלו בעיקר נשים) עושה את זה. הרבה פעמים נשים מבוגרות יותר לא אוהבות את זה שאני מחפש מישהי צעירה ממני. לא פעם בחורה רזה ו/או לא בעלת מאפיינים חיצוניים/אישיותיים וכו' כפי שאני מחפש, לא אוהבת את זה שאני מחפש אישה שהיא שונה ממנה.

 

הזכות לאהוב (ולהיות נאהב), הזכות לבחור (ולהיבחר ע"י) בן/ת-זוג, הזכות להקים משפחה וילדים, היא זכות בסיסית בקיום האנושי. לאף אחד/ת אין זכות לומר לי (בפרט כשזה נכתב בתגובה תוקפנית ולא מכבדת, הכוללת לא פעם שמות גנאי) במי להתאהב. כל עוד לא מדובר במשהו לא חוקי ו/או לא מוסרי. לא חוקי זה למשל מתחת לגיל מסויים ו/או יחסי מרות. לא מוסרי (לדעתי זה גם היה צריך להיות בחוק (ע"ע "לא תנאף")) זה קשר עם אישה נשואה או קשר של גבר נשוי עם מישהי אחרת (רווקה או לא) וכד'.

 

מעולם לא כפיתי את עצמי על אף בחורה ואין לי כוונה גם לכפות (דווקא יש בחורות שמעוניינות בי, גם בלי שאני אזום). אני מחפש ותמיד חיפשתי קשר של רצון הדדי. כשאתחתן אי"ה זה יהיה עם בחורה שתרצה בי. כששני אנשים בוגרים (גיל >18) ולא נשואים, רוצים ליצור קשר זוגי (כאמור למעט עניין יחסי המרות וכד') אז זו זכותם ולאחרים אין זכות סתמית לערער על זה, רק בגלל שזה לא לטעמם, השקפת עולמם וכד'...

 

אבל מעבר לזה שלכתוב תגובות נאצה זה סתם מעשה מרושע, האם באמת מישהי שכותבת תגובה זו, חושבת שזה ישנה את דעתי או את טעמי?... לאנשים שונים העדפות שונות. כמו שאני נוהג לכתוב כאן לא מעט: "לכל סיר יש מכסה משלו". יש כאלה שאוהבים רזות, יש כאלה שאוהבים מלאות. יש כאלה שמחפשים בחורה מגיל מסויים (יותר מתקדם) ויש שפחות. זה נכון שמגיל מסויים (כמדומני באזור גיל 30) יש פחות גברים ביחס לנשים ואז בגילאים האלה וצפונה יש (אולי) איזו 'תחרות' על הגברים הפנויים ועדיין זה לא מצב שיש חוסר/עודף עצום, אלא די קטן.

 

אני זוכר שראיתי פעם אתר של גבר שכתב בזכות היופי הנשי המלא כולל תמונות של נשים כאלה (כמדומני זה לא כלל עירום) ומאמרים בנושא. כנראה (לפחות לפי דבריו באתר, בזמנו) שנשים מסויימות לא אהבו את זה והם תקפו אותו מילולית. הוא כתב באתר שלו, שהוא ואוהבי המראה הנשי והמלא נמצאים "במלחמה" עם נשים רזות (המשפט המקורי שלו (באנגלית) היה יותר בוטה, אני עידנתי אותו). מסתבר שאולי זו תופעה...

 

אם למשל בחורה אוהבת גברים עם שיער סגול ועיניים בצבע אדום בוהק, אז זה ממש לא עיניני אם זהו טעמה. אני יכול לומר לה שזה טעם יוצא דופן או מיוחד, אבל אני לא אנסה לכפות עליה דעה שונה ובטח ובטח לא אשמיץ אותה על זה שזה טעמה. זה ממש לא מעניין אותי, אם היא אוהבת גברים עם שיער סגול וכד'... מדוע זה צריך להפריע לפלונית שאני מעדיף X, Y וכו' ולא משהו שהיא כנראה לא?

 

אולי יש כאלה שחושבות שיש כאן השפעה כמו של "אופנות", כלומר שטעם מסויים יכול להפוך לטעם נפוץ יותר. לדעתי זה לא המצב (כמובן גם אם זה היה המצב אין הצדקה לתגובות נאצה כנ"ל). לעניות דעתי להעדפות השונות יש רקע מולד ולכן לסביבה/תקשורת וכד', לא יכולה להיות השפעה משמעותית בכיוון הזה. "ואהבת לרעך כמוך". זה כל הסיפור.

 

 

 

מי שאוהב כמוני חיפושיות ושירים משנות ה60' חייב לשמוע את השיר הבא... הגעתי אליו (כמו הרבה דברים באינטרנט) די במקרה. מסתבר שהיתה להקה בשם The Rutles שהחלה לפעול בשנות ה70' (כבר אחרי פירוק החיפושיות) ושעסקה, לפי מה שקראתי, בפרדויה על החיפושיות. הם יצרו שירים דומים למקור עם שינויים קלים למנגינה ולמילים, אבל גם שירים מקוריים משלהם. השיר הבא הוא לא חיקוי של שיר מסויים, אבל הוא מזכיר את סיגנון החיפושיות לפחות בתחילת דרכם. לטעמי שיר פשוט, אבל פשוט טוב... (ולא מספיק מוכר): I must be in love:

 

 

לילה טוב וסופ"ש נעים לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.

נכתב על ידי , 4/7/2015 00:12   בקטגוריות אהבה ויחסים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 שתי תובנות מהשבוע האחרון + מחפש בחורה מלאה


שתי תובנות מהשבוע האחרון

בשבוע האחרון (דהיינו 7 ימים לאחור...) ראיתי שני דברים שהתקשרו לי לחיפושי אחר בת-זוג מתאימה. הדבר הראשון הוא משהו שמצאתי באינטרנט בעניין התחלה עם בחורות. יש המון מידע על הנושא הזה במרשתת, אבל רובו לא בהכרח תרם לי אישית. מה שמצאתי הפעם פשוט נגע בנקודה שאני מזהה בה בעיה אצלי, כלומר 'שבירת הקרח' והתחברתי לפיתרון שהוצע. היתה שם התייחסות ייחודית שמצאה חן בעיני. ניסיתי לנתח לאחור סיטואציות שראיתי בהן בחורות שמצאו, באיזשהו אופן, חן-בעיני ושלא ניגשתי אליהן. ייתכן שהעצות שמצאתי יעזרו לי בפעם הבאה. נראה.

 

הדבר השני הוא שאני אוהב להתבונן על זוגות שבאים לסופר ("אוהב" זו מילה קצת חזקה מידי..., האמת שאני מסתכל גם כי הם פשוט שם...). הפעם ראיתי זוג שהגבר, במובן החיצוני, היה אנטי-תזה, כמעט בכל פרמטר אפשרי, למודל הגברי המושך (לכאורה) ואני לא אכנס עכשיו לתיאורים, פשוט תאמינו לי... ב-understatement הוא לא נראה דוגמן. אישתו, כנגד זה, דווקא היתה די נאה במושגים מקובלים (והיו איתם ילדים שנראו משותפים ושלהם). זה התקשר לי לאחד הדברים שקראתי במה שמצאתי לעיל במרשתת ומה שאני בעצם יודע ממזמן, כלומר שסטטיסטית גברים ונשים מייחסים חשיבות שונה למראה החיצוני. עוד דבר שקשור לדבר השני, הוא משהו שמישהו חכם ונחמד (עם תואר דוקטור בתחום מדעי, אבל הוא חכם גם ללא קשר...) שאני מכיר אמר לי. יש לנו, מידי פעם, שיחות חולין מעניינות על נושאי דיומא. הוא תמיד אומר לי "נו.. אני כבר רוצה הזמנה לחתונה שלך...". בקיצור הוא אמר לי תוך אחת משיחת החולין הללו שלדעתו אני לא מפגין מספיק ביטחון עצמי, או כדבריו: שאני, כאילו, לא מעריך את עצמי מספיק.

 

אז מה היה לנו? להעריך את עצמי יותר (אני לא פחות טוב) ו'לשבור קרח'.

 

 

מחפש בחורה מלאה

אני מחפש (למטרה רצינית בלבד) בחורה שנראית בערך כך (זאת רק דוגמא, אבל זה הכיוון הכללי... שאר המפרט שלא פחות חשוב *מפורט כאן*). האי-מייל שלי לפניות הוא TZACHY10@GMAIL.COM

 

 

 

 

"כשאת נכמסת לחדר", המחפשים:

 

 

גירסה אינסטרומנטלית של הנ"ל בביצוע נגן מאוד מוכשר בשם אריק (שכבר קישרתי ביצועים שלו כאן (כנראה גם את זה)):

 

 

לילה טוב לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.

נכתב על ידי , 29/6/2015 23:57   בקטגוריות אהבה ויחסים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 מה משותף ל"מחאת הסרדינים", מחירי הדיור, הכחדת מינים? (ועוד) + מחפש בחורה מלאה


מה משותף ל"מחאת הסרדינים", מחירי הדיור, הכחדת מינים? (ועוד)

במסגרת לימודי באוניברסיטה (מזמן, מזמן...) קיבלתי (די במקרה קריצה) 100 עגול במקצוע הלא טרוויאלי 'לוגיקה מתמטית'. יש לי יכולת לוגית טובה ובפרט יש לי, בהקשרים/נושאים מסויימים, יכולת אסוציאטיבית טובה. אני מסוגל לקשר כל מיני עובדות ולהסיק מזה מסקנות (קצת, כמו בכלל הבסיסי בלוגיקה מתמטית 'מודוס פוננס'). ובכן... בשביל להגיע למסקנה שאציג או כדי להבין אותה לא נדרש תואר במתמטיקה ומדעי המחשב, זה הרבה יותר פשוט...

 

לאחרונה מדברים בתקשורת על "מחאת הסרדינים". הורים שמוחים על הצפיפות בכיתות ילדיהם. זה מצטרף לדיווח קודם שתוך עשור יש 11% פחות מיטות אישפוז ביחס לאוכלוסיה. מי אמר "יוקר דיור" (ולא קיבל...)? זוכרים את "ישראל מתייבשת" (המחסור במים)? (שאמנם נפתר בינתיים ע"י מתקני התפלה). לא מזמן היו בתקשורת כתבות על זה שמינים רבים נכחדים בימינו בגלל ההתחממות הגלובלית, כריתת היערות וכד'. גם כתבתי על זה כאן בבלוג.

 

אז מה שמשותף לכל הנ"ל..., כפי שלא קשה לראות, הוא: גידול האוכלוסיה (יש שיאמרו "פיצוץ אוכלוסין"). מובן שאפשר לטעון כנגד זה שכמו במקרה המים, כשמטפלים 'נכון' בבעיה אז היא לכאורה נפתרת (לבנות יותר דירות, יותר כיתות, להכשיר יותר מורים, לספק יותר מיטות אישפוז וכו' וכו' (הצרה היא שפיריון העבודה (לא הילודה) כאן רק יורד... אז מאיפה יבוא הכסף?). אני חושב שכל הבעיות הללו קשורות לריבוי, שכנראה המדינה הזאת לא בנויה לו. זה הזכיר לי גם את הכתבה הישנה הזאת (מ-2008) שכותרתה "צפוף לכם?" ושמציינת שישראל היא בין המדינות הצפופות בעולם! (כשלא כוללים שטחי אימונים של צה"ל).

 

אז מה עושים? עושים פחות ילדים. מה רע בשני ילדים למשפחה? אלטרנטיבה לזה, היא להתחתן בגיל מבוגר יותר (יש לזה אפקט דומה) וזה אגב גם קורה (גיל הנישואין החציוני עולה בהתמדה). להתחתן צעיר, אני כבר לא אתחתן... אז אני נותן דוגמא אישית...חיוך (ואני כן רוצה ילדים משלי! (לכן אני מחפש מישהי לא בת גילי) ושני ילדים בהחלט יספיקו לי). אמנם נכתב בספר בראשית "פרו ורבו ומלאו את הארץ", אבל זה היה נכון לעת ההיא, עת הארץ היתה כנראה לא מיושבת... היום יש פקקי תנועה!... לתשומת ליבם של תומכי אסכולת "ילדים זה שימחה" (אכן, זו שימחה, אבל וכו' וכו').

 

 

מחפש בחורה מלאה

אני מחפש (למטרה רצינית בלבד) בחורה שנראית בערך כך (זאת רק דוגמא, אבל זה הכיוון הכללי... שאר המפרט שלא פחות חשוב *מפורט כאן*). האי-מייל שלי לפניות הוא TZACHY10@GMAIL.COM

 

 

 

 

"Too many people", פול מקרטני:

 

 

לילה טוב לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.

נכתב על ידי , 28/6/2015 23:49   בקטגוריות אהבה ויחסים, אקטואליה  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 
דפים:  
Avatarכינוי: 

בן: 53
הבלוג משוייך לקטגוריות: יחסים ואהבה , דייטינג
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לעוד לא נשוי אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על עוד לא נשוי ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ