לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

עוד לא נשוי


מחפש בת-זוג מלאה ומאוד נשית למטרה רצינית בלבד (עוד על הנושא במאמרים שבצד ימין מתחת לכותרת "מומלץ לקרא"). בגלישה מסלולרי נא לבחור בגירסה הלא-סלולרית(!) כדי לראות הבלוג נכון. הדוא"ל שלי לפניות: TZACHY10@GMAIL.COM


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
קטעים בקטגוריה: ֳ ֳ₪ֳ¡ֳ₪ ֳ¥ֳ©ֳ§ֳ±ֳ©ֳ­. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

פוסט 1 ביולי + אני מחפש בת-זוג (מלאה ונשית)


ה-1 בחודש הגיע ואיתו כמובטח פוסט (הפוסט הבא, אי"ה, ב"ה ובלי נדר..., יפורסם ב1 באוגוסט).

הנושאים שאכתוב עליהם הפעם:

 

1. מסתבר שלנשים מלאות יש יותר חרדה חברתית

2. חיים ארוכים = אמא צעירה + אבא מבוגר... (לכך אני צריך בת-זוג צעירה...!)

3. פסיכופתים בדרגי ניהול

4. איתות בדרכים כמדד ל-IQ?

5. אנשים בסופרמרקט (בעיקר נשים(?)) שמשאירים עגלה/סל בתור

 

מסתבר שלנשים מלאות יש יותר חרדה חברתית

כמתועד למשל בפוסט הזה (אחד מתוך רבים) הסתובבתי, במשך השנים, בקניונים, מתוך הנחה שיש שם בנות-זוג פוטנציאליות (שאולי אחת מהן תתאים לי). יש בזה הגיון והוא לא רק תיאורטי, אבל מנגד, אני נזכר בתגובה, כאן בבלוג, של בלוגרית מלפני כמה שנים. היא כתבה לי משהו כמו (במילים שלי): "בחורות מלאות מתביישות יותר להסתובב במרחב הציבורי, לכן אולי תמצא יותר מהן במקומות פחות הומי אדם". היא הציעה אלטרנטיבות, אבל לא התרשמתי מניסיוני שזה באמת עדיף.

 

כשקראתי את המחקר הזה התחוור לי שלנשים מלאות יש אכן, בין היתר, יותר חרדה חברתית, מה שאולי מתיישב עם מה שהבלוגרית הנ"ל (שכבר סגרה מאז את הבלוג שלה) כתבה.

 

אפשר להוסיף לזה את מה שהזכרתי בזמנו בעקבות סקר רחב היקף (יותר ממיליון משיבות) כאן, בדבר הביטחון העצמי הנמוך של בחורות מלאות וזה שוב גם מתיישב עם הנ"ל. לא מספיק שאין הרבה בחורות שהן חיצונית כמו שאני אוהב, אולי הן גם קצת מתביישות לצאת מהבית...(?) (אבל אז הן יכולות לפנות אלי באי-מייל... אבל גם זה לא ממש קורה...אוף, בקיצור לא מפריע להן להישאר לבד ולא מפריע להן שאני נשאר, למרות מאמצי מרובי השנים, לבד...! מוציא לשון).

 

חיים ארוכים = אמא צעירה + אבא מבוגר... (לכך אני צריך בת-זוג צעירה...!)

בזמנו כתבתי, למשל כאן שלכאורה כשאב מבוגר יחסית מוליד בן/ת הוא מעניק לו/ה טלומרים (קצוות הכרומוזומים) ארוכים יותר ולכן פוטנציאל לחיים ארוכים יותר (כמוסבר למשל במאמר (באתר של אחת האוניברסיטאות המובילות בעולם) הזה ובכתבה הזו).

 

לא מזמן נתקלתי בכתבה הזאת שטוענת שמי שנולד/ה לאמא צעירה (במקרה הנ"ל, האם בת פחות מ-25 בלידה), כפולים סיכוייו/ה להגיע לגיל 100 (בהשוואה למי שנולד/ה לאמא מבוגרת יותר). אגב בכתבה הנ"ל מצויין שלגיל האב אין השפעה משמעותית על תוחלת חיי הצאצא/ית (בניגוד למה שהזכרתי לעיל).

 

שמעתי לא פעם שנישואים בין-עדתיים מולידים ילדים יפים ובריאים יותר, כי הצאצא/ית 'לוקח' את הגנים ה'טובים' מכל צד... יכול להיות... ובדומה לזה: השילוב של גבר מבוגר ואישה צעירה עשוי ליצור ילדים שמאריכים ימים... האם יש מתנדבת צעירה (ומתאימה) בקהל לצורך פרוייקט הולדת ילדים נהדרים?...חיוך

 

פסיכופתים בדרגי ניהול

עוד נושא שאני כותב עליו בעקבות משהו שנתקלתי בו תוך כדי גלישה במרשתת. מסתבר, שלכאורה ולפחות לפי זה, כ20% מהמנכ"לים מוגדרים, לא עלינו, כפסיכופתים...(!). המחקר/סקר בוצע בארה"ב. די מדהים שלפי הכתבה זה אחוז דומה למה שמצוי בקרב אסירים. אחוז הפסיכופתים באוכלוסיה הכללית הוא באזור ה-1%.

 

לפי ההגדרה הנ"ל בויקיפדיה, זה די מסתדר לי עם מה שנתקלתי בו באופן אישי. הכרתי (בעיקר גברים, אבל סביר שיש גם מיעוט (קטן יותר) של נשים) מנהלים בכירים שהם אכן חסרי יכולת אמפטית, מניפולטיביים, 'חסרי עמוד שידרה מוסרי' (אין להם בעיה לשקר ועוד ועוד) ושאר "תכונות נפלאות". אולי אלו תכונות שעוזרות לטפס במעלה היררכית אירגונים שונים, אבל הן לא ממש רצויות ברמה החברתית הכוללת.

 

מצד שני, גם אם אין לי כוונה להצדיק את זה, אנשים בדרגים גבוהים נאלצים לעיתים לקבל החלטות קשות, גם של חיי אדם. אני נזכר כרגע בוינסטון צ'רצ'יל, ראש ממשלת בריטיניה במלחמת העולם השניה, שהחליט לכאורה (כמוסבר כאן (מאמר ב-BBC) יש ויכוח אם אכן זה היה כך) לא לעשות כלום (למשל לא לפנות את התושבים) כנגד מטוסים גרמניים שהתקיפו את העיר קובנטרי (הסבר בויקיפדיה), למרות שהיה על-כך מידע מוקדם, כדי שהגרמנים לא יגלו שהבריטים הצליחו לפצח את הצפנת מכונת האניגמה.

 

כאמור במאמר הנ"ל של ה-BBC, לא ברור אם אכן צ'רצ'יל החליט במודע על המהלך הנ"ל, אבל אם, רק לצורך הדיון, כך היה, ייתכן שאדם אמפטי יותר היה מחליט אחרת וייתכן (זו כמובן סתם בגדר ספקולציה) שהתוצאה הסופית היתה פחות טובה לבריטים כמדינה.

 

עדיין, ברמה העקרונית, הייתי מעדיף שאדם שמקבל החלטות חשובות לא יהיה פסיכופת...


איתות בדרכים כמדד ל-IQ?

לדעתי בערך חצי מהנהגים (והנהגות) לא מאותתים במעבר מנתיב לנתיב או לפני פניה, כמחוייב בחוק. אינני טוען ש"ציות"="אינטליגנציה", אבל נראה לי (וייתכן שאינני צודק...) שככל שרמת האינטליגנציה נמוכה יותר, כך הציות לחוק (או בכלל, למשל לכללי מוסר) נמוך גם כן (גם אם זה לא קשר לגמרי לינארי).

 

ציות אוטומטי לכל דבר, כפי שהוכח בהיסטוריה האנושית הוא לא תמיד דבר טוב, אבל איתות הוא בוודאי לא משהו כמו "פקודה בלתי חוקית בעליל". הוא נועד להכניס סדר, הוא לא קשה לביצוע, לא דורש מאמץ רב וכד'.

 

אולי תטענו שאין קשר, אבל אני מקשר את זה לתופעת ה"במידה ו-", שיבוש לשוני מאוד נפוץ (ראו הסבר למשל כאן, בפיסקה האחרונה של סעיף 6), גם בקרב אנשים משכילים. למרות שזה צירוף שגוי מכל וכל, מעטים האנשים שמתקנים אחרים וכך הטעות משתלטת והופכת נפוצה יותר ויותר. אולי בדומה לזה שאין כמעט אכיפה על אי איתות (לפחות לא נתקלתי או שמעתי על כזו).

 

אנשים בסופרמרקט (בעיקר נשים(?)) שמשאירים עגלה/סל בתור

אפרופו הפיסקה הקודמת, גם עניין של תרבות ומי יודע? אולי גם קצת אינטליגנציה. לפני כמה ימים קניתי כמה דברים בסופרמרקט כלשהו. ראיתי מרחוק אישה שהפילה בטעות משהו, הסתכלה כמה שניות על מה שהפילה אבל לא טרחה להרים את שנפל, למרות שלא היה מדובר בדבר כבד, מסובך וכד'.

 

זה הזכיר לי את התופעה של השארת סלי היד מפלסטיק/מתכת בקופות. כשאני עושה קניה קטנה (ולכן משתמש בסל יד שכזה) אני מניח את המצרכים על המסוע ומפנה את הסל הנ"ל לאחור, למקום שלא יפריע למי שאחרי. אם יש כבר ערימה של סלי יד, אני מניח את הנ"ל בראשה כשאני דואג שהידיות תהיינה פתוחות, כך שיקל על מי שיניח סל יד נוסף אחרי.

 

בהרבה מקרים שמתי לב שאנשים (ומשום מה, יותר נשים מגברים. אולי זה גם בגלל שיש שם יותר נשים(?)) לא טורחים לפנות את סל היד כמו שתיארתי לעיל (סוג של חוסר כבוד לאחר).

 

זה מתווסף לתופעה של אי הפרדת המוצרים על המסוע מהלקוח שלפניך בתור, דבר שעלול לגרום לקופאית להתבלבל. אני לפחות משתדל ליצור הפרדה ברורה בין המוצרים שלי לאלו של האחר. בשביל זה אגב יש את פס ההפרדה, שמשום מה הרבה פעמים הקופאיות לא משתמשות בו (הן שמות אותו בצד).

 

תרבות? אינטליגנציה? "ואהבת לרעך כמוך"? (מחקו את המיותר.... או שכולם נכונים...קול)

 

 

מחפש בחורה שמנה או מלאה ומאוד נשית (לקשר רציני)

כדי לתת כיוון כללי של מה שאני מחפש חיצונית בבת-זוג ומה מושך אותי, ציירתי את הציור הבא. אני תמיד מדגיש שאני מחפש מישהי אך ורק למטרה רצינית (אז... אני חוזר על זה שוב) ושזה תיאור כללי (כלומר יש 'דרגות חופש' לטעם שלי ואין מודל אחד ויחיד). על הצדדים האחרים (שלא פחות חשובים) של מה שאני מחפש בבת-זוג כתבתי כאן (בגלישה מסלולר נא לבחור דווקא בגירסה לא סלולרית). עלי כתבתי כאן (שני הנ"ל מקושרים כאן בבלוג ברשימות מצד ימין). האי-מייל שלי (לבחורות מתאימות, או מי מטעמן) לפניות הוא TZACHY10@GMAIL.COM.

 שיר מעולה שנזכרתי בו בעקבות פטירתה בטרם עת של אופירה יוספי ז"ל (מהצמד "האחיות יוספי") ממחלת הסרטן. יהיה זכרה ברוך:

 


 

שיר יפה משנות ה90', עם משמעות פילוסופית-אידיולוגית ,"הרמוניה מתוקה" של להקת "האהוב(/ה/ות/ים)":לילה טוב (ושבוע טוב) לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.
נכתב על ידי , 1/7/2017 21:38   בקטגוריות אהבה ויחסים  
44 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של עוד לא נשוי ב-8/7/2017 23:01
 פוסט 1 ביוני + אני מחפש בת-זוג (מלאה ונשית)


ה-1 בחודש הגיע ואיתו כמובטח פוסט (הפוסט הבא, אי"ה, ב"ה ובלי נדר..., יפורסם ב1 ביולי).

הנושאים שאכתוב עליהם הפעם:

 

1. מקרה הבחורה (מהקניון) מ-2004.

2. נאום נציגת הזוכים בטקס פרס ישראל השנה.

3. "הכרות כמו פעם".

4. בחורות שקודם כל אומרות "לא" (אבל אח"כ דווקא "כן"..).

5. תופעות שמתרחשות רק מסדר גודל מסויים.

 

מקרה הבחורה (מהקניון) מ-2004

כתבתי כאן בעבר יותר מפעם על הנ"ל. מאוד בתמצות, מדובר במקרה ישן שראיתי בחורה והתאהבתי בה במה שקרוי "אהבה ממבט ראשון". מי שרוצה לקרא יותר על המקרה, יכול/ה לעיין למשל בפוסט הזה (מינואר 2015). תחילה, איך הגעתי לחשוב על הנ"ל? ובכן, האמת שמאז המקרה (13 שנה לאחור!) לא ממש הפסקתי לחשוב עליה.. למרות שראיתי אותה אז (ודיברתי איתה, ממש מעט) רק זמן קצר, אבל בשבוע שעבר קרה לי מקרה כזה:

 

הלכתי באיזשהו מקום ועברה מולי בחורה צעירה. סתם הערכה: כבת 20 פלוס-מינוס 3, כלומר תיאורטית היא יכלה גם להיות בת 17 או 23. היא היתה די חמודה, אבל לא כמו שאני מחפש (למרות שהיא גם לא היתה להיפך, מכמה בחינות). הסתכלתי עליה קלות ואח"כ הסטתי מבטי לכיוון אחר (כיוון הליכתי), אז שמתי לב שהיא מביטה בי מבט ממושך, כלומר "עושה לי עיניים" (מבט שנמשך יחסית הרבה זמן).

 

בעקבות זה, כשחזרתי יותר מאוחר הביתה, "חקרתי" כהרגלי עם גוגל מה מבט ממושך כזה יכול להביע. אני יודע מקריאה קודמת (וגם באופן אינטואיטיבי...) שזה יכול להיות סימן למשיכה, אבל יכולים להיות גם הסברים אחרים. בקיצור הגעתי לדף הזה באתר ידוע שבו אנשים שואלים שאלות וקהל הגולשים משיב. מישהו שאל "האם בחורות מתסכלות על גברים?". המשיב הראשון השיב תשובה מפורטת, כולל תמונות של מבטי בחורות כדי להמחיש את כוונתו למקרים שונים. הכותרת לפני התמונה הראשונה שם (שבה רואים בחורה עם עיניים פעורות לרווחה, כשגבותיה מוגבהות) היא "הו אלוהים, מצאתי אותו!" (למרות שמוסבר שזה גם עלול להיות בדיוק ההיפך, כלומר או שהבחורה רוצה להרוג אותך, או לצאת איתך...). במקרה ב2004, לבחורה היה מבט כזה! בנוסף היא גם הסמיקה (שזה עוד סימן אפשרי למשיכה) וגם השיבה בקול נשי, גבוה ועדין לפניתי אליה: כלומר אני אמרתי "זה כתבתי בשבילך" (כשניגשתי עם פתק (עם מס' הטלפון שלי ועוד). ייתכן שהייתי צריך להיות יותר אסרטיבי ולבקש מס' טלפון, אבל גם כך חששתי קצת. מצד שני, כך אני מאפשר לבחורה להראות שגם היא מעוניינת ולא רק אני). היא בהתחלה שאלה "מה?", אחרי זה כשהסברתי את עצמי שוב, היא ענתה "בסדר" מתוק כזה (אם היא לא היתה מעוניינת, אולי היתה פשוט הולכת או נותנת איזה תירוץ).

 

אבל בשורה התחתונה 13 שנה חלפו ולא נפגשנו מאז... ייתכנו כאן לא מעט תרחישים... ייתכן שהיתה תפוסה, אבל לא רצתה להגיד את זה. ייתכן (כמו שחבר שלי אמר) שהיא בכלל לסבית (לפי תחושתי, זה לא המקרה, אבל לך תדע...). ייתכן שהיא פחדה להכיר מישהו זר. ייתכן שהיא בכלל מחו"ל והיתה כאן בארץ לביקור קצר. כמובן, ייתכן שלא היה לה נעים לסרב. ייתכן, חלילה, שהאדמה בלעה אותה... קריצה

 

אם היא היתה נותנת לשנינו הזדמנות אמיתית ורצינית להכיר, לך תדע... אולי (רק אולי...) כבר היינו נשואים+ היום...? (ברור שרושם ראשוני הוא מאוד חלקי ולא ממש הכרתי אותה מעבר להיותה, על-פניו: סופר-אישה (ללא ספק, הנשיות אצלה היתה מאוד חזקה וברורה, שזה, לפחות לתחושתי, לא דבר נפוץ במקומותינו)).

 

אני עדיין שומר לה מקום חם בליבי... אבל ברור (וכבר מזמן) שאני לא 'נתקע' שם. אם אכיר מישהי מתאימה וכו' וכו'....

 

נאום נציגת הזוכים בטקס פרס ישראל השנה

בכל יום עצמאות, אני משתדל לראות (גם אם באיחור, כלומר ב-VOD) את טקס חלוקת פרסי ישראל וכך היה גם השנה. אני רוצה להתייחס כאן לנאום של נציגת הזוכים/ות. את הנאום ניתן לראות ולשמוע כאן (בקישור כבר כיוונתי לנקודת ההתחלה. בין הזמנים 1:16:04 ועד 1:25:28).

 

תחילה אציין שלדעתי (ואני בטוח שלא רק לדעתי) הנאום מאוד מרשים, כתוב ומוקרא היטב. אהבתי את ההתייחסות לדור המקימים של המדינה ובפרט את איזכורו של דוד בן-גוריון. אני "אסחף" ואטען שאם היה "משיח" במאה+ השנה האחרונות, היה זה דוד בן-גוריון. האיש פעל לקיבוץ גלויות, להקמת המדינה וביסוסה, כל זאת תוך קשיים ובלי יותר מידי אינטרסים אישיים (ע"ע מגוריו ב"צריף" בשדה בוקר, אחרי שכבר היה ראש ממשלה. אני, לפחות, לא מכיר בימינו מנהיג מימין/שמאל/מרכז עם כאלו סטנדרטים של דוגמא אישית).

 

הדוברת מזכירה דברים של בן-גוריון, משנת 1961 (אגב, שנת לידתי...) כשנתבקש לחזות את עתיד המדינה. נאמר שם שהוא צפה שימצאו שיטה זולה להתפלת מים (מה שאכן קרה), שיחקרו את פעולת המוח האנושי (אכן, קורה, גם אם עדיין אין, להבנתי הלא מומחית, פריצות דרך רציניות בנושא), שהחינוך הגבוה יהיה נפוץ ללא הבדל מין (וכד'. קרה) וכן ש-"מציון תצא תורה".

 

הדוברת בסוף דבריה מצביעה על כך שאמנם, כמו שחזה בן-גוריון, יש מספר שווה (או דומה) של גברים ונשים בלימודים הגבוהים, אבל ככל שעולים בדרגי המחקר, כך, כנראה, יש פחות נשים. היא מוסיפה שצריך לדעתה לתקן את המצב הזה ע"י השקעה מתאימה.

 

כאן, אני לא בהכרח מסכים עם הדברים, כלומר אני מסכים עם העובדות, אבל לא עם דרך פעולה עתידית שצריך לכאורה לדבריה לפעול בה. כאן אזכיר, כמו שעשיתי לא פעם, את ההתפלגות "החביבה עלי" הלא היא ההתפלגות הנורמלית (או ב'סלנג': "עקומת הפעמון").

 

ידוע שהתפלגות הIQ של גברים ונשים דומה (ושתיהן מתפלגות נורמלית), כלומר ממוצע הIQ (כמדד מקובל להערכת אינטליגנציה, למרות שאינו מושלם) של גברים ונשים דומה, אבל אצל גברים יש שונות (או פיזור) גדולה יותר, כלומר ניתן למצוא בשני הקצוות, הנמוך והגבוה ייצוג יתר של גברים, מכאן נובע שככל שעולים ברמות הגבוהות, כך יש יותר ויותר גברים בהשוואה לנשים (אגב, זה נכון גם לתופעות נוספות כמו אוטיזם).

 

להבנתי זה מסביר די טוב את התופעה בפועל. אם אכן זה כך, כי אז ניסיון לגרום "בכוח" (או באופן מלאכותי) לשיוויון, לדעתי עלול לגרום יותר נזק מתועלת, כי הדבר עלול להוריד את הרמה. באופן כללי, אני בעד מה שקרוי "שיוויון הזדמנויות" (וזה מה שקיים בפועל), מי שטוב/ה יתקדם, מי שפחות, פחות. אני אישית נגד מה שקרוי "אפליה מתקנת" שעלולה להפוך בעצם ל"אפליה מקלקלת"...

 

"הכרות כמו פעם"

כמו הדף בעניין מבטי בחורות, שהזכרתי לעיל, אני לעיתים מחפש ביו-טיוב כל מיני סירטונים עם עצות לגבי חיפוש זוגיות וכד'. כך הגעתי במקרה לסירטון הזה שכותרתו "רווק מנסה למצוא בחורה לדייט בדרך הישנה" וכו'. "הדרך הישנה" היא פניה ברחוב פנים-אל-פנים, בזמן שהדרך העדכנית, היא כאילו הכרות דרך אפליקציות/אינטרנט.

 

אני לא פוסל ולא פסלתי, לא את הדרכים "הישנות" ולא את "החדשות". אני יותר מ20 שנה באינטרנט והרבה שנים (לא ספרתי..) ב"דרכים ישנות". יש יתרונות וחסרונות לכל שיטה, אבל נראה לי קצת מוזר שמדברים על הכרות מקרית בעולם האמיתי (בניגוד לוירטואלי) כמשהו "ישן". השיטות הוירטואליות אמנם נפוצות, אבל הן לא בהכרח תמיד יעילות או טובות.

 

אני עכשיו בשלב כזה שאני מנסה לעשות מאמץ בעולם האמיתי, למרות שלא זנחתי את הוירטואלי.

 

בחורות שקודם כל אומרות "לא" (אבל אח"כ דווקא "כן"..)

לפני כמה זמן קראתי על גבר כלשהו וכיצד הוא הכיר את אישתו. הוא סיפר שהוא ניסה לפנות לבחורה מספר פעמים ובכל פעם היא דחתה אותו. אחר-כך הוא שלח לה איזו מתנה מיוחדת ואז היא הסכימה לצאת לדייט... בסופו של דבר כאמור הם התחתנו ונולדו להם ילדים.

 

היום בעידן חוקי ההטרדות, כשאישה אומרת לגבר "לא" (הכוונה לגבי חיזור), אז פניה נוספת עלולה להחשב להטרדה. גבר שקול וזהיר לא ינסה לחזר לאחר ששמע "לא", אבל מקרה כמו הנ"ל מוכיח שגבר שמזלזל ב"לא" דווקא מצליח יותר להעביר את הגנים שלו לדורות הבאים...

 

ל-"לא" יש חשיבות וזכותו של כל אדם גבר או אישה לסרב. זו זכות מאוד בסיסית, חשובה ושיש לכבד אותה, אבל אם בחורה אומרת "לא" כחלק ממשחק "קשה להשגה" (כנראה כמו במקרה הנ"ל ועוד) היא עלולה לפספס גברים איכותיים, אלא אם כן היא מחפשת דווקא גבר שלא מכבד כללי התנהגות מקובלים.

 

אגב, אני נזכר בכמה מקרים שקראתי/שמעתי עליהם שבהם כאמור הקשר התחיל ב"לא" של הבחורה והמשיך לנישואים וילדים. לפחות רוב המקרים שאני נזכר בהם כעת, הסתיימו בגירושין... כלומר ייתכן שה"לא" הראשוני דווקא היה במקום... והטעות היתה להגיד "כן" בהמשך(?).

 

תופעות שמתרחשות רק מסדר גודל מסויים

הגעתי למחשבה הזו בעקבות קריאה (אחת מתוך רבות בעבר) על מה שקרוי "חורים שחורים". ממה שהבנתי (ואינני מבין יותר מידי בנושא) התופעה מתרחשת מסדר גודל מסויים. למשל על-פני כדור הארץ שלנו אין, להבנתי, חורים שחורים. זה קורה רק כאשר יש הצבטברות של מסה ש"קורסת" לתוך עצמה.

 

באנלוגיה לזה, חשבתי למשל על אוכלוסית כדור הארץ. אני הרבה פעמים חושב שלמשל כאן בארצנו הקטנטונת יש ריבוי גבוה מידי שיוצר צפיפות אוכלוסין, אבל מצד שני, אם אוכלוסית העולם תצליח להגר לכוכבים אחרים בחלל, אז הדברים יכולים להראות אחרת.

 

זאת ועוד, הזכרתי לעיל את ההתלפגות הנורמלית של IQ, אם האוכלוסיה תגדל, יגדל גם מספר הגאונים ואלו אולי יפתחו המצאות חדשות ומשמעותיות. כלומר באנלוגיה לחורים השחורים, אולי תופעות (אני מכוון לתופעות חיוביות) שאנחנו לא מכירים כיום, יתקיימו רק מסדר גודל מסויים (של אוכלוסיה, במקרה זה). סתם מחשבה.

 

מחפש בחורה שמנה או מלאה ומאוד נשית (לקשר רציני)

כדי לתת כיוון כללי של מה שאני מחפש חיצונית בבת-זוג ומה מושך אותי, ציירתי את הציור הבא. אני תמיד מדגיש שאני מחפש מישהי אך ורק למטרה רצינית (אז... אני חוזר על זה שוב) ושזה תיאור כללי (כלומר יש 'דרגות חופש' לטעם שלי ואין מודל אחד ויחיד). על הצדדים האחרים (שלא פחות חשובים) של מה שאני מחפש בבת-זוג כתבתי כאן (בגלישה מסלולר נא לבחור דווקא בגירסה לא סלולרית). עלי כתבתי כאן (שני הנ"ל מקושרים כאן בבלוג ברשימות מצד ימין). האי-מייל שלי (לבחורות מתאימות, או מי מטעמן) לפניות הוא TZACHY10@GMAIL.COM.

 


ביום העצמאות צילמתי את מפגן חיל האוויר מאזור שפך הירקון. מה שניתן לראות בסירטון שלי לפי הסדר: הצוות האווירובטי, מסוקי יסעור, הרקולסים, "מטוס מנהלים" שאינני יודע את שמו, שלישיית F15 אחרי מטוס תדלוק, שלישיית F16, חמישיית F15(?) ולסיום שלישיית F35 החדש ("אדיר"):

 

 

שיר עברי ישן ויפה שנתקלתי בו לא מזמן:לילה טוב לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.
נכתב על ידי , 1/6/2017 22:36   בקטגוריות אהבה ויחסים  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של Intsi4 ב-5/6/2017 19:56
 פוסט 1 במאי + אני מחפש בת-זוג (מלאה ונשית)


מכיוון שעברתי, נכון לעכשיו, לפוסט אחד בחודש (ב-1 בו), הצטברו כמה נושאים לכתיבה, לכן זה יהיה פוסט ארוך מהרגיל. אני לא בעד פוסטים ארוכים (זה עלול להתיש את הקורא/ת, אבל, אמנם מידי פעם, כבר כתבתי בעבר פוסטים ארוכים למדי (כמו למשל, זה)). לא אתייחס כאן באריכות ליום הזכרון ויום העצמאות כפי שהייתי נוהג כשהייתי כותב פוסטים (כמעט) יומיים (למשל כאן וכאן), אבל בכל זאת אתייחס כעת בקצרה (ועוד קצת אח"כ): יהיה זכר הנופלים ברוך ובמעבר חד, יום עצמאות שמח.

 

ושוב במעבר חד.. בתקופה הזאת של כשבועיים (מה-16/4 ועד ה-1/5), ללא כתיבה, חשתי קצת את "ייסורי הגמילה" מהכתיבה בבלוג, אבל די 'בקטנה'. חשבתי על פשרה (על הפשרה הקודמת (בין לא לכתוב בכלל ולעדכן כמעט כל יום)) מסויימת, כלומר במקום רק ב-1 בחודש, בכל יום שישי. זאת אפשרות, אבל כרגע (עד להודעה חדשה) אני ממשיך עם ה-1 בכל חודש, כלומר, נכון לרגע זה, הפוסט הבא אמור להתפרסם ב-1 ביוני.

 

הנה רשימת הנושאים שאכתוב עליהם הפעם:

1. הבחור הצעיר שמצא זוגיות.

2. על הקשר, לכאורה, בין שיער שיבה ומחלות לב.

3. דעות מול יכולות: הבחירות בצרפת ואולי גם בארץ (הדרך של המפלגה מול רמת המועמד המוביל).

4. הרבה שאפתנות, לא בהכרח יכולת (תוצאות סקר בינלאומי).

5. הויכוחים עם ההורים השכולים.

 

בנוסף יש תמונות וסירטונים בסוף הפוסט, אז כדאי להמשיך לקרוא... קול

 

הבחור הצעיר שמצא זוגיות

אני מכיר (לא אציין מאיפה... לצורך הדיון אכתוב מאיזשהי מסגרת) בחור צעיר, בן 26, שהיה רווק (ללא זוגיות, כמוני. לצורך הדיוק, "רווק" = מי שאינו נשוי, לאו דווקא שאין לו זוגיות) הרבה זמן ופתאום אני רואה אותו בא עם חברה חדשה, בחורה יפה ונשית. יפה בפנים (למשל עיניים כהות גדולות (ועוד ועוד)), שיער חלק ארוך וכהה, יפה בגוף (בהגדרות שלי זה: בחורה מלאה עם חזה גדול, מותן לא עבה ואגן רחב). בקיצור בחורה יפה ונשית וגם עושה רושם, מהמעט שהתרשמתי, עם אישיות חמה ונעימה.

 

אינני דתי, אבל אני כן מתייחס לעשרת הדברות במעשי. בעשרת הדיברות כתוב בין היתר: "לא תחמוד אשתך רעך". אז אני לא חומד, אני רק קצת מקנא וקצת צובט לי בלב... למה הוא ולא אני? הוא, שלא עשה ו/או יש לו עשירית ממה שעשיתי/יש-לי, מוצא ואני לא...? (שאלה ריטורית).

הבחור שירת שירות יחסית 'סתמי' בצבא, אני שירתתי בחיל קרבי (כולל תפקיד פיקוד (זוטר אמנם) ומלחמה אחת). אני אקדמאי (בוגר אוניברסיטה חשובה בתחום חשוב), הוא לא. אני בעל רכוש כזה או אחר (למשל יש לי דירה משלי), הוא (למיטב ידיעתי וידיעתי טובה במקרה זה) לא. הוא לא במיוחד יפה ממני או משהו כזה (אנחנו די דומים במראה, גם בגובה). מה שכן, הוא בחור מוחצן (יחסית אלי) וזה כנראה משפיע על בחורות (לפחות מסויימות). לא שאני חושב שכל היתרונות (עם או בלי מרכאות) שמניתי הם חזות הכל במה שנוגע למציאת זוגיות, אבל...

 

חשוב גם לציין (אפרופו שאינני דתי) שהבחור בא מרקע דתי. אצלם יש, מחד, פחות פמיניזם קיצוני ומאידך פחות תרבות ה"ערס" וגם יש פחות מתירנות מינית. תופעות שונות, אבל שלטעמי לא עוזרות במיוחד למוסד הזוגיות. ל"טימטום"/אבסורד החברתי הזה (שאני מחפש כל-כך הרבה זמן ואני לבד וכו' וכו') ככר התרגלתי (והאמת שאני כנראה חלק מה"טימטום" הזה אם אני לא מבין/מפנים שזה המצב...), אבל ככה זה וחבל שאתעצבן כי עצבים לא עושים טוב... (ע"ע "בולם רוגזו" מתוך ר"ת של בריאות ע"פ הרמב"ם). שיהיה לו ולה בהצלחה! בתקווה שאצליח למצוא (רצוי לפני גיל 80...) בת-זוג מתאימה ורצוי אף יותר טובה (עבורי).

 

זה היה בגדר "שיחרור קיטור" קטן ותו לא. זה לא מאוד פרקטי להאשים את "כל העולם ואחותו" בחוסר ההצלחות שלך... סבבי

 

על הקשר, לכאורה, בין שיער שיבה ומחלות לב

הרבה פעמים אני מציין כאן בגאווה שאין לי (עדיין) שיערות שיבה על ראשי. בסה"כ זה עניין גנטי, לאבי ז"ל גם בגיל מבוגר לא היו שיערות שיבה.

לפי הכתבה הזאת שמתבססת על המחקר הזה, נמצא קשר סטטיסטי בין שיער שיבה לטרשת עורקים. קשר סטטיסטי הוא לא קשר אחד לאחד, כלומר למשל אני מכיר מישהי בת +100 שכבר כמדומני בגיל "צעיר" (סביבות 80) היה לה שיער לבן על כל הראש... והיא עדיין צלולה ועומדת על שתי רגליה, אז השיער הלבן לא מנע ממנה להגיע במצב טוב לגיל המופלג הנ"ל.

 

אגב, לעניות דעתי, זה לכאורה קצת סותר מחקר אחר שהזכרתי כאן (שלא מצא קשר ברור בין שיער שיבה ואריכות ימים (עם הסתייגות מסויימת, כמפורט שם)).

 

הטענה היא שמנגנונים דומים של תיקון DNA (ועוד) קשורים להלבנת השיער וטרשת העורקים. החוקרים מציינים שצריך לחקור את הנושא עוד כדי להגיע למסקנות יותר ברורות. מעניין...

 

דעות מול יכולות: הבחירות בצרפת ואולי גם בארץ

מישהו שאני מכיר, אמר לי שהוא חושב שמועמדת הימין לה-פאן היא זו שהיתה צריכה להוביל בסיבוב הראשון בצרפת, בגלל ריבוי מקרי הטרור שהיו שם לאחרונה. עניתי לו שיש כאן לדעתי איזו "חוכמת ההמון". גם אם דעותיה של לה-פאן תואמות, אולי, את הלך הרוח האנטי-טרוריסטי שקיים בציבור הצרפתי, הם מבינים שמועמד המרכז (זה שיתמודד מולה בסיבוב השני) כנראה מוכשר ממנה.

 

כלומר אידיאולוגיה זה חשוב (אפילו מאוד), אבל חשובה גם יכולת (ורצוי מוכחת). אני יכול להתחיל לחלק ציונים לפוליטיקאים ישראלים בנושא הנ"ל, אבל אחסוך ממכם/ן את דעותי בנושא...

 

הרבה שאפתנות, לא בהכרח יכולת

לפי הכתבה הזאת (בווינט) שדנה בתוצאות מבחני הפיז"ה (בחינות לתלמידי תיכון בני 15-16, במתמטיקה, הבנת הנקרא ומדעים), ישראל (וזה לא חדש) לא במקום טוב. בכתבה משווים 5 מדינות (ישראל, ארה"ב, ספרד, פינלנד ודרום-קוריאה. כמובן יש עוד מדינות ב-OECD ויש עוד מדינות שנבחנו מעבר לנ"ל). מתוך 5 המדינות הנ"ל, ישראל בתחתית ההישגים בכל שלושת התחומים שהזכרתי.

 

מעניין שנבדק גם הרצון לציונים גבוהים. כאמור מתוך 5 המדינות הנ"ל, ישראל מובילה ברצון התלמידים שנבחנו לציונים גבוהים. שוב, לפחות לגבי 5 המדינות הנ"ל, אפשר לראות קשר הפוך בין הרצון לציונים גבוהים לכאלה בפועל (בגרף המתאים בכתבה רואים מיתאם ברור (+ נתוני הציונים בטבלה), אם כי הנתון של דרום קוריאה בגרף (60.6% רצון לציונים גבוהים) שונה מזה שבטבלה קודמת (86.7%). נניח שהנתון של ה60.6% הוא הנכון, אבל גם אם לא, עדיין יש מגמה די ברורה).

 

מה שמסביר את כותרת החלק הזה של הפוסט... אולי אני צריך להסיק מזה משהו אישי לגבי תחום שונה?... כלומר, אני מאוד רוצה זוגיות. אולי אם אפסיק לרצות, אז זה דווקא יקרה יותר מהר ?...מוציא לשון

 

הויכוח עם ההורים השכולים בכנסת

נושא המשפחות השכולות, אפרופו יום הזכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, נחשב ובצדק לנושא רגיש בחברה שלנו (ולא רק בשלנו). אומרים "אין אדם נתפס בשעת צערו". אני חושב שיש בעיה של צורת השיח בחברה שלנו בכלל. אני רואה את זה, להבדיל, לפעמים גם כאן בישרא (המקום הנטוש והקצת "ביזרי" הזה...קריצה). מובן שעל אותם חברי הכנסת היה לכבד את ההורים השכולים, במקרה זה כנראה פחות לדבר ויותר להקשיב. לא בחרתי מעודי בליכוד ואינני מתומכיו כך שאי-אפשר לומר שאני בעד הממשלה הזאת אבל יחד עם זאת, אני חושב שצריך לכבד את שליחי הציבור, גם אם לא מסכימים איתם. ברגע שהשיח, מכל כיוון, הוא לא מספיק מכבד, נפרם עוד משהו בריקמה החברתית שנקראת החברה הישראלית.

 

להבדיל, למרות השוני הברור, אני חושב שזה נכון (ממה שאני שומע מאחרים/ות) גם במערכת החינוך, כלומר שהורים ותלמידים לא מכבדים מספיק את המורים (אני מבדיל בין הסכמה לכיבוד). במצב שלמורים אין מספיק כבוד, אז המוטבציה שלהם ללמד יורדת, פחות אנשים מתאימים יגיעו להוראה וכ'מעגל קסמים' שכזה נקבל עוד תוצאות נמוכות במבחני הפיז"ה שהזכרתי בקטע הקודם ושוב עוד פחות כבוד למורים (כי ערכים הם, לפחות להשקפתי, חלק מחינוך...). אתם/ן רואים? ה-כ-ל קשור...

 

 

מחפש בחורה שמנה או מלאה ומאוד נשית (לקשר רציני)

כדי לתת כיוון כללי של מה שאני מחפש חיצונית בבת-זוג ומה מושך אותי, ציירתי את הציור הבא. אני תמיד מדגיש שאני מחפש מישהי אך ורק למטרה רצינית (אז... אני חוזר על זה שוב) ושזה תיאור כללי (כלומר יש 'דרגות חופש' לטעם שלי ואין מודל אחד ויחיד). על הצדדים האחרים (שלא פחות חשובים) של מה שאני מחפש בבת-זוג כתבתי כאן (בגלישה מסלולר נא לבחור דווקא בגירסה לא סלולרית). עלי כתבתי כאן (שני הנ"ל מקושרים כאן בבלוג ברשימות מצד ימין). האי-מייל שלי (לבחורות מתאימות, או מי מטעמן) לפניות הוא TZACHY10@GMAIL.COM.

 הפעם סירטון של הצוות האווירובטי של חיל האוויר באימונים, שני סירטוני-מוזיקה מיו-טיוב ולסיום תמונות מגיחה קצרה שלי לקניון TLV החדש.

תחילה הסירטון שצילמתי ביום ו' 28/4/17, כשראיתי ממש במקרה אימונים של הצוות האווירובטי של חיל האוויר מול חופי ת"א לקראת המפגן ביום העצמאות. צילמתי יחסית מרחוק וללא זום, אבל אם תתאמצו... (ו/או אם תצפו בסירטון במסך מלא ביוטיוב...) תוכלו לראות את רביעיית המטוסים (אם אגיע למפגן חיל האוויר ביום העצמאות, אולי אצלם סירטונים יותר ברורים מזה שלא תיכננתי לצלם (לכן המיקום המרוחק), כי רק במקרה הייתי שם):


שיר מדהים (לפחות מבחינת הלחן והעיבוד/הפקה וגם הקצב... שיר מרגש) של להקה איטלקית ישנה שכבר קישרתי כאן שיר אחר שלה. הפעם "ממה מריה" (סירטון משנת 1983):


והנה אחת מגירסאות הקריוקי, שהיא יפה בפני עצמה, שמצאתי לנ"ל:


ולסיום, כאמור, הנה כמה תמונות מקניון האופנה החדש TLV (אתר הקניון) שצילמתי. הקניון נראה מושקע, מודרני ויפה. כתבתי "מודרני" כי למשל יש שם מעין מסכים סביב עמודים שמציגים פרסומות, בנוסף למסך/ים רגיל/ים ועוד. אני לא במיוחד מתעניין באופנה (אני מתעניין בבחורות (למעשה בלשון יחידה... בחורה אחת, אבל אחת מתאימה), שאולי הן מתעניינות באופנה...קריצה), אבל מי שמתעניינת, כדאי לה, אולי, לקפוץ לסיור שם:

לילה טוב לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.
נכתב על ידי , 1/5/2017 18:57   בקטגוריות אהבה ויחסים, אקטואליה  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של עוד לא נשוי ב-28/5/2017 23:18
 10 שנים לבלוג + אני מחפש בת-זוג (מלאה ונשית)


10 שנים לבלוג

טוב, אז תחילה כמובטח סיכום של עשר שנות הכתיבה הכאן, תחילה במספרים:

 

- כאמור 10 שנות קיום הבלוג שזה 3,650 ימים או בערך 87,600 שעות או בערך 5,256,000 דקות וכו'...

- 2033 פוסטים (לא כולל זה), רובם פוסטים של יותר משני משפטים.

- המספר הכי סודי כאן בבלוג, מתגלה כעת - כמות הכניסות, נכון לרגע ההקלדה - כמעט 75K, לטעמי קצת מאכזב בהתחשב בזמן...

- סדר גודל של מספר הבחורות שפנו אלי דרך הבלוג (אני מסנן מתיחות וכיו"ב), בערך 10.

- מספר הבחורות מהנ"ל שנפגשתי איתן בפועל (אם אני לא טועה) - 3 (אבל, לצערי, אף אחת לא התאימה).

- מספר הקשרים הזוגיים שנוצרו לי דרך הבלוג (או בכלל, הכוונה לקשרים רציניים) - 0.

 

"ההגיון הסטטיסטי" אומר שאם אגדיל את מספר הפוסטים, כך יגדלו שאר המספרים ול-0 בתחתית הרשימה הנ"ל יש סיכוי להפוך ל-1... והרי זו אחת ממטרות העל בכתיבה כאן, אבל זו נקודת מבט צרה, כי האתר הזה רחוק מלייצג את כלל האינטרנט והאינטרנט רחוק מלייצג את העולם האמיתי, כלומר יש אלטרנטיבות.

 

10 שנים, זו תקופה יפה לעשות בה סיכום ביניים וגם "לחשב מסלול מחדש". במהלך 10 השנים כאן כתבתי כמעט יום-יום (לפעמים בקצב יומיומי ממש, לפעמים פחות), למעט חצי שנה של הפסקה שהחלה באפריל 2014 (עת החלטתי קצת לנוח מהכתיבה כאן).

 

יש משהו ממכר בכתיבה היומיומית, מנגד אני חושב שזה מפתח כישורים מסויימים ועדיין את הזמן (גם אם הוא לא רב) שאני משקיע כאן (ללא תוצאות) אני יכול להפנות למקומות אחרים. נראה לי לא נכון לסגור את הבלוג, זה קצת כמו להשליך את 10 שנות הכתיבה האינטנסיבית שלי לפח, לכן החלטתי על פשרה (עד להודעה חדשה): לכתוב פוסט בכל 1 בחודש.

 

במשך השנים, כמה "נשמות טובות" שאלו אותי אם הבלוג וחיפושי דרכו הם בגדר איזו בדיחה/הומור?...אה? ממש לא! נראה לכן הגיוני שאבזבז שעות בכתיבה כאן לצורך איזו בדיחה...? מישהי אחרת שאלה אותי אם זה ניסוי חברתי שכזה? תשובתי היא: שלא במכוון, כלומר למדתי במשך השנים לא מעט על הפסיכולוגיה של אנשים (בעיקר נשים) מהתגובות כאן, מחוסר ההיענות ועוד ועוד, אבל לא... לא היה כאן איזה ניסוי או מחקר חברתי. חיפשתי ועודני מחפש דבר פשוט: אהבה וזוגיות.

 

משפט 'חזק' שמצאתי באינטרנט (בתרגום חופשי שלי. מתייחס לבחורות פוטנציאליות, לכאורה...):

"אל תבזבז מילים על מי ששווים את שתיקתך. לפעמים הדבר החזק ביותר שתוכל לומר, הוא... כלום" (מנדי הייל).

 

הפוסט הבא, בלי נדר, יפורסם ב-1 במאי (בדרך-כלל חג הפועלים, הפעם יום הזיכרון וערב יום העצמאות).

 

מחפש בחורה שמנה או מלאה ומאוד נשית (לקשר רציני)

כדי לתת כיוון כללי של מה שאני מחפש חיצונית בבת-זוג ומה מושך אותי, ציירתי את הציור הבא. אני תמיד מדגיש שאני מחפש מישהי אך ורק למטרה רצינית (אז... אני חוזר על זה שוב) ושזה תיאור כללי (כלומר יש 'דרגות חופש' לטעם שלי ואין מודל אחד ויחיד). על הצדדים האחרים (שלא פחות חשובים) של מה שאני מחפש בבת-זוג כתבתי כאן (בגלישה מסלולר נא לבחור דווקא בגירסה לא סלולרית). עלי כתבתי כאן (שני הנ"ל מקושרים כאן בבלוג ברשימות מצד ימין). האי-מייל שלי (לבחורות מתאימות, או מי מטעמן) לפניות הוא TZACHY10@GMAIL.COM.

 


הפעם שני שירים:

1. זה לא סוף הבלוג כשם השיר הבא של החיפושיות (מתוך אביי רואד) "The end", אבל המשפט הבא מזמן 1:33 בסירטון (בתרגום חופשי ולא היחיד האפשרי) צץ לי: "האהבה שאתה לוקח שווה לאהבה שאתה נותן". אני מרגיש שבמה שקשור לבלוג, נתתי די הרבה "אהבה", אבל קיבלתי חזרה 0.0 מוציא לשון. זה עדיין יכול להשתנות, אם תפנה אלי בחורה מתאימה (רוב הסיכויים שזה לא יקרה, אבל אני לא מאבד תקווה):


2. עוד שיר שחשבתי עליו הוא השיר הבא של אל סטוארט "אם זה לא בא באופן טבעי" (אכן הדרך הזאת היא די לא טבעית... אבל גם לנסוע במכונית או לדבר בסמארטפון הם לא דברים טבעיים...), מתוכו המשפט (שוב בתרגום חופשי שלי, בזמן 0:53 בסירטון) "כשביקשתי שיכבדו אותי, מה שקיבלתי זו הזנחה". לא אגיד שבכלל לא כיבדו אותי כאן, אבל, במבחן התוצאה, כאמור 0.0 וכו' וכו'...מוציא לשון


לילה טוב וחג שמח לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.
נכתב על ידי , 16/4/2017 21:08   בקטגוריות אהבה ויחסים  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של עוד לא נשוי ב-17/4/2017 16:39
 
דפים:  
Avatarכינוי: 

בן: 55
הבלוג משוייך לקטגוריות: יחסים ואהבה , דייטינג
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לעוד לא נשוי אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על עוד לא נשוי ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2017 © נענע 10 בע"מ