לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים

עוד לא נשוי


מחפש בת-זוג מלאה ומאוד נשית למטרה רצינית בלבד! (עוד על הנושא הזה ב-5 המאמרים שבצד ימין מתחת לכותרת "מומלץ לקרא").


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
4/2015

חשיבותו של "מקל"


יש דברים שאני לא אוהב לעשות, או יותר נכון, נוטה לדחות, כמו למשל לסדר את הבית. לפעמים צריך איזה "מקל" (במובן של "מקל וגזר") כדי שיגרום לי לזוז. ה"מקל" לא חייב להיות משהו שלילי (למעשה רצוי שלא יהיה שלילי!). בדוגמא של סידור הבית, זה יכול להיות אורח שבא לביקור וגורם לי לסדר את הבית (כי לא נעים שיראה את הבלאגן).

 

זה נכון בעוד תחומים. אני חושב שהצבא היא דוגמא מצויינת לזה (וכבר כתבתי על זה לא פעם בעבר). הצבא יודע להוציא מהחייל (או לפחות מחלק מהחיילים) כנראה הרבה יותר ממה שהיה מוציא מעצמו לבד.

 

זו גם הסיבה שלפעמים צריך מנהלים (ואני לא חושב שזה נכון בכל מקרה. יש מצבים שמנהלים לא מועילים, אולי אף להיפך: מסרבלים את העבודה), לא רק כדי לתאם מאמצים ופעולות, אלא כדי לתת מוטיבציה ולהניע (עם 'מקלות' ו'גזרים') את מי שהם ממונים עליהם. הזכרתי את הצבא, אז הצבא עובד בדיוק כך: מנהלים שמכונים 'מפקדים'.

 

אני חושב שזה נכון גם ברמה החברתית. כחילוני אני רואה איך בחברה החילונית יש המון רווקים/ות (יותר מהחברה הדתית). הזכרתי למשל כאן שבגילאים 50-54, אחוז הרווקים (מי שלא נישאו מעולם) בחברה היהודית (חילונית+דתית) הוא 7.9% בעוד שאצל העדה הדרוזית (עדה שמרנית יותר) אחוז הרווקים הוא רק 1.9%. כמעט פי 4 יותר רווקים! כנראה שאחוז הרווקים בחברה היהודית-חילונית עוד גבוה מזה...!

 

זה  נובע לדעתי, בין היתר, מהמתירנות שהיא בעצם חוסר מספיק של גבולות. להערכתי בחברה שמרנית מכוונים יותר גם את הבנים וגם את הבנות לנישואין והקמת משפחה, כדבר משמעותי וחשוב (והוא אכן חשוב מאוד, את זה אני כותב כרווק...).

 

(למען האיזון אציין שזו לא בהכרח כל התמונה, כלומר, ייתכן (וגם על זה כתבתי בעבר) שזה קשור לעניין הצפיפות, כלומר ברגע שחברה הופכת לצפופה יותר, היא נוטה להתרבות פחות, מה שאולי עשוי להסביר נטייה (גם אם לא מכוונת/מודעת) פחות להינשא. החברה היהודית-החילונית היא הרוב כאן בארץ ואם נוסיף לזה את צפיפות האוכלוסין, ייתכן שיש כאן איזה מנגנון איזון טבעי(?)... אני מניסה להסביר לעצמי למה, למרות מאמצי, אני רווק ללא זוגיות...).

 

 

"האהבה היא טובה, האהבה היא יין", המשחרים:

 

 

לילה טוב לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.
נכתב על ידי , 27/4/2015 23:06   בקטגוריות אהבה ויחסים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 גבריות ונשיות מוקצנות - האם הן תכונות עירוניות? (+מחקר)


במסגרת חיפושי אחר בת-זוג, שאלתי את עצמי ולא פעם, האם בחורות כמו שאני מחפש (כמפורט כאן) גרות יותר מחוץ לעיר, נניח במושבים, קיבוצים וכד'? זאת מעין מחשבה בסיגנון "הדשא אצל השכן יותר 'ירוק' " (כמובן "ירוק" לטעמי, כמצויין בפוסט של אתמול, זה לא בהכרח ה"ירוק" של הרוב..). זו לא היתה מחשבה חסרת ביסוס. אני זוכר שביותר מהזדמנות אחת יצא לי להכיר בחורות כמו שאני אוהב (מלאות עם ציצים ענקיים (וכמובן עוד דברים...לשון)) והסתבר לי שהן במקור מאיזה קיבוץ (מהצפון או הדרום). שמעתי גם כמה הסברים (רציניים יותר או פחות) מכל מיני אנשים לגבי תופעה שכזאת, אבל למרות אותם מקרים שציינתי לעיל, כשיצאתי במסגרת חיפושי מחוץ לערים גדולות לעבר ערים יותר קטנות, לא ראיתי יותר בחורות כמו שאני מחפש.

 

חזה מאוד גדול ואגן רחב הן לטעמי (ולא רק) תכונות שמבליטות נשיות. כך גם בשאר התכונות בתיאור של הבחורה שאני מעדיף. למשל עיניים גדולות הן תכונה נשית (ואגב לרוב הדוגמניות הפופולריות במדיה אין, לדעתי, עיניים גדולות). אז בעצם מה שאני מחפש, כמו שכתבתי בתיאור הבחורה, הוא "בחורה מאוד נשית".

 

אני אוהב להזכיר כאן מחקרים... אז נתקלתי בכתבה על מחקר מעניין שמצא שתכונות פיזיות בולטות (או אף מוקצנות - חזה מאוד גדול זו תכונה מוקצנת. את זה אני מוסיף) של נשיות או גבריות, נוצרו יותר ב"סביבות מאוד מפותחות" ("highly developed environments" כמו שזה מכונה שם). עוד מובהר שסביבות כנ"ל מאופיינות באוכלוסיה גדולה וצפופה יותר (זה מאפיין של עיר גדולה).

 

ההסבר הוא שבמצבים כאלה שאדם רואה הרבה אנשים עם מגוון גדול, הוא(/היא) נזקק לרמזים חיצוניים מהירים (תווי פנים במחקר הנ"ל) כדי לזהות (או לנסות לזהות) תכונות אישיות (ע"י השלכה מהמראה על האישיות, למשל תכונות גבריות/נשיות). אז... אם אני מעדיף בחורה עם מאפיינים נשיים בולטים... אז אני כנראה שייך לחברות מאוד מפותחות...חיוך ולא כמו שמישהי, לא מבורכת חזה, אמרה פעם שגברים שמעדיפים חזה ענק אצל בחורה הם פרימיטיבים... (כבר כתבתי כאן ולא פעם, אני מאמין ב"לכל סיר יש מכסה משלו", אז באמת שאין צורך לאישה לקנא ברעותה בגלל זה...!).

 

 

 

"אז הייתי כל-כך מבוגר, היום אני צעיר יותר...", "My back pages" של בוב דילן. כאן במופע לכבודו עם רשימה מאוד מכובדת של זמרים/נגנים, כמו: ג'ורג' האריסון ז"ל (חיפושיות), אריק קלפטון, טום פטי, רוג'ר מגווין, ניל יאנג, כמובן בוב דילן (ועוד). ביצוע מאוד יפה (אני חושב שכבר קישרת בעבר את זה, אבל זה מספיק יפה כדי שאעשה זאת שוב...):

 

 

לילה טוב וסופ"ש נעים לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.
נכתב על ידי , 24/4/2015 23:53   בקטגוריות אהבה ויחסים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 מחקרי אטרקטיביות על חזה נשי


באופן אישי, על העדפה שלי לגבי גודל החזה הנשי פרטתי ובארתי כאן (בקצרה: 'גדול' זה קטן במושגים שלי קריצה (פירוש צחי: אני מעדיף מאוד גדול)). לדעתי (והסברתי זאת בהרחבה כאן, גם על סמך נתונים שמצאתי שמחזקים את המגמה) העדפות גברים לגודל החזה הנשי, מתפלגת פחות או יותר, כמו גודל החזה הנשי בפועל, כלומר בהתפלגות נורמלית (מה שמכונה גם "עקומת הפעמון"), כלומר שהרוב מעדיף ממוצע, מיעוט: קטן, מיעוט אחר: גדול וכו' וכו' ויש איזשהו מיתאם בין המצוי לרצוי.

 

מעניין, אבל, לקרוא מה מראים מחקרים שונים... לפני כמה ימים נתקלתי במחקר שלא הכרתי, מ2007 ושנערך באוניברסיטה אנגלית (שמדורגת במקום טוב), שמראה שלכאורה יש דווקא מגמה ברורה להעדפה לחזה קטן. כמו כן נטען שם, שוב לכאורה, שלגודל החזה אין השפעה משמעותית לגבי מידת האטרקטיביות של אישה (בעיני גברים ונשים כאחד).

 

מנגד, אני מכיר למשל מחקר צרפתי (שמוזכר למשל כאן) שטוען למעשה את ההיפך. במחקר הזה (זה מה שאני זוכר מקריאתו פעם) לקחו בחורות עם חזה כנראה לא גדול ובשלבים שונים הגדילו אותו באופן מלאכותי (ע"י מילוי החזיה) ושלחו אותן לשבת לבד בבתי קפה, שם צפו עליהן החוקרים מרחוק. ככל שמידת החזה היתה גדולה יותר, מספר הגברים שפנו אל הבחורה גדל גם כן.

 

האמת שאני מעדיף פחות תחרות על בחורות מלאות עם חזה ענק (חזה טבעי, כמובן), אז אני דווקא שמח על המחקר הראשון מוציא לשון ואם הוא בכלל נכון... אז למה כל-כך קשה לי למצוא בת-זוג כמו שאני מחפש? טוב.. זה נושא שלם, זה בטוח קשור גם בי אבל גם אולי כי בחורות כמו שאני מחפש מקשות עלי סתם?...  "ולתפארת מדינת ישראל" לשון סתם נזכרתי בטקס הדלקת המשואות...

 

 

היום יצא לי בערב לעשות רכיבת אופניים בפארק הירקון. היה קריר ורוחות נשבו ובכל זאת חשבתי שבגלל יום העצמאות יהיו יותר אנשים בפארק. די 'נדהמתי' לגלות ממש מעט... כשהגעתי לשפך הירקון היו רוחות ערות והחלטתי לצלם את האזור עם הגלים והרוח. בסירטון המקורי הנייד רעד מהרוח (אפשר לשמוע בסירטון), אבל יש אפשרות ביו-טיוב לתקן (בעריכה) רעידות, אז השתמשתי באופציה הזו והתוצאה לפניכם:

 

 

לילה טוב לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.
נכתב על ידי , 23/4/2015 23:54   בקטגוריות אהבה ויחסים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   1 הפניות לכאן   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 יום העצמאות


לפני שנתיים כתבתי כאן פוסט קצת פסימי ברמה האישית (על שום היותי "עוד לא נשוי"...) שאגב הופיע אז במומלצי "נענע10". האמת שאני עדיין 'עוד לא נשוי' (וללא זוגיות), אבל אשתדל הפעם להיות קצת (רק קצת!) יותר אופטימי (ולא בגלל שיש סיבה מובהקת לזה...). אז יום עצמאות שמח לכולם/ן:

 

 

 

בקרוב האירוויזיון.. אז מתאים כאן השיר "כאן"...(למרות שעוד לא נולדו לי ילדים.. לא כאן ולא במקום אחר...קריצה):

 

 

המשך יום עצמאות שמח לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.

נכתב על ידי , 23/4/2015 16:49  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הבא
דפים:  

Avatarכינוי: 

בן: 53
הבלוג משוייך לקטגוריות: יחסים ואהבה , דייטינג
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לעוד לא נשוי אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על עוד לא נשוי ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ