לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים

קוראת כותבת


כינוי:  mibo

מין: נקבה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


3/2017
"אחד הדברים הנעימים ביותר בעולם הוא יציאה למסע; אלא שאני אוהב לצאת למסעות לבדי. אני מסוגל ליהנות מחברתם של אנשים בחדר; אך מחוץ לבית, די לי בחברתו של הטבע. שם, לעולם אינני בודד בשעה שאני לבדי.

[...] חירות היא נשמת המסע, חירות גמורה, לחשוב, לחוש, לעשות ככל העולה על רוחך. אנו יוצאים למסע בעיקר כדי להשתחרר מכל המגבלות ומכל האי נעימויות
; כדי להשאיר את עצמנו מאחור, ומעבר לזה, להיפטר מכל האחרים. ומכיוון שאני מבקש מרחב קטן לנשימה, שבו אוכל להרהר על נושאים לא דחופים [...] אני מתרחק מהעיר לזמן מה, ואיני חש באבדה ברגע שאני נותר לבדי.
 
[...] אין כל ספק שלמסעות לנכר מתלווה תחושה שאינה מושגת בשום מקום אחר; אלא שהיא מענגת למשך היותה, ואינה מאריכה חיים. היא רחוקה מדי מעולם המושגים הביתי שלנו, רחוקה מכדי להפוך לנושא מקובל לשיחה או לאזכור, וכמו חלום או מצב הוויה אחר, אינה משתלבת עם יתר צורות החיים היומיומיות שלנו.
זאת הזיה חיה, אך רגעית. כדי להחליף את זהותנו הממשית בזהות אידיאלית נדרש מאמץ
; וכדי לחוש בפעימות תחושותינו העזות שחלפו זה מכבר באופן חי וער, עלינו להימלט מכל הנוחות ומקשרינו שבהווה. אל לנו לביית את דמות הנודד הרומנטית שבנו. דוקטור ג'ונסון העיר פעם שהטיול בנכר מוסיף רק מעט לכישורי השיחה של מי שבילו בארצות אחרות. אמנם, הזמן שאנו עושים שם מענג ובמובן מה מאלף; אבל דומה שהוא נפרד מקיומנו המהותי, הממשי, ומסרב להשתלב בו. במשך הזמן שאנו מבלים מחוץ לארצנו אין אנו עצמנו אלא אנשים אחרים, אולי ראויים יותר לקנאה. אנחנו אבודים לעצמנו כשם שאנחנו אבודים לידידינו. וכך, באופן מוזר מעט, חותם המשורר את דבריו: "מארצי ומעצמי אני יוצא."

(על יציאה למסע / ויליאם הזליט, מתוך: לחשוב, להתבטל, לטייל, מאנגלית: יהונתן דיין, הוצאת תשע נשמות)

נכתב על ידי mibo , 28/3/2017 01:03  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 
"בימים אלה ממש, שבהם מחויב כל אחד לבחור לו מקצוע מכניס ולעמול בו בשקיקה, לא פחות, שמא ישפטו אותו שלא בפניו בעוון פגיעה במהוגנות, קריאה מן הצד שכנגד, של המסתפקים במה שיש להם ונהנים להתבונן בזמן החולף ולהתענג עליו, תובעת מעט תעוזה ויוהרה. אבל הדבר אינו אמור להיות כך. בטלה לכאורה, שאינה מבוססת על אי עשייה אלא על עשיית דברים רבים שאינם מוכרים במערכת העקרונות הנוקשה של המעמד השליט, יש לה זכות להציג את עמדתה לא פחות מאשר לחריצות."

(התנצלות בשם הבטלנים / רוברט לואיס סטיבנסון, מתוך: לחשוב, להתבטל, לטייל, מאנגלית: יהונתן דיין, הוצאת תשע נשמות)

נכתב על ידי mibo , 28/3/2017 00:52  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

הכי מקנאה ברקדנים ובפסנתרנים.

נכתב על ידי mibo , 27/3/2017 23:10  
4 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הקודם    לדף הבא
דפים:  


© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לmibo אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על mibo ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ