לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה
 


גבר ירושלמי,מאד מיני,שמעריץ את הנקביות והמיניות.
Avatarכינוי:  Feminine-admirer

בן: 52

תמונהמצב רוח כרגע:מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 הוסף מסר

8/2007

פיתרון אפשרי לשפיכה מוקדמת


 

 

גומרים מהר? המדריך לעיכוב השפיכה

 

אין דרך עדינה להגיד את זה: שפיכה מוקדמת זה סקס רע, וזיון שתם בטרם עת הוא חצי זיון.

אז מה תעשה, תתבייש לך? לא בבית ספרנו. בית הספר לסקס של "מנטה" מגיש לך תוכנית

אימונים פשוטה, שתאריך לך את הפתיל במיטה

המחבר:גדי ששון

 

שוב זה קרה. סיימת מערכת יחסים קצרה עם בחורה מקסימה. הסיבה: אתה פחדן. עמוק בפנים אתה מכיר את הבעיה שלך, ולא מהיום. בהתחלה חשבת שזה בגלל ההתרגשות, שאתה חרמן יותר מכולם, או שזה פשוט יעבור מעצמו איכשהו. היום כבר ברור לך: אתה פשוט גומר מהר. תמיד מוקדם יותר ממה שהיית רוצה. לפעמים, כמה מביך, עוד לפני שפשטת את התחתונים.

 

כשזה כבר מצליח לך, אתה זוכה "ליהנות" מחדירה של שניות ספורות. מתחמק ממבטה הצולב של בת הזוג שרק התחילה להתחמם, ומעדיף, כמו גברים רבים במצבך, לעבור הלאה, לבחורה הבאה. אולי משם תבוא הישועה.

 

לא שזה ינחם אותך, אבל שפיכה מוקדמת היא אחת הבעיות המיניות הנפוצות ביותר בקרב גברים. ליתר דיוק, כ-30% מהגברים בעולם סובלים ממנה. בקרב הגברים הישראלים הנתון אפילו עולה ל-35%.

 

הבעיה מופיעה ממש בתחילת הקריירה המינית של הגבר, כך שרוב הפונים לטיפול הם גברים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם. אם זה צץ לראשונה אצל גבר מעל גיל 50, זה נחשב סימן ראשון לסוכרת (מפני שסוכרת היא מחלה שמשפיעה על מערכת העצבים והתפקוד המיני).

 

לא שגם זה ינחם אותך, אבל שפיכה מוקדמת היא המצב האידיאלי מבחינה אבולוציונית לזכר המבקש להפיץ את הגנים שלו בצורה הטובה והמהירה ביותר. "בשביל אריה אפריקני, לגמור מהר פירושו להיות פחות חשוף ופגיע בפני תוקפים, ובה בעת לעבר מהר יותר מכל מתחרה באזור את הנקבה הנכונה", אומרת גילה ברונר, מנהלת השירות הסקסולוגי בתל השומר. "ברגע שהמין האנושי הפך את הפעילות המינית מאמצעי רבייה לסוג של בילוי או תרבות פנאי אינטימית, עלה גם הצורך להאריך את משך הפעילות הזאת".

 

מה היא בעצם שפיכה מוקדמת? המטפלים בתחום מגדירים אותה כשפיכה המגיעה מוקדם מדי מבחינת הגבר (ושותפתו למיטה, כמובן). אבל מה פירוש "מבחינת הגבר"? רף הציפיות בתחום הזה הוא עניין מאוד אינדיבידואלי. מובן שתוכל להתחכם ולצפות מעצמך לגמור אחרי לא פחות משלוש שעות של משגל סוער, ואז כל מה שלמטה מזה ייחשב בעיניך כשפיכה מוקדמת. אבל הנתונים בפועל מצביעים על משהו צנוע בהרבה: לרוב מדובר בגברים המגיעים לשפיכה בשניות או בדקות הראשונות של המשגל. לפעמים עוד לפני שבכלל בוצעה חדירה.

 

אז מה עושים עם העניין המביך הזה? מומחי הסקס של מנטה ריכזו עבורך חמישה תרגילים מנצחים שתוכל לנסות בבית, בין ארבעת קירות חדר השינה, לבד או עם בת זוג תומכת. לא בטוח שזה יצליח מיד, וייתכן שלא תהיה לך ברירה אלא לפנות לאיש מקצוע. בינתיים, במקום לבכות שוב על חלב שנשפך, היכנס למשמעת אימונים ונסה להחזיק מעמד.

 

 

התחל - הפסק

עצור לפני נקודת האל-חזור

 

"לא כל מי שחושב שהוא סובל משפיכה מוקדמת אכן סובל ממנה", אומרת אילנה ברגר, מטפלת מינית ומנהלת המרכז למיניות ולזהות מינית. "אבל כשמטופל מסביר ש'איך שאני נוגע בעצמי אני מיד גומר ואני לא יכול לשלוט בזה', ברור לי שיש בעיה". ברגר טוענת כי היום יש מודעות גוברת לטיפול בבעיה מצד גברים, אבל עדיין רבים מהם מעדיפים לעבור מקשר לקשר כי הם מתביישים לפתור אותה. "כך הם מאבדים קשרים מהותיים, או שהם פשוט מתחתנים עם נשים שלא נהנות מחדירה או ממין. כלומר: הבעיה נשארת, אבל משתלבת בזוגיות. ותמיד קיימת האפשרות שהם ישאירו את בת הזוג מתוסכלת מינית לאורך זמן".

 

השפיכה היא רפלקס, ולא תמיד אפשר לשלוט בה. בשיטת "סטארט אנד סטופ" מלמדת ברגר את הגבר המגיע לטיפול לשלוט על רפלקס השפיכה שלו באמצעות אוננות, בהתחלה לבד, ורק אחר כך עם בת הזוג. מדובר בשיטה פשוטה שיעילותה מוכחת, כשבאופן הדרגתי מעלים את עוצמת הגירוי ואת יכולת השליטה.

 

איך תעשה את זה:

 

1.        אחוז בידך את איבר מינך, ודמיין סולם של עוררות מינית בין 10-0, כשברמות 10-9 אתה כבר חווה אורגזמה וב-0 אין לך זקפה כלל. הרעיון הוא לאתר את נקודת האל-חזור (זאת שבה גם אם תיפול פצצה ישר על המיטה זה כבר לא יעזור, והאורגזמה בוא תבוא).

2.        עכשיו אונן לך בנחת, כשאתה מתמקד ומתרכז בחוויה של הפין. בניגוד לעצות סבתא בנוסח "תחשוב על המשכנתה" או "נסה לפתור תרגילי חשבון במקביל", כאן הכוונה היא דווקא לא להסיח את הדעת, אלא להתחבר לרמת הגירוי שאתה חש בכל רגע נתון, כדי שתרגיש מתי בדיוק אתה מגיע לנקודה ההיא, שאחריה כבר אי אפשר להתאפק.

3.        הגעת אליה? עצור מיד, תן לעצמך להירגע ולעניינים להתקרר באופן כללי (רד לרמה 3 בסולם).

4.        עכשיו התחל מחדש, ועלה שוב בסולם החרמנות עד שתגיע שוב לנקודה הקריטית, וכך הלאה. אחרי מספר תרגולים תלמד להבחין ולהפריד בין גירוי הפין לרפלקס השפיכה, ותוכל לשלוט ברפלקס הזה מבלי להגיע מוקדם מדי לנקודת האל-חזור.

 

ליאורה אברמוב, גינקולוגית ומנהלת המרפאה לטיפול מיני בבית החולים ליס, משתמשת גם היא בשיטה זאת עם הגברים המגיעים אליה לטיפול (40% מהם, לדבריה, סובלים משפיכה מוקדמת). אברמוב מנחה את מטופליה להתחיל מתרגול "על יבש", אחר כך לעבור לאימון "על רטוב" עם חומר סיכה, ואחר כך שוב "על יבש" - הפעם עם בת הזוג שמחליפה אותך בגירוי איבר המין. רק בשלב מתקדם יותר בני הזוג נשלחים לתרגל את השיטה בחדירה מלאה. "כדי שזה יצליח עם בת זוג", מדגישה אברמוב, "היא צריכה לגלות סבלנות ורגישות ולא להישבר מההפסקות היזומות והמתסכלות שבדרך".

 

 

כווץ ודחוף

שלוט בשרירי רצפת האגן

 

ד"ר רונית אלוני, מנהלת מרפאה לטיפול ולשיקום מיני וטיפולי סרוגייט, משלבת את שיטת ה"סטארט אנד סטופ" עם טכניקה של כיווץ שרירי האגן.

 

"בבסיסה, פעולת השפיכה היא סחיטת האשכים כלפי מעלה", היא מסבירה. "האשכים מתכווצים, הזרע נורה אל תוך צינור הזרע ומשם החוצה אל העולם הגדול. הפעולה הזאת מתרחשת בכל שפיכה, בין אם מדובר בשפיכה מוקדמת, מאוחרת או רצויה. כשאתה מכווץ את שרירי רצפת האגן (אותם שרירים הממוקמים בין הרגליים, מאחורי האשכים, בואכה אל פי הטבעת), אתה מחזק ומקדים את השפיכה".

 

נשמע מוזר? ד"ר אלוני מסבירה שהיא בעצם מלמדת את מטופליה לעשות את ההפך. במקום לכווץ - "לדחוף" החוצה (כמו להשתין), כלומר לפעול נגד הרפלקס. בטכניקה הזאת, פרי פיתוחו של הסקסולוג עידן מיליצ'ר, לומדים לבצע את הפעולה "כלפי מטה", כדי להשהות את הרפלקס.

 

איך תעשה את זה:

 

ראשית, זהה את שרירי רצפת האגן שלך. התחל לבצע תרגילים קטנים וקצרים של "דחיפה" בת שנייה מול הטלוויזיה, במשרד, בנהיגה בפקק. התחל בסטים פשוטים של תרגול (נניח, 10 "דחיפות" החוצה, 3 פעמים ביום), והמשך בתרגילים למתקדמים, עם דחיפות חזקות וממושכות יותר.

 

כשהשריר הופך למאומן וחזק, אפשר לעבור לתרגול משולב עם אוננות. בסוף, כשאתה מרגיש שאתה ממש שולט בו, אתה מוזמן לעבור ולתרגל "על רטוב", ביחסי מין מלאים. קצב ההצלחה כאן, אומרת ד"ר אלוני, הוא אינדיבידואלי, אבל אפשר לצפות לשיפור אחרי מספר שבועות של תרגול.

 

 

תנוחה נוחה

זהה את זאת שעוזרת להתאפק

 

מה אתה מעדיף, להיות למעלה או למטה? מתברר שגם לתנוחה יש השפעה על מהירות השפיכה. "התנוחה הכי גרועה לגבר שסובל משפיכה מוקדמת היא התנוחה המיסיונרית, שבה הגבר שוכב על האישה", אומרת ד"ר ברונר. "תנוחה זאת מדמה בצורה היעילה ביותר אוננות, ולגבר קשה מאוד לשלוט במהלכה על עלייה ברמת הגירוי".

 

איך תעשה את זה:

תתהפך, כמובן. גברים רבים מדווחים שקל להם יותר להיות בשליטה כאשר האישה יושבת עליהם, ואז היא המכוונת את העוצמה, את הקצב ואת זווית הגירוי. כל העניין הופך את המשגל מחטיף מהיר לארוחה איטית ומענגת".

 

ההמלצה של ד"ר ברונר: חפשו לעצמכם את התנוחה הנכונה לכם. אולי בכלל תגלו שאתם מצליחים להחזיק מעמד דווקא כשאתם על הצד.

 

תורי - תורך

קבל פטור זמני מחדירה

 

שיטה נוספת שעליה ממליצה ד"ר גילה ברונר היא לעשות סקס לפי תור. זה אמנם לא פותר את הבעיה, אבל בהחלט משפר את חיי המין כשהגבר סובל מפליטה מוקדמת.

 

איך תעשה את זה:

אתה ובת זוגך מחליטים שערב אחד מוקדש רק לה. בערב הזה הסיפוק שלך הוא לא העניין, ואתה יכול אפילו להישאר בתחתונים. הדגש הוא על מה שעושה לה את זה, ואתה פה בשביל לפנק, לנשק וללקק אותה כמה ואיפה שהיא אוהבת, עד שתגיע לשיא. במילים אחרות: אתה פטור מחדירה הערב. אם לה היא נחוצה, עשה זאת בעזרת אצבעות או אביזרי מין. בערב הבא יהיה תורה לפנק אותך.

 

"השיטה הזאת מצליחה להוריד את מפלס החרדה שממנה סובלים גברים רבים", מסבירה ברונר, "כי חרדה ידועה כגורם מלחיץ שמעודד ומגביר שפיכה מוקדמת. גבר שיודע שהערב לא תורו, ושהוא פטור מלהתאפק ולהתמודד עם גירוי ישיר למפשעה שלו, יכול להוריד לחץ. גם אם 'ברח לו' לא נורא, כי הערב זה 'התור שלה'. מדובר בחוויית פינוק שבה כל אחד מקבל את המגיע לו".

 

בטל שפיכה

למד לגמור בלי לשפוך

 

טאו ואורז יש בסין וטנטרה יש בהודו, ותורות המזרח יכולות להביא אתכם לא רק להארה, אלא גם לשיפור ביצועים במיטה. הגישה הטאואיסטית מלמדת איך להזרים את האנרגיה המינית הגועשת מקצה הפין פנימה לתוך הגוף, במקום להניח לה לגלוש מחוצה לו. אין זאת טכניקה טיפולית, אלא תפיסה רוחנית-פילוסופית הדוגלת בעיכוב שפיכה, ואפילו במניעתה.

 

לפי התפיסה הזאת, אורגזמה לא בהכרח קשורה לפליטה. גבר יכול להפוך לרב-אורגזמי על ידי הימנעות משפיכה והזרמת האנרגיה לתוך הגוף, ואז הוא ירגיש את האורגזמה לא רק באיבר המין, אלא כתחושות נעימות לאורך הגוף כלפי מעלה. בעבר, טוענים אנשי הטאו, היינו מחוברים יותר לאנרגיות האלה, והגברים לא היו פולטים בכל משגל. האדם המודרני אובססיבי יותר לגבי עונג מיני, הישגיות ופרקטיות, וכחברה ממוקדת-מטרה הפכנו למרוכזים באורגזמה במקום במעשה המיני עצמו.

 

כל הרעיון הוא לדעת לזהות ולתעל נכון את אותה אנרגיה ("כוח החיים" בלשונם של המטפלים). תיאור מפורט של הטכניקות להזרמת אנרגיה אפשר למצוא בספר "סודות האהבה של הטאו" בהוצאת קיבוץ ענבר בגליל, שם מתקיימות גם סדנאות טאו לזיהוי ולטיפוח האנרגיה המינית הגברית (פרטים על הסדנאות שיתקיימו ביוני תמצאו באתר http://www.tao.co.il  ).

 

"הגבר הוא שאמור לתרגל ולקחת אחריות על התהליך, ובת הזוג מצטרפת רק בשלבים מתקדמים יותר", אומר אריאל סער, האחראי לסדנאות. סער לא ממליץ לתרגל את כל התרגילים שבספר בזבנג וגמרנו, אלא להתקדם צעד צעד. "מי שימהר לא יתקדם בכלל. שפיכה מוקדמת עשויה לנבוע מבעיות רגשיות מסוימות. ברגע שאתה מתחבר לאנרגיה הנכונה, הבעיות האלה עשויות להיפתר במקביל".

 

איך תעשה את זה:

 

1.        עמוד "עמידת רכיבה" כשהגב זקוף וכפות הרגליים יציבות על הקרקע.

2.        גרה את עצמך עד לזקפה, כ-90% מהדרך לפליטה ולא יותר.

3.        לקראת סוף הגירוי קח נשימה עמוקה, עצור אותה והפסק את הגירוי.

4.        כשאתה עוצר את הנשימה הדק אגרופים, נעץ את כפות הרגליים ברצפה, הדק את הלסת, הכנס את הסנטר, הארך את הצוואר והצמד את הלשון אל החיך.

5.        שאף אוויר שוב ומשוך כלפי מעלה את כל אזור איברי המין: פין ואשכים, פי הטבעת, ומה שביניהם (אזור חֵיץ הנקָבַיים).

6.        נסה למקד את המחשבה שלך בניסיון "למשוך" את האנרגיה המינית מהפין אחורה, אל אזור חיץ הנקביים.

7.        המשך להחזיק את נשימתך וספור באיטיות עד תשע.

8.        נשוף והרפה את כל שרירי הגוף.

9.        מקד את תשומת הלב בתחושת האנרגיה המצטברת בחיץ הנקביים.

10.    חזור על התרגיל כמה פעמים ביום במשך כמה ימים, עד שתחוש את העברת האנרגיה באופן ממשי.

 

בהמשך לומדים למשוך את האנרגיה אל עצם הזנב, מרכז הגב, בסיס הצוואר והכתר. ככל שהאנרגיה נמשכת הרחק יותר מהפין, כך מתאפשרת שליטה טובה יותר בזקפה ובפליטה.

 

 

יש קיצורי דרך!

 

אין לך זמן להתאמן? אתה זקוק לעזרה ראשונה לקראת פגישה גורלית? הנה כמה אלתורים פשוטים לעצלנים, שיקלו קצת את הלחץ והדחף להתפרק. אבל שלא יהיו פה אי הבנות: מדובר בפתרון חלקי וזמני בלבד. ככה זה, בשביל כבוד צריך לעבוד.

 

משחה מאלחשת. מורחים מעט באזור הפין כדי לצמצם את עוצמת הגירוי. משחה כמו עזראקאין אפשר להשיג בבתי המרקחת ללא מרשם רופא. החסרונות: היא מתחילה להשפיע כ-20 דקות מרגע המריחה, וצריך לשים לב שלא למרוח יותר מדי, כדי לא לאבד תחושה לגמרי.

 

קונדום. גם הוא משמש כמקטין תחושה, ויש גם בונוס: המין הופך למוגן. נכון, גם כאן החיסרון הוא שאתה מרגיש קצת פחות את החיכוך, אבל זה בדיוק מה שאתה צריך, אחרת לא היינו מחפשים לך פתרונות.

 

אוננות. הפתרון הכי זול וזמין הוא פשוט לאונן רגע לפני. היתרון: רמת החרמנות יורדת קצת, ואתה קצת יותר רגוע ופחות להוט. החיסרון: לפעמים המין הוא ספונטני ואי אפשר למצוא רגע פרטי לאוננות. חוץ מזה, תמיד יש סכנה שבגלל האוננות תתקשה קצת להתקשות, ואת זה אנחנו באמת לא מאחלים לך.

 

 

לך תתעדכן

רוצה להרחיב אופקים?

 

הנה שני ספרים מומלצים:

 

"גבר מין והצלחה"

מאת ד"ר צביקה צוקרמן וד"ר ישראל לוין (הוצאת "יוזמות הייליגר"). יצא לאור ממש לאחרונה ומפרט את החידושים האחרונים בטיפול בבעיה, תוך התמקדות בטיפול התרופתי.

 

"פז"מ" (פליטת זרע מוקדמת)

מאת הסקסולוג עידן מיליצ'ר (הוצאת "ביתן"). נחשב למקיף מאוד בתחום. ספר הדרכה לגברים המפרט בשיטתיות את טכניקת הסטארט-סטופ (שפותחה במקור על ידי ד"ר הלן סינגר-קפלן), לבד ובעזרת בת הזוג.

 

ממגזין מנטה

http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-1209,00.html

 

נכתב על ידי Feminine-admirer , 29/8/2007 21:07   בקטגוריות שפיכה מוקדמת, בעיות מיניות, גברים, סקס, סקסולוגיה, מין  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   1 הפניות לכאן   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של Polly Cracker ב-9/1/2009 02:17462,267
הבלוג משוייך לקטגוריות: יחסים ואהבה , פילוסופיית חיים , סקס ויצרים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לFeminine-admirer אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על Feminine-admirer ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ