לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה
 

שאלות של תרבות


אנחנו חיים בזמנים מיתיים. השינויים המתרחשים בעולמנו פרנסו אֶפּוֹסים עתיקים, ועליהם לכונן אֶפּוֹסים מודרניים חדשים. בתוך החוויה האֶפִּית והמיתית הזו אני חי וכותב את הבלוג הזה.
Avatarכינוי:  אריק בנדק-חביב

בן: 60

תמונהמצב רוח כרגע:

פרטים נוספים:  אודות הבלוג

הבלוגים הקבועים שלי
קוראים אותי

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    ספטמבר 2015    >>
אבגדהוש
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

 
הבלוג חבר בטבעות:
 
קטעים בקטגוריה: ֳ÷ֳ·ֳ¥ֳ¥ֳ₪ ֳ¬ֳ©ֳ¹ֳ¸ֳ ֳ¬ֳ©ֳ¥ֳ÷ ֳ§ֳ£ֳ¹ֳ₪. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

מחר טו באב - חג האהבה היהודי-הישראלי


התחליף הפאתטי ל - valentine's day‏.

זוכר תכנית לפני כמצה שנים עם דידי הררי שבה הוא קשקש והמהם בקולו הנהדר על נערות בכרמים ונערים שרצים אחריהן, וחשבתי בלבי על הרבנים הראשיים או על שאר עבדקרני הגוף המסתובבים במקומותינו, בנערותם חסרת הפעילות הגופנית רצים אחרי נערות קלות רגליים, לא הסתדר לי, מצטער.

אבל

כמו לחרוץ אצבע גדולה ומאשימה בפניה של החברה הישראלית, זו שאיננה בתל אביב, מתקיים הערב מצעד הגאווה בירושלים, עיר האהבה כידוע. שהרי שלמה והשולמית הזדיינו בה לתפארת שיר השירים, יש הסתובב בה והפיץ את תורת האהבה שלו, ובגלל שנאת חינם היא גם חרבה לפני שבעה ימים, רגע לא?!

אבל

כנהוג אצלנו, היהודים, החכמה היא להתווכח ולנצח אותך בויכוח. ההקשבה היא לצורך מיטוט הטיעונים לא לצורך הקשבה אמיתית נטולת אינטרסים, כך נחרבה אי אז ירושלים וכך גם פניה ישונו בעתיד, בשל כך.

 

נכתב על ידי אריק בנדק-חביב , 30/7/2015 14:27   בקטגוריות אישי, פרוייקט 365, שאלות של תרבות, תקווה לישראליות חדשה, תשעה, אופטימי, אקטואליה  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 מחר - חלוקת תעודות


מחזוריות הזמן לא פוסקת, אף פעם.

בעולם הפרימטיבי המחובר לטבע במהותו - המחזוריות היא עונות השנה, אירועים משמעותיים שייזכרו אחר כך שציוני דרך בתולדות הזמן ובתולדותיו של אדם או הקבוצה אליה הוא שייך.

אנחנו מסתפקים בסדרת חודשים, המונים את זמן הקפת השמש של כדור הארץ, ונעזרים בהם לציין התקדמות הזמן ולא לציןן את המחזוריות. במחזוריות אין קו התפתחות לכיוון מסויים, בין אם זה התקדמות או נסיגה.

מחזוריות מאפשרת תנועה כמעט לכל כיוון

העבר נוכח בהווה ומובטח בעתיד

אף לא ידעתי מה עדיף

לחיות בתרבות בעלת אופי ליניארי שתופסת את ערך האדם על פי התקדמותו, שאיפותיו להתקדמות, מידת חפיפת מטרותיו למציאות, או זמן נשי יותר, מכיל יותר, בעל צורת תיאור מעגלית ולא זקופה קדימה כאיבר מין זכרי.

 

נכתב על ידי אריק בנדק-חביב , 18/6/2015 12:22   בקטגוריות דהקונסטרוקציה, פרוייקט 365, שאלות של תרבות, תקווה לישראליות חדשה, תשעה, בית ספר  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 טירוף ופחד בתל אביב ובירושלים


המכות שהשוטרים נתנו לחייל הישראלי ממוצא אתיופי עוררו סערה גדולה ובצדק רב. במה זה שונה, למעט המוות, מהרג אזרח אמריקני בצבע שחור, בגלל שהוא שחור?


מה עושות הדמוקרטיות הליבראליות, כשהן מאוימות בגלל העיוות המובנה בהן ביחס לחלשים בחברה?


לו הגישה היתה "סוציאלית" כמו בנורווגיה, ככל הנראה תחושת הקיפוח הקיצוני, התחושה ש"אני אזרח סוג ב'" וישנם שאינם עיוורים ורואים את קשר בין עובדים זרים לבין היחס כלפיהם.


ההזנחה ארוכת השנים -  כך ממאמר ב-דהמרקר של ליאור דטל*:


 


"


יום ראשון בצהריים, כשהחלה הפגנת יוצאי אתיופיה בתל אביב, פירסמה שרת הקליטה סופה לנדבר סטטוס בפייסבוק על פגישתה עם שר התפוצות של רומניה ועל מחויבות ישראל ליוצאי רומניה בארץ. עיון ביומן הפגישות של לנדבר מ-2014, שפורסם לבקשת התנועה לחופש המידע, מגלה שגם במאי ערכה לנדבר פגישה בנושא שילוב עולי רומניה, שרובם עלו עד סוף שנות ה60.


לאחר פרוץ האלימות בהפגנה פירסמה לנדבר סטטוס נוסף, שבו כתבה על ההכנות המשותפות למשרד ולוותיקי מלחמת העולם השנייה לטקס יום הניצחון על גרמניה הנאצית שייערך בהמשך החודש. עיון ביומן הפגישות של השרה מגלה כי הקדישה כמה פגישות גם לתחום ותיקי מלחמת העולם השנייה שנלחמו 
בצבא האדום."


כך פתיחת המאמר הסוקר את ההשקעה של הגברת סופה ל' בעולי אתיופיה.


 


לאן נוליך את החרפה או את הבושה שאל אלתרמן. איך אני יכול להסתכל בעיניי תלמידיי ולומר: המדינה בסדר, תתגייסו, תשיגו בגרות ותארים אקדמיים, כאשר גם כמלצרים לא מוכנים להעסיק אותם.


 


נראה לכם שאכפת לראש הממשלה, באמת?


 


 


 
*http://www.themarker.com/news/education/1.2629022

 

נכתב על ידי אריק בנדק-חביב , 5/5/2015 09:55   בקטגוריות בחירות 2015, שאלות של תרבות, תקווה לישראליות חדשה, תשעה, אקטואליה  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של אריק בנדק-חביב ב-6/5/2015 11:45
 מחר האחד במאי


אבל, חלק מהמצעדים היום. האין בדיחה גדולה מזו.


הקומוניזם שניסה לנפנף את הדת מחיי בני האדם, אופיום להמונים כך קרא לה, לא מפגין ולא עורך מצעדים באחד במאי, שהוא יום שישי.


כמובן שישנן גם צעדות ביום שישי עצמו.


  


נכתב על ידי אריק בנדק-חביב , 30/4/2015 09:57   בקטגוריות תקווה לישראליות חדשה, תשעה, אקטואליה  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 הכי חשוב - שר החינוך


עבורנו, אלה שעובדים בבתי הספר, הכי חשוב הוא שר החינוך.

אינני יכול למנות את מספר השרים שהתחלפו בשנות עבודתי במערכת החינוך, אבל כמות השינויים שכל אחד הביא, התפתחות "שיטות" עבודה ממוקדות הצלחה בכל מחיר התפתחו, והן מעמיקות שרשן בכל מערכת החינוך.

לבני-סער-פירון שלושה שרוממות שורות הציונים האחרונה [ בגרויות, מבדקים בינלאומיים] בגרונם הסבו נזק קשה למערכת החינוך. מערכת החינוך, במיוחד בשלב האחרון שלה, כתות הבגרות אבדה את שפיותה  לגמרי. לחיאני, ראש עיריית בת ים לשעבר, שבקרוב ייכנס לכלא פתח את שנות כהונתו כראש עיריית בת ים במלים - כל אחד, אבל כל אחד יכול לעשות בגרות. האמת הוא צודק, השאלה היא "איך"

אז אחרי שגילו במשרה"ח את הזניית מעמד תלמיד לקוי למידה, וכל תלמיד-ה שכיסי הוריה עמוקים זכתה להתאמות משמעותיות [לא, לא תוספת זמן או התעלמות משגיאות כתיב] כ: הכתבה לבוחן נייטרלי, בחינה בעל פה, מבחן מותאם.

עצוב

עצוב

עצוב

מי יהיה הרגולטור החדש? האם הוא יבין שזה מצחיק שתלמיד שאינו יודע מילה באנגלית זכאי ל- 3 יחידות באנגלית, כי המבחן מאפשר זאת? אז מה אם תעודת בגרות זאת אינה "איכותית" [מתאימה למוסדות על תיכוניים], הבושה עדיין קיימת.

נכתב על ידי אריק בנדק-חביב , 28/4/2015 17:53   בקטגוריות אישי, דהקונסטרוקציה, שאלות של תרבות, תקווה לישראליות חדשה, אקטואליה  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של אריק בנדק-חביב ב-30/4/2015 10:06
 
דפים:  
70,152
הבלוג משוייך לקטגוריות: החיים כמשל , תרשו לי להעיר , ספרות
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לאריק בנדק-חביב אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על אריק בנדק-חביב ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ