לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים

שאין בו ענף לקושש


כינוי:  קווי קוויי קווד

בן: 39

תמונה





מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
1/2015

העם היהודי הוא לא חשוב


טוב. לא יודע איך זה לחזור לכתוב כאן אחרי שנים של נטישה. בכל מקרה, בימינו קשה לגבש פוסט ראוי עם כל הסחות הדעת שיש בסביבה - ילדים, אישה, משימות הבית, משימות העבודה, אינטרנט, טלוויזה - בכל מקרה, יש לי משהו להגיד ואין לי פלטפורמה אחרת.

 

***

 

בדרך לא דרך הגעתי לכתבה בויינט על "ציונות 2000". דרך לא דרך, הכוונה היא שחיפשתי מידע בגוגל על אדם שבא לדיון ונרדם עד כדי נחירות מול עיניי הנדהמות, והתברר שהנוכל (כך קוראים לו באינטרנט, בין היתר), הוא גם גזבר של ארגון שנקרא ציונות 2000. גיגול קצר הלאה מצא את הכתבה הנ"ל.

 



אדם שנרדם

 

***

 

בכל מקרה, הכתבה. [רואים, עכשיו בזבזתי 10 דקות על העלאת התמונה והוספת לינקים במקום לכתוב]

 

מדברים שם עם אחד על חרטוטי פטריוטיות וציונות ופוסט-פוסט-פוסט-פוסט ציונות, או משהו כזה. בכל מקרה, הנקודה היא כזאת, והיא נוגעת לכל הימין באשר הוא: ייתכן שהם אוהבים את העם היהודי. ייתכן שהם אוהבים את ארץ ישראל, סביר להניח שהם אוהבים את הדת היהודית, אבל הם לא ממש אוהבים בני אדם.

 

אני בהחלט מתכוון לזה. הם לא אוהבים אנשים. אפילו לא יהודים. אפילו לא יהודיות. הם אוהבים את רעם כמוהם, אבל הם לא אוהבים אותם מעבר לביטוי הזה.

 

***

 

העם היהודי הוא לא חשוב. אמרתי את זה בעבר, ואגיד את זה שוב. שלמות העם היהודי והמשך קיומו מעניינות לי את קצה השערה השמינית מלמטה בברך. העם היהודי הוא אידיאל, וברגע שבוחרים להעדיף את האידיאל הזה, ולתמוך באופן עיוור בו, מאבדים את האנשים שמהם מורכב העם. אם, נניח, במאה העשירית לספירה כל היהודים באשר הם היו מתנצרים ומתאסלמים, וכל העם היהודי היה אובד, כמה חיים היו ניצלים? כמה אנשים שנהרגו בגיל צעיר? כמה נשים שנרצחו ונאנסו? מיליון וחצי ילדים בשואה?

 

אבל לפטישיסטים זה לא משנה. בכתבה הנ"ל אחד מהם אומר שהמטרה שלו היא "למנוע את ההכחדה", ובשביל המטרה הזאת הוא מטיף לאנשים שלא לצמצם את עצמם למינימום שהם יכולים כדי לא לרצות לעזוב את העם. הוא מטיף להימנע מהתבוללות עם לא יהודים, בלי להתחשב ברצון החופשי של כל אדם. ההקצנה של זה היא ארגון להב"ה שממש רוצחים ופוגעים בשביל האידיאלים האלה.

 

אותו דבר אם האידיאל הוא ארץ ישראל השלמה או אלק-ביטחון המדינה או עוד 20,000 ש"ח בבנק או לשמור על הישבן על הכיסא. אותו דבר אם האידיאל מגיע מהצד השני, לא שלי - אללה ונביאו, פלסטין השלמה, וכו' וכו'. ברגע ששוכחים את האנשים, קל מאוד לתמוך באידיאולוגיה.

 

***

 

אני פטריוט. אני אוהב את המדינה הזאת. את הארץ הזאת, בין הנהר לירדן ואף מעבר אליו. אני אוהב את האנשים שחיים בה. כל אחד ואחד. אפילו את אלו ששונאים אותי ופועלים נגדי. זאת הסיבה שאני יכול לעודד החל ממחר את נבחרת פלסטין באליפות אסיה, כי היא מייצגת את המקום שאני אוהב. זאת הסיבה שלא אתנגד כשהילד שלי יביא "בחורה ישראלית שאינה יהודיה" (אני בעצמי שקלתי את הקונספט, אבל לא פעלתי בכיוון, ולא מכיוון שהן היו "לא יהודיות"; יתכן שזה אפילו לא מסופר בעבר של הבלוג הזה), אם כי, למעשה, לא אתנגד גם אם הבחורה (או הבחור) תהיה לא ישראלית ולא יהודיה.

 

בגלל זה אני מתעב את כל מי שמעמיד את האידיאל הפתטי שלו לפני כל בן אדם באשר הוא.

נכתב על ידי קווי קוויי קווד , 8/1/2015 21:44  
11 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של קווי קוויי קווד ב-5/4/2015 22:59
 





43,965
הבלוג משוייך לקטגוריות: אהבה למוזיקה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לקווי קוויי קווד אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על קווי קוויי קווד ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ