לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה
 


הסאטירה של ישרא
Avatarכינוי: 

בן: 24פרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    אוגוסט 2014    >>
אבגדהוש
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

 
הבלוג חבר בטבעות:
 הוסף מסר

קטעים בקטגוריה: ֳ«ֳ© ֳ₪ֳ©ֳ©ֳ÷ֳ© ֳ§ֳ©ֳ©ֳ¡ ֳ¬ֳ«ֳ÷ֳ¥ֳ¡ ֳ®ֳ¹ֳ₪ֳ¥. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

גזענות מבית טוב


הפסקת אש לכולכם (כי שלום לא נראה כרגע בר השגה).

 

לא יודע מי מכם שמע, אבל בישראל הולך להיות רשום זוג נשוי בו הכלה יהודיה (שהתאסלמה) מבית טוב ואילו החתן, לא עלינו, ערבי. ארגון להב"ה (באופן רשמי ראשי התיבות האלו אומרות "למניעת התבוללות בארץ הקודש", אבל לאור הניסוחים של מנהלי עמוד הפייסבוק שלהם זה נראה יותר כמו משהו בסגנון "לא הצלחנו בכיתה ה'") כבר התחיל לארגן הפגנות מול המסיבה במטרה להחזיר את בת ישראל הזכה והטהורה (כמובן, מתוך הנחה שהיא לא, כמאמר המשורר, "הזדיינה עם הערבי") אל עמה אליו היא שייכת (בסאגה הקודמת הד"ר מיכאל בן-ארי אמר ש"בנות ישראל שייכות לעם ישראל". מעניין, כי אני חשבתי שבנות ישראל, ונשים בכלל, ובני אדם באופן כללי, שייכים לעצמם בלבד).

 

יש לי הרבה דברים להגיד על הרעיון להתערב למישהו בחיי האהבה שלו, אבל אין לי כוח להתייחס לענייני התבוללות (כי פשוט לעורר אצל אנשים אנטגוניזם כלפי היהדות עם מעשים כאלו זה הצעד הנכון ביותר כדי למנוע התבוללות), לענייני "זו מדינה יהודית" (תוכלו לסמס לי כשתחליטו מה זה בדיוק אומר? תודה), "הצלת העם היהודי" (מכל האיומים בעולם - חמאס, דאע"ש, הג'יהאד האסלאמי - האיום הכי גדול זה ערבי ויהודיה שמאוהבים אחד בשני?) ועוד טיעונים מהסוג הזה. יש רק טיעון אחד שאני מעוניין להתייחס אליו, טיעון כל-כך מטומטם שאני לא יכול לעבור עליו לסדר היום בלי לצחוק עליו, טיעון כל-כך אווילי שכל מי שמשתמש בו צריך לשבת ולחשוב טוב-טוב מה זה אומר עליו שהוא השתמש בטיעון הזה. מה הטיעון הזה? טוב ששאלתם. הטיעון המוכר והשחוק הוא "אנחנו גזענים? אני רוצה לראות מה קורה כשערבייה תתחתן עם יהודי. המשפחה שלה תרצח את שניהם. הם הגזענים".

 

אז קודם כל, כמובן, מדובר בבורות או בשקר, תלוי מי מדבר. יש לא מעט אנשים שנותנים דוגמאות שהם מכירים מחייהם האישיים על נישואים מעורבים של ערבייה ויהודי, שלא רק ששניהם בחיים, שניהם גם לא היו צריכים לשנות את שמותיהם ולאמץ זהות בדויה והם גם בקשר עם משפחת הכלה. אני יודע שזה מפתיע חלק מכם, אבל גם בחברה הערבית יש מי שמבין שאישה היא אדם עצמאי, שהיא שווה לגבר ולא נחותה ממנו, ושהיא לא אמורה לשמור על "טוהר מיני" למען כבודה של המשפחה - בדיוק כמו שלא חסרים יהודים שלא הפנימו את הרעיון הזה שנשים הן לא חפץ. אם מישהו פה נכנס להלם, אל דאגה, מערכת הבריאות שלנו ערוכה היטב להתמודד עם נפגעי חרדה.

 

אבל בואו נגיד שמדובר ביוצא מהכלל שמעיד על הכלל. עדיין, למרות הכל, מדובר בטיעון אומלל ביותר, כי הוא מצביע על שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה שהטוענים לא ממש הבינו לעומק גזענות מהי, והם חושבים שמדובר במחשבות רעות על קבוצות אתניות, עמים ולאומים שדווקא מורכבים מאנשים שהם סבבה לגמרי (למשל, אנטישמיות). פה אנחנו מדברים על ערבים, שאנחנו חושבים עליהם מחשבות רעות בגלל שהם באמת נעים על הטווח שבין זבל אנושי לבין בעלי חיים בצורת בני אדם - והנה, תראו, הם יהרגו את כולנו אם ערביה תתחתן עם יהודי. אז יש פה שתי טעויות בסיסיות: הראשונה היא הטענה שבהכרח מדובר במחשבות שליליות, אבל למעשה גם הצמדת תווית הנתפשת כחיובית (לדוגמא, המזרחים הם אנשים חמים יותר) היא גזענות לכל דבר ועניין. השנייה היא הטענה שחובה שתהיה שגיאה בתפישה הכוללנית הזו, אך גם אם באמת יש ערבים שאוהבים להתנות אהבים עם כבשים (מישהו יהיה חייב להסביר לי מאיפה הרעיון הזה הגיע), הכללת הטענה הזו על כל הערבים באשר הם זו גזענות.

 

האפשרות השנייה היא גרועה יותר, והיא שאם היו לאותם טוענים שיעורי לוגיקה בבית הספר הם היו נכשלים כישלון חרוץ. בואו נניח שאדם מואשם ברצח, כל הראיות מופנות כלפיו, והשופט, רגע לפני שהוא מכריז על הרשעה, שואל את הנאשם אם יש לו מה להוסיף. לנאשם יש מה להוסיף, והוא אומר: "אני רוצח? התובע רצח את אשתו. הוא רוצח". אז נכון, כנראה שהתובע יילקח לחקירה ואם יימצא שיש דברים בגו הוא גם יעמוד לדין, וייתכן שיצטרכו להתחיל את כל משפטו של הנאשם המקורי מחדש. עם זאת, אף אחד לא יעלה בדעתו פשוט לשחרר את הנאשם הביתה כי למרות שהוא רצח הוא לא רוצח כי התובע שלו רוצח. אתם, מעלי הטיעון הזה, מודים שהקטע שלכם הוא גזעני? אתם גזענים, והעובדה שיש גם ערבים גזענים לא בדיוק פוטרת אתכם מהרעיון הזה. אם אתם מתנגדים לחתונה הזו אבל לא חושבים שאתם גזענים תצטרכו להביא טיעון שיוכיחו שההתנגדות הזו היא לא אקט גזעני.

 

ועוד באלו שלא בדקו את הטיעונים שלהם עצמם לעומק הם אלו שעשו טוויסט קטן לטיעון הנדון ואומרים "נכון, אנחנו גזענים, אבל גם הערבים (כי ערבייה ויהודי וכו'), אז אנחנו בסדר". קודם כל, כן, יש כאלו שאומרים את זה. דבר שני, אני רוצה לפנות לכל אותם אנשים: בתור התחלה, יפה מאוד שאתם מודים בעובדה שאתם גזענים, באמת כל הכבוד. עם זאת, אתם מבינים שאת האישור שלכם לרעיונות הנואלים שלכם אתם מקבלים מאותו עם שאתם מתנשאים מעליו ומאמינים שהוא נחות, נכון? זו קצת בעיה. הרי לא תראו את היטלר (ולא, אני לא משווה, אני רק נותן דוגמא) אומר "היהודים אונסים נשים, אז גם לארים מותר לאנוס נשים". כל הרעיון בגזענות מהסוג בו אתם מודים שאתם מחזיקים היא שאתם נעלים מכל השאר. האם הקבוצה הנעלה נעלה בכך שהיא מתנהגת כמו הקבוצות הנחותות? לא, לכל הרוחות! הקבוצה הנעלה אמורה להיות טובה יותר, מודל לחיקוי, ובטח שהיא לא אמורה לקחת דוגמא מכל הנחותים האלו. לדעתי מאיר כהנא הלך לבכות עכשיו על כך שאלו הגזענים שיש למדינת ישראל להציע.

 

ולפני סיום: בלי קשר למה שאתם חושבים על החתונה הזו, לדעתי עצם הרעיון לבוא ולהרוס לשני אנשים את מה שאמור להיות היום המאושר ביותר בחייהם (יש כאלו שמספרים שהיום הזה מתחיל סבל נוראי ואני עצמי לא תומך גדול של מוסד הנישואים, אז אני לא רוצה להתחייב) בשם רעיון פוליטי כלשהו - זה רעיון דוחה. אף אחד לא מכריח אתכם לאהוב את הרעיון של נישואים בין ערבים ליהודים, אבל לעשות דבר מהסוג הזה זה דבר דוחה.

 


עיבוד תמונה: עמיר שיבי

נכתב על ידי , 14/8/2014 20:35   בקטגוריות הומור, הערה רצינית, הרבה נזק בפחות מאמץ, חברה לא חברותית, טפשת נפוצה, כי הייתי חייב לכתוב משהו, לכו תלמדו מה זה אומר, מעט בושה, פוליטיקה לעניים, פלורליזם רבתי, רק בישראל, רשמים שלי, אקטואליה, פסימי  
24 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של אוריה בר-מאיר ב-21/8/2014 12:32
 שבוע הספר - רגע לפני שנגמר


שבוע הספר עוד שנייה נגמר, אז כל עוד אתם יכולים, אל תשכחו לקנות את הספרים האלו, שכמיטב המסורת הבלוג הזה הוא הראשון לספר עליהם באופן בלעדי:

  • ככה הוא לא יקלע בחיים: פרשנות ותחזיות של המונדיאל מאת יורם ארבל ודני נוימן. מדברי המבקרים: "לא הבנתי, זו פרשנות או סיפור בדיוני?" "מזל שיש תמונות..." "הבדיחה אומרת שכדורגלנים לא יודעים לקרוא. איזה כיף להם..."
  • המבצע שלא צריך להסתיים אף פעם מאת רוני דניאל. מדברי המבקרים: "מה פרויד היה אומר על זה?" "שמישהו יקנה לו כבר משחק וידאו ושיעזוב אותנו בשקט..." "ספר סוחף ומלא ברגש, בלי רגע אחד של ביסוס עובדתי. תענוג..."
  • הזדמנות שנייה בעיראק מאת ברק אובמה ואייתוללה חמינאי. מדברי המבקרים: "כמה עוד נאכל את הסיפור הנדוש הזה של שני יריבים שמתאחדים ללחום באויב משותף?" "עצה לכותבים: כששני הגיבורים הם שני דושבאגס לכל דבר ועניין, קצת קשה להזדהות איתם, גם כשיש להם מטרה טובה..." "למרות הטוויסט של הסייד-קיק המזרח התיכוני, קשה להתחמק מתחושת ההמשכיות בסדרת הספרים המאוסה 'איך ארצות הברית דופקת הפעם את המזרח התיכון'..."
  • ושבו בנים לקלפיות: כך תגרוף הון פוליטי מחטיפת שלושה אזרחים מאת 120 חברי כנסת ישראל. מדברי המבקרים: "להקיא..." "ציניות זה נחמד, אבל יש גבול כמה הקורא יכול לספוג..."
  • גאווה ישראלית: כך תגרוף הון פוליטי מחוסר שוויון הזכויות של הקהילה הגאה מאת חלק נכבד מחברי כנסת ישראל, עם הקדמה מיוחדת מאת י. לפיד וס. שפיר. מדברי המבקרים: "להקיא..." "הספר אמנם נותן מדריך מפורט למעוניינים בעשיית הון פוליטי, אך הוא משאיר חידה אחת לא פתורה: אם כל כך הרבה טוענים שהם עושים למען הקהילה הגאה, איך זה ששום דבר כמעט לא נעשה למען הקהילה הגאה?"

קריאה נעימה.

נכתב על ידי , 21/6/2014 16:46   בקטגוריות איך שהזמן מתבזבז לו, הומור, הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם, טפשת נפוצה, כי הייתי חייב לכתוב משהו, מלחמה ושלום, מעט בושה, פוליטיקה לעניים, קצת תרבות לא הרגה אף אחד..., אקטואליה  
4 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של מרמוז מלך הקופים ב-26/6/2014 00:36
 כמה הערות על פרשת החטופים


לא, אין צורך לדאוג, אני לא הולך לעשות מהנושא הזה יותר מדי צחוק, לא כשיש שלוש משפחות שמתות מדאגה וכשכולם (כולל כותב שורות אלה) מקווים שהנערים יחזרו הביתה בשלום. אבל, יש כמה טיעונים בנושא שאני מרגיש צורך עז להשיב להם:

 

שלום לכל אנשי ה"אבל למה הם תפסו טרמפים?". אין עוררין על כך שהנעדרים הם קלי דעת במקרה הטוב ואידיוטים מוחלטים במקרה הרע. אבל, מה לעשות, זה לא אומר שהם אשמים. בדיוק כמו שמי ששכח לנעול את הדלת לא אשם שפרצו לו לדירה. הוא אמנם נהג בחוסר אחריות משווע, אבל זה לא אומר שזו אשמתו וזה בטח לא אומר שזה מגיע לו. האשמה במקרה של הבית היא על הגנב, ובמקרה דלהלן על החוטפים. הלאה.

 

שלום גם לכל אנשי ה"אבו מאזן אשם וכל הפלסטינים אשמים וזה באחריותם!!1", או כמו שקוראים להם בקיצור - ביבי. בפעם האחרונה שבדקתי אף ארגון לא לקח אחריות על החטיפה חוץ מאיזה ארגון סלפי (תנסו להיות בוגרים) שלא הציג שום הוכחה לכך שהנערים אצלו, כלומר שאנחנו לא יודעים בינתיים איזה ארגון מחזיק בהם. זה יכול להיות הפת"ח, זה יכול להיות החמאס, זה יכול להיות ארגון אחר שלא קשור לממשלת האחדות ואלו יכולים להיות (אבל לא סביר) כמה בודדים מאורגנים היטב שרצו את האחים שלהם בחזרה בבית. יש אמנם טענות שעולות מהממשלה, מהתקשורת ומגורמי הביטחון באשר לזהות החוטפים, אבל אנחנו מדברים על אותם גורמים שהאשימו רק את הפלסטינים בפיצוץ השיחות בזמן שהם שכחו להזכיר שאנחנו גם לא בדיוק הראינו רצינות ראויה בנושא, אז תסלחו לי אם אני מחכה עד שהחוטפים יצהירו על עצמם לפני שאני רץ להאשים.

 

אם באמת מדובר בארגון של הממשלה הפלסטינית, מן הסתם יש עליה אחריות. במידה ולא מדובר בארגון כזה, אז להטיל עליה את האחריות לחטיפה זה כמו להטיל על ההגנה את התלייה של הסרג'נטים הבריטים. אפשר לדבר גבוהה גבוהה על זה שהם צריכים לשלוט בארגונים שלהם, אבל קודם כל זו טענה בעייתית מהסיבה שקצת קשה לשלוט באנשים שכל מה שהם עושים זה לנסוע ברכב. נכון, אפשר לאסוף מודיעין, אבל בהתחשב בעובדה שהמודיעין שלנו לא הצליח לסכל את החטיפה, מה לנו כי נלין על מנגנוני הביטחון הפלסטינים שהמודיעין שלהם הרבה פחות מוצלח?

 

ועוד משהו בנושא הזה, כבוד ראש הממשלה: הם נחטפו בשטח C, אידיוט. אתה יודע מי שולט בשטח C גם מבחינה אזרחית וגם מבחינה בטחונית? נכון, אנחנו. אז האם זה אומר שכל האחריות למקרה מוטלת על כתפיך? לא, היא מוטלת על החוטפים. אני אמנם חושב שאנחנו לא צריכים להיות שם, אבל זה לא מצדיק חטיפה. בכל מקרה, אתה לא יכול לבוא בטענות לממשלה כלשהי על משהו שקרה בשטח שעליו אין לה שליטה אלא יש לה בו כמה תושבים. אם אתה מתעקש להחזיק בעמדה הזו, אני דורש שתיקח אחריות על כל פשע שיעשו ישראלים שגרים בברלין מעתה ועד עולם.

 

וכעת, שלום גם לכל אנשי ה"הנה קרה בדיוק מה שאמרתי שיקרה בגלל ממשלת האחדות/ההפסקה בתהליך המדיני!". כלומר, ברצינות? לפי גורמי הביטחון יש עשרות ניסיונות חטיפה בשנה, ועכשיו אחד הצליח. אתם באמת רוצים לומר שפתאום כל התנאים התגבשו לכדי כך שהם הצליחו במשימה? יכול להיות שאם אכן מדובר בגוף שקשור לממשלת האחדות יהיה ניתן למצוא איזשהו קשר, אבל בינתיים אנחנו לא יודעים. אבל, בלי קשר, הטרור והניסיונות לקיים טרור לא התחילו היום, לא בחמישי בלילה וגם לא עם השבעת ממשלת האחדות. עכשיו היה ניסיון שהצליח, ואיכשהו זה מוכיח לכולם את התזות על אירועים שקרו לאחרונה. מדהים.

 

ולכל הפוליטיקאים שניצלו את המקרה כדי לעשות הון פוליטי בזמן שכאמור יש שלוש משפחות שאוכלות את עצמן מרוב דאגה ליקיריהן - גרמתם לי להקיא קצת בפה כל כך הרבה פעמים שהייתה סכנה שאיחנק. אז תודה על זה. לא שזה רע לחוות דעה על המקרה הזה (הנה, גם אני עשיתי את זה), אבל יש הבדל בין זה לבין לזעוק מבין השורות "המפלגה שלי הכי טובה! תזכרו להצביע לי בבחירות הקרובות!".

 

תחשבו על זה.

נכתב על ידי , 15/6/2014 18:15   בקטגוריות אנטי ממסדי, אני רק שאלה, ח"כ = חולה כוח/כסף/כיסא, חברה לא חברותית, טפשת נפוצה, כי הייתי חייב לכתוב משהו, לכו תלמדו מה זה אומר, מלחמה ושלום, מעט בושה, מעט הומור, הרבה רצינות, משרד הביטוח, פוליטיקה לעניים, רק בישראל, רשמים שלי, אקטואליה  
15 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של אוגניה ב-21/6/2014 10:43
 
דפים:  
53,646
הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , תקשורת ומדיה , הומור וסאטירה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לאוריה בר-מאיר אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על אוריה בר-מאיר ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2014 © נענע 10 בע"מ