לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה
 


הסאטירה של ישרא
Avatarכינוי: 

בן: 24פרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    אוגוסט 2014    >>
אבגדהוש
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

 
הבלוג חבר בטבעות:
 הוסף מסר

קטעים בקטגוריה: ֳ₪ֳ¥ֳ®ֳ¥ֳ¸. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

גזענות מבית טוב


הפסקת אש לכולכם (כי שלום לא נראה כרגע בר השגה).

 

לא יודע מי מכם שמע, אבל בישראל הולך להיות רשום זוג נשוי בו הכלה יהודיה (שהתאסלמה) מבית טוב ואילו החתן, לא עלינו, ערבי. ארגון להב"ה (באופן רשמי ראשי התיבות האלו אומרות "למניעת התבוללות בארץ הקודש", אבל לאור הניסוחים של מנהלי עמוד הפייסבוק שלהם זה נראה יותר כמו משהו בסגנון "לא הצלחנו בכיתה ה'") כבר התחיל לארגן הפגנות מול המסיבה במטרה להחזיר את בת ישראל הזכה והטהורה (כמובן, מתוך הנחה שהיא לא, כמאמר המשורר, "הזדיינה עם הערבי") אל עמה אליו היא שייכת (בסאגה הקודמת הד"ר מיכאל בן-ארי אמר ש"בנות ישראל שייכות לעם ישראל". מעניין, כי אני חשבתי שבנות ישראל, ונשים בכלל, ובני אדם באופן כללי, שייכים לעצמם בלבד).

 

יש לי הרבה דברים להגיד על הרעיון להתערב למישהו בחיי האהבה שלו, אבל אין לי כוח להתייחס לענייני התבוללות (כי פשוט לעורר אצל אנשים אנטגוניזם כלפי היהדות עם מעשים כאלו זה הצעד הנכון ביותר כדי למנוע התבוללות), לענייני "זו מדינה יהודית" (תוכלו לסמס לי כשתחליטו מה זה בדיוק אומר? תודה), "הצלת העם היהודי" (מכל האיומים בעולם - חמאס, דאע"ש, הג'יהאד האסלאמי - האיום הכי גדול זה ערבי ויהודיה שמאוהבים אחד בשני?) ועוד טיעונים מהסוג הזה. יש רק טיעון אחד שאני מעוניין להתייחס אליו, טיעון כל-כך מטומטם שאני לא יכול לעבור עליו לסדר היום בלי לצחוק עליו, טיעון כל-כך אווילי שכל מי שמשתמש בו צריך לשבת ולחשוב טוב-טוב מה זה אומר עליו שהוא השתמש בטיעון הזה. מה הטיעון הזה? טוב ששאלתם. הטיעון המוכר והשחוק הוא "אנחנו גזענים? אני רוצה לראות מה קורה כשערבייה תתחתן עם יהודי. המשפחה שלה תרצח את שניהם. הם הגזענים".

 

אז קודם כל, כמובן, מדובר בבורות או בשקר, תלוי מי מדבר. יש לא מעט אנשים שנותנים דוגמאות שהם מכירים מחייהם האישיים על נישואים מעורבים של ערבייה ויהודי, שלא רק ששניהם בחיים, שניהם גם לא היו צריכים לשנות את שמותיהם ולאמץ זהות בדויה והם גם בקשר עם משפחת הכלה. אני יודע שזה מפתיע חלק מכם, אבל גם בחברה הערבית יש מי שמבין שאישה היא אדם עצמאי, שהיא שווה לגבר ולא נחותה ממנו, ושהיא לא אמורה לשמור על "טוהר מיני" למען כבודה של המשפחה - בדיוק כמו שלא חסרים יהודים שלא הפנימו את הרעיון הזה שנשים הן לא חפץ. אם מישהו פה נכנס להלם, אל דאגה, מערכת הבריאות שלנו ערוכה היטב להתמודד עם נפגעי חרדה.

 

אבל בואו נגיד שמדובר ביוצא מהכלל שמעיד על הכלל. עדיין, למרות הכל, מדובר בטיעון אומלל ביותר, כי הוא מצביע על שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה שהטוענים לא ממש הבינו לעומק גזענות מהי, והם חושבים שמדובר במחשבות רעות על קבוצות אתניות, עמים ולאומים שדווקא מורכבים מאנשים שהם סבבה לגמרי (למשל, אנטישמיות). פה אנחנו מדברים על ערבים, שאנחנו חושבים עליהם מחשבות רעות בגלל שהם באמת נעים על הטווח שבין זבל אנושי לבין בעלי חיים בצורת בני אדם - והנה, תראו, הם יהרגו את כולנו אם ערביה תתחתן עם יהודי. אז יש פה שתי טעויות בסיסיות: הראשונה היא הטענה שבהכרח מדובר במחשבות שליליות, אבל למעשה גם הצמדת תווית הנתפשת כחיובית (לדוגמא, המזרחים הם אנשים חמים יותר) היא גזענות לכל דבר ועניין. השנייה היא הטענה שחובה שתהיה שגיאה בתפישה הכוללנית הזו, אך גם אם באמת יש ערבים שאוהבים להתנות אהבים עם כבשים (מישהו יהיה חייב להסביר לי מאיפה הרעיון הזה הגיע), הכללת הטענה הזו על כל הערבים באשר הם זו גזענות.

 

האפשרות השנייה היא גרועה יותר, והיא שאם היו לאותם טוענים שיעורי לוגיקה בבית הספר הם היו נכשלים כישלון חרוץ. בואו נניח שאדם מואשם ברצח, כל הראיות מופנות כלפיו, והשופט, רגע לפני שהוא מכריז על הרשעה, שואל את הנאשם אם יש לו מה להוסיף. לנאשם יש מה להוסיף, והוא אומר: "אני רוצח? התובע רצח את אשתו. הוא רוצח". אז נכון, כנראה שהתובע יילקח לחקירה ואם יימצא שיש דברים בגו הוא גם יעמוד לדין, וייתכן שיצטרכו להתחיל את כל משפטו של הנאשם המקורי מחדש. עם זאת, אף אחד לא יעלה בדעתו פשוט לשחרר את הנאשם הביתה כי למרות שהוא רצח הוא לא רוצח כי התובע שלו רוצח. אתם, מעלי הטיעון הזה, מודים שהקטע שלכם הוא גזעני? אתם גזענים, והעובדה שיש גם ערבים גזענים לא בדיוק פוטרת אתכם מהרעיון הזה. אם אתם מתנגדים לחתונה הזו אבל לא חושבים שאתם גזענים תצטרכו להביא טיעון שיוכיחו שההתנגדות הזו היא לא אקט גזעני.

 

ועוד באלו שלא בדקו את הטיעונים שלהם עצמם לעומק הם אלו שעשו טוויסט קטן לטיעון הנדון ואומרים "נכון, אנחנו גזענים, אבל גם הערבים (כי ערבייה ויהודי וכו'), אז אנחנו בסדר". קודם כל, כן, יש כאלו שאומרים את זה. דבר שני, אני רוצה לפנות לכל אותם אנשים: בתור התחלה, יפה מאוד שאתם מודים בעובדה שאתם גזענים, באמת כל הכבוד. עם זאת, אתם מבינים שאת האישור שלכם לרעיונות הנואלים שלכם אתם מקבלים מאותו עם שאתם מתנשאים מעליו ומאמינים שהוא נחות, נכון? זו קצת בעיה. הרי לא תראו את היטלר (ולא, אני לא משווה, אני רק נותן דוגמא) אומר "היהודים אונסים נשים, אז גם לארים מותר לאנוס נשים". כל הרעיון בגזענות מהסוג בו אתם מודים שאתם מחזיקים היא שאתם נעלים מכל השאר. האם הקבוצה הנעלה נעלה בכך שהיא מתנהגת כמו הקבוצות הנחותות? לא, לכל הרוחות! הקבוצה הנעלה אמורה להיות טובה יותר, מודל לחיקוי, ובטח שהיא לא אמורה לקחת דוגמא מכל הנחותים האלו. לדעתי מאיר כהנא הלך לבכות עכשיו על כך שאלו הגזענים שיש למדינת ישראל להציע.

 

ולפני סיום: בלי קשר למה שאתם חושבים על החתונה הזו, לדעתי עצם הרעיון לבוא ולהרוס לשני אנשים את מה שאמור להיות היום המאושר ביותר בחייהם (יש כאלו שמספרים שהיום הזה מתחיל סבל נוראי ואני עצמי לא תומך גדול של מוסד הנישואים, אז אני לא רוצה להתחייב) בשם רעיון פוליטי כלשהו - זה רעיון דוחה. אף אחד לא מכריח אתכם לאהוב את הרעיון של נישואים בין ערבים ליהודים, אבל לעשות דבר מהסוג הזה זה דבר דוחה.

 


עיבוד תמונה: עמיר שיבי

נכתב על ידי , 14/8/2014 20:35   בקטגוריות הומור, הערה רצינית, הרבה נזק בפחות מאמץ, חברה לא חברותית, טפשת נפוצה, כי הייתי חייב לכתוב משהו, לכו תלמדו מה זה אומר, מעט בושה, פוליטיקה לעניים, פלורליזם רבתי, רק בישראל, רשמים שלי, אקטואליה, פסימי  
29 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של היילי מונרו. ב-23/8/2014 01:39
 צריך להגידהמלחמה (כן, זו מלחמה. קוראים לזה "מבצע" רק כדי לא לפצות אף אחד אחרי שזה ייגמר) נמשכת ולא נראה שזה הולך להיגמר בימים הקרובים, אז בינתיים כמה דברים שהייתי רוצה להגיד לכמה גורמים:
  • לתקשורת הישראלית: בכל פעם בה אתם מראיינים את יובל שטייניץ על המלחמה (אחרי שלושה ימים כבר נגמרו המרואיינים, אה?) אתם כותבים "השר יובל שטייניץ". אולי די עם זה כבר? יש לו תפקיד, תתייחסו אליו בבקשה. תכתבו "יובל שטייניץ, בזבוז הכספים עקב הצורך לחלק ג'ובים לחברי הליכוד".
  • לחמאס: לא, באמת? מטח למרכז בשתיים וחצי לפנות בוקר? שיהיה ברור - לא קמתי מהמיטה במטח הזה ואני לא מתכוון לעשות את זה גם במטחים הבאים. יש דברים יותר גרועים ממוות מבחינתי.
  • ליאיר לפיד: ברצינות, יש מלחמה בחוץ, אין דיון ציבורי על שום דבר שלא קשור לשאלה מתי החרא הזה ייגמר - איך לכל הרוחות אתה מצליח שלא להעביר את החוק המטומטם שלך על אפס אחוז מע"מ על דירה ראשונה (נתעלם כרגע מזה שזה הולך להיות כישלון) ונזקק להפוך את זה להוראת שעה (או, במקרה הזה ראוי לה שם פחות רשמי. חשבתי על "אני לא מצליח להעביר את החוק בדרך דמוקרטית בפרלמנט אז אני אעקוף את זה")? איך, קיבינימט, איך?!
  • למאיר שטרית: לא שכחתי לך את זה שאתה מנצל את המלחמה כדי להעביר במחטפים את הרעיון של המאגר הגנטי לתינוקות שלך. אני לא מבין, כמה חברים בתחום יש לך שאתה צריך לסדר להם עבודה?!
  • לשאול מופז: ראיתי שאתה עדיין חבר כנסת. נשבע לך ששכחתי.
  • לבוגי יעלון: בחייאת, אתה לא יכול לבוא לכל הצהרה לתקשורת עם אותו נאום ועם אותה החולצה. טוב, בקשר לחולצה, אתה לא החלפת אותה מאז שהתחלנו עם העסק הזה או שזה רק אני?
  • לג'ון קרי: שתדע שאני לא שותף לעליהום עליך. אתה בסך הכל בא לקיים את מדיניות החוץ של ארצות הברית מאז תחילת המלחמה הקרה - להרוס כל מה שאתם נוגעים בו.
  • למעוניינים בכיבוש הרצועה: בבקשה תטרחו לבוא עם תכנית קצת יותר מסודרת מ"לכבוש את רצועת עזה!!1". גם אם אתם חושבים שזה בסדר לפגוע באוכלוסייה אזרחית כדי לפגוע בחמאס, אתם מודעים לזה שאחרי שנכבוש את הרצועה נצטרך לטפל באלו שנשארו בחיים, נכון? ואני מקווה שלא הבאתי לכם רעיונות עכשיו. כמו כן, לבנות שם התנחלויות זו לא תכנית. ולא, גם לא לעשות מהמקום מגרש כדורגל.
  • לבנימין נתניהו: תגיד, אתה מוכן להגיד בדיוק מה אתה רוצה להשיג במלחמה הזו? שמעתי משהו על זה שאתה רוצה בפירוז הרצועה. ברור לך שאם אתה הולך להמשיך את המלחמה כמו שהיא מתנהלת כרגע אנחנו צפויים להישאר שם פחות או יותר לנצח, והחיילים שלנו ימשיכו להיהרג, וכך גם אזרחים ישראלים ופלסטינים. יש כל מיני דרכים להגיע ליעד שאותו הצבת, יהיה נחמד אם תבחר באחת מהן. כמו כן, כשאתה אומר "אין מלחמה צודקת מזו", אתה חייב להגיד את זה יותר מהר, אחרת זה נשמע בהתחלה כמו "אין מלחמה צודקת" וזה מבלבל.

ושיהיה לנו בהצלחה.

נכתב על ידי , 29/7/2014 14:24   בקטגוריות אנטי ממסדי, הומור, הצעות לעולם טוב יותר, הרבה נזק בפחות מאמץ, ח"כ = חולה כוח/כסף/כיסא, טפשת נפוצה, מלחמה ושלום, מעט בושה, פוליטיקה לעניים, רק בישראל, אקטואליה, פסימי  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של ב-29/7/2014 16:46
 ואז מה?


נראה שאין דרך חזרה ושמבצע "חם ומגניב", "עולים בלהבות" או "צינורות הפלדה" הולך לצאת לדרך (השמות האלו מטומטמים למדיי, אבל המחשב של צה"ל מסוגל לכל דבר, וכשישתמשו באחד מהם, תזכרו איפה שמעתם עליהם לראשונה). אז רגע לפני שעוד פעם מפציצים לעזה את הצורה כדי לזכות בעוד שנה וחצי שתיקרא "שקט" (שקט = ח"כ זניח יגיד משהו על זה שבכל זאת יורים טילים ובזה ייסגר הנושא), נחשו מי הצליח להשיג ריאיון בלעדי עם ראש הממשלה. לא, זה לא אני, כי ראש הממשלה לא ידבר איתי כשהוא צריך להתכונן למלחמה (ובינינו, גם ביום רגיל אין לו אינטרס לתת לי ריאיון). אבל, כן הצלחתי להשיג איתו ריאיון פיקטיבי.

 

כתב: שלום כבוד ראש הממשלה.

נתניהו: ערב טוב.

כתב: מר נתניהו, נראה שאין דרך להתחמק מזה - אנחנו בדרך למבצע צבאי נוסף בעזה.

נתניהו: אכן.

כתב: ומה התכנית שלך?

נתניהו: אני לא אפרט לתקשורת את תכנית הפעולה שלי.

כתב: ברור, ברור. התכוונתי - מה מטרת המבצע?

נתניהו: להחזיר את השקט לתושבי הדרום.

כתב: אין לי ספק שזו המטרה העיקרית, וזו מטרה נעלה מאין כמותה. אבל אני מתכוון לשאול איך אתה הולך להבטיח שהפעם לא יחזרו לירות טילים על הדרום.

נתניהו: אה, זה. ממשלה בראשותי תמוטט את שלטון החמאס.

כתב: הפעם על אמת?

נתניהו: הפעם על אמת.

כתב: ואז מה?

נתניהו: מה זאת אומרת?

כתב: אחרי שתמוטטו את חמאס, מה יהיה בעזה?

נתניהו: טוב, ברור שנצטרך להחזיר לעצמנו איזושהי שליטה בעזה, הרי לא ייתכן שניתן לכאוס להשתולל שם.

כתב: כלומר, אנחנו נחזור לשלוט ברצועה? נחזור לדאוג שם לכל הצרכים - ביטחון, רווחה, שירותים מוניציפליים וכל זה?

נתניהו: מה? מאיפה הבאת את החרא הזה?

כתב: אתה יודע, זה יהיה שטח כבוש, ובתור הכובש אתה חייב לספק את צרכי האוכלוסייה המקומית.

נתניהו: איפה זה כתוב?

כתב: באמנות בינלאומיות שישראל חתומה עליהן.

נתניהו: למי אכפת מזה?

כתב: אז אתה תוריד את החתימה של ישראל מהאמנות האלו?

נתניהו: טוב, בסדר, בסדר, נדאג למשהו. אני אכריז על כל הרצועה כשטח A, אתן את זה לאבו מאזן ושהוא ייתקע עם הצרה הזו.

כתב: ואז מה?

נתניהו: מה זאת אומרת ואז מה? סידרנו את הנושא.

כתב: נכון, אבל אתה כל הזמן אומר שמחמוד עבאס בפרט ופת"ח בכלל הם לא בדיוק פרטנר.

נתניהו: נו, אז?

כתב: אז אתה פשוט תתן להם את כל הרצועה לשליטה מלאה שלהם? אתה לא מפחד מהם? או שאיזה ארגון קיצוני אחר יעשה לפת"ח את מה שחמאס עשו בפעם הקודמת שהשארנו את שניהם לבד?

נתניהו: טוב, אז שטח B, ואז צה"ל יישאר שם.

כתב: שטח B, כלומר פלסטינים וחיילי צה"ל בלבד, בלי התנחלויות וכאלה.

נתניהו: שום התנחלות.

כתב: אף אחת?

נתניהו: נראה, אולי בנט ילחץ או משהו.

כתב: אז חוזרים להתיישב בעזה?

נתניהו: בקטנה, שני קרוואנים ועץ.

כתב: כבוד ראש הממשלה, בוא נדבר על זה רגע ברצינות - אין לך מושג מה אתה הולך לעשות יום אחרי שתפיל את חמאס, נכון?

נתניהו: אני אגיד לך יותר מזה - אין לי מושג מה אני הולך לעשות עשר דקות אחרי שהמבצע יתחיל.

כתב: דברים לא פשוטים.

נתניהו: נכון שאתה פשוט כתב סמולן מנייאק עוכר ישראל שחושב שאין לישראל זכות להגן על עצמה, על הריבונות שלה ועל תושביה?

כתב: אני בהחלט חושב שלישראל יש זכות להגן על כל אלה, אבל בהתאם לעובדה שאנחנו פשוט פותחים במלחמות בלי פואנטה אמיתית, ושזה לא ממש עובד, אולי כדאי לתכנן קצת קדימה.

נתניהו: הגעתי לאן שהגעתי בלי לתכנן רגע קדימה.

כתב: כן, גם המדינה הגיעה לאן שהגיעה בלי שתכננת רגע קדימה.

נתניהו: למה אתה רומז?

כתב: שניפגש במבצע הבא עוד שנה וחצי.

 

לילה שקט לכולנו.

נכתב על ידי , 7/7/2014 22:10   בקטגוריות אחראי בלי אחריות, אנטי ממסדי, הומור, הרבה נזק בפחות מאמץ, טפשת נפוצה, מלחמה ושלום, מעט בושה, סיטואציות, פוליטיקה לעניים, רק בישראל, אקטואליה, פסימי  
4 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של ב-11/7/2014 18:02
 
דפים:  
53,764
הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , תקשורת ומדיה , הומור וסאטירה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לאוריה בר-מאיר אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על אוריה בר-מאיר ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2014 © נענע 10 בע"מ