לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה
 


הסאטירה של ישרא
Avatarכינוי: 

בן: 29פרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    אפריל 2016    >>
אבגדהוש
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

 
הבלוג חבר בטבעות:
 הוסף מסר

4/2016

לא לעולם חסון


כדי שמפלגה שלא הצבעתי לה תביך אותי צריך להיות קסם מיוחד. כלומר, אני אף פעם לא הצבעתי למפלגה שיש לה פוטנציאל להיות מפלגת השלטון אלא במקסימום שותפה קואליציונית, אבל תמיד הייתה מפלגה שהעדפתי שתהיה מפלגת השלטון (רמז: המפלגה שהיא לא הליכוד. ב-2009 גם העדפתי שזו לא תהיה המפלגה שבראשותה עמד אהוד ברק). בדרך כלל המפלגה שאני מעדיף שתהיה מפלגת השלטון היא מטומטמת בצורה מעוררת רושם, אבל לא באופן שמתבלט מעל הטמטום של שאר המפלגות, אז זה לא מביך אותי. למה, הייתה מפלגה טובה יותר להעדיף? לא.

 

אבל אז הגיעו בחירות 2015 ואיתן המחנ"צ. אז נכון, לליכוד יש כוורת מפוארת ביותר של אהבלים נוסח ירון מזוז, נאוה בוקר, אופיר אקוניס, מיקי זוהר ואחרים. הם טיפשים באופן אובייקטיבי. אבל הם לא מביכים אותי משתי סיבות עיקריות: הראשונה היא שהעדפתי שאלה יהיו באופוזיציה, פחות בגלל ענייני איי.קיו ויותר בגלל ענייני אידיאולוגיה, אז אין מבוכה בגלל הזדהות. השנייה היא שהם אולי אידיוטים בצורה שאמורה לגרום לימנים להגיד לעצמם "איך אני עכשיו משכנע מישהו שאני לא אידיוט כמוהם?", אבל הם לפחות פונים לימין. רוצה לומר, נאוה בוקר דורשת להעניק חנינה לחייל היורה מחברון תוך כדי הצגת טיעונים מביכים ביותר, אבל לפחות הם יכולים לייצג חלק ממצביעי הליכוד. אתם יודעים, אותו חלק שהצביע לנתניהו כי משהו עם ערבים ולא בגלל אידיאולוגיה (אתם יודעים, המקבילה הימנית למצביעי המחנ"צ שהצביעו כי לא ביבי). המחנ"צ, לעומת זאת, אומרים דברים מטומטמים אבל מביכים בהרבה, משתי סיבות: הראשונה היא שכן רציתי שזו תהיה מפלגת השלטון, גם אם לא תפסתי ממנה לרגע ולא שקלתי אפילו להצביע לה. השנייה היא שהם פונים לימין. כלומר, חברי המפלגה מכחישים את היותם ימין ויש להם גם כמה עלי תאנה כמו סתיו שפיר ושלי יחימוביץ' שיגידו דברים קצת יותר שמאלניים (וגם, לא יותר מדי. אנחנו לא רוצים שיחשבו שאנחנו שמאל, בכל זאת), אבל הלך הרוח של המפלגה הוא להיקרא "מרכז" ולקרוץ לימין עד שמקבלים נקע בעין. הלו! אתם שם! אתם זוכרים שאתם אמורים להוות אלטרנטיבה שלטונית?! גם מרצ עושים דברים מביכים, ואני יותר מפעם אחת נותן facepalm בגללה, אבל לפחות שם זוכרים איזה קהל הצביע להם.

 

והפעם אני מדבר על ח"כ יואל חסון. יואל חסון הגיע למחנ"צ יחד עם התנועה של ציפי לבני, אותו שריד של פליטי קדימה, שהיא כידוע איזה תמהיל של פורשי ליכוד ועבודה שהבינו באיזה צעד מרוחה החמאה, שאלו כזכור שתי מפלגות מושחתות ומסואבות שהממסד הוציא מהן כל קמצוץ של אידיאולוגיה. לפני חודשיים בערך, יואל חסון קרא ליאיר לפיד לאחר שורות עם המחנ"צ, וליצור איזו מפלגת מרכז ענקית שתוכל להאפיל על הליכוד. אמנם על פניו מדובר בזיווג משמיים, כי מדובר בשתי מפלגות נטולות אידיאולוגיה, שקוראות לעצמן "מרכז" ומנסות למשוך מצביעים מהימין תוך כדי חבטות בשמאל. הבעיה העיקרית שתמנע מזה לקרות היא שיאיר לפיד הקים מפלגה לאגו שלו, ואחרי שהוא סידר שהוא יהיה הדוצ'ה של המפלגה עד 2027, לא בטוח שתהיה לו היכולת לא להיות מס' 1 במפלגה כלשהי. שנית, אתם גם ככה מפלגה פרווה, אתם ממש רוצים חותמת מהרבנות? כי לפיד רק מסיים להפריש חלה וחוזר אליכם עם זה.

 

השבוע, הוא החליט שלפיד זה לא מספיק והחליט לנסות להביא חברים מהימין. אז הוא קרא ליעלון. למה הוא קרא ליעלון? כי יעלון חושב שצריך להעמיד את החייל היורה מחברון לדין. למה? לא כי למחבל מגיע לחיות, אלא כי אלא אם חייל לא קיבל פקודה בלתי חוקית בעליל אמורים להיצמד לפקודות, וגם כי לא יורים במישהו מנוטרל, לא משנה כמה רצחני הוא היה עשר דקות קודם לכן. עניין של משמעת צבאית לפני שזה עניין של מוסר או חוסר מוסר. היו אנשים בימין שלא אהבו את זה והשתלחו ביעלון. חסון החליט שזה הזמן לקרוא ליעלון לעזוב את הליכוד ולהצטרף למחנ"צ. אבל, למה? מה יעלון עשה שהופך אותו מתאים למפלגה שטוענת שהיא מרכז ולא ימין? הוא התחיל לתמוך בפתרון שתי המדינות? הוא התחיל לתמוך בסוציאל-דמוקרטיה? מה הוא כבר עשה שהופך אותו ללא ימין מלבד העובדה שהוא מבין את החשיבות של משמעת בצבא (וגם, לא תאמינו, אפשר להיות ימני ולהחזיק בדעה הזו בו זמנית)? אבל כמובן, את יואל חסון זה לא מעניין, כי מה שחשוב זה להביא רכשים חדשים למחנ"צ, רצוי עם עבר בטחוני עשיר. ע"ע המרדף של המפלגה הזו אחרי גבי אשכנזי, בני גנץ ויובל דיסקין (ונראה לי שהתחילו כבר עכשיו חיזורים אחרי גדי איזנקוט).

 

ואז הגיע השיא: אתמול, יאיר לפיד תקף את עיתון "הארץ" בגלל טור של גדעון לוי, וטען שכבר לא מדובר בעיתון אלא בשמאל קיצוני וסהרורי שונא ישראל. או משהו כזה. החלטתי שלא עשיתי משהו כל כך לא בסדר שאני ממש אטרח לבדוק שוב מה יאיר לפיד כתב, אז אין פה ציטוט מדויק. הבנתם את הרוח הכללית. עכשיו, עזבו שנייה את השאלה "האם יש צדק בדבריו של לפיד או לא?". עם כל הכיף שבלחבוט בבן של, לא בו עוסק הפוסט הנוכחי. מה שקרה בעקבות אותו פוסט של לפיד, זה שיואל חסון מיודענו כתב "גם ביבי עשה קריירה מלתקוף עיתון". זה מביך מכל כך הרבה סיבות. כל כך הרבה. ראשית, נתניהו לא עשה את הקריירה שלו רק מזה שהוא התלונן שהתקשורת סמולנית, ולתלות בכך את העובדה שהוא זכה בקדנציה רביעית כראש ממשלה זה שטחי לחלוטין. כמו שאפשר לצפות מהמחנ"צ. שנית, לנתניהו באמת יש אישיו עם "ידיעות אחרונות", מהסיבה הפשוטה שנוני מוזס אכן הפך את העיתון הזה לאנטי-ביבי בצורה מבישה. שלישית, תגיד לי, ח"כ חסון, אתה עד כדי כך מטומטם? לא חשבת שמישהו ישים לב שרק השנה הצעת ללפיד לחבור לשורות המחנ"צ? עכשיו פתאום הוא מזכיר לך את נתניהו אז הוא לא כשיר להצטרף? כלומר, לא שמת לב שבכל השנה האחרונה הוא מנסה להיות הגרסה הצעירה של נתניהו? כי רוב האנשים שיש להם עיניים בראש שמו לב לזה. מה קרה? לפיד שם לב שאתם מפלגת פח ולא הצטרף אז אתה בברוגז איתו?

 

ולמה אני מספר לכם את כל זה? כי חסון מראה בדיוק איך המפלגה הזו מתנהלת: ברור לי שמפלגת שמאל ברורה לא תגיע רחוק. לא כמו שהגיעו הליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי. ברור לי שכדי למשוך מצביעים צריך להתמרכז. אבל המחנ"צ (וגם יש עתיד), לא מנסה באמת לקרוא למצביעים פוטנציאליים מהמרכז, אלא מהימין. רק כשהיא קולטת שעוד רגע מצביעי המרכז מבינים שלא שמים עליהם כי הימין יותר חשוב, או כי הם נכנסים לתחרות לא כיפית עם מפלגת מרכז אחרת על קולות הימין, הם נרגעים טיפה, מנסים להראות שהם לא בימין של סטרוק וסמוטריץ', ואז כשהם מרגישים שהכל בסדר שוב חוזרים לחזר אחרי הימין.

 

ועכשיו? עכשיו מחכים שמישהו משם ימהר להגן על רחבעם זאבי בעקבות התחקיר של עובדה. תור מי השבוע להתחנף למחנה שלא יצביע לכם בכל מקרה?

 

נ.ב. אני לא יודע עד כמה הימין משתכנע מהניסיונות של המחנ"צ ויש עתיד לקרוץ לימין. זה ממש לא אומר ששתי המפלגות האלו לא מנסות.

נכתב על ידי , 15/4/2016 17:18  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של Golum ב-17/4/2016 11:47
58,937
הבלוג משוייך לקטגוריות: אקטואליה ופוליטיקה , תקשורת ומדיה , הומור וסאטירה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לאוריה בר-מאיר אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על אוריה בר-מאיר ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ