לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ראש הממשלה העתידי של מדינת ישראל גאה להציג:

הקבינט של לייבו : כאן נאמרים הדברים החשובים באמת!

כינוי:  ה. לייבו

בן: 26

תמונהמצב רוח כרגע:

פרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
קטעים בקטגוריה: ֳ±ֳ¡ֳ©ֳ¡ֳ₪. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

נאום הלייבו: סיום 'צוק איתן', הפסקת האש והעתיד לבוא


אזרחי ישראל,

 

בתום 50 ימי לחימה תם מבצע 'צוק איתן' בהסכמה על הפסקת אש בין הצדדים, ללא מגבלת זמן.

כבר בתחילת הדברים, זה הזמן להביע את מלוא ההערכה לחיילים, בסדיר, בקבע ובמילואים אשר לחמו בשטח בנחישות, במקצועיות ותוך דבקות במטרה למען אזרחי ישראל ולמען מדינת ישראל. תרומתכם לביטחון ישראל, אינה דבר המובן מאליו.

 

למרבה הצער, בשעות הספורות טרם כניסת הפסקת האש לתוקף, הצליח חמאס להרוג שני אזרחים ישראלים ולפצוע נוספים. תנחומים למשפחות הכואבות ואיחולי החלמה לפצועים המאושפזים בבית החולים.

 

אזרחי ישראל,

 

מבצע 'צוק איתן' התחיל, נמשך והסתיים כפעולה צבאית לגיטימית וצודקת אליה יצאה ישראל לאחר ירי מסיבי של טילים שנורו ע"י חמאס אל עבר שטחה ואל עבר תושביה. בשונה מהעבר, הקהילייה הבינלאומית התגייסה, ברובה, לצד ישראל והצדיקה את זכותה של ישראל להגן על עצמה. למבצע הוגדרו מס' יעדים ברורים, ביניהם: הסרת איום המנהרות שהובילו אל שטח ישראל, החלשת החמאס והשבת השקט לתושבי הדרום ויישובי עוטף עזה.

 

את איום המנהרות הסרנו בתוך שלושה שבועות. בזכות המקצועיות של צה"ל, הנחישות והזהירות המתבקשת, התמודדנו עם האתגר המורכב הזה בצורה שאפילו חמאס לא ציפה לה ולמרות המחיר הקשה ששילמנו בנפילת חיילים בשטח, היה זה עדיין מחיר נמוך מזה שחמאס ייחל לו, מה שרק מחזק את ההצלחה הכבירה של צה"ל בהתמודדות מול האיום הזה.

 

חמאס נחלש ונפגע קשות. ברור, כי כולנו היינו רוצים בהתמוטטות חמאס באופן מוחלט ובהיעלמותו מן השטח, בהיותו ארגון טרור אשר אינו בוחל באמצעים כדי לסכל כל ניסיון לקדם את ישראל והעם הפלסטיני לכדי מציאות שבה ניתן יהיה לחיות האחד לצד האחר. יחד עם זאת, הפלת החמאס באופן מוחלט הינו תהליך מתמשך, אשר העמיד בסכנה ברורה ומיידית את חיי לוחמי צה"ל – מחיר שלא בהכרח נכון היה שישראל תשלם בשלב הזה. אך בל נתעלם מן העובדה שחמאס יוצא מהמערכה חסר הישגים, עם פגיעה קשה בתדמיתו בעיני העם הפלסטיני שרואה כעת לנגד עיניו את הנזק הרב שנגרם כתוצאה מהמערכה, נזק שיצריך שיקום של רצועת עזה לפחות במשך עשור שנים – ויתרה מכך, הצליחה ישראל לפגוע בבכירי הארגון, מה שהוביל ללא ספק בסופו של דבר לחתירת חמאס לבקש הפסקת אש מתוך חשש לחייהם של בכירים נוספים. חמאס שלאחר 'צוק איתן' אינו החמאס שקדם למבצע. זהו חמאס פגוע, מבחינת תשתיות ומבחינה פוליטית, חמאס שדרש הפסקת אש ולא להיפך.

 

לגבי היעד השלישי, סביבו המחלוקת העיקרית – השבת השקט ליישובי הדרום ועוטף עזה. אין ספק, כי לאחר שחמאס הוכיח בימי המבצע שלא ניתן ליתן בו אמון כאשר מוסכם על הפסקות אש והוא בחר להפר אותן פעם אחר פעם במשך 11 פעמים, הרי שלא ניתן לשים את מבטחנו בהפסקת האש הנוכחית כבר בשלב המוקדם הזה. לכן, ברורה ואף צודקת התחושה של תושבי הדרום ועוטף עזה שמלוא הביטחון טרם הושב להם וכי הדבר יצריך זמן מה.

ממשלת ישראל צריכה להכות על חטא כאשר לא ידעה לתת מענה הולם לתושבי עוטף עזה אשר נאלצו להימלט מבתיהם וחמור מכך – לא ידעה להתמודד אל מול הנהירה ההמונית מיישובי עוטף עזה, מבלי לתת חשיבות אסטרטגית לעובדה קשה שכזו כשתושבים רבים מסרבים לחזור למרחב חייהם מתוך תחושת פחד ואימה. אם היום נשב שלובי ידיים כאשר המונים נוטשים את מגוריהם בעוטף עזה, יבוא היום שבו נשב שלובי ידיים כאשר המונים ינטשו את תל אביב מוכת הטילים. יש בכך תמונת כישלון לאומי ולא רק הפסד צבאי למדינה ריבונית כישראל, אל מול ארגוני הטרור שרק מייחלים לכך שאזרחי ישראל יעזבו את בתיהם בזה אחר זה.

 

הפסקת אש בסופו של דבר, מביאה להפסקת הירי לעבר שטחי ישראל ויוצרת מציאות של שקט בגזרה. כשהשקט קיים, שבה תחושת הביטחון באופן הדרגתי. טבעי שצה"ל ישמור על כוננות גבוהה בגזרה וייתן מענה, ככל שיידרש, לכל הפרה של הסכם הפסקת האש.

 

אזרחי ישראל,

 

תחושת האכזבה בסיום מבצע ארוך וממושך, בפרט כזה שגבה מחיר כבד הן של חיי לוחמים והן של חיי אזרחים, היא טבעית ולא ניתן לומר שאין בה צדק מסוים.

 

ישראל החלה את המבצע כאשר העם כולו מאוחד ומלוכד מאחורי כוחות צה"ל והממשלה. העורף נתן גיבוי מלא ואורך רוח שלא ידעה ישראל שנים רבות, אם בכלל, מה שעורר ציפייה שהפעם, בסבב הזה, נשים סוף לטרור. ככל שחלף הזמן והירי לעבר שטחי ישראל לא פסק, כך גברה תחושת התסכול בקרב הציבור.

 

כעת, פנינו לעתיד. וכשפנינו לעתיד, עלינו לבחון, גם אם קיימת אכזבה, באיזה נתיב צריכה לצעוד ישראל – כזה שיאריך את הפסקת הירי לעבר שטחה, כזה שישנה את המציאות בה חיים תושבי הדרום מזה 14 שנה וכזה שיקדם את האינטרסים הישראליים בצורה הטובה ביותר למען ביטחון ישראל ועתיד קיומה.

 

כשאני בוחן מהו נתיב שכזה, דווקא עתה, מתחזקת הלגיטימציה לחדש את התהליך המדיני אל מול הגורמים המתונים ברשות הפלסטינית, אלה שמעוניינים במציאות שקטה, אלה שאינם חברים בארגון טרור כחמאס, אלה שמבינים כי נכון הוא לאפשר לפועל הפלסטיני הפשוט להביא פרנסה למשפחתו ומוכנים לקדם את האיזור למציאות שבה מצליחים שני הצדדים לחיות זה לצד זה בסטטוס קוו של חיים שקטים ובטוחים, כל אחד בשטחו שלו.

 

האחריות לצאת לדרך מדינית חדשה, איננה מוטלת רק על כתפיה של ישראל. יש לנו אינטרס משותף, לנו ולפלסטינים. דווקא לאחר לחימה קשה שכזו, נדרש הצד המתון ברשות הפלסטינית להוכיח רצינות, כוונה כנה ומנהיגות שיהוו את הבסיס לפוטנציאל ההצלחה של הליך מדיני מחודש שכזה. ההליך המדיני קרס לפני מספר חודשים עקב עקשנות של אבו-מאזן לשנות את כללי המשחק שסוכמו מראש, מסיבות כאלה ואחרות. חובת ההוכחה לשינוי ממשי, מוטלת על כתפיו ולא רק על כתפינו.

 

אל לנו להתעלם מכל קריאה פוזיטיבית מצד מדינות ערב, דוגמת סעודיה, שכן יש למצות כל סיכוי לשלום ואם טמון סיכוי כזה ביוזמה סעודית למשל, חובתנו המוסרית לבחון את היוזמה הזו ברצינות רבה, טרם נשלול אותה.

 

אזרחי ישראל,

 

את לקחי מבצע 'צוק איתן' נפיק, ויש לא מעטים כאלה. העתיד מביא לנו אתגרים רבים נוספים: שיקום אזורי הלחימה בעוטף עזה ויישובי הדרום, טיפול בתושבים הפגועים הן נפשית, פיזית או כלכלית, טיפול בנזקים שנגרמו למשק ולכלכלה הישראלית – כל אלה הם אתגרים מורכבים, אשר מצריכים הרחבת אופקים וחשיבה כבדת ראש, שייצרו מציאות שבה ההתאוששות שלנו כחברה לא תהיה על גבם של אינטרסים ציבוריים חשובים לא פחות של אוכלוסייה חלשה יותר בחברה הישראלית, אינטרסים אותם יש לקדם ועליהם כבר חשבנו עוד טרם המבצע.

 

אזרחי ישראל,

 

בתום חמישים ימי לחימה ומשפסק ירי הטילים לעבר ישראל, שנת הלימודים החדשה נמצאת כבר ממש בפתח. סימני השאלה רבים וברורים, הדאגה הטבעית של ההורים מתסריטי אימים מובנת, אך עלינו לוודא כי החיים נמשכים ולו רק כי זו היא התשובה הטובה ביותר לאיומי הטרור.

 

עם ישראל חי!

 

שבת שלום.

נכתב על ידי ה. לייבו , 29/8/2014 00:42   בקטגוריות טלוויזיה ותקשורת, מדיני-חוץ, סביבה, צבא, סיפרותי, אקטואליה, ביקורת, אופטימי  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 נאום הלייבו: להכתיב את קצב המערכה.


אזרחי ישראל,

 

את השבת הזו אנו פותחים בבשורה קשה של קצין צה"ל שנעדר וקיים חשש כי אף נחטף ע"י מחבלי החמאס ובנוסף, גם הפעם לא פסקו מלהגיע דיווחים אודות נפילת חיילי צה"ל בשטח בצל הלחימה אל מול הניסיון של חמאס לחדור אל שטחי ישראל ולבצע מרחצי דמים באזרחינו.

 

אני שולח את תנחומיי למשפחות השכולות אשר איבדו ביממה האחרונה את יקיריהן ומאחל החלמה מהירה לפצועים שפונו אל בתי החולים בארץ.

 

לעניין הקצין הנעדר, חמאס לא מותיר לנו כל ברירה אחרת מלבד להפעיל את מירב הכוחות כדי להשיב את סג"מ הדר גולדין הביתה.

 

שוב הוכיח החמאס כי אין הוא מסוגל לעמוד בהסכמות על הפסקת אש, ובפרט זו הנובעת מטעמים הומניטאריים אשר בעיקרה מיועדת לאפשר לאוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה להגיע אל מקום מבטחים, לקבל אספקת מזון ומים – אך גם הפעם, כמו פעמים קודמות, חמאס מעדיף לדבוק בדרך הטרור ולהפקיר את חייהם של בני עמו כחלק מאידיאולוגיה הדוגלת במוות של נשים וילדים לצורך חיזוק תדמיתי.

 

בימים האחרונים אנו ממשיכים לשמוע קולות של בכירים בקהילייה הבינלאומית המדברים בקול לא מאוזן ומנסים לצייר דווקא את ישראל, כצד שפועל ללא ריסון וללא שיקול דעת.

אני שומע את קולה של נציבת האו"ם לזכויות אדם שמלינה על כך שלעזה אין כיפת ברזל. ובכן, לעזה אין כיפת ברזל, כי בעזה העדיף החמאס להשקיע את כספי העם הפלסטיני בחפירת מנהרות טרור, ברכישת טילים ורקטות המיועדות ליישובים בישראל.

 

כאשר ביטחונה של ישראל מונח על כף המאזניים, הקול היחידי אותו עלינו לשמוע הוא קול מצפוננו. האם המצפון יאפשר לנו להפסיק את הלחימה ביודעין כי קיימות עדיין מנהרות שלא טופלו והסכנה מפני חדירת חוליות טרור אל ליבם של יישובים ישראליים בגזרת עזה, עודנה קיימת? האם המצפון יאפשר לנו להפסיק את הלחימה בעוד חמאס ימשיך לשגר את הטילים לשטח ישראל ולמעשה המציאות כלל לא תשתנה? התשובה היא חדה וברורה: ממש, ממש לא!

 

נמשיך בלחימה, כי אין לנו כל ברירה אחרת. זה או שאנחנו מנצחים במערכה או שאנחנו מנצחים במערכה. ישראל, מאז הקמתה, היא חוד החנית במלחמה הבלתי פוסקת בטרור. ניצב מולנו אויב המקדש את מלאך המוות על עצמו ועל בני עמו, והוא לא יחדול מלהמשיך ולשבש את שגרת החיים בישראל אם לא נכה בו מכה קשה ומוחצת.

 

יש משפט שאומר: You fool me once, shame on you – You fool me twice, shame on me.

חמאס ניצל את הפסקות האש כדי להחריף את התקפותיו נגד ישראל. מעתה ואילך, ישראל היא זו שחייבת להכתיב את קצב המערכה, וכך חובתנו לעשות. מי שבוחר לירות על עמנו, לחדור אל שטחנו מתוך האדמה ושם לו כמגן אנושי את נשותיו וילדיו, ישלם מחיר כבד ואף הרסני, ככל שיידרש כדי להכריע את המערכה שבה, אסור לתת לטרור לנצח.

 

אזרחי ישראל,

 

האווירה אכן קשה ומייגעת. אך אין מלחמה צודקת מזו מאשר המלחמה על הבית. העורף ימשיך להיות איתן, לנשוך שפתיים אל מול הבשורות הקשות המגיעות מהשטח, אך בסופו של דבר – דם החיילים הנשפך, לא יהיה לשווא. אנחנו ננצח, גם אם זה ייקח עוד זמן.

 

שבת שלום לכל בית ישראל.

נכתב על ידי ה. לייבו , 1/8/2014 22:00   בקטגוריות טלוויזיה ותקשורת, מדיני-חוץ, סביבה, אקטואליה, אופטימי, ביקורת, סיפרותי, צבא, שחרור קיטור  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של ה. לייבו ב-23/8/2014 19:21
 נאום הלייבו: צוק איתן


אזרחי ישראל,

 

שבועיים ימים חלפו מאז יצאה ישראל למבצע צבאי רחב היקף, שנועד להחזיר את השקט והביטחון לאזרחי ישראל בדרום, במרכז וברחבי
הארץ כולה.

 

ראשית, אני משתתף בצערן של המשפחות אשר התווספו בימים האחרונים למועדון, שאיש אינו רוצה להיות חבר בו, מועדון השכול.

בלחימה מורכבת כמו זו המתרחשת בעזה, קיים סיכון ממשי לחייהם של לוחמי צה"ל הגיבורים.

זה הוא מחיר קשה וכבד אותו אתן, משפחות יקרות, שילמתן ותפקידנו, להבטיח כי זה לא
היה לשווא. עם ישראל כולו מחבק אתכם ברגעים הקשים האלה, ומעריך את תרומתם של יקיריכם ללחימה בשטח ולביטחון ישראל.


בנוסף, אני שולח איחולי החלמה מהירה לפצועים אשר מאושפזים בבתי החולים.


אזרחי ישראל,

 

מדינת ישראל יצאה למלחמה, זה כבר לא רק מבצע צבאי.

זוהי מלחמה על ביטחון המדינה, אותו הפר החמאס בגזרה הדרומית על ידי ירי מכוון לעבר אוכלוסייה אזרחית ישראלית, מתוך

מטרה אחת ויחידה: להרוג אזרחים ישראליים בין אם זה גברים, נשים או ילדים.


למרות גילויי איפוק אותם גילתה ישראל אל מול הירי הזה, חמאס לא קיבל את דרישתנו להשיב את השקט לגזרה ובחר להחריף את הירי,

מה שלא הותיר ברירה אחרת מלבד לצאת ולתקוף את פעילי הטרור בשטח, מהאוויר, מהים ומהיבשה.


בשבועיים האחרונים הוכיחה מדינת ישראל למי שעוד היה בו שמץ של ספק, כי חמאס אינו מעוניין בשקט, ויתרה מכך – מעדיף להתגונן

מאחורי גופם של ילדים, נשים וגברים בלתי חמושים כדי לייצר תמונת מצב מזעזעת של פגיעה קשה באוכלוסייה אזרחית בימי הלחימה.

 

צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם. אין זו קלישאה, אין זו סיסמה להחדרת רוח קרב לחיילינו.

אנו עושים הרבה יותר מהצד השני, כדי למנוע פגיעה באוכלוסייה אזרחית. להבדיל מחמאס, כשטייסי חיל האוויר או לוחמי
צה"ל מזהים נוכחות של אוכלוסייה אזרחית סמוך למטרה, פקודת חדל אש נשמעת בקשר.
בעוד חמאס, במצב דומה, כאשר מדובר באוכלוסיה אזרחית ישראלית, מכוון את טיליו דווקא לעברה.

 

לא קיימת עוד מדינה בעולם אשר נלחמת מאז הקמתה ועד עצם היום הזה, בטרור הבלתי פוסק אשר מנסה לערער את זכותה להתקיים. אין
עוד למדינה אחרת ניסיון בלוחמה בטרור כפי שלמרבה הצער, לנו יש. לא נקבל הטפות מוסר, לא כיוון שאנו חושבים שאנו טובים יותר, נאורים יותר וזחוחים יותר – אלא לו רק מסיבה אחת פשוטה: אין עוד ריבון אחד ברחבי הגלובוס אשר חווה מציאות כמו זו
שחיים בה אזרחי ישראל קרוב לחודש ימים. בפריז לא נשמעת אזעקה עולה ויורדת בכל מספר דקות, ברומא אינני חושב שיש כזה דבר מקלט או מרחב מוגן. אילו היו יורים טילים לעבר ניו יורק, לאיש אין ספק כי כוחות הצי האמריקני כבר היו עושים את דרכם לתקיפה חסרת
פשרות כתגובה לכך.

דין ריבונותה של מדינת ישראל איננו שונה מדין ריבונותה של כל מדינה אחרת בעולם, שיש לה צבא שנועד להגן על כך ועל אזרחיה.

 

אזרחי ישראל,


הימים האחרונים בהם נגבה מחיר הדמים הכואב של חיילנו, האווירה המתפשטת בארץ, קשה ועצובה. יש לנו צבא מקצועי, נחוש
וממוקד מטרה – וככל שיתאפשר לו, אין לי ספק כי ישיג את היעדים והמטרות שהוצבו בפניו וזאת כדי לאפשר לילדי ישראל לישון ברוגע ובנחת בלילות.


יחד עם זאת, גם בשעת משבר, כמו גם בשגרה, יסודותיה הדמוקרטיים של מדינת ישראל אינם מתגמשים. גם כשקשה, כשעצוב ומתוח,

הדמוקרטיה היא אותה הדמוקרטיה. מותר לאחר להביע דעתו, גם אם איננה כזו ששוחה עם הזרם, גם אם היא לא מוסכמת

על מי ששומע אותה או קורא אותה. גם בשעת מלחמה זה בסדר לחשוב אחרת וזה בסדר למתוח ביקורת.

יש שבעצמם יבחרו את המינון הנכון לכך ברקע הימים הקשים. אך איש, איש לא יכול לקחת את החוק לידיו. איש לא יכול לשים עצמו כזה
שיקבע מי הוא אזרח ישראלי ראוי ונכון ומי הוא פסול.

 

ההסתה המתנהלת בימים אלו ברחובות הארץ וברשתות החברתיות היא קשה, פסולה וחמורה. כל הסתה היא מסוכנת ויש להוקיע אותה. כל
הסתה היא עבירה על החוק. מי שקורא לפגיעה באזרחים או בחיילים, יש למצות עימו את הדין. זו כבר לא דמוקרטיה כאשר מישהו מרשה לעצמו לקחת את החוק לידיו ולעשות בו כפי שעולה על רוחו. מנגד, זו גם לא דמוקרטיה לסתום פיות רק כי זה לא אותו קו מחשבה.

 

ההתלהמות המיותרת האחד כלפי השני, מימין ומשמאל, דווקא בימים שכאלה, איננה מטיבה עם הציבור הישראלי. דווקא ברגעים קשים
שכאלה, עלינו להציג אחדות לאומית, חוצת מפלגות ומחנות פוליטיים, כזו הנותנת רוח גבית לא רק לחיילי צה"ל בשטח אלא גם לעורף בערי ישראל, כדי שייוותרו חזקים ברוחם ובכוחם, ולא תושקע אנרגיה לשווא בעימותים מילוליים, בגידופים, באלימות מכל סוג שהיא.

 

אזרחי ישראל,

 

ידענו תקופות קשות עוד מיום הקמתה של מדינת ישראל. חלפו מאז רק 67 שנים. ההיסטוריה מלמדת שעוד הרבה קודם לכן, העמידו בפני עם
ישראל וצבאו, אתגרים קשים ואף כאלה שנראו בלתי אפשריים. למרות הכול, אנחנו כאן. היינו כאן, נותרנו כאן ונהיה כאן.


הערכה רבה למפקדי וחיילי צה"ל, לאנשי כוחות הביטחון ולכל העוסקים בימים אלה בפעילות המאומצת להשיב את הביטחון לביתנו.

בסוף ננצח, כי אין לנו ברירה אחרת.


 

נכתב על ידי ה. לייבו , 21/7/2014 21:52   בקטגוריות מדיני-חוץ, טלוויזיה ותקשורת, מחיי היומיום, סביבה, אקטואליה, ביקורת, צבא, סיפרותי  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של *צופה מהצד* ב-23/7/2014 15:01
 
דפים:  
19,650
הבלוג משוייך לקטגוריות: תרשו לי להעיר , אקטואליה ופוליטיקה , התנדבות ומעורבות חברתית
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לה. לייבו אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על ה. לייבו ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2014 © נענע 10 בע"מ