לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ראש הממשלה העתידי של מדינת ישראל גאה להציג:

הקבינט של לייבו : כאן נאמרים הדברים החשובים באמת!

כינוי:  ה. לייבו

בן: 26

תמונהמצב רוח כרגע:

פרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
קטעים בקטגוריה: ֳ§ֳ©ֳ°ֳ¥ֳ×. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

נאום הלייבו: יום העצמאות ה-66 של מדינת ישראל


אזרחי ישראל,

 

אחרי שפקדנו את החלקות הצבאיות בבתי העלמין, אחרי שהזלנו דמעות על החללים, אחרי שתהינו מדוע הגורל כה אכזר, אנו עושים את המעבר החד מהאבל והיגון הנורא אל שמחת העצמאות.

 

אתן המשפחות השכולות, ממשיכות לחוות את האבל והכאב. אין לי ספק כי המעבר הזה לחגיגות העצמאות לא קל לכן, אך הוא מסמל יותר מכל כי היקרים לכן שאיבדתן לא נפלו לשווא.

 

אנו מתחילים היום את חגיגות 66 שנות עצמאותה של מדינת ישראל. בשבוע שעבר הוקרנו את זכר ששת המיליונים מבני עמנו שנרצחו בשל היותם יהודים מכיוון שלא היה להם צבא שיגן עליהם או בית לאומי שיהיה להם למבצר.

 

האדמה ספוגת הדם ממחישה לנו עד כמה לא מובנת מאליה העצמאות. גם היום, יש מי שפועל מתוך תשוקה המונעת משנאת חינם, כדי שישראל תיעלם ממפת העולם. ובכל זאת, במשך 66 שנה, עם ישראל הצליח וימשיך להצליח לעמוד באתגרים הרבים והמורכבים שמציבים בפניו שונאיו, ישמור בהצלחה על גבולות הארץ ויבטיח את ביטחון המדינה.

 

מדינה קטנה אנחנו, אך כה מרכזית בחיי העולם. במשך שישה עשורים הצליחה מדינת ישראל מה שאומות חזקות מאיתנו, לא צלחו. פיתחנו מערכות הגנה ביטחוניות שנמכרות היום ברחבי העולם, הרפואה הישראלית בעלת שם עולמי, 20% מזוכי פרס נובל לאורך השנים הם בני עמנו. הישראלי החושב והיוזם פיתח המצאות בטכנולוגיה, בתעשייה, בחקלאות שהגיעו לכל יבשת.

אלה לא רק 66 שנים של עצמאות, אלא גם 66 שנים של תרומה לאנושות.

 

ב-14 במאי 1948 הכריז דוד בן-גוריון על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. הוא עשה זאת באומץ רב, תוך ידיעה שההכרזה הזאת לא תעבור בשתיקה מצד ערביי הארץ והמדינות הערביות השכנות. כשהסתיימו החגיגות והריקודים ברחובות המדינה החדשה שזה עתה קמה, פרצה המלחמה הקשה – מלחמת העצמאות.

 

עם אמצעים דלים אך נחישות אין קץ, גברה המדינה הטרייה על מדינות ערב. ניצחון הירואי זה חזר על עצמו בכל פעם כאשר ניסו שכנותינו לרמוס את הבית היהודי שהלך ופרח בארץ ישראל. רק שתיים משכנותינו השכילו להבין כי יש דרך חיים אחרת, טובה יותר מאשר זו שבה נשפך דמם של חיילים ואזרחים מדי יום. מצרים וירדן חתמו עימנו על הסכמי שלום. אלה הממשיכים לדבוק בטרור, בשנאה ובאלימות יכולים רק ללמוד מהן מהו תרומתו של השלום לחייה של אומה.

 

66 שנים שאנו כאן וזוהי עדיין רק ההתחלה. יש לנו עוד דרך ארוכה כדי להפוך את הבית הזה למקום שטוב באמת לחיות בו; מקום בו יוכלו זקנים להזדקן בכבוד וצעירים להגשים את הפוטנציאל הטמון בהם. מקום בו תקבל החברה כל אחד באשר הוא אדם בשוויון מוחלט ללא הבדלי דת, מין, גזע, נטייה מינית או הכנסה חודשית. מקום שבו יוכלו זוגות צעירים להגשים את חלומם המשותף בין אם בהקמת משפחה, ברכישת דירה או בהקניית חינוך ראוי ועשיר לילדיהם.

 

העתיד מציב אתגרים רבים וקשים למדינת ישראל. העבר המפואר שיש לנו במה להתגאות בו והיה רב באתגרים ובסכנות, הוא ההוכחה לכך שאם רוצים אין זו אגדה.

 

תן ברכת שלום ושמור על ביתנו

קרב אותנו לחלום שבתוכנו

תן תמיד ברכה במעשה ידינו

פתח ליבנו שתמיד נשיר...

 

חג עצמאות שמח ישראל!

נכתב על ידי ה. לייבו , 5/5/2014 13:53   בקטגוריות מחיי היומיום, מדיני-חוץ, טלוויזיה ותקשורת, חינוך, סביבה, אופטימי, אקטואליה, סיפרותי  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 נאום הלייבו: דבריו של סגן שר החינוך: מהי משפחה נורמלית


אזרחי ישראל,

 

אתמול במהלך כנס לשלום הילד בבאר שבע, אמר סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי), כי משפחה נורמלית מורכבת מ"אבא, אמא וילד. ולא מ-אבא, אבא וילד".

 

הבוקר כתבתי לסגן השר, שכנראה לא מבין את המעמד הערכי והחינוכי המחייב בו הוא נמצא מתוקף היותו סגן שר החינוך של מדינת ישראל, כי דבריו מבטאים מסר של חוסר סובלנות ונוגדים את הערכים עליהם עמלים מורים ומורות להקנות בתלמידי ישראל.

 

המוטו של שנת הלימודים הנוכחית בבתי הספר הינו "האחר זה אני". סיסמא יפה זו שלבטח מתנוססת בפתח שערי בתי הספר ברחבי הארץ, לא הופנמה בקרב הנהגת המשרד לה שותף סגן השר וורצמן. וכשהראש לא מפנים, איך ניתן לצפות שזה יחלחל למטה לתלמידים?

 

לכל אדם באשר הוא אדם, הזכות להביא ילדים לעולם. זאת, ללא הבדל דת, מין, צבע עור וגם נטייה מינית. זוגות חד-מיניים מסוגלים לספק בית חם ואוהב לילדים, לגדל אותם ולחנך אותם באופן שיכול להוות מודל לחיקוי לזוגות אחרים שכשלו במשימה, שלא עמדו באתגר הקשה ולא הצליחו ליצור קן משפחתי בטוח ופורה לילדיהם.

 

בני הקהילה הגאה הם אזרחים מן השורה המשלמים מיסים, משרתים בצבא, מצייתים לחוקי המדינה, נושאים במשרות בכירות במשק, יש ביניהם גם נבחרי ציבור המשרתים את ציבור האזרחים שנתן בהם את אמונם, יש כאלה המשרתים בתפקידים מבצעיים בצבא ותורמים בכך לביטחון ישראל.

 

כולי תקווה כי סגן שר החינוך ימצא לנכון להתנצל על התבטאויותיו המקוממות, אשר אינן תואמות את רוח הזמן של העידן בו אנו חיים. כולי תקווה כי זוגות חד-מיניים אשר מבקשים לממש את חלומם, להקים משפחה בישראל, יצליחו להגשים את החלום הזה במהרה. תפקידנו, כחברה המחשיבה עצמה מתקדמת ונאורה, לדחוף ולהביא את השאיפה הזו לכדי מציאות.

 

 

נכתב על ידי ה. לייבו , 12/2/2014 13:35   בקטגוריות חינוך, מחיי היומיום, סביבה, משפחה, אקטואליה, ביקורת  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 נאום הלייבו: ההבדל בין חופש הביטוי וגזענות


אזרחי ישראל,

 

בימים האחרונים סערה הארץ סביב הענקת פרס מפעל חיים לזמר וליוצר אריאל זילבר, כאשר מנגד ויתרה על פרס מאקו"ם הזמרת והיוצרת אחינועם ניני וזאת בשל התבטאויותיו של זילבר מעוררות המחלוקת.

 

אני מודה ומתוודה כי גם אני מחבב שיר או שניים של אריאל זילבר. ואני גם אודה בעובדה שאני לא בהכרח שומע את שיריה של הזמרת אחינועם ניני. אך יחד עם זאת, עלינו לתהות איזה מסר אנו מוכנים לסבול כחברה, ביום שבו אדם שבשנים האחרונות מסמל יותר עמדות קיצוניות בעלות טון תומך באלימות, בלשון הרע, בשנאת חינם ובגזענות – זוכה לכבוד מיוחד ונשגב כאייקון תרבותי.

 

זמר אשר מחבר ושר שיר "כהנא צדק", האם ראוי הוא לפרס על מפעל חיים? האם זמר שמתבטא למען שיחרורו של רוצח ראש הממשלה, שמגדף ומתבטא בחריפות כנגד הומואים, שמקלל את חיילי צה"ל... רגע, אני מאוד מופתע בנקודה הזאת, איך אנשי הימין שיצאו בגנות המורה לאזרחות אדם ורטה, שהטיל ספק במוסריות הצבא הנהדר שלנו, וצעקו 'שומו שמיים' שיש מורה כזה בישראל, איך הם לפתע מתייצבים לימין זמר אהוב שמספר כמה רע נהיה לו וכמה מתמלא חלחלה כאשר הוא רואה את חיילי צה"ל? כנראה שהערכים ותפישות הדעת בכל זאת נהנים מסוג של גמישות, בהתאם לנוחיות המקום, הזמן והאדם.

 

יש גבול החוצה בין חופש הביטוי לגזענות. בהחלט אני רוצה לחיות בחברה שבה יש מגוון רחב של דעות – כאלה שאני מסכים עימן וכאלה שלא. כאלה שנעים לי לשמוע אחרים חושבים כמוני, וכאלה שמעוררים בי את חמת אפי. זו מהות הדמוקרטיה, הויכוח התמידי בין תפישות עולם שונות וצורות מחשבה הנוגדות זו לזו. אריאל זילבר מתנגד להתנתקות? זכותו בהחלט להביע את התנגדותו. האם ראוי שיקלל את חיילי צה"ל? לא ראוי, אבל זו בהחלט זכותו לקלל כל עוד אין הדבר מתפרש על ידי אחרים לנהוג באלימות כלפיהם. האם זכותו של אריאל זילבר להתבטא בעד שיחרור רוצח ראש הממשלה? כן, זו זכותו. האם ראוי אדם כזה לכבוד מחברה שמוקיעה את הרצח המתועב והנפשע הזה? בהחלט לא, וזו זכותנו לא לכבד אותו בשל כך.

אך כאשר אדם מתבטא  נגד ערבים ומייחל למותם או נגד הומואים, זו כבר לא סתם התבטאות, זה כבר לא עוד חופש הביטוי, זו כבר גזענות. וגזענות איננה עמדה פוליטית, אלא היסוד המשחית את החברה שבה אנו חיים, היא גם המקור לאלימות, להסתה, להפרת הסדר הטוב ואין ממנה אף לא דבר חיובי אחד.

 

אף אחד מאיתנו לא היה רוצה לראות את הצרפתים מעניקים פרס תרבות לאותו קומיקאי צרפתי אנטישמי אשר יצא למופע בגנות היהודים, מכיוון שהוא גזען. כמו צרפת, גם ישראל מוקיעה שנאת חינם וגזענות. זה נראה הכי פשוט שבעולם כשזה בחו"ל, אך כשזה כאן בבית – פתאום הדעה גמישה יותר.

 

אזרחי ישראל,

 

חברה שמתלוננת על פושעים היוצאים לחופשי ושבתי המשפט אינם מענישים אותם בחומרה מספקת, חברה שקוראת לסובלנות ומגנה אלימות, חברה ששואפת לשוויון מגדרי וליברלי – איננה מחלקת פרסים מיוחדים לאנשים בתוכה, שמייצגים בדיוק את ההיפך מחזונה ומערכיה.

 

כל הכבוד לאריאל זילבר על יצירותיו ושיריו, אך ביום שבו הוא בחר לנצל את מעמדו התרבותי כדי לקדם את דעותיו הפוליטיות ואת העמדות של קבוצות שוליים קיצוניות, האחריות לכל המשתמע מכך, היא על כתפיו בלבד.

נכתב על ידי ה. לייבו , 5/2/2014 01:17   בקטגוריות טלוויזיה ותקשורת, סביבה, אקטואליה, ביקורת, סיפרותי, שחרור קיטור, חינוך, מחשב ואינטרנט  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של ה. לייבו ב-7/2/2014 12:50
 
דפים:  
19,642
הבלוג משוייך לקטגוריות: תרשו לי להעיר , אקטואליה ופוליטיקה , התנדבות ומעורבות חברתית
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לה. לייבו אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על ה. לייבו ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2014 © נענע 10 בע"מ