לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ראש הממשלה העתידי של מדינת ישראל גאה להציג:

הקבינט של לייבו : כאן נאמרים הדברים החשובים באמת!

כינוי:  ה. לייבו

בן: 25

תמונהמצב רוח כרגע:

פרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
קטעים בקטגוריה: ֳ§ֳ©ֳ°ֳ¥ֳ×. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

נאום הלייבו: דבריו של סגן שר החינוך: מהי משפחה נורמלית


אזרחי ישראל,

 

אתמול במהלך כנס לשלום הילד בבאר שבע, אמר סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי), כי משפחה נורמלית מורכבת מ"אבא, אמא וילד. ולא מ-אבא, אבא וילד".

 

הבוקר כתבתי לסגן השר, שכנראה לא מבין את המעמד הערכי והחינוכי המחייב בו הוא נמצא מתוקף היותו סגן שר החינוך של מדינת ישראל, כי דבריו מבטאים מסר של חוסר סובלנות ונוגדים את הערכים עליהם עמלים מורים ומורות להקנות בתלמידי ישראל.

 

המוטו של שנת הלימודים הנוכחית בבתי הספר הינו "האחר זה אני". סיסמא יפה זו שלבטח מתנוססת בפתח שערי בתי הספר ברחבי הארץ, לא הופנמה בקרב הנהגת המשרד לה שותף סגן השר וורצמן. וכשהראש לא מפנים, איך ניתן לצפות שזה יחלחל למטה לתלמידים?

 

לכל אדם באשר הוא אדם, הזכות להביא ילדים לעולם. זאת, ללא הבדל דת, מין, צבע עור וגם נטייה מינית. זוגות חד-מיניים מסוגלים לספק בית חם ואוהב לילדים, לגדל אותם ולחנך אותם באופן שיכול להוות מודל לחיקוי לזוגות אחרים שכשלו במשימה, שלא עמדו באתגר הקשה ולא הצליחו ליצור קן משפחתי בטוח ופורה לילדיהם.

 

בני הקהילה הגאה הם אזרחים מן השורה המשלמים מיסים, משרתים בצבא, מצייתים לחוקי המדינה, נושאים במשרות בכירות במשק, יש ביניהם גם נבחרי ציבור המשרתים את ציבור האזרחים שנתן בהם את אמונם, יש כאלה המשרתים בתפקידים מבצעיים בצבא ותורמים בכך לביטחון ישראל.

 

כולי תקווה כי סגן שר החינוך ימצא לנכון להתנצל על התבטאויותיו המקוממות, אשר אינן תואמות את רוח הזמן של העידן בו אנו חיים. כולי תקווה כי זוגות חד-מיניים אשר מבקשים לממש את חלומם, להקים משפחה בישראל, יצליחו להגשים את החלום הזה במהרה. תפקידנו, כחברה המחשיבה עצמה מתקדמת ונאורה, לדחוף ולהביא את השאיפה הזו לכדי מציאות.

 

 

נכתב על ידי ה. לייבו , 12/2/2014 13:35   בקטגוריות חינוך, מחיי היומיום, סביבה, משפחה, אקטואליה, ביקורת  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 נאום הלייבו: ההבדל בין חופש הביטוי וגזענות


אזרחי ישראל,

 

בימים האחרונים סערה הארץ סביב הענקת פרס מפעל חיים לזמר וליוצר אריאל זילבר, כאשר מנגד ויתרה על פרס מאקו"ם הזמרת והיוצרת אחינועם ניני וזאת בשל התבטאויותיו של זילבר מעוררות המחלוקת.

 

אני מודה ומתוודה כי גם אני מחבב שיר או שניים של אריאל זילבר. ואני גם אודה בעובדה שאני לא בהכרח שומע את שיריה של הזמרת אחינועם ניני. אך יחד עם זאת, עלינו לתהות איזה מסר אנו מוכנים לסבול כחברה, ביום שבו אדם שבשנים האחרונות מסמל יותר עמדות קיצוניות בעלות טון תומך באלימות, בלשון הרע, בשנאת חינם ובגזענות – זוכה לכבוד מיוחד ונשגב כאייקון תרבותי.

 

זמר אשר מחבר ושר שיר "כהנא צדק", האם ראוי הוא לפרס על מפעל חיים? האם זמר שמתבטא למען שיחרורו של רוצח ראש הממשלה, שמגדף ומתבטא בחריפות כנגד הומואים, שמקלל את חיילי צה"ל... רגע, אני מאוד מופתע בנקודה הזאת, איך אנשי הימין שיצאו בגנות המורה לאזרחות אדם ורטה, שהטיל ספק במוסריות הצבא הנהדר שלנו, וצעקו 'שומו שמיים' שיש מורה כזה בישראל, איך הם לפתע מתייצבים לימין זמר אהוב שמספר כמה רע נהיה לו וכמה מתמלא חלחלה כאשר הוא רואה את חיילי צה"ל? כנראה שהערכים ותפישות הדעת בכל זאת נהנים מסוג של גמישות, בהתאם לנוחיות המקום, הזמן והאדם.

 

יש גבול החוצה בין חופש הביטוי לגזענות. בהחלט אני רוצה לחיות בחברה שבה יש מגוון רחב של דעות – כאלה שאני מסכים עימן וכאלה שלא. כאלה שנעים לי לשמוע אחרים חושבים כמוני, וכאלה שמעוררים בי את חמת אפי. זו מהות הדמוקרטיה, הויכוח התמידי בין תפישות עולם שונות וצורות מחשבה הנוגדות זו לזו. אריאל זילבר מתנגד להתנתקות? זכותו בהחלט להביע את התנגדותו. האם ראוי שיקלל את חיילי צה"ל? לא ראוי, אבל זו בהחלט זכותו לקלל כל עוד אין הדבר מתפרש על ידי אחרים לנהוג באלימות כלפיהם. האם זכותו של אריאל זילבר להתבטא בעד שיחרור רוצח ראש הממשלה? כן, זו זכותו. האם ראוי אדם כזה לכבוד מחברה שמוקיעה את הרצח המתועב והנפשע הזה? בהחלט לא, וזו זכותנו לא לכבד אותו בשל כך.

אך כאשר אדם מתבטא  נגד ערבים ומייחל למותם או נגד הומואים, זו כבר לא סתם התבטאות, זה כבר לא עוד חופש הביטוי, זו כבר גזענות. וגזענות איננה עמדה פוליטית, אלא היסוד המשחית את החברה שבה אנו חיים, היא גם המקור לאלימות, להסתה, להפרת הסדר הטוב ואין ממנה אף לא דבר חיובי אחד.

 

אף אחד מאיתנו לא היה רוצה לראות את הצרפתים מעניקים פרס תרבות לאותו קומיקאי צרפתי אנטישמי אשר יצא למופע בגנות היהודים, מכיוון שהוא גזען. כמו צרפת, גם ישראל מוקיעה שנאת חינם וגזענות. זה נראה הכי פשוט שבעולם כשזה בחו"ל, אך כשזה כאן בבית – פתאום הדעה גמישה יותר.

 

אזרחי ישראל,

 

חברה שמתלוננת על פושעים היוצאים לחופשי ושבתי המשפט אינם מענישים אותם בחומרה מספקת, חברה שקוראת לסובלנות ומגנה אלימות, חברה ששואפת לשוויון מגדרי וליברלי – איננה מחלקת פרסים מיוחדים לאנשים בתוכה, שמייצגים בדיוק את ההיפך מחזונה ומערכיה.

 

כל הכבוד לאריאל זילבר על יצירותיו ושיריו, אך ביום שבו הוא בחר לנצל את מעמדו התרבותי כדי לקדם את דעותיו הפוליטיות ואת העמדות של קבוצות שוליים קיצוניות, האחריות לכל המשתמע מכך, היא על כתפיו בלבד.

נכתב על ידי ה. לייבו , 5/2/2014 01:17   בקטגוריות טלוויזיה ותקשורת, סביבה, אקטואליה, ביקורת, סיפרותי, שחרור קיטור, חינוך, מחשב ואינטרנט  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של ה. לייבו ב-7/2/2014 12:50
 לייבו פונה לשר החינוך: עצור השימוע למורה לאזרחות מטבעון


י"ח שבט תשע"ד

‏19/01/2014

לכבוד

ח"כ שי פירון

שר החינוך

ירושלים


הנדון: שימוע למורה לאזרחות מקרית טבעון


שלום רב,


בעקבות הפרסומים בכלי התקשורת אודות ההחלטה של רשת "אורט" לפתוח בהליך שימוע כנגד מורה לאזרחות בתיכון אורט גרינברג בקרית טבעון, וזאת לאחר שתלמידת כיתה י"ב פנתה אליך במכתב והתלוננה על התבטאויותיו ה"שמאלניות קיצוניות" באחד השיעורים, החלטתי לכתוב לך מכתב זה.


לאחר שצפיתי בראיון שנערך הערב עם התלמידה בתכנית "שש עם עודד בן-עמי" בערוץ 2, ובו אמרה התלמידה כי אילו היה המורה מתבטא בעד הקמת התנחלויות נוספות, סביר להניח שלא הייתה פונה בתלונות כנגדו – אני קורא לך להתערב באופן מיידי ולעצור את התהליך שמבזה את מערכת החינוך של מדינת ישראל.


אנו חיים במדינה דמוקרטית שבה יש מקום למגוון רחב של דעות. לאור העדויות מצד תלמידים אחרים  כי  הדיונים בשיעוריו של המורה, אדם ורטה, מלאי פתיחות בהם הוא מאפשר להם להשמיע ביקורת מימין ומשמאל, הרי שנראה כי הפנייה כנגדו נובעת מתוך שיקולים צרים ופוליטיים ולא בהכרח מקצועיים.


על מערכת החינוך, בראשה אתה עומד, לשדר קור-רוח ועמידה בלחצים בייחוד כאשר מורים מעוררים בקרב התלמידים דיונים על נושאים שנויים במחלוקת, כאלה המהווים את הבסיס לפערים בין קבוצות שונות המרכיבות את החברה הישראלית. פיטוריו של מורה על רקע קיום דיון בנושא המעורר מגוון רחב של דעות, גם אם אינו נושא "נוח" לשיחה, הוא פתח לרדיפה מצד גורמים פוליטיים אחר מורים נוספים במערכת שרואים בחשיפת התלמידים לצדדים נוספים במגוון רחב של סוגיות אזרחיות בישראל, כדבר מרכזי בתהליך העיצוב שלהם כאזרחים צעירים במדינה.


כמי שסיים את לימודיו במערכת החינוך לפני 8 שנים, שירת שירות קבע משמעותי בחיל האוויר במשך 4 שנים וסיים את לימודיו בתואר הראשון במדעי המדינה לפני 3 חודשים, אני יכול רק לקנא באותה תלמידה שכתבה לך את המכתב המדובר, שבבית הספר שלה ובשיעורי האזרחות בו, מתקיימים דיונים מעמיקים שכאלה. למרבה הצער, צעירים רבים רואים את בעיותיה של מדינת ישראל נפתרות בפתרון שטחי שהוא מובן מאליו מבחינתם, שהוא בחירה בין שחור ולבן וזאת מבלי שיעמיקו בפני הדברים ויגבשו דעה אישית, מנומקת ועצמאית.

נכתב על ידי ה. לייבו , 20/1/2014 08:00   בקטגוריות חינוך, טלוויזיה ותקשורת, ביקורת, אקטואליה  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של ב-20/1/2014 08:09
 
דפים:  
19,216
הבלוג משוייך לקטגוריות: תרשו לי להעיר , אקטואליה ופוליטיקה , התנדבות ומעורבות חברתית
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לה. לייבו אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על ה. לייבו ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2014 © נענע 10 בע"מ