לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ראש הממשלה העתידי של מדינת ישראל גאה להציג:

הקבינט של לייבו : כאן נאמרים הדברים החשובים באמת!

כינוי:  ה. לייבו

בן: 26

תמונהמצב רוח כרגע:

פרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
קטעים בקטגוריה: ֳ§ֳ©ֳ°ֳ¥ֳ×. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

נאום הלייבו: פתיחת שנת הלימודים


אזרחי ישראל,

אנשי החינוך וההוראה, הורים ותלמידים,

 

מחר תיפתח שנת הלימודים החדשה וההתלהבות, הן של ההורים והן של התלמידים, בשיאה בערב הזה שלפני היום הראשון ללימודים.

 

הקיץ האחרון לימד אותנו כי סיפורי המורשת וההיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל ומיום הקמתה של מדינת היהודים, אינם נשארים רק בין כותלי הכיתות, על גבי דפי המבחנים או המחברות, אלא זו מציאות שאנו ממשיכים לחיות אותה עד עצם היום הזה והצעירים לצד המבוגרים חווים אותה על בשרם מדי יום ובפרט בחודש וחצי האחרון.

 

מדי שנה, ההתרגשות לפני היום הראשון של הלימודים בשיאה. אלה העולים לכיתה א' נרגשים מההתחלה החדשה שמעט מפחידה אותם אך מהר מאוד יתלהבו מדי יום ביומו כאשר ילמדו תרגיל חדש בחשבון או לכתוב אות ומילה בעברית. אלה העולים לכיתה י"ב נרגשים מהדרך הארוכה שהנה קרובה לסיום ובמיוחד לאחר קיץ שכזה, מחשבותיהם לבטח על היום שאחרי תקופת המחברות והמבחנים, שיעורי הבית וההפסקות הגדולות, כאשר לאחר סיום שנת הלימודים שבפתח יעלו על מדים וחלקם יהיו בין אלה שיילחמו על ביטחון ישראל.

 

אזרחי ישראל,

 

בית הספר הוא המקום בו לא רק לומדים ידע אלא גם רוכשים כלים שסוללים את דרך החיים.

הידע שתרכשו והידע שאתם, המורים, תקנו להם, יסייע לכם בעתיד להבין את העולם בו אתם חיים, אך זה לא כל הידע הקיים במאגרים השונים ואתם תיווכחו שגם לאחר בית הספר, החיים מיום ליום מעשירים את הידע שלנו.

 

אך לא רק ידע אתם הולכים לרכוש בבית הספר או אפילו בגן. אתם הולכים ללמוד קודם כל להיות בני אדם. כאלה ששואלים שאלות ואחרי ששומעים את התשובות, חושבים בינם לבין עצמם מה נכון ומה לא, מה כדאי ומה פחות, מה צודק ומה פוגע.

לא תעודת הציונים היא זו שעליה יסתכלו הסובבים אתכם כשתצאו משערי בית הספר. גם לא הציון שעל טופס המבחן שהמורה זה עתה חילקה בכיתה רגע לפני הצלצול.

יסתכלו על איך שאתם מתבטאים, איך אתם עומדים בסבלנות או שלא בתור בקופה שבחנות, בתחנת האוטובוס או בקולנוע. האם אתם אדיבים למי שפונה אליכם ומבקש עזרה, האם אתם אדישים לחלשים מכם והאם אתם סובלניים לסובבים אתכם.

 

אז זכרו כי השמיים הם הגבול, אך הדרך היא דרך ארץ. תגשימו את חלומותיכם, הפגינו את כישוריכם ואל תתנו לאף אחד לפגוע באמונה שלכם בעצמכם.

 

ולסיום, לאנשי החינוך וההוראה – המורים, הגננות, הסגננות, הסייעות וכל העוסקים במלאכת הקודש של חינוך הדור הצעיר; משימתכם קשה וייחודית, אך התוצר שלה אין מספק ממנו.

האמינו בתלמידים שלכם, האירו להם את הדרך הנכונה, הטובה והישרה. הם דור העתיד שיצטרך ביום מן הימים לדאוג לנו, לכם, למדינה הזו ולעולם הזה.

 

שנת לימודים מוצלחת לכולם!

נכתב על ידי ה. לייבו , 31/8/2014 21:25   בקטגוריות חינוך, מחיי היומיום, משפחה, סביבה, אופטימי, אקטואליה, סיפרותי  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 נאום הלייבו: יום העצמאות ה-66 של מדינת ישראל


אזרחי ישראל,

 

אחרי שפקדנו את החלקות הצבאיות בבתי העלמין, אחרי שהזלנו דמעות על החללים, אחרי שתהינו מדוע הגורל כה אכזר, אנו עושים את המעבר החד מהאבל והיגון הנורא אל שמחת העצמאות.

 

אתן המשפחות השכולות, ממשיכות לחוות את האבל והכאב. אין לי ספק כי המעבר הזה לחגיגות העצמאות לא קל לכן, אך הוא מסמל יותר מכל כי היקרים לכן שאיבדתן לא נפלו לשווא.

 

אנו מתחילים היום את חגיגות 66 שנות עצמאותה של מדינת ישראל. בשבוע שעבר הוקרנו את זכר ששת המיליונים מבני עמנו שנרצחו בשל היותם יהודים מכיוון שלא היה להם צבא שיגן עליהם או בית לאומי שיהיה להם למבצר.

 

האדמה ספוגת הדם ממחישה לנו עד כמה לא מובנת מאליה העצמאות. גם היום, יש מי שפועל מתוך תשוקה המונעת משנאת חינם, כדי שישראל תיעלם ממפת העולם. ובכל זאת, במשך 66 שנה, עם ישראל הצליח וימשיך להצליח לעמוד באתגרים הרבים והמורכבים שמציבים בפניו שונאיו, ישמור בהצלחה על גבולות הארץ ויבטיח את ביטחון המדינה.

 

מדינה קטנה אנחנו, אך כה מרכזית בחיי העולם. במשך שישה עשורים הצליחה מדינת ישראל מה שאומות חזקות מאיתנו, לא צלחו. פיתחנו מערכות הגנה ביטחוניות שנמכרות היום ברחבי העולם, הרפואה הישראלית בעלת שם עולמי, 20% מזוכי פרס נובל לאורך השנים הם בני עמנו. הישראלי החושב והיוזם פיתח המצאות בטכנולוגיה, בתעשייה, בחקלאות שהגיעו לכל יבשת.

אלה לא רק 66 שנים של עצמאות, אלא גם 66 שנים של תרומה לאנושות.

 

ב-14 במאי 1948 הכריז דוד בן-גוריון על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. הוא עשה זאת באומץ רב, תוך ידיעה שההכרזה הזאת לא תעבור בשתיקה מצד ערביי הארץ והמדינות הערביות השכנות. כשהסתיימו החגיגות והריקודים ברחובות המדינה החדשה שזה עתה קמה, פרצה המלחמה הקשה – מלחמת העצמאות.

 

עם אמצעים דלים אך נחישות אין קץ, גברה המדינה הטרייה על מדינות ערב. ניצחון הירואי זה חזר על עצמו בכל פעם כאשר ניסו שכנותינו לרמוס את הבית היהודי שהלך ופרח בארץ ישראל. רק שתיים משכנותינו השכילו להבין כי יש דרך חיים אחרת, טובה יותר מאשר זו שבה נשפך דמם של חיילים ואזרחים מדי יום. מצרים וירדן חתמו עימנו על הסכמי שלום. אלה הממשיכים לדבוק בטרור, בשנאה ובאלימות יכולים רק ללמוד מהן מהו תרומתו של השלום לחייה של אומה.

 

66 שנים שאנו כאן וזוהי עדיין רק ההתחלה. יש לנו עוד דרך ארוכה כדי להפוך את הבית הזה למקום שטוב באמת לחיות בו; מקום בו יוכלו זקנים להזדקן בכבוד וצעירים להגשים את הפוטנציאל הטמון בהם. מקום בו תקבל החברה כל אחד באשר הוא אדם בשוויון מוחלט ללא הבדלי דת, מין, גזע, נטייה מינית או הכנסה חודשית. מקום שבו יוכלו זוגות צעירים להגשים את חלומם המשותף בין אם בהקמת משפחה, ברכישת דירה או בהקניית חינוך ראוי ועשיר לילדיהם.

 

העתיד מציב אתגרים רבים וקשים למדינת ישראל. העבר המפואר שיש לנו במה להתגאות בו והיה רב באתגרים ובסכנות, הוא ההוכחה לכך שאם רוצים אין זו אגדה.

 

תן ברכת שלום ושמור על ביתנו

קרב אותנו לחלום שבתוכנו

תן תמיד ברכה במעשה ידינו

פתח ליבנו שתמיד נשיר...

 

חג עצמאות שמח ישראל!

נכתב על ידי ה. לייבו , 5/5/2014 13:53   בקטגוריות מחיי היומיום, מדיני-חוץ, טלוויזיה ותקשורת, חינוך, סביבה, אופטימי, אקטואליה, סיפרותי  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 נאום הלייבו: דבריו של סגן שר החינוך: מהי משפחה נורמלית


אזרחי ישראל,

 

אתמול במהלך כנס לשלום הילד בבאר שבע, אמר סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי), כי משפחה נורמלית מורכבת מ"אבא, אמא וילד. ולא מ-אבא, אבא וילד".

 

הבוקר כתבתי לסגן השר, שכנראה לא מבין את המעמד הערכי והחינוכי המחייב בו הוא נמצא מתוקף היותו סגן שר החינוך של מדינת ישראל, כי דבריו מבטאים מסר של חוסר סובלנות ונוגדים את הערכים עליהם עמלים מורים ומורות להקנות בתלמידי ישראל.

 

המוטו של שנת הלימודים הנוכחית בבתי הספר הינו "האחר זה אני". סיסמא יפה זו שלבטח מתנוססת בפתח שערי בתי הספר ברחבי הארץ, לא הופנמה בקרב הנהגת המשרד לה שותף סגן השר וורצמן. וכשהראש לא מפנים, איך ניתן לצפות שזה יחלחל למטה לתלמידים?

 

לכל אדם באשר הוא אדם, הזכות להביא ילדים לעולם. זאת, ללא הבדל דת, מין, צבע עור וגם נטייה מינית. זוגות חד-מיניים מסוגלים לספק בית חם ואוהב לילדים, לגדל אותם ולחנך אותם באופן שיכול להוות מודל לחיקוי לזוגות אחרים שכשלו במשימה, שלא עמדו באתגר הקשה ולא הצליחו ליצור קן משפחתי בטוח ופורה לילדיהם.

 

בני הקהילה הגאה הם אזרחים מן השורה המשלמים מיסים, משרתים בצבא, מצייתים לחוקי המדינה, נושאים במשרות בכירות במשק, יש ביניהם גם נבחרי ציבור המשרתים את ציבור האזרחים שנתן בהם את אמונם, יש כאלה המשרתים בתפקידים מבצעיים בצבא ותורמים בכך לביטחון ישראל.

 

כולי תקווה כי סגן שר החינוך ימצא לנכון להתנצל על התבטאויותיו המקוממות, אשר אינן תואמות את רוח הזמן של העידן בו אנו חיים. כולי תקווה כי זוגות חד-מיניים אשר מבקשים לממש את חלומם, להקים משפחה בישראל, יצליחו להגשים את החלום הזה במהרה. תפקידנו, כחברה המחשיבה עצמה מתקדמת ונאורה, לדחוף ולהביא את השאיפה הזו לכדי מציאות.

 

 

נכתב על ידי ה. לייבו , 12/2/2014 13:35   בקטגוריות חינוך, מחיי היומיום, סביבה, משפחה, אקטואליה, ביקורת  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 
דפים:  
19,684
הבלוג משוייך לקטגוריות: תרשו לי להעיר , אקטואליה ופוליטיקה , התנדבות ומעורבות חברתית
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לה. לייבו אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על ה. לייבו ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2014 © נענע 10 בע"מ