לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ראש הממשלה העתידי של מדינת ישראל גאה להציג:

הקבינט של לייבו : כאן נאמרים הדברים החשובים באמת!

כינוי:  ה. לייבו

בן: 26

תמונהמצב רוח כרגע:

פרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
קטעים בקטגוריה: ֳ®ֳ§ֳ©ֳ© ֳ₪ֳ©ֳ¥ֳ®ֳ©ֳ¥ֳ­. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

נאום הלייבו: על הגזירות הכלכליות של שר האוצר


אזרחי ישראל,

 

הגזירות הכלכליות שמציג בחלקן שר האוצר, יאיר לפיד (ואת חלקן מגלים אט אט אנשי התקשורת והאופוזיציה) הן קשות, חמורות ובעיקר מסוכנות לחברה הישראלית.

אינני זוכר מתי, בגזירות הקשות שכבר ספגנו בעבר, העז משרד האוצר לגעת ולשים למטרה קבוצה כמו חיילים משוחררים שיספגו מכה קשה כאשר מבקש האוצר לבטל את העבודה המועדפת בתחנות הדלק וכן, להאריך את תקופת הזכאות לדמי אבטלה משנה לשנתיים – דבר שיקשה מאוד על צעירים (אך לא רק צעירים) לקבל דמי אבטלה באם יפוטרו או יעזבו מקום עבודה כזה או אחר.

 

כאשר שר האוצר מדבר על ציונות, על סיוע לניצולי שואה, על סיוע בבניית הארץ כתירוץ פופוליסטי לגזירות הקשות כשאין בכל זה שום אמת וחצי אמת כשבוחנים לעומק את הסעיף הרלוונטי בהצעת חוק ההסדרים, הרי שלא רק שהוא אינו עושה מעשה ציוני הוא אף פוגע בציונות כאשר הוא מגביר את התחושות בקרב הדור הצעיר באם שווה ואם אפשרי בכלל, לקיים בישראל חיים טובים, משגשגים ובעלי פוטנציאל להתפתח בצורה המיטבית ביותר.

 

כל שנה, אנו עדים למאבק נגד הגזירות הקשות של האוצר.

אין ספק כי תפקיד משרד האוצר הוא לשמור על קופת המדינה ולוודא שכלכלת ישראל לא תקרוס. אך יחד עם זאת, תפקיד משרד האוצר הוא גם לנווט את כספי המדינה כך שיינתנו לאזרחים השירותים החברתיים להם הם זכאים, שתינתן להם היכולת הבסיסית לקיים חיים בעלי כושר השתכרות ראוי, הוגן ובעל מנוף לעתיד מזהיר.

 

כאשר כל זה לא קורה, הרי שמשרד האוצר לא מבצע את תפקידו נאמנה ופועל בניגוד מוחלט לאינטרס הציבורי. משרד האוצר עובד בשבילנו ולא להיפך. למרבה הצער, המדיניות בשנים האחרונות הובילה לכך שמשפחות רבות בישראל, אם לא רובן – עובדות בשביל משרד האוצר.

 

אזרחי ישראל,

 

אני מסתכל על האופן שבו מקבל ומתדיין הציבור הישראלי בגזירות הכלכליות העתידות להיות מושתות עליו אל מול התגובה של כל חברה אחרת בעולם המערבי.

בצרפת, כאשר העלו את מחיר הדלק – כבישים נחסמו על ידי משאיות למשך ימים ארוכים.

בספרד, יצאו המונים להפגנות מחאה פרועות שלא הותירו ספק לגבי עמדת הציבור בנוגע למדיניות הכלכלית של הממשלה.

בישראל, מעלים פוסטים בפייסבוק, כמה ציוצים בטוויטר ומעטים בודדים יוצאים לרחובות לעצרות מחאה. כך לא משנים מציאות! כך לא משנים מדיניות רעה!

 

הקרב נגד התקציב הוא חשוב, לא רק לכיס שלנו אלא גם לעתיד שלנו כאן.

מדינת ישראל היא הבית שלנו. כאן נולדנו וכאן נרצה לחיות – אם רק יאפשרו לנו את זה באופן הגון, ראוי ומבלי שנרגיש שהנטל הכלכלי גורם לנו לצעוד במקום אם לא לצעוד לאחור.

ולכן, חשוב לדעת ולהכיר מהי בדיוק המדיניות הכלכלית של הממשלה, מהי מדיניות האוצר והעומד בראשו בתקציב המדינה המוצע ולהביע עמדה, להשמיע קול מחאה ולהזכיר הן לשר האוצר, הן לראש הממשלה ולכל גורם רלוונטי האמון על עיצוב תכנית התקציב של מדינת ישראל – אתם עובדים כאן בשבילנו ואם אנחנו, האזרחים, לא נהיה מרוצים – אתם תפוטרו!

 

שבוע טוב ישראל! 

נכתב על ידי ה. לייבו , 6/10/2014 22:47   בקטגוריות טלוויזיה ותקשורת, מחיי היומיום, מפלגת העבודה, סביבה, אקטואליה, ביקורת, סיפרותי, פסימי, שחרור קיטור, צבא  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 ביקורת ספר: תפוס ת'יהודי


טוביה טננבום הוא ישראלי לשעבר, עיתונאי אירופאי ומחזאי אמריקאי שהגיע למסע בן חצי שנה בישראל כשהוא מזדהה בתור 'טובי הגרמני' – עיתונאי גרמני המבקר אצל הישראלים ואצל הפלסטינים, אצל ארגוני השמאל ואצל ארגוני הימין, אצל ארגוני הסיוע הזרים מאירופה ואצל דמויות שונות ומשונות ברחבי הארץ, כאילו אינו מכיר את הארץ, את השפה ואת רזי הסכסוך הישראלי-פלסטיני. הספר כתוב בצורה מעניינת, צינית ומלאת הומור.

מחד, לעיתים נראה כי קו החשיבה של המחבר מאוד הגיונית ומנגד מלאת תמימות.

הספר מעורר לא מעט תהיות באשר לאופן פעילותם של ארגוני הסיוע מטעם האו"ם האמורים להיות נייטרליים ואשר פועלים באופן אשר מעמיק את השנאה בקרב הצד האחר כלפי הצד הישראלי ואף נותנים יד להסתה המושרשת שם.

כמו כן, הראיונות שמקיים המחבר תחת הזהות הגרמנית התמימה, מאוד מעניינים ומעניקים נקודת מבט שאין אנו רגילים אליה בתקשורת הישראלית, שכן הקולות המושמעים בפני גרמני זר ותמים שונים וחסרי מעצורים, אך יחד עם זאת הם גם מלאי תרמית ושקרים אשר נחשפים בצורה גאונית ומשעשעת ע"י המחבר אל מול המרואיין אשר  ברוב המקרים מתחמק או חוזר בו מאמירותיו השנויות במחלוקת.

הספר מומלץ בהחלט בין אם אתם משויכים לצד השמאלי במפה הפוליטית ובין אם לצד הימני.

הוא נותן פרספקטיבה מעניינת ומקורית לדברים שאנו רגילים לשמוע ביומיום, בהיותנו חיים את הקונפליקט הבלתי נגמר בינינו לבין הפלסטינים.

סביר להניח שמי מהאנשים שפגש את 'טובי הגרמני' ומוזכר בספר לא יאהב את שכתב עליו המחבר הציני והשנון, מה שמחזק, לדעתי, את מהימנותו של המחבר בתפישתו את הדברים שהובאו בפניו ואת הפרשנות המרתקת שלו.

 

ציון: 4.7 מתוך 5 בסולם לייבו. 

נכתב על ידי ה. לייבו , 4/10/2014 17:47   בקטגוריות טלוויזיה ותקשורת, מחיי היומיום, ביקורת, סיפרותי  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 נאום הלייבו: ערב ראש השנה תשע"ה


אזרחי ישראל,

 

ערב ראש השנה, אנו מגיעים לקו הסיום של השנה העברית שחלפה עלינו מאז ראש השנה הקודם ומיד נחתוך את הסרט שבקו הזינוק של השנה העברית החדשה שבפתח.

 

את שנת תשע"ד נזכור במיוחד לאור אקורד הסיום שלה, כשאת חודשי הקיץ העברנו צמודים למסכי הטלוויזיה, מהדורות החדשות והמרחבים המוגנים, מלאי דאגה לחיילי צה"ל והמפקדים שלחמו בשטח במסגרת מבצע 'צוק איתן' ועצובים על אלה שנפצעו ועל אלה שנהרגו ולא יהיו סביב שולחן החג עם משפחותיהם, וגם לא בחג הבא.

 

ניתן לומר ששנת תשע"ד מסתיימת לה עם חששות רבים. האם השקט יישמר, האם תחושת הביטחון תשוב אלינו כפי שהייתה טרם ימי המבצע, מה מכינים לנו אויבינו והאם תקופת החגים תעבור בשלום.

 

בצל החששות האלה, עלינו לראות גם את האור. האור, הנגלה לנגד עיניהם של שונאינו כאשר אנו הולכים להתיישב ערב החג סביב השולחן ולציין שנה עברית חדשה שנפתחת, חרף כל האתגרים, הטילים והניסיונות לפגע בנו. ההוכחה שאנו חוגגים את ראש השנה ומקדמים בברכה את שנת תשע"ה היא ההוכחה לניצחון של עם ישראל במלחמה על זכות קיומנו כאן, בארץ הזאת.

 

אזרחי ישראל,

 

אין סמלי יותר מכך, שבערב סיום השנה, הצליחה ישראל בזכות כוחות הביטחון המקצועיים שלה לשים ידיה על שני המחבלים האחראים לחטיפת שלושת הנערים ורציחתם ובכך להשלים את מבצע 'שובו בנים' בהצלחה. שוב הוכיחה ישראל כי זרועה הארוכה תגיע מכל מקום, לכל מקום ובכול מקום.

 

אזרחי ישראל,

 

שנת תשע"ה הבאה עלינו לטובה, טומנת בתוכה עוד משוכות רבות שנצטרך לעבור. אך משוכות שכאלה היו גם בשנה שחלפה, גם בזו שלפניה ויהיו גם בזו שאחריה.

כל אדם, מדי יום, מדלג על פני משוכות המאתגרות אותו; בעבודה, בלימודים, בין חברים וביחד עם משפחתו.

 

פתח השנה החדשה הוא הרגע שבו אנו עוצרים ומסתכלים על כל אותן המשוכות שהשארנו מאחור – חלקן נותרו בעמדתן, ממתינות לנו לסיבוב הבא ואחרות כבר אינן – סימן לכך שדילגנו מעליהן בהצלחה בשנה שעברה.

 

כל שנה מתחילה בסימן שאלה; איננו יודעים מה יוליד המחר ובטח לא מה תוליד השנה החדשה. יהיו בה רגעים של אושר אך גם רגעים של כאב ועצב. יהיו בה חוויות שנזכור לעד ויהיו כאלו שנרצה לשכוח בהינף יד. יהיו בה הצלחות ויהיו בה גם כישלונות. אבל בסופו של דבר, כמה טובה תהיה השנה החדשה – זה תלוי רק בנו.

 

ככל שנשקיע, נתמיד, נהיה מכווני מטרה, נבחין בין טוב ורע, בין צודק ושגוי, בין עיקר וטפל – כך ננווט את השנה החדשה בדרך הישרה והטובה ביותר עבור כל אחד מאיתנו.

 

אזרחי ישראל,

 

ערב ראש השנה, אני מאחל לכם ולכל בית ישראל, שנה טובה ומוצלחת. שנה של הישגים, שנת שלום וביטחון, שנה של רגעים מלאי אושר והגשמה.

 

חג שמח ישראל!

 

נכתב על ידי ה. לייבו , 23/9/2014 20:45   בקטגוריות מחיי היומיום, סביבה, אקטואליה, סיפרותי, אופטימי  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 
דפים:  
19,720
הבלוג משוייך לקטגוריות: תרשו לי להעיר , אקטואליה ופוליטיקה , התנדבות ומעורבות חברתית
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לה. לייבו אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על ה. לייבו ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2014 © נענע 10 בע"מ