לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ראש הממשלה העתידי של מדינת ישראל גאה להציג:

הקבינט של לייבו : כאן נאמרים הדברים החשובים באמת!

כינוי:  ה. לייבו

בן: 26

תמונהמצב רוח כרגע:

פרטים נוספים:  אודות הבלוג


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
קטעים בקטגוריה: ֳ¹ֳ§ֳ¸ֳ¥ֳ¸ ֳ·ֳ©ֳ¨ֳ¥ֳ¸. לקטעים בבלוגים אחרים בקטגוריה זו לחצו .

נאום הלייבו: על הגזירות הכלכליות של שר האוצר


אזרחי ישראל,

 

הגזירות הכלכליות שמציג בחלקן שר האוצר, יאיר לפיד (ואת חלקן מגלים אט אט אנשי התקשורת והאופוזיציה) הן קשות, חמורות ובעיקר מסוכנות לחברה הישראלית.

אינני זוכר מתי, בגזירות הקשות שכבר ספגנו בעבר, העז משרד האוצר לגעת ולשים למטרה קבוצה כמו חיילים משוחררים שיספגו מכה קשה כאשר מבקש האוצר לבטל את העבודה המועדפת בתחנות הדלק וכן, להאריך את תקופת הזכאות לדמי אבטלה משנה לשנתיים – דבר שיקשה מאוד על צעירים (אך לא רק צעירים) לקבל דמי אבטלה באם יפוטרו או יעזבו מקום עבודה כזה או אחר.

 

כאשר שר האוצר מדבר על ציונות, על סיוע לניצולי שואה, על סיוע בבניית הארץ כתירוץ פופוליסטי לגזירות הקשות כשאין בכל זה שום אמת וחצי אמת כשבוחנים לעומק את הסעיף הרלוונטי בהצעת חוק ההסדרים, הרי שלא רק שהוא אינו עושה מעשה ציוני הוא אף פוגע בציונות כאשר הוא מגביר את התחושות בקרב הדור הצעיר באם שווה ואם אפשרי בכלל, לקיים בישראל חיים טובים, משגשגים ובעלי פוטנציאל להתפתח בצורה המיטבית ביותר.

 

כל שנה, אנו עדים למאבק נגד הגזירות הקשות של האוצר.

אין ספק כי תפקיד משרד האוצר הוא לשמור על קופת המדינה ולוודא שכלכלת ישראל לא תקרוס. אך יחד עם זאת, תפקיד משרד האוצר הוא גם לנווט את כספי המדינה כך שיינתנו לאזרחים השירותים החברתיים להם הם זכאים, שתינתן להם היכולת הבסיסית לקיים חיים בעלי כושר השתכרות ראוי, הוגן ובעל מנוף לעתיד מזהיר.

 

כאשר כל זה לא קורה, הרי שמשרד האוצר לא מבצע את תפקידו נאמנה ופועל בניגוד מוחלט לאינטרס הציבורי. משרד האוצר עובד בשבילנו ולא להיפך. למרבה הצער, המדיניות בשנים האחרונות הובילה לכך שמשפחות רבות בישראל, אם לא רובן – עובדות בשביל משרד האוצר.

 

אזרחי ישראל,

 

אני מסתכל על האופן שבו מקבל ומתדיין הציבור הישראלי בגזירות הכלכליות העתידות להיות מושתות עליו אל מול התגובה של כל חברה אחרת בעולם המערבי.

בצרפת, כאשר העלו את מחיר הדלק – כבישים נחסמו על ידי משאיות למשך ימים ארוכים.

בספרד, יצאו המונים להפגנות מחאה פרועות שלא הותירו ספק לגבי עמדת הציבור בנוגע למדיניות הכלכלית של הממשלה.

בישראל, מעלים פוסטים בפייסבוק, כמה ציוצים בטוויטר ומעטים בודדים יוצאים לרחובות לעצרות מחאה. כך לא משנים מציאות! כך לא משנים מדיניות רעה!

 

הקרב נגד התקציב הוא חשוב, לא רק לכיס שלנו אלא גם לעתיד שלנו כאן.

מדינת ישראל היא הבית שלנו. כאן נולדנו וכאן נרצה לחיות – אם רק יאפשרו לנו את זה באופן הגון, ראוי ומבלי שנרגיש שהנטל הכלכלי גורם לנו לצעוד במקום אם לא לצעוד לאחור.

ולכן, חשוב לדעת ולהכיר מהי בדיוק המדיניות הכלכלית של הממשלה, מהי מדיניות האוצר והעומד בראשו בתקציב המדינה המוצע ולהביע עמדה, להשמיע קול מחאה ולהזכיר הן לשר האוצר, הן לראש הממשלה ולכל גורם רלוונטי האמון על עיצוב תכנית התקציב של מדינת ישראל – אתם עובדים כאן בשבילנו ואם אנחנו, האזרחים, לא נהיה מרוצים – אתם תפוטרו!

 

שבוע טוב ישראל! 

נכתב על ידי ה. לייבו , 6/10/2014 22:47   בקטגוריות טלוויזיה ותקשורת, מחיי היומיום, מפלגת העבודה, סביבה, אקטואליה, ביקורת, סיפרותי, פסימי, שחרור קיטור, צבא  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 נאום הלייבו: להכתיב את קצב המערכה.


אזרחי ישראל,

 

את השבת הזו אנו פותחים בבשורה קשה של קצין צה"ל שנעדר וקיים חשש כי אף נחטף ע"י מחבלי החמאס ובנוסף, גם הפעם לא פסקו מלהגיע דיווחים אודות נפילת חיילי צה"ל בשטח בצל הלחימה אל מול הניסיון של חמאס לחדור אל שטחי ישראל ולבצע מרחצי דמים באזרחינו.

 

אני שולח את תנחומיי למשפחות השכולות אשר איבדו ביממה האחרונה את יקיריהן ומאחל החלמה מהירה לפצועים שפונו אל בתי החולים בארץ.

 

לעניין הקצין הנעדר, חמאס לא מותיר לנו כל ברירה אחרת מלבד להפעיל את מירב הכוחות כדי להשיב את סג"מ הדר גולדין הביתה.

 

שוב הוכיח החמאס כי אין הוא מסוגל לעמוד בהסכמות על הפסקת אש, ובפרט זו הנובעת מטעמים הומניטאריים אשר בעיקרה מיועדת לאפשר לאוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה להגיע אל מקום מבטחים, לקבל אספקת מזון ומים – אך גם הפעם, כמו פעמים קודמות, חמאס מעדיף לדבוק בדרך הטרור ולהפקיר את חייהם של בני עמו כחלק מאידיאולוגיה הדוגלת במוות של נשים וילדים לצורך חיזוק תדמיתי.

 

בימים האחרונים אנו ממשיכים לשמוע קולות של בכירים בקהילייה הבינלאומית המדברים בקול לא מאוזן ומנסים לצייר דווקא את ישראל, כצד שפועל ללא ריסון וללא שיקול דעת.

אני שומע את קולה של נציבת האו"ם לזכויות אדם שמלינה על כך שלעזה אין כיפת ברזל. ובכן, לעזה אין כיפת ברזל, כי בעזה העדיף החמאס להשקיע את כספי העם הפלסטיני בחפירת מנהרות טרור, ברכישת טילים ורקטות המיועדות ליישובים בישראל.

 

כאשר ביטחונה של ישראל מונח על כף המאזניים, הקול היחידי אותו עלינו לשמוע הוא קול מצפוננו. האם המצפון יאפשר לנו להפסיק את הלחימה ביודעין כי קיימות עדיין מנהרות שלא טופלו והסכנה מפני חדירת חוליות טרור אל ליבם של יישובים ישראליים בגזרת עזה, עודנה קיימת? האם המצפון יאפשר לנו להפסיק את הלחימה בעוד חמאס ימשיך לשגר את הטילים לשטח ישראל ולמעשה המציאות כלל לא תשתנה? התשובה היא חדה וברורה: ממש, ממש לא!

 

נמשיך בלחימה, כי אין לנו כל ברירה אחרת. זה או שאנחנו מנצחים במערכה או שאנחנו מנצחים במערכה. ישראל, מאז הקמתה, היא חוד החנית במלחמה הבלתי פוסקת בטרור. ניצב מולנו אויב המקדש את מלאך המוות על עצמו ועל בני עמו, והוא לא יחדול מלהמשיך ולשבש את שגרת החיים בישראל אם לא נכה בו מכה קשה ומוחצת.

 

יש משפט שאומר: You fool me once, shame on you – You fool me twice, shame on me.

חמאס ניצל את הפסקות האש כדי להחריף את התקפותיו נגד ישראל. מעתה ואילך, ישראל היא זו שחייבת להכתיב את קצב המערכה, וכך חובתנו לעשות. מי שבוחר לירות על עמנו, לחדור אל שטחנו מתוך האדמה ושם לו כמגן אנושי את נשותיו וילדיו, ישלם מחיר כבד ואף הרסני, ככל שיידרש כדי להכריע את המערכה שבה, אסור לתת לטרור לנצח.

 

אזרחי ישראל,

 

האווירה אכן קשה ומייגעת. אך אין מלחמה צודקת מזו מאשר המלחמה על הבית. העורף ימשיך להיות איתן, לנשוך שפתיים אל מול הבשורות הקשות המגיעות מהשטח, אך בסופו של דבר – דם החיילים הנשפך, לא יהיה לשווא. אנחנו ננצח, גם אם זה ייקח עוד זמן.

 

שבת שלום לכל בית ישראל.

נכתב על ידי ה. לייבו , 1/8/2014 22:00   בקטגוריות טלוויזיה ותקשורת, מדיני-חוץ, סביבה, אקטואליה, אופטימי, ביקורת, סיפרותי, צבא, שחרור קיטור  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של ה. לייבו ב-23/8/2014 19:21
 נאום הלייבו: יום השואה 2014


אזרחי ישראל,

 

פעם בשנה אנו עוצרים את שגרת חיינו כאומה ומקדישים יממה לזכר רצח המיליונים מבני עמנו על אדמת אירופה

בידי מכונת הרצח הנאצית וכדי לשמוע את עדויות הניצולים.

 

בכל שנה, ערב יום השואה אנו זועקים את חרפת הרעב והעוני של ניצולי השואה ללא הועיל. שנה חלפה מאז שמענו את סיפורי
הזוועות, לא על הלילות הקרים בגטאות ועבודות הפרך במחנות העבודה, אלא סיפורי הזוועות של ניצולי שואה שמזדקנים במדינת ישראל רעבים ללחם, קופאים מקור בחורף, שלא מצליחים גם לרכוש תרופות וגם לשלם את חשבון החשמל והמים.

הסיפורים האלה יחזרו גם בשנה הבאה וזאת מפני שמדינת ישראל נכשלה כישלון מוסרי, ערכי ומצפוני בטיפול בניצולי השואה.

 

ובכל שנה אני כותב ואומר כי הניצולים האלה, דווקא אלה ששרדו את האכזריות הנאצית, את הרדיפה האנטישמית, את הזוועות שאין
תסריטאי בהוליווד שמסוגל היה לייצר אותן בכוח הדמיון, דווקא הם שחלמו על בית יהודי לאומי שיקנה להם ביטחון, שהצבא שלו יילחם כדי להגן עליהם מפני כל צורר וכל אויב – הם חווים על בשרם בבית הלאומי שלבסוף קם, מהי הזדקנות ללא כבוד, בחרפה ובדלות.


ההחלטה של משרד האוצר מלפני כשבועיים להעביר מיליארד שקלים לניצולי השואה היא בשורה משמחת, אך בל נטעה לחשוב לרגע אחד

כי היא הפתרון למצבם הרעוע של ניצולי השואה. חישוב קל ופשוט מלמד כי התוספת הזאת בפועל מהווה 500 ₪ לכל ניצול.

הם עדיין יתקשו לרכוש תרופות, הם עדיין לא ימלאו את עגלת הקניות, הם עדיין יהיו עניים ומתוסכלים.

 

השינוי האמיתי שצריך להיות חייב לבוא בשינוי מדיניות משמעותי, כזה שישים את ניצולי השואה בראש סדר העדיפויות של החברה
הישראלית. שינוי שבו אנחנו לא נזכרים להזדעזע מחרפת העוני של ניצולי השואה רק בערב יום השואה.

וזה צריך לבוא לידי ביטוי בסבסוד מלא של תרופות לניצולי שואה, במתן נסיעה חינם בתחבורה ציבורית לניצולי שואה, בהנחה משמעותית במחיר החשמל, הגז והמים. הטבות אלה (אגב זו הנוגעת לתרופות חינם קיימת בגרמניה), לא תגרום לניצולי השואה להיות עשירים יותר, אך תגרום להם להזדקן במדינת ישראל בכבוד יותר. וזו השאיפה שצריכה להיות למדינת העם היהודי ולחברה הישראלית: לאפשר לאוכלוסייה המצומצמת הזאת,
הייחודית בדורנו, לחיות את שארית חייה בקלות ובכבוד.


זכינו לזכות גדולה לחיות לצד אלה ששרדו את מחנות ההשמדה ובאו לספר את סיפורם האישי ושל אלה שנקברו בקברי אחים, כדי ששואה

נוספת לא תקרה שנית. החיים נמשכים, ניצולי שואה נפטרים – אלפים במספר מדי שנה, וכשאלה יחלפו מעולמנו, לא רק שנצטרך לספר את סיפורם לדורות הבאים, אלא נצטרך להשיב לשאלה כיצד טיפלנו בהם וכיצד הם חיו את שארית חייהם לאחר הנוראות שחוו. יהיה זה
אות קין לדורנו, הסיפורים והתמונות של ניצולי שואה שבוכים מדי יום על חיי העוני והקושי שלהם לסיים את חייהם בכבוד דווקא בבית הלאומי שהיה חלומם הרטוב של כל יהודי שתויג בטלאי צהוב ושנאלץ לסחוב את ילדיו אל הגטו, רק בשל היותו יהודי.


מדינת ישראל שקמה על אפר הקורבנות היא ביתו הלאומי של העם היהודי. יש לנו היום צבא חזק בעל אמצעים מהמתקדמים בעולם. יש

לנו היסטוריה של הישגים מרשימים בכל תחומי החיים. השפענו על העולם והבאנו לו שורה של חידושים בבריאות, בחקלאות, בתעשייה, בביטחון ובטכנולוגיה. הגיע הזמן שנביא את הבשורה לבני עמנו - לניצולי השואה שנותרו.

 

יום השואה כמדי שנה הוא תזכורת לאן יכולה האנושות להגיע אם אין מחסומים ואין התערבות כאשר שנאת חינם, אלימות
ואנטישמיות הופכים לקווים המנחים של חברה אנושית, גם אם זה נעשה על גלי הדמוקרטיה.
קיומנו כריבון יהודי הוא התשובה לכך שהעם היהודי חזק ומיוחד ולאורך ההיסטוריה שרד
גם את הפשעים הנוראיים ביותר שידעה האנושות כולה.


המדינה הקטנה הזאת שמדברים עליה מדי יום בחדשות העולם היא תזכורת חיה ונושמת ששואה נוספת לא תהיה.


 

יהי זכר ששת מיליוני הנרצחים בני עמנו ברוך.

 

נכתב על ידי ה. לייבו , 26/4/2014 11:47   בקטגוריות טלוויזיה ותקשורת, מחיי היומיום, סביבה, ביקורת, אקטואליה, סיפרותי, פסימי, שחרור קיטור  
5 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
תגובה אחרונה של shem badouy o.s ב-27/4/2014 17:55
 
דפים:  
19,719
הבלוג משוייך לקטגוריות: תרשו לי להעיר , אקטואליה ופוליטיקה , התנדבות ומעורבות חברתית
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לה. לייבו אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על ה. לייבו ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2014 © נענע 10 בע"מ