לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה


"בסוף יהיה טוב...ואם לא טוב...סימן שזה לא הסוף"...:)


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
2/2008

בושה, פשוט בושה


בסעתא דשמייא

 

המצב הבטחוני פשוט בלתי נסבל! עד לאן עוד אפשר להתדרדר?

שדרות סופגת גשם של קסאמים יום יום ודבר לא נעשה, דבר לא משתנה. אנשים, נשים וילדים חיים תחת מלחמה מתמדת. ואילו חיים יכולים להתנהל במצב כזה? הלימודים אינם תקינים הן מפני שיבוש הלימודים מהקסאמים עצמם והן מפני שראשם של התלמידים ושל המורים אינו מרוכז מספיק בלימודים מפני שהוא צריך להיות מרוכז בשאלות קיומיות כמו "מתי יבוא הקאסם הבא?" "האם אשרוד אותו?". אנשים מפחדים ללכת לעבודה, הכלכלה מתדרדרת, העוני גובר...אני בספק אם אנשים יכולים לעצום עין בלילה...

 

שדרות תחת מלחמה ותחת לחץ, והממשלה לא עושה דבר. הכל שטויות, משחקי מילים של פוליטיקאים מלוכלכים, פיזור הבטחות שאין בהן ממש. הכל חשוב יותר, הכל חוץ משדרות. טיסות לחו"ל לא ידחו מפני שעיר אחת אי שם בדרום נמצאת תחת מלחמה.

 

ההנהגה שמתיימרת להיות המנהיגה של עם ישראל עוזבת לעסקים בחו"ל תחת אש, ממשיכה בשגרה, כאילו הכל בסדר. מפקירה את האזרחים לחיים חסרי חופש, חסרי בטחון.

 

ההנהגה שמתיימרת ל"תקן טעויות" שהיא ברשלנותה הנוראית טעתה, אינה מתקנת אותן, כי אם מוסיפה ומוסיפה חטא על פשע. לא די בעזות המצח הנוראה שיש להם להמשיך במשרתם "להנהיג" עם שלא מעוניין בהנהגתם, הם גם עושים שוב, את אותן טעויות...מפקירים את העורף ולא מתפעלים נכון את הצבא.

 

אינני מבינה מה הם ממשיכים לעשות שם, יושבים ומחממים להם את הכיסא. פשוט בושה. חבורה של לקקנים וחנפנים שלא רואים מטר מסביבם. איך יש להם את האומץ והחוצפה לקום בבוקר ולהסתכל לעם ישראל בעיניים ולהמשיך לשקר, להונות, ולהוביל את כולנו לאבדון. איך לעזאזל, איך?! איך יש להם את הכח להביט לעצמם בעיניים? מה הם חושבים לעצמם בשעה שהם עושים זאת? האם הם בכלל עושים זאת?!

 

הפוסט הזה כואב, כועס ועצבני. אבל אני עדיין מאמינה במדינה ברעיון העמוק שלה. המצב כרגע הוא על הפנים ורבים יסכימו על כך, אבל המצב הזה הוא של כולנו, וכולנו חייבים להתמודד איתו. חוסר המנהיגות צריך ללמד אותנו את חשיבות ההנהגה ולהצמיח בקרבנו מנהיגים טובים יותר.

 

אין לי הרבה הצעות מעשיות, חוץ מתפילה ועבודה על המידות שלנו, כדי שדור העתיד יהיה דור חזק יותר ברמתו המוסרית, הערכית, ויצמיח מתוכו את ההנהגה החדשה שבעזרת ה' תהיה טובה יותר מזו הנוכחית. צריך כל כך להרבות אהבה בין בני אדם, אכפתיות, צדק, אמת ויושר. המעילות הגדולות וחוסר המוסר שאליו מגיעים מנהיגנו אינם מופיעים כך סתם ביום מן הימים, הם מתחילים בהעתקה קטנה במבחן בתיכון. עברה גוררת עברה ומצווה גוררת מצווה.

 

שנזכה לתקן את עצמנו ושיתוקן עמנו העולם כולו. ואסיים בתפילה לשלום המדינה, שכל כך זקוקה לתפילה זו:

 

"אבינו שבשמיים צור ישראל וגואלו, ברך את מדינת ישראל, ראשית צמיחת גאולתנו. הגן עליה באברת חסדך ופרוש עליה סוכת שלומך ושלח אורך ואמיתך לראשיה, שריה ויועציה, ותקנם בעצה טובה מלפניך. חזק את ידי מגיני ארץ קודשנו, והנחילם אלוקינו ישועה ועטרת נצחון תעטרם, ונתת שלום בארץ ושמחת עולם ליושביה. ואת אחינו כל בית ישראל, פקוד נא בכל ארצות פזוריהם, ותוליכם מהרה קוממיות לציון עירך ולירושלים משכן שמך, ככתוב בתורת משה עבדך: אם יהיה נדחך בקצה השמים, משם יקבצך ה' אלוקיך ומשם יקחך: והביאך הק אלוקיך אל הארץ אשר ירשו אבותיך וירשתה, והיטיבך והירבך מאבותיך: ויחד לבבנו לאהבה וליראה את שמך, ולשמור את כל דברי תורתך, ושלח לנו מהרה בן דוד משיח צדקך, לפדות מחכי קץ ישועתך.

הופע בהדר גאון עוזך על כל יושבי תבל ארצך, ויאמר כל אשר נשמה באפו: ה' אלקי ישראל מלך ומלכותו בכל משלה, אמן סלה."

 

 

 

נכתב על ידי , 10/2/2008 20:22  
הצג תגובות    הוסף תגובה   1 הפניות לכאן   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוטכינוי: 

בת: 29
הבלוג משוייך לקטגוריות: החיים כמשל , סטודנטים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות ל~פלור~ אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על ~פלור~ ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2019 © נענע 10 בע"מ