לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

חוויות חשקניות והאצת הדופק


החומר ממנו עשויות הערגות

כינוי: 

מין: נקבה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
3/2017

נורמה ונורמן


 

לרגל יום האישה כתבתי פוסט קריצה מבאס ובו קטרתי שבעסה להיות אישה. מזל שלא פרסמתי את זה!  

מה שכן, רציתי לכתוב קצת על הנשיות שלי ואיך היא, על פי מה שאני רואה, עומדת ביחס לנורמה הנשית. אני מדברת על רוב הבנות בישראל ולא כל מיני דוגמאות יוצאות דופן. אז רוב הבנות מעדיפות שהגבר ייזום ויתחיל איתן.  ורוב הבנות (עם או בלי קשר) על פי רוב קצת פחות נהנות מסקס מבנים. אני מבססת את האמירה השניה על פי מלא מחקרים שהתפרסמו בנושא, ומדובר על נשים הטרוסקסואליות, כלומר כאלו שיוצאות עם בני המין השני. 

אני לא יודעת אם יש או אין קשר, אצלי שתי הקביעות האלו אף פעם לא התקיימו. אני נוטה לחשוב שיש איזו קורלציה.  למה בעצם בנות פחות אוהבות להתחיל עם בנים? על זה אני לא יודעת לענות. אבל למה אני כן אהבתי 'לצוד' ? כי זה היה כמו משחק בשבילי, וגם אם הפסדתי ונפגעתי (אלוהים כמה שנפגעתי!) במקרה שזה לא יצא, לעולם לא הייתי מוותרת על המשחק. מה זה נתן לי? חופש. תחושה של בחירה ושליטה על האינטראקציה האישית בחיי. זה גם מיקד ואפשר לי להשקיע בחיצוניות והנשיות שלי ממקום 'הגיוני', כי אחרת לא מצאתי בזה עניין. למה להשקיע ולהראות כוסית אם אין מי שמביט בי ולמבטו יש משמעות עבורי? ברגע שידעתי שיש בחור מסויים אותו אני רוצה להשיג, ואותו אני צדה, הכל נכנס למקום פונקציונאלי מדוייק.  אחוזי ההצלחה שלי היו מאוד גבוהים כי השתמשתי, מחד, בכל הרגישויות שלי כבת, מצד שני בררתי ולמדתי את האובייקט היטב, ולבסוף ידעתי להתנהג בצורה נשית ונעימה. אלמנט ההפתעה קסם לרוב, בחורים נהנו. זה עבד גם כי אני נראית טוב יחסית, וגם כי זו באמת אני. אילו הייתי מנסה להיות מי שאני לא, בשלב מאוד מוקדם, כשנחלתי כישלון זה או אחר, הייתי מתרסקת ומפסיקה. בגלל שזה באמת הטבע שלי, המשכתי והשתכללתי. עד שהייתי קלילה ונעימה כמו מנגינה קיצית, והמאמץ לא הורגש מבחוץ. כשאדם מגיע לרמת מיומנות מסויימת, נעלמים תפרי המאמץ (זה  נכון גם לזימרה, נגינה, ספורט, הנחייה ועוד מיומנויות). הוא מתאחד עם הרצון שלו. ואני רציתי במשחק.  

 

לגבי החלק השני, זה היה המשך טבעי של הראשון. אמנם קרה לי, כמו כל אדם, שהתפשרתי על בחור שיצאתי עמו. אבל לא התפשרתי על מי שלא נמשכתי אליו והגעתי אתו לשלב האינטימי. יכולתי לצאת עם בחור במידה של 'פשרה', אולי מישהו שניסה לצוד אותי, זמן מה, אבל הוא לא היה מגיע איתי למקומות המעניינים.  כך יצא שהגעתי לזירה המינית עם בחור שמצא חן בעיני, גם מבחינת משיכה, שרצה בי ואני בו. מאחר שכבר בתחילת ההיכרות לקחתי לי את החירות להפגין את רצוני,  היכולת להשתחרר ולהיות בחופש, המפתח להנאה ממיניות האדם, היתה שם. כבר החצנתי את היכולת שלי ליזום ולהשיג, מובן שהצלחתי להחצין ולא להתבייש ברצון שלי בהנאה בתחום הכי חשוב.  נשים רבות, בעיקר צעירות, עדיין לא מסוגלות להשתחרר ולבקש לעצמן את החירות הזו.  לכן יש כל כך הרבה רשימות המופנות לבחור: "איך תענג אותה" וכו. כי הנחת היסוד היא שהגבר אמור להצליח לענג את האישה. אבל אישה שבאמת יודעת להנות, ומבינה את המיניות של עצמה, לא תצפה שמישהו אחר יהיה אחראי על הדבר הכי יקר לה.  ראשית היא תדאג, כפי שציינתי, להיות רק עם מישהו שבאמת מושך אותה. שנית, היא תדע לקחת לה את מה שהיא רוצה בתחום.  אף אחד לא יהיה אחראי על הדבר הכי יקר לי, פשוט כי הוא באמת יקר לי. 

אממנם זה  סטריאוטיפי, אבל כמו שיש בנות שחשוב להן הסדר והנקיון בבית במידה שהן לא מוכנות שלגבר תהיה החלטה בנושא הזה (בסוף הן גם הכי מקטרות על כך!), יש בנות שלהנות עם מישהו חשוב להן במידה שהן לא מוכנות להפקיע את זה לידיים שלו בלבד. כמובן שזו פונקציה של שניהם, אבל זה בדיוק העניין: המיניות הגברית פשוטה  ודלילה יותר מזו של האישה.  הם אינם שווים מהבחינה המינית, ולכן האישה צריכה לדעת ולהפנים את המיניות שלה בעצמה כדי למצות את מלוא הפוטנציאל בתחום. והפוטנציאל אדיר.  

 

חלק מלהיות פמניסטית זו היכולת היכולת להחזיק חירות.  בעיני הדבר הכי חשוב בחיים זה היכולת להגיע לעמדות השפעה וכוח, להרוויח טוב, להיות עצמאית ו/או בעלת נכסים משלך. להיות בעלת עמדה פוליטית, בעלת שם, כזו שאנשים במקצוע שלך רוכשים לך כבוד וכן הלאה. אבל, אין ספק שגם התחום הסמוי מן העין, המיניות, חשובה.

 

אחתום במשפט היפה, המדוייק, של אוסקר וויילד:  "הכל בחיים הוא בעצם על סקס חוץ מסקס. סקס הוא בעצם על כוח".  

 

נכתב על ידי , 9/3/2017 16:42  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 
 

עדן מקסימה ומלכה. אני פשוט אוהבת אותה חיבוק של הסוררת    כמו לאנה דל ריי הישראלית.. חח

 

 

     

 

 

נכתב על ידי , 4/3/2017 11:41  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לולאות ואשליות


 

 כל הזמן מדברים עליו אבל אין את התכלס. תכלס, איפה הוא? מי הוא? אוקי הוא בכל, הוא בשום מקום... בתכלס, איך מדברים אתו? מר אלוהים.

אז יש את הרצון של האדם באלוהים, זה מובן, ובעבר נראה שהיחסים ביניהם היו אחרים. אבל כבר זמן רב שהוא לא ממש בסביבה... לא ככה? 

 

 נניח שליאור סושארד הקוסם ממציא טריק מטורף שפועל על קהל של אלף אנשים, ובכל ערב קהל אחר. כולם מאמינים ונופלים ולא מצליחים להבין איך הוא עשה את זה. אז יש שם שילוב של טריק, קסם, אשליה, ומשהו לא מוסבר. אם כן מהי האמת? אם נשאל את ליאור סושארד אז יש לו הסבר. אם נשאל את האנשים אין לזה הסבר או הסבר חלקי. האם אלוהים, כמו שאמר פעם הפיסיקאי ריצ'ארד פיינמן, הוא מה שאנחנו לא יכולים להסביר?  קשה לי לחשוב בצורה רדוקטיבית כל כך.  כי אלוהים אחראי גם לדברים שאנחנו יכולים להסביר לעצמנו במונחים מדעיים,פסיכולוגיים וואטאבר. לא צריך לדחוק את אלוהים למקום של קסמים וטריקים ותיאוריות מדעיות לא שלמות. כלומר, החוצה מעולמו של האדם החושב.  אלוהים הוא יישות כללית ומורכבת יותר שעל פי היהדות, ורוב הדתות, בראה את העולם החומרי והאנשים והחוקים וכן הלאה. זה לא שאין הסבר, אלא שלאדם יש אמת חלקית ולאל יש אמת מלאה. בעצם, לא בדיוק. יש משהו שהאדם מביא אתו ולאלוהים אין: אלוהים הוא לא אדם. כמו שליאור סושארד :) הוא הקוסם שעושה את הטריק אבל לא אחד מאלו בקהל שנפלו בקסם. יש פה צד שהולך אחרי האשליה והוא נחוץ.  נסתכל רגע באשליה של החיזור בין גבר ואישה. האישה נניח יפה וצעירה והולכת לה עם חברות בטיילת.  בחור רואה אותה פתאום ונופל שבי בקסמה. הוא לא יודע להסביר את הקסם, הוא רק יודע שהוא פועל עליו חזק.  האישה הצעירה כן יודעת, במובן מסויים, היא מתחזקת את היופי שלה, היא מבינה שיש בה משהו שיוצר צורך.  הבחורה הזו קמה למחרת והולכת לשיעור משחק. נניח שאחד המורים שם, שחקן מסוקס ומבטיח, ממש עושה לה את זה. היא מוקסמת ממנו, מהיצירתיות ומהמעמד שלו. הוא יודע שהוא מקסים אותה ושיש לו כוח שפועל.  הוא יודע שהוא יוצר צורך. 

 

במצב האידיאלי האישה המסויימת מוקסמת מגבר מסויים, והגבר המסויים מוקסם מהאישה המסויימת. שניהם מוקסמים, ומתאהבים. אז מתחיל איזשהו מצב עוד יותר הזוי, שכל אחד מפעיל על השני ובו זמנית מופעל. כלומר, נוצרת לולאה של צורך. 

אך האם כל זה לא מתחיל קודם כל במחשבותינו? בוודאי שכן. זוהי ההתאהבות. אם האשליות מבשילות, נוצרת ומתבססת החברות ובהמשך האהבה. ואם הכל עובד לפעמים גם מגיעה חתונה ומשפחה (בסדר זה או אחר).   החברה האנושית היא אוסף החישוקים הללו, צמדים שבמקרה האדיאלי התאהבו והחליטו להתחתן, במקרה אחר בחרו זה בזו מכל מיני סיבות וסברות אך הם חולקים רגש וקסם פרטי שלהם, שפה שלהם.  האם מישהו בתכלס מבין מה זו אהבה? לא. נראה שזה לא מפריע לאנשים להתאהב. 

אז יש קשר בין אהבה לאמונה, וזו האשליה. האשליה כנראה נחוצה כצעד ראשון ליצירת קשרי עומק בשורש נשמת האדם. קשר שיש בו בחירה. קשרים עמוקים עם בני משפחה אנחנו לא בוחרים והם עדיין עמוקים. הם לא מבוססי אשליה. הם כן מבוססי הכחשה.  קשרים משפחתיים מבוססים על הכחשה חלקית/מסויימת של מיניות קרובי המשפחה שלנו. במיוחד במשפחה הגרעינית. יש לזה כמובן הסבר ביולוגי גנטי אבל זה פחות מעניין. גם להתאהבות ואהבה יש הסברים כאלו. 

 

נחזור לליאור סושארד הקוסם. לא, עוד לא רמזתי שהוא אלוהים :) אבל אולי נגיע לשם (?) מה שהדהים אותי בו זה השילוב בין היכולת האנליטית הראציונאלית להודות שהוא עוסק במקסמי שווא מתוכננים היטב, לצד נקודה עיוורת המאפשרת גם לו להאמין, ברמה כלשהי, שיש אלמנט"לא נודע" בעיסוקו כמנטאליסט. שיש שם קסם.  השילוב הזה בין הספקן למאמין, שהוא די ייחודי לאישיות שלו, אפשר לקחת את ההובלה בתחום.  מישהו כמו הקוסם אורי גלר שמציג עצמו כמאמין בכל מה שהוא אומר ועושה כבר נשמע לא אמין. ומנותק. ומאידך, מישהו שלחלוטין רואה את עצמו כמכונאי ולא יכול לקבל את ההנאה בספק, כמו קוסמים מסויימים אחרים, גם הוא עושה עבודה חלקית.  אין מה לעשות, לו יש באמת אינטואיציה רגישה ויכולת נדירה.  משהו שלאחרים אין, נקודה.  המשהו הזה נקרא אמונה. לא אמונה דתית, אמונה בצחוק. אמונה ב- wow.

 

נכתב על ידי , 4/3/2017 00:21  
6 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הקודם   
דפים:  

64,076
הבלוג משוייך לקטגוריות: יחסים ואהבה , תרשו לי להעיר , 30 פלוס
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות ל_someone אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על _someone ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2017 © נענע 10 בע"מ