לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

חוויות חשקניות והאצת הדופק


החומר ממנו עשויות הערגות

כינוי: 

מין: נקבה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
4/2017

סתם הערה


 

קוראי הבלוג יודעים שאני לא בנאדם פוליטי, לפחות לא בפוליטיקה ישראלית. בכל זאת אני חייבת להגיב למאמר של יוסי קליין ("אליטה חסודה שלנו") שקרא לציבור הדתי לאומי, המנתחלי, הכיפה הסרוגה: "ציבור מסוכן מאוד ולא פחות מאוייבנו הערבים, בין היתר חיזבאללה וחמאס".  אוקי אז מה ההערה שלי? כן, זהו ציבור מסוכן לתפיסת העולם וצורת החיים של הקבוצה החילונית אשכנזית. אין טעם להסתיר זאת. למדתי 6 שנים אצל רב (במקרה גאון אבל לא משנה) מבכירי הרבנים הדתיים הלאומיים בארץ. מדובר בציבור שמחכה לשעתו להפוך את המדינה על פי תפיסת עולמו, לתפוס את מושכות המדינה ולהביא אותה לכיוון שלו.  בימים אלו מתקיים מאבק על דמותה וצביונה של מדינת ישראל. זהו מאבק שנמשך עוד לפני שהוקמה, ונמצא בעיצומו. בואו ניזכר: בשנת 95 התרחש רצח פוליטי של ראש ממשלה מן השמאל, ותוצאותיו היו עליית הימין לשלטון והתבססותו בהובלת המדינה. לא היה זה רצח פוליטי ישיר, של פוליטיקאי שרצח את יריבו והשתלט. אבל בתכלס, זה מה שקרה. נוספה לכך הדמוגרפיה של ציבור דתי, מסורתי, מזרחי, וכן עלייה מברית המועצות, כל אלו ציבורים שהערכים הקלאסיים של השמאל האשכנזי לא מפורשים על ידם באותה צורה.  מכלול הנסיבות האלו הביא לכך שישראל 2017 היא מדינת מרכז-ימין מסורתית פריסטייל. 

 

האם הדתיים לאומיים יקבלו את משוש נפשם, הקמת בית המקדש השלישי? אין לי מושג. אבל הם בהחלט מחכים ומייחלים לזה. אין טעם שלא לומר את האמת. זו מטרתם, ואם יינתן להם להשתלט על מוסדות הכוח של המדינה, לשם יובילו. דווקא הקפדתם ההלכתית נמוכה ומרושלת יחסית. רצונם במדינת הלכה נמוך מרצונם בפולחן מדיני-צבאי כללי סביב מקדש, התואם את הזיותיהם על התקופה התנכ"ית. לעומתם, החרדים מפנטזים על מדינת הלכה, והזיותיהם הולכות בדרכים אחרות, לרוב לתקופת הגלות שכן לדידם הגלות לא הסתיימה. והם שונאים את הדתיים הלאומיים לא פחות משהם שונאים את החילונים, אגב.  ובכל זאת, ישראל היא מקום מורכב מסכום רצונותיהן של הקבוצות והשבטים המרכיבים אותה.  אני רגועה ואופטימית, אבל חשוב מידי פעם לקרוא לילד בשמו. יוסי קליין ממשיך מסורת של כותבים, על פי רוב ממוצא יקי, מנותקים מהדת, אשכנזים וזועמים, המכלים זעמם בקבוצות מיעוט שונות המאיימות על האליטה בנסיגה, אשכנזים שורשיים. ועדיין, אני מוצאת הרבה מהדברים שכתב במאמר, לפחות ברמת העקרון נכונים. בנושאי דת ופוליטיקה הייתי ועודני די רגועה; מי שמאמין, כמאמר השיר, לא מפחד. 

 

נכתב על ידי , 16/4/2017 12:29  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 קליפת מלכות


 

יש לי מן קליפה זוהרת של בטחון עצמי שמכסה על תהום של חרדה וחולשה. נכון, כל אחד אומר את זה על עצמו. אבל אצלי זה בקיצוניות. יש אנשים שיש להם כל מיני אישוז...לא יודעת. אצלי זה תמיד העניין של הכוח שבא ממה שיש, או אין, בי באמת. תמיד נדמה לי שאולי אין בי שום דבר, ואז האנשים יראו את זה ואני אחזור למעמד העלוב שלי. אני אדם שנמשך למעמד, כוח ודימוי. לא מעניין אותי שום דבר בעולם הזה כמעט שום דבר כמו הדברים האלה. אני חולה על כוח. כשאני רואה  בנאדם עם כוח ומעמד זה גורם לי לתחושות שמעט אנשים בעולם חווים. כשאני רואה אדם ששם זין על העולם ועושה בעולם הזה מה שבא לו, זה ממש מכניס אותי למן אקסטזה דתית.

 ולכן כל כך התחברתי לדונאלד טראמפ. לפני כמה זמן נתקלתי בניו יורק טיימס (פאקינג ניו יורק טיימס) במאמר שהסביר איך כל ההיסטוריונים האמריקאים של השנים האחרונות כשלו להבין את תופעת טראמפ. וזה ממש לא רק הנושא הזה. היו עוד כל מיני דברים שהשגתי הרבה לפני אחרים, הבנות, השגות וכו. הכרתי אנשים ממש ידועים בשלבים די מוקדמים בחיי, אנשים שגרמתי להם לומר לי דברים מדהימים של הערצה. שאני סופר מבריקה, שהם לא מבינים כמו שאני מבינה. וכל אלה. גרמתי לאנשים האלה (גברים או נשים) להקדיש לי זמן ולחשוב שיש בי משהו ממש.   במובן מסוים, יש לי את זה. בפוזה העקרונית. אבל בעצם אני חסרת בטחון. ומבחינת אנשים שאני מסתדרת אתם, האנשים שקרובים לי באמת? אלו אנשים חמים, אוהבי אדם, בלי פוזה בכלל. אנשים עם לב טוב שיתנו את הכול בשביל אדם אחר.

והנה בא לי לעשות תזה על שנות השבעים ותפקידו של הנרי קיסינג'ר בארכיטקטורת הימין של ממשל ניקסון, ובעצם גם פורד ורייגן, מה שמשליך מאוד גם היום על מה שהממשל הנוכחי עושה מול רוסיה וסין.  ולעשות תזה כזו דורש המון הבנה באינטריגות וכו' וכל הגועל שמקיף את תופעת הדיפלומטיה ביחסים בינלאומיים. מאידך, אם היו שמים אותי באיזו משרה בממשל האמריקאי, לא הייתי מתקדמת שם בכלל ולא הייתי מסוגלת רגע להחזיק באינטריגות האלה בלייב. אני חושבת על כוורת הדבורים, מה זה כוורת  דבורים, כוורת דבורים של כל החבר'ה האלה מסביב לטראמפ. להית מגישת קפה לא הייתי מחזיקה שם! 

אם מסתכלים על המפה האסטרולוגית זה די מובן. אם אני באיזו פוזה, בהצגה, אז אנשים עם כוח עפים עלי. אנשים שבאמת קרובים לי לא כאלה בכלל.  זה מאוד קשה לחיות ככה, בפער כזה. אני מרגישה לפעמים כמו כשלון. אבל רק מבחינת צד אחד באישיות שלי. הצד השני שלי טוב לו, הוא חי בצניעות ובטוב ולא מבין את השאפתנות שלי שדוחפת אותי להתקדם. הוא לא קשור לכל התככנות. לא קשור לפוזה. אוף, אני פשוט מפוצלת. קשה. קשה. 

אני מרבה לחשוב על אן בוליין, אמה של אליזבת' הראשונה. היא הייתה למלכת אנגליה ולאשתו של המלך הנרי השמיני למרות שלא באה מרקע מלכותי. אמנם באה ממשפחה אצילה, אבל לא מעבר. כמה משחק היא הייתה צריכה להפעיל על הגבר הזה, הנרי, כדי להשיג אותו שיתחתן איתה ועוד יעביר את כל אנגליה מקתוליות לאנגליקניות. כמה גלום פה במשחק כוח בין גבר לאישה. והרי היא לא התמסרה לו עד שניאות להתארס לה. איך היא עמדה בזה ושחקה נכון את כל הקלפים, וזכתה שבתה תהיה מלכת אנגליה. פשוט מדהים. את החיים שלה היא הקריבה בשביל להשיג לה, ובדיעבד לבתה, את הכוח האולטימטיבי. את המלכות. והמלכות מהי? על פי הקבלה זו הקליפה התחתונה ביותר! כלומר, יש לאן לשאוף. מדהים, כל המשחק הזה מדהים. 

 

 

 

וואו, מאמר שמאוד קשור לדברים שעלו בפוסט הזה. ודומיו.

 

נכתב על ידי , 12/4/2017 23:05  
6 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 חג חירות שמח


 

חג שמח ! חיבוק של הסוררת סבבי קול

לעם ישראל המתוק שיצא מעבדות לחירות לפני כמה אלפי שנה, ומאז, מקפיד למצוא חירות בעולם המתעתע שלנו, מאיר את האפלה והופך אותה, בצניעות ותבונה, למלאה אור!

 

 

   

 

 

 

 

    

 

 

נכתב על ידי , 10/4/2017 13:22  
2 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 לדף הבא
דפים:  

64,404
הבלוג משוייך לקטגוריות: יחסים ואהבה , תרשו לי להעיר , 30 פלוס
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות ל_someone אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על _someone ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2017 © נענע 10 בע"מ