לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

כי אפשר גם בלוג אחר


החיים היקום וכל השאר


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    אוקטובר 2005    >>
אבגדהוש
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

 
הבלוג חבר בטבעות:
 הוסף מסר

10/2005

כלא איילון


איפה לתיתארח? קווים מנחים למדריך התיירותי האלטרנטיבי.

 

1)     בית כלא איילון

 

ממוקם בתוך מבנה ישן של מחנה צבא בריטי מימי המנדט, הבניין שייעודו שונה לכלא שנתיים לאחר תקומת הישות הציונית כולל מקום אירוח לכ800 אורחים.

 

קהל יעד, או למי מתאים להתארח :  אנשים המעוניינים לשהות במקום מעל לחמש שנים באופן כללי, כמו כן אנשים המקימים תרי"ג מצוות או לפחות מקצתן, ומעוניינים ללמוד במדרשה התורנית הפועלת במקום, תיירים המעוניינים לראות מקרום ולחוות את מצוות הדת היהודית יוכלו להתוודע בתנאים שקטים למרבית האספקטים שלה. כמו כן לאלו מכם שמנסים למצוא מקום להיגמל בו מסמים הכלא מציע לאורחיו גם את אגף הנקיים מסמים, שבו תוכלו לעקוב מקרוב אחר מה קורה למכורי סמים בקריז שלא מקבלים את המנה שלהם על בשרכם אתם ממש. וכן מה שמכונה בפי האורחים במקום "הילטון" אגף ו' של הכלא מתאים במיוחד לאלה מכם שרוצים ללמוד מקרוב התנהגות של קבוצות אלימות במיוחד של אנשים שלא ראו את אור היום מזה שנים ולא בתוכים כבר איך השמש נראית.

 

אורחים מפורסמים : מרוואן ברגוטי, הראל הרשטיק (30), השפוט למאסר עולם על רצח לוכד הנחשים יעקב סלע.

 

שירותים ייחודיים : כיתת מחשבים הראשונה והיחידה מסוגה בכל שירות בתי הסוהר, כיתה ללימוד אנגלית, חוגי אומנות, מדיטציה , ספורט, חוגי משפחה, הורות ועוד. .

 

פעילות גופנית : בכלא מרכז תעסוקה גדול ובו מפעלים אזרחיים ומפעלים השייכים לשב"ס. כ - 250 מועסקים במפעלים בייצור מוצרי עץ, טקסטיל, דפוס וכן בהרכבה ואריזה וכ – 250 נוספים מועסקים בעבודות שירותים, ניקיון ואחזקה במטבח האסירים , ככה שתצטרך לחקות קצת עד שיתפנה בשבילך מקום, אבל לא נורא האירוח במקום הוא לטווח ארוך כאמור. החדשות הטובות : לא מזמן הסתיימה בנייתו של מרכז תעסוקה חדש שאמור לקצר את התור.

 

לקביעת ראיון עבודה אצל מנהל האתר, איריס גלבוע, מראש נא לפנות בטלפון  08-9776615.

 

ספורט אתגרי: חווית ההישרדות האולטימטיבית – אגף הבידוד, כולל כליאה בחדר של 9.2 מטרים מרובעים יחד עם אדם נוסף, החלונות היחידים הם פתח קטן מעל לשירותים ואשנב בדלת הפלדה, דרכו מכניסים אוכל. שניהם פונים לכיוון הפרוזדור. האוויר בחדר חם ומחניק, ולא נכנס כל אור שמש או אוויר מבחוץ. אין בתא אסלה, אלא חור ברצפה, בו ניתן לעשות צרכים בכריעה. המקלחת ממוקמת מעל לחור, כך שתיאלץ לעמוד באותו המקום הן כדי להשתמש בשירותים והן כדי להתקלח. אין כל הפרדה בין השירותים לבין שאר התא, (כדי להתקין מחיצות מאולתרות, באמצעות סדינים, שמיכות) ישנן נזילות קבועות בשירותים ורטיבות מתמדת, הגורמות לריחות כבדים של ביוב. ישנם מקקים רבים. אין

בתא שולחן, מדפים או ארונות, תיאלץ לאכול על מיטתך או על הרצפה. אין אף תאורה מספיקה, ולא ניתן לקרוא באופן סביר (זמן טוב לחשוב). השוהים באגף מוחזקים בתוך חדריהם, ככלל, במשך כל שעות היממה, למעט שעה אחת, שבה הם יוצאים לבדם לטיול יומי בחצר (וזאת רק למי שזכאי לכך, ולא כולם). אין בתאים כל תשתית חשמלית, פרט לתאורה, ועל כן לא ניתן להכניס מאווררים או מוצרי חשמל אחרים. ישנם מאווררים במסדרון. בקיצור חוויה שלא תישכח לעולם – הדרך האולטימטיבית לבחון את גבולות הסיבולת.

 

רפואה : מתן שירותי רפואה לאסירים ולאנשי הסגל בתחומים הבאים: רפואה כללית, רפואת שיניים, תברואה ורפואה מונעת.

 

עלות: אפסית. למעשה כל מה שאתה יכול לעשות במקום הוא רק להרוויח כסף משהות בו. הן על ידי חיסכון של משכורות, ספסור בסמים, לימוד שפות, וכתיבת זיכרונות.

 

כתובת :  רמלה (תשאל שם, כל אחד כבר יראה לך)

 

טלפון להזמנת מקום: 08-9776630

 

דרכי הגעה : ניסיון לשוד בנק, שוד בנק, . ההסעה על חשבון המקום.

 

 

המלצות : - א. ג.

 אחרי בערך חודש וחצי הועבר א.ג. לכלא איילון ברמלה.

שם שמו את א.ג. באגף של טעוני פיקוח, באגף ישב יחד איתו בחור נוסף בשם ג.ג. ועוד שלושה אסירים שכנראה שהו בתא על תקן נרקומנים. א.ג. וג.ג. שהו בתא על תקן הומואים.

מהיום שא.ג. נכנס לכלא נרשם עבורו, מטעם הפסיכולוג, תרופה בשם מנירין. נאמר לו שהתרופה מורידה מהלחץ המיני. גם א.ג. וגם ג.ג. התחיל לקחת את התרופה.

אחרי שלושה ימים התחילו האסירים ג.ג. וא.ג. להבחין כי הורידים מהברך ועד אזור החלציים מתחילים לבלוט בשתי הרגליים, כמו כן התחילו לחוש בחולשה בגוף ורצון בלתי פוסק לשינה. הם החליטו להפסיק לקחת את התרופה.

שלושת האסירים האחרים בתא התחילו באותה התקופה להתעלל בשניהם מינית (אנסו את השניים), יום אחרי ההתעללות הראשונה נפגשו השניים לשיחה עם מנהלת האגף, כשא.ג. נכנס לחדרה הוא מצאו אותה בעת שהתנשקה עם שני אסירים. המנהלת התחילה לצעוק ולקלל כי היא לא מוכנה שאף אחד יכנס למשרדה בעת שהיא עם אסירים אחרים.

א.ג. דרש לראות מישהו מעליה והיא לא הסכימה, כמו כן סרבו לבקשתו גם שני סמלי האגף.

בשיחת טלפון שהצליח א.ג. לעשות הוא עלה לשידור בתוכנית הרדיו של דידי הררי ב-103 – שם הוא סיפר על המקרה, דידי הררי אמר לו שהוא יכול אולי לעזור לו, באותו רגע בדיוק הגיעו שני זקיפים ששאלו אותו עם מי הוא מדבר והוא אמר שעם המשפחה. א.ג. נאלץ לנתק את הטלפון והשניים לקחו אותו לתא המתנה (תא ענישה) שם כבלו אותו למיטה והכו אותו.

אחרי שעתיים וחצי בא אליו קצין תורן וא.ג. הסביר לו את מה שהתרחש הקצין רצה לשחרר את א.ג. אך התפתח ויכוח בין שני סמלי המשמר והזקיפים של האגף שדרשו שלא להחזיר את א.ג. לאגף. בסוף הוחזר א.ג. לאגף. הוא הצליח שוב להתקשר לתוכנית של דידי הררי והסביר שוב את כל מה שקרה.

דידי הררי אמר שהוא ינסה לעזור לו.

כך הגיע א.ג. לאגודה לזכויות ההומואים והלסביות – לחבר הועד שאול גונן שהתחיל לטפל במקרה, יומיים אחרי השיחה הראשונה שעשה א.ג. לאגודה, הוכנס לצינוק למשך שבוע מבלי שקיבל הסבר. הקצין שהכניס אותו לצינוק אמר לו ש : "אתה כלב, אתה לא בנאדם",

כל זה קרה שלושה ימים לפני השחרור לכן החליט א.ג. שלא להתלונן יותר.


עדכון : 


אטרקציות: באגף 27 של הכלא יש איש ללא שם שדבר לא ידוע עליו מלבד העובדה כי הוא מוחזק באמצי של הגנה ללא תקדים , אפילו הסוהרים ששומרים עליו לא יודעים מי הוא האיש או על מה נגזרה עליו בדידותו הנוראית. מה שבטוח בטוח שאם תגלה את התשובה לשאלה הזאת תוכל לכתוב ספר שיזכה אותך במאות אלפים של דולרים. או לחלופין לזכות בשוחד מהמדינה תמורת אי פרסומו. נכתב על ידי , 29/10/2005 02:14   בקטגוריות סתם  
8 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   2 הפניות לכאן   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
Avatarכינוי: 

בן: 34

MSN: 

תמונהפרטים נוספים:  אודות הבלוג

31,252
הבלוג משוייך לקטגוריות: החיים מעבר לים , התנדבות ומעורבות חברתית , רוחניות ומיסטיקה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לאיליה אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על איליה ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ