לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

הבטלה ועונשה

Avatarכינוי:  eli7

גיל: 42

תמונה

מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
9/2003

כנסו!!!! כל האמת על אלכוהול לבני הטיפש עשרה!


(ביחד סמים לזה סוף?)

כבר זמן מה שאני שוקלת לכתוב את הפוסט הזה - כתגובה לnimmy ולילדים אחרים שקראתי את תשובותיהם לשאלון השבועי בו הם סיפרו על שתית משקאות חריפים לשוכרה. על התעלפויות, על הקאות נוראיות, על איבוד זכרון, על עשיית מעשים שהם התחרטו עליהם מאוחר יותר, על זה שבאו ובעטו בהם שהם שכבו חסרי אונים. מה שמוזר שהרבה פעמים זה גם מצחיק אותם, שחבר מקיא על עצמו, או מתעלף. איזה מין חברים אתם? אני ממש לא מבינה את זה. אולי אני זקנה מדי.

תשובה קצרה לnimmy וילדים אחרים:
אני חושבת שאתם עושים שטויות ואתם לא יודעים לשתות כמו שצריך. ותשובה כמו "מעולם לא הקאתי" או "מעולם לא היה לי הנגאובר", או "אני הצלחתי לא לשתות חודשיים אז אני לא אלכוהוליסט! (אהה... בעצם חודש כי השתכרתי פעמיים באמצע...)" היא לא קבילה בעיני! לדעתי אתם טועים ובגדול. גם אם במקרה יש לכם מזל ואין לכם נטיות להקאה וכאב ראש. הנזק נגרם גם בלי שתרגישו.
אם עולם האלכוהול מרתק אתכם, יש דרכים אחרות לחקור אותו ולהתנסות בו.

הילדים של היום הם חסרי סבלנות, ובטח לא יקראו את הכל. אז חילקתי את הפוסט לחלקים. תקראו את מה שמעניין אתכם:

1. רקע עלי
2. נזקי האלכוהול (מומלץ)
3. אלכוהוליזם
4. למה שותים?
5. איך לשתות תוך נזק מנמלי (מומלץ)
6. צעירים שמתעניינים באלכוהול
7. אם שותים לא נוהגים


אלכוהול הוא סם. סם מזיק. סם ממכר. אבל סם חוקי.


קצת רקע עלי והדעות שלי המוזרות שלי

disclaimer: אני לא רופאה, ואני לא עורכת דין. אז אין לי אסמכתא לקבוע מה בריא או מה חוקי.

הדעות שלי בנוגע לסמים הן די ליברליות, אני לא פוסלת ליגליזציה של מריחואנה, אבל רק אם הדבר יבוא בד בבד עם השקעה בחינוך לגבי סמים. מה שממש לא הולך לקרות לפי ההשקעה בחינוך הרגיל...
אני חושבת שאפשר לתת לילדים לשתות (דברים מסויימים, במינון מסויים) כל עוד הם מספיק בוגרים להבין מה מותר, ומה אסור.
אני חושבת שילדים שגדלים עם חינוך טוב בנוגע לאלכוהול וסמים יגדלו להיות שתיינים אחראיים (או סטלנים אחראיים).
הבעיה עם איסור כולל של אלכוהול לצעירים, ושל איסור כולל של סמים לכולם שהוא מפספס את המטרה שלו. ואני אדגים זאת בסיפור על עצמי.

פעם חשבתי שקוקאין, מריחואנה, הרואין, הם כולם מסוכנים במידה שווה. בגיל 20 כשחברות שלי חזרו מהודו אחרי שניסו קצת גראס, וראיתי במו עייני שהן חזרו שפוייות, לא נרקומניות, הן לא איבדו את הזיכרון, והן לא ניסו למכור את הסטריאו של ההורים תמורת כסף לסמים התחלתי לפקפק בכל המערכת. ובקמפיין "אימרו לא לסמים". באיזשהו שלב אפילו ניסיתי בעצמי, וראיתי שלא מתים מזה, וזה אפילו היה מאד נחמד. כשעברתי לגור בניו יורק היה לי חבר שניסה כל מני דברים מאז גיל צעיר. הסם האהוב עליו היה קוקאין, אבל אני לא נסיתי, וזה לא מצא חן בעיני שהוא השתמש בזה (הוא אמר שהרופא שלו גם הזהיר אותו שאם הוא ימשיך ככה הוא ימות מהתקף לב). החבר שלי עבד בחברת היי-טק, לא גנב כסף מאנשים בשביל המנה הבאה, היתה לו דירה. ממש לא התאים לי למה שדמיינתי לגבי איך נראה "משתמש בקוקאין". יותר ויותר פיקפקתי ב"אימרו לא לסמים".
באיזשהו שלב החבר זהז החל לשכנע אותי לנסות אקסטזי. הוא אמר שזה ממש לא מסוכן, לא ממכר, וכל אלו שמתו ממנו היה בגלל שהם התייבשו במועדון כי לא שתו מספיק מים. ובכלל כל שאר הסיפורים עליו זה שקרים של הממשלה.
טיעון קונספירציה מאד מעניין שהוא נתן לי היה: המון כסף בארה"ב מוזרם למלחמה בסמים. איך זה שיש כלכך מעט פירסומות בטלוויזיה? זה בגלל שיש המון תוכניות נגד סמים. למרות שלממשלה יש כוח לכפות על רשתות הטלווזיה לשים פרסומות נגד סמים בלי עלות כלל? זה בגלל שמסרים סמויים עדיפים בהרבה על פרסומות. שמתם לב כמה פרקים של E.R. עוסקים בסמים? בכלל בכל הסדרות האמריקאיות יש מסר דיי בולט שסמים זה רע. לרשתות הטלוזיה עדיף לשים מסרים בתוכניות שלהם מאשר לתת לממשלה זמן פירסומת (כי זה על חשבון פרסומות המכניסות להם כסף). אני לא יודעת אם תיאורית הקונספרציה הזו נכונה, אבל היא ממש שיכנעה אותי. כי בחיים (כפי שגיליתי) למסניף ההרואין יש בית, עבודה טובה, ומשפחה. לא כמו בטלויזיה.
בכל מקרה, יש כמה אירגונים התומכים בהפצת מידע על סמים כדי "למזער נזקים". אני תומכת בזה מאד. ישנו אירגון בשם DanceSafe שמוכרת ערכה לזיהוי אקסטזי. קניתי כזו דרך האינטרנט, מתנה לחבר שלי. מסתבר ש"אקסטזי" מזוייף הוא הרבה יותר מסוכן האמיתי - בדרך כלל מכינים את החיקויים עם תוספת רעל עכברים. זול, זמין, אבל יכול להיות קטלני. יש להם באתר גם טבלה עם קצת מידע על הכדורים השונים המסתובבים בשוק, ועד כמה הם מקוריים.

האקסטזי היה נחמד, אבל ממש לא שווה את הסיכון. שבוע אחר-כך קיבלתי דיכאון - רק שלא ידעתי שזה דיכאון - הייתי שמחה ומרוצה, רק שהדחף המיני שלי ירד פלאים (מה שעוד יותר שימח אותי, כי לא רציתי להמשיך עם החבר ההוא, הוא יותר מדי שיחק לי ברגשות, וככה יכולתי להתרכז קצת בעבודה) אני חשבתי שדכאון = עצוב, זה חלף אחרי שבוע. שנה אחר-כך חטפתי דיכאון דומה. חוסר דחף מיני. חוסר הנאה ממוסיקה. חוסר רגש. כיום, כמה שנים מאוחר יותר, אחרי פסיכולוגית, שינוי כולל בדרך החיים, והרבה עבודה אני דיי בסדר. אבל לא כמו שהייתי. האמת, אני לא בטוחה שזה היה דווקא בגלל הכדור ההוא שלקחתי, למרות שקראתי כמה מאמרים שזה יכול ליצור כאלה תגובות במוח. בכל מקרה, זה לא ממש משנה. כיום אני חושבת שזה ממש לא שווה את הסיכוי. כי יש בזה סיכון. במיוחד לאנשים שאינם יציבים רגשית, אבל גם לאלו שחושבים שהם נורמלים...

אם נחזור לשנה בניו יורק, כל הקטע הזה של הסמים מאד סיקרן אותי, greta דיברה איתי על הנושא, היו לה כמה חברים שמתו מהרואין, ועוד חברה שנגמלה מזה, אבל היה אסור לה לשמור איתה על קשר - בגלל הסם ותהליך הגמילה. הרואין זה אחד הסמים הכי ממכרים לבני אדם. תהליך הגמילה כולל דרישה לניתוק כולל מכל האנשים שהכרת במהלך ההתמכרות, זה מאד עוזר לנגמל לא לחשוב על הסם. אבל גם מי שנגמל, לא עובר יום שהוא לא חושב לקחת הרואין. אסור אפילו לנסות. היה לה עוד חבר שניסה את זה, וזה לא עשה לו כלום, אבל הוא כל הזמן רצה עוד. ממש בלי סיבה נראת לעין! ממש מוזר.

לדעתי "אימרו לא לסמים" לפעמים משיג תוצאות הפוכות. ברגע שמגלים שגראס לא הופך אותך לנרקומן, אימפוטנט, ופושע. אתה מתחיל לפקפק בכל הדברים שסיפרו לך על סמים. ורוב הסמים הם באמת מסוכנים!

כיום נהייתי קצת יותר שמרנית, אחרי שהכרתי קצת יותר את הנושא. לפני כשבועיים ידיד של ידידה שלי, סיפר על איזו בחורה שהתקשרה אליו אחרי שהם יצאו לפני כמה שנים שהוא עוד גר בחו"ל. הוא פשוט לא זוכר אותה. הוא מעשן מריחואנה מאז גיל צעיר. ללא ספק הוא פשוט איבד חלקים מהזיכרון שלו בעקבות הסמים. אני מכירה אנשים שאחרי איזו פטריה שאכלו בהודו הם היו צריכים אישפוז בבית חולים לחולי נפש. אני דיי מאמינה לזה, אכלתי פטריה אחת, באמסטרדם - באופן חוקי כמובן. היה לי טריפ ממש רע - מעין גירסה מינית ואלימה של הקוסם מארץ עוץ או עליסה בארץ הפלאות. שכללה מקומות מפחידים, יער מכושף, מפלצות-אדם, חציה מפחידה מאד של כביש סואן (תודה למגלי שהיתה הבייביסיטר שלי באותו זמן, ועזרה לי לעבור את הכביש) ועוד הרפתקאות במשך כמה שעות טובות (ההשפעות פגו רק יום מאוחר יותר). אני לא אומר שזה לא הייתה חוויה אממ... מעניינת, אבל זה לא היה שווה את הסיכון.

כיום אני מעשנת לעתים רחוקות מאד. לא בתקופת הלימודים, ולא בתקופת המבחנים, פעם פעמיים, בקיץ. אני גם לא נהנת מזה כמו שפעם נהנתי (ופעם ממש נהנתי מזה!) ככה שאין הרבה טעם בעישון בשבילי. כנ"ל אלכוהול, אני מסוגלת להשתכר ממש בקלות - ואני גם מקבלת הנגאובר דיי מהר, אז אין לי בררה אלא לשתות במידה, ובחוכמה. אני גם עושה את זה רק כאשר יש לי מצב רוח טוב ממלא. אם אני שותה במצב רוח נאחס זה רק נהיה יותר גרוע. כאשר עישנתי במצב-רוח גרוע או בחברת אנשים שאינני אוהבת מאד - אני רק סבלתי מזה מאד, לפעמים עד כדי "טריפ רע". לעיתים רחוקות אני שותה לבד (למרות שהיה איזה ערב אחד דיי נחמד לא מזמן ששתיתי בחברת הבלוג). לדעתי אלכוהול נועד לעזור למצב הרוח הטוב, ולא שותים אותו כי "אחרת לא כיף". למזלי אם אני שותה יותר מדי ומקבלת הנגאובר, שבוע אחר-כך יוצא לי כל החשק לשתות מהזכרון הרע. נראה לי שזה מה ששומר עלי מהתמכרות... אני לא מתכוונת לנסות אקסטזי או פטריות שנית, אני לא נוגעת בLSD הרואין, קוקאין, ושאר מרעין בישין. אני גם לא מעשנת סגריות, כי נראה לי שאני מסוגלת להתמכר לזה בקלות, כי זה קצת נחמד לי מדי, וסגריות הורגות.
בכל מקרה, אלכוהול וסמים משפיעים על כל אחד בצורה שונה. אבל נזק הם עושים לכולם. אילו הן רק החוויות שלי.

ללא ספק הרבה יצירות אומנות לא היו באות לעולם ללא סמים, הזכרתי את הקוסם מארץ עוץ ועליסה בארץ הפלאות - ללא ספק גם הספרים וגם הסרטים שנעשו היו בהשראת L.S.D או פטריה. האקסטזי הביא לעולם לא מעט טרקים של טראנס, ואמביאנט. אולי היצירות של ואן גוך היו פחות מעניינות ללא האבסינת' שגרם לו להשתגע, ללא האלכוהול אולי היה פחות בלוז בעולם. יש כלכך הרבה דוגמאות נוספות. אבל מצד שני אולי ג'ימי הנדריקס היה עימנו יותר שנים? כלכך הרבה אנשים מוכשרים נופלים למלכודת הסמים, ומתים, או הורסים את החיים שלהם. או סתם את הקריירה - זוכרים את שיא העולם של בן ג'ונסון? הסטרואידים? לקחת סמים זה פשוט לזרוק את הכישרון הטבעי לפח.

בקיצור תחשבו טוב טוב מה אתם מכניסים לגוף שלכם. עד כמה ה"כיף" שווה את הנזק. עד כמה זה ממכר. ולמה בכלל אתם עושים את זה? אולי במקום לקחת סמים תמצאו דרך אחרת לעשות כיף, דרך אחרת להרגיע את עצמכם, דרך אחרת להתנתק מהיום יום. ובכלל, אם אתם בורחים, אז ממה?

"הכל במידה"
"דע את עצמך" -- האורקאל בדלפי (ובמטריקס!)

אני לא אדבר על הנזקים של סמים אחרים, כי נראה לי, שכדאי לחזור לסם האהוב עלי, האלכוהול!

נזקי האלכוהול

ראשית האוכלסיה שהכי חשופה לנזקים היא צעירים שלא סיימו את תהליך הצמיחה.
אתם בטח יודעים שאישה השותה במהלך הריונה תלד תינוק עם מומים כי אלכוהול פוגע בהתפתחות התקינה של העובר.
כמו כן, ילדים שעדיין לא סיימו את תהליך הגדילה שלהם, ועדיין לא סיימו את ההתבגרות המינית שלהם - יפגעו בתחומים אילו.
ילדים ששותים יגדלו להיות נמוכים יותר, ופחות מפותחים.
חבל בגלל ערב אחד של יותר מדי וודקה-תפוזים לאבד סנטימטרים - בגובה (או באורך הזין?)
הבעיה שהנזקים הללו הם בלתי נראים בכלל! זה לא שמי ששותה צומחות לו קרניים - סתם הוא גדל פחות טוב, אז ילדים מתעלמים מהנזקים.
ברור שלהגיד "אלכוהול הופך אותך לגמד אימפוטנט!" זה מוגזם ולא נכון, אבל ללא ספק חבל לא להגיע לפוטנציאל המלא שלכם. ולצאת נמוכים יותר.

אם מדברים על אימפוטנציה... שתיה לא תשפר את הביצועים שלכם במיטה. אמנם האלכוהול הוא סם שמשחרר עכבות, אבל הוא פוגע בתיפקוד המיני אצל גברים. חוץ מזה אני מאמינה שאם קשה לך לשכב עם מישהו ללא הרבה אלכוהול, כנראה שיש שם משהו לא בסדר. נכון שכוס יין יכולה להפוך ערב ליותר רומנטי, אבל למה לתת לדייט בקבוק וודקה? כדי לזיין גופה? כדי לשכב עם קרש? לא כייף בכלל. תאמינו לי, הייתי שם - יותר מדי זמן.

אלכוהול ידוע בתור סם הdate-rape הכי זמין שיש. בזמן שיכרות קשה לך להחליט החלטות, להגן על עצמך, וקל מאד לנצל נער או נערה שיכורים. לעיתים הם אפילו מאבדים הכרה או שוכחים את כל מה שקרה להם. ככה שהם לא ילכו למשטרה להתלונן כי הם פשוט לא יזכרו מי זה היה או מה הוא עשה.

אלכוהול לא הולך טוב עם תרופות.

אלכוהול לא הולך טוב עם דיכאון הוא רק מכניס יותר לדכאון - מי שסובל מדכאון כדאי שימנע מאלכוהול עד שיצליח לצאת מזה.

עוד נזק לטווח הקצר הוא ההנגאובר. בשאלון היתה בלוגרית שכתבה שבגלל ליל שיכרות היא קמה עם הנגאובר נוראי ונכשלה במגן בכלכלה. (היא גם כתבה ש"אלכוהול זה טובבב!!!! ומצחיק!!!") זה היה פאתטי. לשתות ביום לימודים זה סתם מטופש.

גם לאחר תהליך הגדילה, האלכוהול עושה נזקים, במיוחד לכבד. והאלכוהוליסטים שמתים מרוב שתיה עושים זאת בגלל שהכבד שלהם נהרס.

האלכוהול עושה נזקים גם למוח - כל פעם ששותים תאי מוח מתים. אולי מאשה תעזור לי לכתוב משהו על זה... אני לא ממש מבינה בתחום. אבל אם אי פעם מישהו שתה ואיבד קצת מהזיכרון שלו למחרת בבוקר, הוא יודע על מה אני מדברת. חבל על השכל המועט שיש לכם...

אלכוהוליזם

ההתמכרות לאלכוהול היא אחת הקשות ביותר לגמילה, נדמה לי שאולי %8 מצליחים להגמל. וגם אחרי שהם נגמלים - זהו מאבק מתמיד לא לחזור להתמכרות. אלכוהוליסטים לשעבר לא יכולים לשתות אפילו טיפת אלכוהול אחת - אחרת יחזרו לאלכוהוליזם. אולכוהוליזם פוגע בכל שכבות האוכלסיה, עשירים ועניים, גברים ונשים.


למה שותים?

הרבה שותים, לדעתי, מהסיבות הלא נכונות. הדבר בולט במיוחד אצל ילדים.

הרבה ילדים שותים פשוט בגלל שיעמום. אין להם מספיק גירויים בחיים. אם זה ילדים שההורים שלהם קונים להם הכל, אבל לא יודעים לגדל אותם, או לא מקדישים להם זמן. או ילדים שאין להם מישהו שיראה ויעשה איתם להם דברים מעניינים. שלא לדבר על רמת החינוך בארץ. בית הספר הוא פשוט מקום משעמם, מגביל, מדכא, ולעיתים מסוכן שהרבה ילדים רוצים לברוח ממנו.

יש ילדים ששותים כחלק מהמרד שלהם בהורים. זהו לפעמים דבר בלתי נמנע שהוא חלק מתהליך ההתבגרות. במחשבה שככה נוכל לפגוע בהורים - בדבר הכי חשוב להם, הילדים שלהם. או סתם מתוך מחשבה שזה אסור ואני אעשה דווקא!

יש ילדים ששותים כמרד בחברה האוסרת עליהם לשתות. רק שתדעו לכם, ששתיה לשוכרה אינה מרד בחברה כלל! החברה הקפיטליסטית שלנו רוצה שאנשים ישתו יותר! חברות המשקאות יוצאים בזמן האחרון עם משקאות אלכוהוליים המכוונים לצעירים שכלל לא אוהבים אלכוהול! בקארדי בריזר, סמיירנוף-אייס: "לשתות עם להרגיש בלי". ברור שחברות המשקאות יצהירו שהם נגד מכירת משקאות לקטינים, אבל בפועל הפירסומות שלהם מכוונות לצעירים. הטעם מכוון לילדים שונאי אלכוהול, אפילו הצבעים הם עליזים. אני שונאת את המשקאות הללו לא בגלל שהם לא מספיק "טובים" בשבילי, אלא בגלל מה שהם מנסים לעשות - לתפוס אנשים שלא שותים בשלב מוקדם ולנכס אותם לעצמם. התקווה שלהם היא, שמי ששותה בריזר של בקארדי היום ישאר נאמן למותג ויקנה רום של בקארדי מחר. מלחמות המותגים על הכיס של כל אחד מאיתנו מגיעה לשפל חדש.
החברה הקפיטליסטית וחברות הענק רוצים שתקנו יותר אלכוהול. דווקא מי שלא שותה - הוא המורד. מי שלא שותה למרות הלחץ החברתי של כל החברים שלו, הוא המורד האמיתי, הוא זה שלא הולך בתלם.

יש ילדים ששותים כדי להשתכר כדי שיהיה להם תירוץ לעשות דברים מטופשים, ולומר שטויות. ועל זה יש לי לומר - אתם ילדים! יש לכם זכות לעשות דברים מטופשים גם בלי אלכוהול. תירוץ של ילדותיות זה לא מספיק טוב?

יש ילדים ששותים בגלל לחץ חברתי, יש המון בלוגרים צעירים שענו על השאלון, חצי מתנצלים שהם מעולם לא השתכרו, או שהם לא שותים מספיק. כאילו שזה ברור שחייבים לשתות אלכוהול, אחרת אתה חנון! היו גם הרבה שהתגאו בשתיה שלהם לשוכרה, "השתכרת פעם? בטח!! המון פעמים!!" או חשבו שהתעלפויות, הקאות, כאבי ראש ובחילה זה דבר מצחיק. הם גם בדרך כלל משוכנעים ש"יין ובירה זה לא אלכוהול" כי זה לא מספיק חזק, וזה לחנונים. ממש קישקוש. לשתות בגלל לחץ חברתי זה פאתטי. מי ששותה כי אחרת יעזבו אותו החברים, מוטב שימצא לו חברים אחרים, אמתיים.

יש ילדים ששותים כי טעים להם.

יש ילדים ששותים כי אלכוהול זה דבר מעניין.

שתי הסיבות האחרונות הן "נכונות" לדעתי, אבל בגלל כל הנזקים הכרוכים בשתיה במהלך תהליך ההתבגרות אני אקדיש לאלו את הנושא הבא:

איך לשתות תוך נזק מנמלי

יש הרבה אנשים שיאמרו שפירסם של מה שאני הולכת לכתוב הוא לא טוב, ומסוכן, "הרי את מעודדת ילדים לשתות!" זה לא מדוייק. יש ילדים מטומטמים שישתו כל דבר בכל מקרה, ויהרסו לעצמם את הגוף והחיים. אז מה שאני אכתוב פה לא ישנה להם דבר.

יש ילדים שבגלל שאלכוהול טעים להם ישתו בכל זאת:
אם אתם לא מסוגלים שלא לשתות, ומחכים בקוצר רוח לפעם הבאה שיזדמן לכם לשתות, או ש"אני יכול להפסיק מתי שבא לי! זה פשוט עושה לי טוב." (משפט שנאמר ע"י המוני נרקומנים) - יש סיכוי שאתם עלולים להיות אלכוהוליסטים ומוטב לכם לשים לב לזה, לפני שזה מאוחר מדי.

אם בכל זאת החלטתם שאתם שותים ויהי מה! הנה ההמלצות שלי של עשה ואל תעשה:

קול הכי טוב לשתות אחרי ארוחה דשנה, זאת אומרת עם בשר שמן, גבינות שמנות, או לפחות להוסיף לארוחה פרוסה עם הרבה חמאה (האלכוהול יספג פחות בדם ויגרום פחות נזק). נ.ב. אם אתם בדיאטה - אלכוהול משמין...

עצבני בשום פנים ואופן לא לשתות על בטן ריקה או לפני תחילת הארוחה (אולי רק שלוק מיין קידוש, תמשיכו לשתות רק כשהחמין מגיע...)

קול לשתות הרבה מים, זה ימנע התייבשות (אבל לא את שאר הנזקים!)

עצבני לא לשתות משקאות חריפים! משום מה ילדים בוחרים במשקאות הכי מזיקים שיש: וודקה, טקילה - למה דווקא אילו??

עצבני לא לשתות משקאות זולים: בקבוק טקילה אמיתית אמורה לעלות יותר ממאה שקל. מנת טקילה בפאב היא גם יקרה. אם הגעתם למסיבה בה הטקילה חופשית תדעו לכם שרימו אתכם וזה חיקוי של טקילה. היא מלאה בחומרים כימיים לא טובים, ורעלים בנוסף לאלכוהול - מה שיגרום ליותר בחילות, ולהרגשה פחות טובה. כנ"ל וודקה, וודקה בפחות מ40 ש"ח בסופר היא ממש לא טובה. עכשיו תאמרו, "אבל אנחנו ילדים! אין לנו כסף!" ממלא אמרתי לא לשתות טקילה וודקה - נכון? הנה משקאות אחרים:

קול כוס יין עם הארוחה, או פחית בירה הם משקאות שמתאימים, הם לא מזיקים יותר מדי, הם לא יקרים בטירוף. ובכלל עדיף להתחלק עם מישהו בפחית בירה או ביין (זה גם יותר כיף) ולא לשתות יותר מדי.

עצבני לא לערבב עם רד-בול! קופאין ואלכוהול זה שילוב קטלני. בניגוד למה שמנסים למכור לכם בפאב (קפיטלסטים עלובים!) 2 נערים שוודים מתו מדום לב אחרי ששתו בפאב וודקה רד-בול, שום דבר לא הוכח חד משמעית אבל בגלל זה בצרפת יש חוק שאסור למכור רד-בול בפאב, רק... בבית מרקחת! אפילו אם זה טעים לכם, יש כלכך הרבה מיצים אחרים לערבב איתם - תאמינו לי, בטוח תמצאו משהו יותר טעים.

קול לשתות בחברה טובה, עם אנשים שאתם סומכים עליהם - שלא יפעילו עליכם לחץ לשתות עוד. ואם כבר השתכרתם (נו נו נו!), שידאגו לכם, ולא ינצלו אתכם. תשתו כשיש לכם מצב רוח טוב, לא כשאתם כועסים או מדוכאים.

צעירים שמתעניינים באלכוהול

כנראה שאם אתם קוראים את הבלוג אלכוהול מעניין אתכם. הגעתם למקום הנכון! סתם סתם. ממש מרגיז אותי לראות אתרים על אלכוהול שיש להם את מסך הכניסה המטופש "הכניסה לאנשים מעל גיל 21". סה"כ לקרוא לא עושה נזק ולא הופך אותך לאלכוהוליסט.

אני מכירה כמה צעירים שמתעניינים באלכוהול. יש אחת בפורום של תפוז בשם Crazy_Bitch שהחלה לפני גיל 15. יש בחור שזה התחביב שלו אחרי שבגיל 14 הוא התיידד עם ברמן אחד בקלאב-מד. אבל ההתעניינות שלו בריאה, הוא קורא המון ושואל שאלות, אבל בשתיה הוא בינתיים מתמקד בבירה ויין. הוא שותה נכון, במידה. מעט משקה עם ארוחה. ולא משתכר בכלל.

יש המון המון דברים שאפשר ללמוד על אלכוהול בלי בכלל לגעת בזה. ואם לשתות, אז יש הרבה דברים מרתקים בנושא היין והבירה, כמות קטנה עם אוכל לא מזיקה יותר מדי. יש כלכך הרבה סוגי בירות - מתוקות, מרות, הרבה או מעט גזים, לבנות כהות, הכל! וסוגי יין יש בלי סוף! שעד שתגיעו לגיל 18 לא תצליחו לגמור את כולם! גם לטעום משקה, זה לא אותו דבר כמו לשתות אותו (שלוקים קטנים! שלוק גדול של וודקה זה כבר לא טעימה - זה הרבה). יש משקאות נוספים כמו וורמוט או פורט, או ליקרים לא חריפים מדי, שהם לא כלכך נוראיים (אמנם יותר מזיקים מבירה ויין), אבל כוסית קטנה עם הרבה אוכל זה סביר. פשוט תסתכלו על התוית ותראו שזה לא אחוז גבוה מדי.

אם שותים לא נוהגים

לילדים אין רשיון, אז זה כבר מופנה לילדים היותר גדולים... אם יש לך כסף לצאת לפאב, צריך שיהיה לך גם כסף למונית - ואם אין, תשתה בבית! אם לא אכפת לך לסכן את עצמך כדאי שיהיה לך אכפת מאנשים אחרים, בשביל מה לגזור את גורלה של עוברת אורח לבלות בבית לווינשטיין? rafa, אמנם לא לא שותה כלל, אבל פעם שהוא היה עייף בנסיעה הוא עצר בצד, נעל את הדלתות והלך לישון. כאשר הוא קם בבוקר למחרת הוא היה ממש מבסוט מעצמו ושקל לעבור לגור במכונית כדי לחסוך את שכר הדירה... יש נהג תורן, ואפילו אם אין יש פתרונות אחרים. אפילו אם אתם מרגישים טוב, האלכוהול משפיע על מהירות התגובה גם במינונים נמוכים. אל תקחו סיכון סתם.


בנגוד למנהגי, אני לא נותנת לינקים הפעם.
אני לא כלכך חיפשתי באינטרנט בשביל זה. למרות שהרגשתי צורך לכתוב את הפוסט, זה כבר לא נושא שכלכך מעניין אותי, ואין לי כוח להתחיל לחפש באינטרנט מידע. בכל מקרה הרבה מידע באינטרנט הוא חד צדדי, האנשים המצדדים בשימוש בסמים מסתירים את הנזקים החמורים, והאנשים המתנגדים לשימוש בסמים מגזימים בנזק שזה עושה. (קראתי תאורית קונספרציה מעניינת שמחקרים הטוענים שאלכוהול הוא טוב לבריאות ממש מוגזמים, בעוד למעשה מיץ ענבים אדום הוא טוב במידה שווה - רק ללא הנזק. אך הממשלה שותקת לשקרים אילו בגלל לובי חזק של חברות האלכוהול הגדולות - בדומה למה שקרה בעבר, שטענו שעישון מדי פעם הוא טוב לבריאות. וניסו להסתיר את הנזקים המסיביים).
אולי אני אוסיף לינקים בפעם אחרת (אתם מוזמנים לשלוח לי אתרים).

נכתב על ידי eli7 , 21/9/2003 11:31  
31 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   1 הפניות לכאן   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט112,009
הבלוג משוייך לקטגוריות: תרשו לי להעיר , גאווה , תחביבים
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לeli7 אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על eli7 ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ