לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ד. לעולם שבחוץ

בחור צעיר, שעדיין לא מצא את עצמו, מחפש את דרכו בשבילי החיים.


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    דצמבר 2017    >>
אבגדהוש
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

 
הבלוג חבר בטבעות:
 הוסף מסר

12/2017

פרידה מישראבלוג


ואחרי הפוסט הקודם שהביע את ההלם הראשוני, אולי הגיע הזמן לפוסט נוסף, אולי יותר מפורט, שינסה לסכם את התחושות שלי בקשר לאתר הזה. נכון שכמו שאמרתי לא הייתי פעיל במיוחד כבר זמן רב יחסית, בוודאי בהשוואה לרמת הפעילות שלי בתקופות הטובות, אבל עדיין המשכתי להיכנס לכאן ומדי פעם לכתוב.

במהלך יולי 2003 נכנסתי לראשונה לאתר הזה ופתחתי את הבלוג הראשון שלי, שהוא הבלוג הזה. זה היה במהלך חופשת הקיץ, בין השנה השניה לשלישית ללימודי באוניברסיטה. היה לי אז הרבה יותר מדי זמן פנוי וכתבתי בהתחלה בלי הכרה.

במהלך הכתיבה כאן, וכבר מתחילתה, הכרתי כמה וכמה כותבים שהיו אז מהבולטים באתר, ועקבתי אחרי הבלוגים שלהם.

אחרי כחצי שנת כתיבה, חשבתי לעזוב לראשונה את הבלוג, אבל די מהר חזרתי. אז גם עשיתי טעות ומחקתי קטע קטע את כל הקטעים. (אז לא הייתה אפשרות לטיוטות למי שלא היה לו "מנוי פרו" ולא היה לי כסף או רצון לשלם בעד זה באותה תקופה).

לאחר כחודש או חודשיים, פתחתי את הבלוג השני שלי, שעסק בענייני ספורט. גם הבלוג ההוא עבר כמה גלגולים והפסקות ולא המשיך זמן רב מדי.

בסוף שנת 2003, או אולי תחילת 2004, אני לא זוכר את התאריך המדוייק, רק זוכר שמי שהגיע אלי הגיע אלי דרך הבלוג, והכיר לי אתר חדש והציע לי לנהל שם פורום. תקופת הפריחה של הפורום ההוא הייתה די קצרה, אבל במסגרת התפקיד באתר ההוא, פגשתי לראשונה את ה., מנהלת פורום מקביל באתר, ונוצר בינינו קשר אישי שהיה למעשה הקשר הזוגי הראשון והמשמעותי ביותר בחיי עד אז. הקשר היה מאד מסובך ובעייתי מבחינות רבות, וקוראי הבלוג מאותה תקופה, ודאי יכולים לזכור את הכתיבה שלי אודותיו. 

בתחילת שנת 2004, פתחתי את הבלוג השלישי שלי. זה היה אחרי שנתקלתי בבלוג חדש שמטרתו לא הייתה לשתף חוויות, אלא להעביר ידע, במקרה זה על השפה העברית. בעקבות הבלוג ההוא, פתחתי בלוג שבאותו רעיון נועד להעביר ידע, הפעם בנושאי יהדות. הבלוג ההוא מיצה את עצמו לאחר זמן מסויים כאשר ההשקעה בו דרשה מבחינתי יותר מדי.

בחודש מאי 2004, התחתן אחי, י. 

בקיץ 2004, הייתי שותף לכתיבת בלוג שעסק בסיקור האולימפיאדה שהייתה באתונה באותה שנה. 

בספטמבר 2004 סיימתי את לימודי באוניברסיטה והתגייסתי לשירות צבאי. באותה תקופה בערך עזבתי פעם נוספת את הבלוג, אבל פתחתי בלוג חדש אחר כאן באתר. בסופו של דבר חזרתי לבלוג המקורי לאחר זמן מה. 

בדצמבר 2005, עזבתי את המקום הראשון בו שירתי בצבא לטובת מקום חדש. 

באוגוסט 2007, השתחררתי משירות צבאי.

באוקטובר 2007 טסתי לראשונה לבד לחופשה בחו"ל. 

במרץ 2008 מצאתי עבודה ראשונה.

במאי-יוני 2009 טסתי שוב לחופשה בחו"ל, הפעם ארוכה יותר. 

באוגוסט 2009 עזבתי את העבודה הראשונה.

במרץ 2010 מצאתי עבודה חדשה

ביוני 2010 עזבתי שוב את העבודה

בפברואר 2011 מצאתי עבודה חדשה

בספטמבר 2011 פוטרתי מהעבודה

בנובמבר 2011 נסעתי שוב לחופשה בחו"ל. 

באפריל 2012 מצאתי עבודה חדשה, בה אני מתמיד עד היום.

כמובן שבין לבין, ותוך כדי היו הרבה מאד אירועים. מערכות בחירות, ההתנתקות מעזה, מלחמת לבנון השניה, פיגועים, פטירה של אנשים שהכרתי ושל אנשים שהיו חלק מהציבוריות הישראלית, להבדיל היו גם חתונות, ולידות, ותחרויות ספורט גדולות כמו אליפויות אירופה ואליפויות עולם בכדורגל ועוד אולימפיאדות מלבד זו שהזכרתי. 

את כל האירועים הללו והרבה יותר, ליוויתי בכתיבה בבלוג הזה ובאחרים. היו כאן הרבה פוסטים של תסכול, לצד פוסטים של שמחה, פוסטים של הספדים לצד להבדיל פוסטים של ברכה והודיה. 

מלבד ה. שכבר הזכרתי, לפחות פעם אחת נפגשתי עם בלוגרים אחרים שהיו גם קוראים בבלוג שלי, פעם אחת נכחתי חלקית במפגש ישראבלוג שלא הרגשתי בו בנוח למען האמת, והיו פעמים נוספות שבהן נפגשתי עם בלוגרים אחרים באתר, ואחד מהם היה לידיד די קרוב שלי גם מבחינה אישית. 

היו עוד אירועים שאני לא יכול לחשוף והיו אפילו עוד יותר משמעותיים וקשורים גם הם לאתר הזה. 

מכל הבלוגרים הותיקים שהכרתי בימי הראשונים כאן נותר, כך נראה לי, רק טליק. היו אז עופר, ועידו, והגברת עם הסלים ששמה הפרטי אם אינני טועה מיכל, ו-margi שאת שמה האמיתי אני לא יודע, ונוי זקנת השבט, ובחור טוב, וצבי הצלם (הצביץ) שבזכותו הלכתי לראשונה לתערוכת צילומים, ועוד רבים שבוודאי שכחתי (לא את כולם קראתי, אבל אלו היו השמות הבולטים שאני זוכר מאותה תקופה). היו גם כאלו שבאו לכאן אחרי, מי ממש קרוב לזמן שבו הגעתי כמו דוברמן (שאת שמו האמיתי אני דווקא זוכר אבל לא זוכר אם הוא נחשף בשמו זה בבלוג, ולכן לא אחשוף אותו כאן), ובן הצבי (שוב אני זוכר שם אמיתי אבל למיטב זכרוני הוא לא הופיע בבלוג בשם זה) שחשף אותי לעולמה ותפיסתה של חסידות חב"ד,  ומי מאוחר יותר, כמו בני, שהפך כמוזכר לידיד קרוב של ממש גם מחוץ לעולם של ישראבלוג, ועידית, בת עירי ובוגרת אותו התיכון כמוני בהפרש של מספר שנים, וקרן, שעל הקשר שלי איתה אני מעדיף לא להרחיב למרות שמעולם לא נפגשנו, ואני יכול להמשיך עוד ועוד. אחרי הכל יותר מ-14 שנים זו תקופת זמן משמעותית.

גם מכרי האישיים שהיו וחלפו בחיי הוזכרו כאן. מבין אלו, נשארו כמובן ההורים שלי שהוזכרו כאן לא מעט, ו-י. ול. והילדים שלהם, וגם המשפטן שאיתו אני עדיין בקשר לא קבוע. כל השאר כבר אינם חלק מחיי, לא חברים ומפקדים מהשירות הצבאי וקצת לאחריו, כמו ע., א., ג., התולעת, החציל והקנדי, או השופט ז"ל שכבר זמן רב לפני שנהרג לא היה חלק מחיי. ולהבדיל גם לא חברים מהאוניברסיטה כמו הכלכלן והחשבונאי (או ליתר דיוק רואה החשבון, לאחר שכבר קיבל את ההסמכה ועובד בתחום כבר כמה שנים). 

בניגוד לכותבים אחרים כאן, אני כנראה לא אמשיך לכתוב במקומות אחרים. ניסיתי כמה פעמים לכתוב במקביל או במקום באתרים אחרים, ולא מצאתי שם את מקומי. יחסר לי מאד גם דף הבית הדינמי והחי שהיה באתר הזה, שאני לא בטוח שקיים בקהילות אחרות. 

כנראה שסופו של כל מקום, לגווע ולהיסגר בסופו של דבר. בין אם זו החנות האהובה מילדותי, או העיתון שאהבתי לקרוא והפסיק להופיע, וכך גם ישראבלוג, יישאר בסופו של דבר רק בזכרון שלי ושל אחרים שכתבו כאן. אני לא מתכוון לגבות את התכנים, רובם מילאו את ייעודם אז ואיבדו לחלוטין רלוונטיות. ובכל זאת, בזכרוני ובליבי תישאר תמיד פינה חמה לאתר הזה ששימש לי בית במשך שנים רבות כל כך. 

נכתב על ידי , 6/12/2017 08:21  
16 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
כינוי: 

בן: 36
הבלוג משוייך לקטגוריות: עבודה , דת , דברי תורה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות להאזרח ד. אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על האזרח ד. ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2018 © נענע 10 בע"מ