לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

ד. לעולם שבחוץ

בחור צעיר, שעדיין לא מצא את עצמו, מחפש את דרכו בשבילי החיים.


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


<<    אוקטובר 2015    >>
אבגדהוש
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 
הבלוג חבר בטבעות:
 הוסף מסר

10/2015

חלום שהולך להתגשם


רק מי שקם בחמש וחצי בבוקר ביום ששי כדי לא להפסיד את השידור בטלויזיה במקביל לשידור בארה"ב, מי שיודע איך מבטאים נכון את הביטוי: "HELLOOO", יודע אם הוא "master of his domain". מישהו שיזהה את ג'קי צ'יילס ומר פיט, יודע מהי צורת הפניה המועדפת אל בוב קוב, יודע שכשמדברים על הומוסקסואליות תמיד עדיף להוסיף "Not that tehere's anything wrong with that", ואני יכול להמשיך עוד ועוד אבל אומר בקיצור מעריץ של סדרת הטלויזיה שהייתה אחת הגדולות ביותר בכל הזמנים, יבין את ההתרגשות שלי עכשיו, כשמתברר שהצלחתי להשיג כרטיס להופעה של ג'רי סיינפלד בארץ בסוף דצמבר!

האמת היא שבהתחלה התאכזבתי לשמוע שכל הכרטיסים להופעה הראשונה נגמרו, וגם להופעה השניה, ושנפתחה הופעה שלישית, אבל היא בשבת אחר הצהריים, אבל כשאבא שלי בא ואמר לי שהוא קיבל במייל הצעה לכרטיסים, ומתברר שהוא חבר מועדון הנוסע המתמיד של אל על, ולא רק זה, אלא שכן נמצא כרטיס פנוי למופע הראשון, במוצאי אותה שבת, כמובן שביקשתי מיד שירכוש כרטיס עבורי.

אמנם העלות לא נמוכה (וגם לא הנמוכה ביותר מבין האפשרויות), אבל עדיין קשה לתמחר עלות של נוכחות בהופעה חיה של אחד מגיבורי נעוריך. בשבילי זה סוג של חלום שעומד להתגשם.

נכתב על ידי , 9/10/2015 11:37  
1 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 סיכום חגים


את הסיכום של חג שמחת תורה שרציתי לכתוב עליו כאן, אולי מן הראוי להתחיל בערב החג הראשון של סוכות, אותו עשינו בביתם של י. ול. בבית שמש.


כהרגלנו, כאשר אנחנו נוסעים אליהם אנחנו מקדימים לנסוע ועולים לירושלים לפני ההגעה לביתם. בדרך לירושלים, צלצל הטלפון הנייד של אבי. על הקו היה אחד מחברי הנהלת בית הכנסת. אותו חבר הנהלה שאל את אבי אם אנחנו בחג שמחת תורה בבית. כשאבא שלי השיב בחיוב, הוא שב ושאל אותו האם הוא ברכב, וכשאבא שלי השיב גם לכך בחיוב, הוא שאל מי נמצא איתו ברכב. לאחר שנענה שכל המשפחה נמצאת ברכב, ביקש שייצור איתו קשר מאוחר יותר, בנושא הקשור לשמחת תורה. האמת היא שכבר מהשיחה הזאת הרחתי משהו, אבל לא ידעתי את הפרטים המדוייקים.


במהלך הבילוי המשפחתי בירושלים, קניתי בתלושי החג שקיבלתי מהעבודה, שני זוגות מכנסיים אלגנטיים, ונותר לי עוד סכום קטן שאותו הוצאתי על רכישת ספר.


החג הראשון כאמור עבר עלינו בביתם של י. ול., ואת חול המועד העברתי כאשר ביום אחד ביליתי עם חברי המשפטן, שאמנם כבר עובד זמן מה כמורה, אבל לצורך הבלוג יישאר לעד משפטן, בנסיעה שוב לירושלים, כאשר בשני הימים הנותרים הייתי בעבודה, בימי עבודה עמוסים יחסית, הודות להחלטת הממשלה על הפחתת המע"מ. לאחר יום העבודה, לחץ עלי אבא שלי שאתן לתיקון והתאמת אורך את המכנסיים שרכשתי, כדי שיהיו מוכנים לחג השני, שמחת תורה. גם זה נראה לי מוזר קצת, כאשר בדרך כלל הוא לא כל כך לחוץ על דברים מעין אלו, אבל מילא, זה לא משהו מחשיד מדי.


אתמול בערב, נערכו כרגיל התפילות והקפות שמחת תורה. כרגיל בשנים האחרונות ועם הדלדלות מספר המתפללים והגידול היחסי במספר ספרי התורה, גם בערב וגם בבוקר כל אחד מהמתפללים מכובד בהקפה עם ספר תורה. הופתעתי מעט, כאשר הגבאי פנה אלי והושיט לי פתק עם הקפה ד', תוך ציון כי שמי ד. ולכן מתאים לי הקפה ד. לא הופתעתי מהכיבוד בהקפה, אלא מההתייחסות של הגבאי במפורש לשם שלי, כאשר לא הייתי משוכנע שהוא יודע בכלל איך קוראים לי, מלבד היותי הבן של ושם משפחתי, כיוון שהוא לא מהוותיקים ביותר בבית הכנסת. אחרי התפילה בערב, עוד התייעצה אמא שלי עם חברה שלה, מתי בדיוק להגיע הבוקר, אבל הנחתי שהיא רוצה להגיע מוקדם יחסית, כיוון שי. היה כאן עם הילדים, והיא רצתה שהילדים יגיעו בזמן כדי לקבל עליה (הבנים) ולהתברך בברכת "כל הנערים" (הבת הקטנה).


היום בבוקר, כהרגל התפילה בבית הכנסת שלי, מיד לאחר תפילת שחרית החלו בקריאת התורה, קודם להקפות. נתבקשתי להוציא אחד מספרי התורה, ו"לנהל" יחד עם אדם נוסף עמדה נוספת של קריאה בתורה מלבד הבמה המרכזית, אבל זה כרגיל בכל שנה. הפעם, לא התחלקתי כמעט בקריאה עם האדם השני, לאחר שביקשתי ממנו להחליף אותי בקריאה באחת הפעמים, והחלטתי שאני מעדיף לקרוא במקום להעלות לתורה את האנשים. גם האחיינים שלי עלו לתורה, ובירכו כל אחד בתורו.


לאחר שסיימנו את סבבי הקריאה, וגללנו את הספר לקריאת המפטיר, חשבתי שחלקי ביום הזה הסתיים. שבתי למקומי, בהמתנה לעליית "כל הנערים" והקריאה לחתן תורה וחתן בראשית. בעליית "כל הנערים", כובד הבן של חברתה של אמא שלי, איתה התייעצה אתמול בקשר לשעת ההגעה, בחור רווק, המבוגר ממני בכחצי שנה. 


לאחר עליה זו, הערתי בפני אבי כי אני סיימתי את חלקי ליום זה, אבל מתברר שרק חשבתי שזה כך. לאחר עליית "כל הנערים", פתחו בקריאה לחתן התורה, בפיוט המיוחד. בעליה זו (של "חתן תורה") כובד בחור נוסף, גם הוא רווק, הצעיר ממני בכ-8 שנים. 


ואז החל החזן לקרוא את פיוט הקריאה לחתן בראשית. כרגיל, כשהתקרב לקריאה "קום (שם העולה המכובד בעליה זו ושם אביו) ניסיתי להתבונן מסביב ולהבחין למי מכינים את הכתר המיוחד המוכן אצלנו לכבוד חתני שמחת תורה, ולא הצלחתי לראות. פתאום הרגשתי שמישהו מאחורי מניח על ראשי את הכתר, והחזן מכריז "קום ד. בן א., חתן בראשית ברא". עליתי לבימה המרכזית, וכובדתי כנהוג במטר סוכריות מעזרת הנשים והגברים גם יחד. מתברר שההורים שלי היו מודעים לכך מראש, כבר מאותה שיחה בעבר החג הראשון, ואמא שלי ביקשה מהחברה שלה לדאוג לצייד אותה בסוכריות.


לאחר הקריאה של "חתן בראשית", והברכה האחרונה, יצאתי, כמקובל בקהילתנו, בריקוד יחד עם ה"חתנים" האחרים וכמה מהמתפללים הקבועים. מה שאני לא זוכר אם נהוג מדי שנה, אבל אולי השנה בהיות המכובדים רווקים (למעשה, כל הרווקים מחברי הקהילה הקבועים שהיו נוכחים בבית הכנסת הבוקר) הוא שמלבד הניגון השגור שמלווה את הריקוד המסורתי מדי שנה, החלו בשירת שיר החתונות המקובל "עוד יישמע בערי יהודה". 


כמובן, שכמעט אף אחד לא פספס הזדמנות להגיד לי (ומן הסתם גם לשניים האחרים) שבכיבוד שקיבלתי כ"חתן" יש איזו סגולה, ומקווים שעוד השנה אהיה חתן, ואעלה לתורה כחתן.


ועכשיו, כבר נגמר החג, הסוכה כבר פורקה, ועכשיו ניכנס מחר לשגרת "אחרי החגים" הארוכה, אם כי במקרה שלי, אני בעוד שבועיים מתוכנן לצאת לחופשה של שבוע.


יש שיברכו ב"אחרי החגים שמח", אבל אני מעדיף לסיים בברכה קצת יותר מסורתית, ולאחל לכולכם חורף בריא!

נכתב על ידי , 5/10/2015 19:26  
5 תגובות   הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

כינוי: 

בן: 33
הבלוג משוייך לקטגוריות: עבודה , דת , דברי תורה
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות להאזרח ד. אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על האזרח ד. ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2015 © נענע 10 בע"מ